Niepotrzebne przystanki

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 20 maja 2008, 19:02

Hm... jeżeli 130 służy bywalcom tego klubu, to jednak zmieniam zdanię - skasujcie :P
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 20 maja 2008, 22:38

emdegger pisze:Przegapiłem to poprzednio, więc niniejszym się reflektuję. Przystanek powinien jak najbardziej pozostać stałym; spadające, z pewnością zaś nierównomierne jego wykorzystanie, nie bierze się z godzin prac Biblioteki czy powrotów z imprez etc., ale na skutek remontu pobliskiej kładki, który wymusił wymalowanie dodatkowego przejścia przez jezdnię. Cykl dla pieszych jest baaaardzo krótki, więc stawiam na to, że w czasie przyjazdu 130 na przystanek część osób po prostu czeka na zielone światło.
Mocno naciągana Twoja argumentacja. Autobus mógł uciec i wcześniej. Przechodzenie w poziomie samo w sobie jest wygodniejsze. Nie znaczy to, że uważam, że tam jest potrzebny przystanek nż.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 20 maja 2008, 23:00

emdegger pisze:
Dęboszczak pisze:Spiska
Wycofaliście stamtąd 128, które miało na tym odcinku jakieś zapełnienie
Żałosne zapełnienie.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 21 maja 2008, 11:51

R-11 Kleszczowa pisze:
emdegger pisze:Wycofaliście stamtąd 128, które miało na tym odcinku jakieś zapełnienie
Żałosne zapełnienie.
Polemizowałbym, bo na DWZ podróżowałem regularnie przez lat 6, i zabierałem się do 128 zawsze z wieloma osobami, potem to wszystko gdzieś się na Pl. Zawiszy i Centralnym ulatniało, w każdym bądź razie na Patelni, gdzie wysiadałem, byli już tylko pojedynczy ludzie. Z całą pewnością przystanki za PLZ choć nie mają tak dużego wykorzystania jak te węzłowe, to jednak każde zmniejszenie podaży miejsc bez rekompensaty jest odczuwane o wiele dotkliwiej. Nie ma tam żadnej silnej linii, która zneutralizowałaby dłuższe trasy tych słabszych w rodzaju 127 i 130 z korkami na oddalonych od siebie ciągach komunikacyjnych i zapewniła regularną obsługę. Czas to zmienić.
Jarek pisze:Mocno naciągana Twoja argumentacja.
A ja jej pobronię ;) Autobus owszem, mógł uciec i wcześniej (i później :rotfl2:), ale podaż miejsc, po pierwsze, oraz zmiana warunków dojścia, po wtóre, sprawiają, że ryzyko wyjścia i trafienia na konkretny kurs (co chyba jest najbardziej sensownym rozwiązaniem w przypadku 130, nieprawdaż?) zmniejsza się. Łatwiej jest choćby dobiec przez tę kładkę niż przewidzieć, jak długo potrwa cykl. A pasażer nie wróż - se nie powróży :-"
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 21 maja 2008, 12:29

emdegger pisze:
R-11 Kleszczowa pisze: Żałosne zapełnienie.
Polemizowałbym, bo na DWZ podróżowałem regularnie przez lat 6, i zabierałem się do 128 zawsze z wieloma osobami, potem to wszystko gdzieś się na Pl. Zawiszy i Centralnym ulatniało
Nie jeden raz jechałem w przeładowanym 127 tuż za żałośnie pustym 128.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Xibit
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2008, 22:12
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Xibit » 14 cze 2008, 22:20

Jak sądzicie czy przystanek Dzielna jest potrzebny również w drugim kierunku a nie tylko w jednym tak jak jest dotychczas (czyli w kierunku Żoliborza) :-k

[ Dodano: Sob 14 Cze, 2008 22:21 ]
Aby przystanek dzielna powstał również w kierunku ochoty #-o

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 cze 2008, 22:22

Przystanek "Dzielna" nie jest w żadnym kierunku potrzebnym, spokojnie zastąpiłby go przystanek "Żytnia" w obu kierunkach po północnej stronie skrzyżowania.

Niemniej, z pewnością korzysta z niego wielu pracowników ZTM, więc zapomnijmy.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 cze 2008, 0:09

Pudło! 90% pasażerów przechodzi z niego na drugą stronę Okopowej. Wiem, bo korzystam tak bardzo często od jakiś 8 lat.
Swoją drogą mógłby zmienić nazwę z Dzielnej na Mireckiego.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 cze 2008, 8:25

Nie rozumiem co ma przechodzenie przez Okopową do rzeczy w tym kontekście?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

banan33
Posty: 97
Rejestracja: 16 cze 2008, 9:58

Post autor: banan33 » 16 cze 2008, 10:01

Co by nie mówić na Dzielnej zawsze czeka przynajmniej kilka osób a także pare wysiada więc nie wydaje mi się aby kasowanie przystanku było sensowne. Jeśli jest wykorzystanie w jedną stronę to i w drugą by się przystanek przydał tylko obawiam się, że nie bardzo jest gdzie go postawić.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 cze 2008, 10:03

To akurat o niczym nie świadczy, zawsze się znajdzie "parę osób wsiadających, parę wysiadających" - pytanie, czy coś im się stanie, jeśli się te parę metrów przejdą i czy stracony przez nie na to czas, nie zostanie z nawiązką zrównoważony przez pasażerów na pokładzie.

Bo tak, to w Centrum powinny być przystanki co 100 metrów, zapewniam, "parę osób wsiadających, parę wysiadających" by się znalazło... :-$
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 cze 2008, 10:30

Odrzucałem hipotezę o pracownikach ZTM-u.
Natomiast kasacja tego przystanku nawet bez przenoszenia Żytniej rzeczywiście dużych strat społecznych u autochtonów by nie przyniosła.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 16 cze 2008, 11:12

Nie wiem czy oprócz przeniesieniu ŻYTNIEJ nie należałoby przenieść CM. ŻYDOWSKIEGO na południe skrzyżowania.
Polityka złym doradcą w pracy!

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 16 cze 2008, 12:13

Może czas wyciąć przystanek Szwedzka 03 NŻ dla 135 i 162? Ile go dzieli od Kowieńskiej 01? 100m?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 cze 2008, 12:14

Dałobysię, acz nie wiem, z którego przystanku korzystają pasażerowie KLIFu. :-k
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