KM a SKM

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 04 gru 2008, 9:28

Bucefał pisze:...Nie podoba mi się też, że SKM kupuje lepsze składy na lotnisko, zaś linię s-2 pozostawia z wolniejszymi i o mniejszej liczbie drzwi.
19 WE będzie póki co jeździła na S2. O linii na lotnisko przynajmniej do końca 2010 roku mozna zapomnieć. I mnie osobiście bardziej podoba się 19 WE niż 14 WE . Ale o gustach nie mam zwyczaju dyskutować.
Bucefał pisze:...Zaś na standard jazdy w dużym stopniu wpływa obecnie stan torowiska Włochy - zachodnia-ochota - niezależnie zatem KM, czy SKM
Które sa świeżo po remoncie
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Bucefał
Posty: 134
Rejestracja: 19 sty 2008, 13:05

Post autor: Bucefał » 04 gru 2008, 9:44

mi się podoba nie tyle ze względu na gust, ale na parametry przekładające się na realny komfort jazdy - a to już wskaźnik dużo bardziej obiektywny

Co do wyremontowania torów - proponuję sprawdzić, przejechać się.
Umowę sprzedaży WKD parafowali przedstawiciele zainteresowanych samorządów z wyjątkiem Warszawy. Prezydent Lech Kaczyński był wtedy chory i nie zdążył ustanowić swojego pełnomocnika. Stołeczni urzędnicy mieli uzupełnić brakujący podpis w ciągu kilku dni. Nie zrobili tego przed dwa lata.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 04 gru 2008, 9:51

Bucefał pisze:mi się podoba nie tyle ze względu na gust, ale na parametry przekładające się na realny komfort jazdy - a to już wskaźnik dużo bardziej obiektywny.
Na razie komfortu jazdy ocenić nie moge. Nie jeździ to to w ruchu pasażerskim. A z parametrami to różnie bywa.
Bucefał pisze:Co do wyremontowania torów - proponuję sprawdzić, przejechać się.
Jechałem. Nie narzekam. W porównianiu z tym co było pare lat temu to i tak nastąpiła poprawa.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 04 gru 2008, 9:58

rufio198 pisze:Na razie komfortu jazdy ocenić nie moge
Raczej jeszcze długo nie bedziesz mogł, no chyba że... :D
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

Bucefał
Posty: 134
Rejestracja: 19 sty 2008, 13:05

Post autor: Bucefał » 04 gru 2008, 10:22

rufio198 pisze:
Bucefał pisze:mi się podoba nie tyle ze względu na gust, ale na parametry przekładające się na realny komfort jazdy - a to już wskaźnik dużo bardziej obiektywny.
Na razie komfortu jazdy ocenić nie moge. Nie jeździ to to w ruchu pasażerskim. A z parametrami to różnie bywa.
Bucefał pisze:Co do wyremontowania torów - proponuję sprawdzić, przejechać się.
Jechałem. Nie narzekam. W porównianiu z tym co było pare lat temu to i tak nastąpiła poprawa.


Co do komfortu - 19 jest szybsza i ma więcej drzwi. Chyba nie trzeba więc nawet wsiadać, bo wiadomo z góry, że im mniej czasu zajmuje podróż, tym wyższy jej komfort. No i w drzwiach się nie trzeba będzie przepychać.

Co do porównania ze starymi czasami - stare składy są 30 lat za Zachodem - to że teraz jest lepiej nie znaczy jeszcze, ze osiągnęliśmy już zadowalający poziom.

Gdybyś jeździł tak codzienni - uwierz mi - że stałbyś się bardziej wymagający i bardziej wrazliwy na obecne braki (zwłaszcza jakby Ci przyszło jechać upalnym latem w tłoku z zepsutą klimatyzacją i małymi lufcikami - każda minuta mniej okazałby się bardzo cenna dla Twojego stanu psych-fizycznego).
Umowę sprzedaży WKD parafowali przedstawiciele zainteresowanych samorządów z wyjątkiem Warszawy. Prezydent Lech Kaczyński był wtedy chory i nie zdążył ustanowić swojego pełnomocnika. Stołeczni urzędnicy mieli uzupełnić brakujący podpis w ciągu kilku dni. Nie zrobili tego przed dwa lata.

