TVN Warszawa

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4916
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 28 mar 2011, 19:46

A co w pozostałym czasie? Jeżeli nic, to nie miało by sensu bo w czasie nie nadawania nie zarabiali, chyba że emitowali by Kosmice.tv tak jak parę polskich stacji, w tym 2 kanały od ITI - TVN Meteo i Mango 24

[ Dodano: Pon 28 Mar, 2011 19:59 ]
KLIK
Obrazek
"Smutna lekcja twardego biznesu"

- Jest mi - tak po ludzku - żal... naszej stacji i naszej załogi... – mówi serwisowi tvnfakty.pl Małgorzata Prokopiuk-Kępka, która od września 2009 roku prowadziła "Stolicę" w TVN Warszawa. To ona pożegnała się z widzami stacji w ostatnim, 1706, wydaniu programu. – W stacji panowała fantastyczna rodzinna atmosfera – dodaje reporter, Łukasz Wieczorek.


- Po ponad dwóch latach bycia z Państwem, relacjonowania najważniejszych wydarzeń dla tego miasta, mówimy "dziękujemy" - tymi słowami żegnała się z widzami Małgorzta Prokopiuk-Kępka w piątek w ostatnim wydaniu "Stolicy".

Decyzja o zakończeniu nadawania TVN Warszawa poruszyła widzów. Na Facebooku utworzyło się kilka grup, broniących istnienia stacji. Za 28 miesięcy istnienia stacji podziękowały również stołeczne władze. Pałac Kultury i Nauki został w piątek podświetlony na zielono, a następnie na fioletowo. - Chcieliśmy powiedzieć "do widzenia" i zrobić Wam niespodziankę - skomentował Jarosław Jóźwiak z Ratusza.

Poprosiliśmy dziennikarzy TVN Warszawa, by podzielili się swoimi refleksjami. Jak wspominają swoją pracę w TVN Warszawa, co zapamiętają najlepiej? Specjalnie dla czytelników serwisu tvnfakty.pl o przygodzie z warszawskim kanałem TVN opowiadają gospodyni "Stolicy", Małgorzta Prokopiuk-Kępka i reporter programu, Łukasz Wieczorek.
Wspomina Małgorzata Prokopiuk - Kępka
Jest mi - tak po ludzku - żal.... naszej stacji i naszej załogi... Przez prawie dwa lata pracy w TVN Warszawa miałam poczucie, że biorę udział w unikalnym projekcie i przeświadczenie, że jeszcze nigdy telewizja nie była tak blisko ludzi... To była telewizja interaktywna i skuteczna. Sprawdzaliśmy każdy sygnał od widzów, niejednokrotnie udawało się załatwić konkretne sprawy - drogę do osiedla, mieszkanie dla rodziny wyrzuconej na bruk, przyśpieszenie remontu szkoły, przedszkola... Patrzyliśmy na ręce urzędnikom i dawaliśmy widzom codziennie dużą porcję bardzo praktycznych informacji - dzięki nam wiedzieli, gdzie korkują sie ulice i gdzie zdarzył się wypadek, jak się ubrać do pracy i kiedy na ich osiedlu będzie wreszcie kanalizacja. Dziesiątki, może setki załatwionych spraw i duża satysfakcja. To miało sens.

Materiały przygotowywane przez reporterów "Stolicy" odróżniał niepowtarzalny styl, swieżość spojrzenia i w kilku przypadkach - olbrzymie poczucie humoru. I mimo pewnych niedoskonałości (bo to był bardzo młody zespół, który jeszcze się uczył) to się oglądało!

Będzie mi brakowało klimatu newsroomu "Stolicy"... Dużego luzu, naszych żartów (czasem nieprzystojnych :)), naszych śpiewów (a kilka osób śpiewało naprawdę pięknie...), a nawet drobnych złośliwości (bo nie były groźne:)).

Dziekuję Widzom za wyrazy sympatii, ale też za konstruktywną krytykę. To rozwija i dopinguje. Jeszcze raz dziękuję :)

Decyzja o zamknięciu TVN Warszawa to dla nas - jak trafnie zauważył jeden z redakcyjnych kolegów - smutna lekcja twardego biznesu. Wielka szkoda".
Wspomina Łukasz Wieczorek
"Najmilej wspominam pracę z ludźmi. Po pierwsze, na ulicy - kiedy z mikrofonem w ręku mogłem poznawać opinie mieszkańców i rozwiązywać ich problemy. Po drugie, w redakcji. Była tam fantastyczna rodzinna atmosfera.

Pamiętam dwie zabawne sytuacje. Pierwsza, to kiedy realizowałem materiał o nowym wizerunku PKP na stacji kolejowej Warszawa Śródmieście. Podczas nagrania na godzinę zaciąłem się w nowej toalecie. Ten materiał jest nie do powtórzenia. Druga też dotyczyła kolei, tylko, że na stacji w Piastowie. To był grudzień. Wielkie zamieszanie po zmianie rozkładu jazdy. Jak na złość, na tablicy odjazdów pociągów, ktoś poprzestawiał cyferki. Postanowiłem zrobić porządek. Udało się. Kolejarze bardzo mi dziękowali".