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 04 gru 2008, 10:35

Bucefał pisze:Co do komfortu - 19 jest szybsza i ma więcej drzwi. Chyba nie trzeba więc nawet wsiadać, bo wiadomo z góry, że im mniej czasu zajmuje podróż, tym wyższy jej komfort
Jesli wydaje Ci się, że atut szybkości będzie wykorzystany to jesteś w błędzie. Z Pruszkowa do Włoch i tak wiecej niż 100 km/h nie pojedzie, a nie sądzę aby komuś chciało się układać specjalny rozkład, dla jednego obiegu, od Rembertowa do Miłosnej.
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

Flash8222
Posty: 7608
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 04 gru 2008, 10:36

Bucefał pisze:Co do komfortu - 19 jest szybsza i ma więcej drzwi. Chyba nie trzeba więc nawet wsiadać, bo wiadomo z góry, że im mniej czasu zajmuje podróż, tym wyższy jej komfort.
Czy Ty myślisz, że 19WE będzie jeździć z prędkością 160 km/h na trasie S-2 zamiast 100 km/h tak jak teraz 14WE? :-s Halo, zejdź na ziemię, podróż będzie trwała tyle samo co teraz...

Bucefał
Posty: 134
Rejestracja: 19 sty 2008, 13:05

Post autor: Bucefał » 04 gru 2008, 11:09

Pewnie nie tyle, ale trochę krócej mogłaby. Poza tym, od czegoś trzeba przecież zacząć. Gdyby nie kupowano lepszych wagonów, bo większość to gorsze to do dziś siedzięlibyśmy na drzewach. ;-)

Czym się takim różni połączenie Lotnisko-Sulejówek, Legionowo, czy gdzie tam mają te pociągi jeździć, od s-2?
Umowę sprzedaży WKD parafowali przedstawiciele zainteresowanych samorządów z wyjątkiem Warszawy. Prezydent Lech Kaczyński był wtedy chory i nie zdążył ustanowić swojego pełnomocnika. Stołeczni urzędnicy mieli uzupełnić brakujący podpis w ciągu kilku dni. Nie zrobili tego przed dwa lata.

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 04 gru 2008, 11:20

Bucefał pisze:Czym się takim różni połączenie Lotnisko-Sulejówek, Legionowo, czy gdzie tam mają te pociągi jeździć, od s-2?
Tym, że będzie obsługiwane nowym, jednolitym taborem i wtedy można próbować bawić się w skracanie czasu jazdy. Na S2 przy różnych parametrach ezt raczej trudno to uczynić.
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

Bucefał
Posty: 134
Rejestracja: 19 sty 2008, 13:05

Post autor: Bucefał » 04 gru 2008, 11:50

wydawało mi się, ze na trasach do Piaseczna, Legionowa, czy Sulejówka - gdzie mają jeździć te składy jeżdżą/będą jeździć też i inne - niekoniecznie równie szybkie - pociągi...

czy trasy 19-tek będą omijały tunel średnicowy, który jest ponoć głównym wąskim gardłem? 8-(
Umowę sprzedaży WKD parafowali przedstawiciele zainteresowanych samorządów z wyjątkiem Warszawy. Prezydent Lech Kaczyński był wtedy chory i nie zdążył ustanowić swojego pełnomocnika. Stołeczni urzędnicy mieli uzupełnić brakujący podpis w ciągu kilku dni. Nie zrobili tego przed dwa lata.

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 04 gru 2008, 14:43

Bucefał pisze:czy trasy 19-tek
Nikt nigdy nie powiedział że to 19WE. Ona będzie tylko na eksploatacji obserwowanej.
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 04 gru 2008, 20:06

Flash8222 pisze:Czy Ty myślisz, że 19WE będzie jeździć z prędkością 160 km/h na trasie S-2 zamiast 100 km/h tak jak teraz 14WE? :-s Halo, zejdź na ziemię, podróż będzie trwała tyle samo co teraz...
A przepraszam 19WE ma takie samo przyśpieszenie co 14WE?
Jak tak to ja poproszę KM z jej zapyziałą ofertą i Flirtami w przyszłości.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 04 gru 2008, 20:38

kajo pisze:A przepraszam 19WE ma takie samo przyśpieszenie co 14WE?
Nie, ale jak kilka typów pojazdów bedzie obsługiwało tą samą linie to zawsze rozkład będzie układany pod ten "najsłabszy".
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 04 gru 2008, 20:56

A nie można tak jak z Flirtami? Chociaż jeden obieg szybszy?
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 04 gru 2008, 21:05

kajo pisze:A nie można tak jak z Flirtami? Chociaż jeden obieg szybszy?
Można - tylko jak wyjedzie wolniejszy to wtedy automatycznie będzie ciągle opóźniony.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

ODPOWIEDZ