TVN Warszawa kończy nadawanie na antenie telewizyjnej, ale nie zamyka działalności w ogóle. Zostaje portal internetowy. - Jestem przekonany, że portal tvnwarszawa.pl będzie pierwszym źródłem informacji dla mieszkańców stolicy - komentuje Łukasz Wieczorek.
ObrazekObrazek

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 28 mar 2011, 20:22

Bernard pisze:Może jeszcze kiedyś stacja się odrodzi choć na razie małe na to szanse. Ciekawe jak długo przetrwa sam portal TVN Warszawa.
Juz jest kiepskawo. Dzisiaj na Grochowskiej był śmiertelny wypadek motocyklisty. Wypadek kolo 13:3o, Grochowska zamknięta. Informacje o tym ŻW podalo na swojej stronie ok 15, TVN Warszawa ok 15:30. Informacje podawane z takim opóźnieniem traca swój sens.

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 28 mar 2011, 20:40

Na stronie internetowej TVN Warszawa nie ma tego, co mnie najbardziej tam przyciągało - materiałów dźwiękowych... to już to nie samo. Ja już się przeniosłem na Życie Warszawy i stołeczny portal Gazety. :-(

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 28 mar 2011, 23:45

reserved pisze:Na stronie internetowej TVN Warszawa nie ma tego, co mnie najbardziej tam przyciągało - materiałów dźwiękowych... to już to nie samo.
Dokładnie. Materiały pisane można sobie poczytać na wielu innych stronach, choćby właśnie ŻW i GW. Tym bardziej, ze akurat te na stronie tvnwarszawa.pl nie prezentowały najwyższych lotów - w niektórych roiło się od błędów ortograficznych. Jeśli ten portal ma funkcjonować, tak jak funkcjonuje od trzech dni, to on zupełnie nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2277
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 29 mar 2011, 9:37

bepe pisze:A może TVNW mógłby działać jako telewizja niecałodzienna? Zapełnienie całego dnia sensownym programem kanału lokalnego nie jest proste. Może więc miałby sens kanał działający od 6 do 10 i od 17 do 22?

Zresztą chyba tak właśnie było na początku. Z tego, co pamiętam, w międzyszczycie telewizyjnym leciały jakieś plansze albo jeździł tramwaj.
Ale jeżdżący tramwaj był fajny:)

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4916
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 29 mar 2011, 18:28

Szkoda że nie było autobusu jeżdżącego po mieście :D
Pomysł z tramwajem fajny był, ale tak mało linii pokazywali, chyba tylko 4,9 i 13, a w każdym bądź razie tylko te zapamiętałem
ObrazekObrazek

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 29 mar 2011, 20:01

Bywalec pisze:Szkoda że nie było autobusu jeżdżącego po mieście :D
Pomysł z tramwajem fajny był, ale tak mało linii pokazywali, chyba tylko 4,9 i 13, a w każdym bądź razie tylko te zapamiętałem
7 i 35 też były ;)

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 29 mar 2011, 22:21

Lukasz436 pisze: Ale jeżdżący tramwaj był fajny:)
Pewnie, że tak. Liczyłem, że zrobią tak wszystkie linie. Mogli też zrobić autobusy. Koszt takiego "programu" jest minimalny, a ile radości dla widza ;)

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 29 mar 2011, 22:24

bepe pisze:a ile radości dla widza ;)
Chciałeś powiedzieć dla miłośnika. :P

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 30 mar 2011, 0:08

Nie tylko (choć głównie ;-) ). Razem z jadącym tramwajem, na ekranie wyświetlały się informacje lub ciekawostki związane z mijanymi miejscami i obiektami. Bardzo cenne zwłaszcza dla przyjezdnych (do których się zaliczam), ale pewnie i niejeden warszawiak mógł się czegoś w ten sposób dowiedzieć.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 30 mar 2011, 14:21

Hipopotamica padła. Nius jak każdy, ale do cholery czemu informacja o śmierci zwierzęcia w zoo znajduje się w serwisie dla Pragi Południe?
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4916
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 30 mar 2011, 15:00

Teraz o 15:00 jest w dziale Praga Północ
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 30 mar 2011, 16:37

To bardzo fajnie, że ktoś to poprawił. Obstawiam sygnał od czytelnika, bo w autokorektę w przypadku tej stacji nie wierzę.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4916
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 31 mar 2011, 5:51

KLIK
wirtualnemedia.pl pisze: Czterech reporterów TVN Warszawa przeszło do TVN 24

Czterech reporterów zamkniętego kanału TVN Warszawa: Anna Kulbicka, Leszek Dawidowicz, Cyprian Jopek i Przemysław Wenerski, przeszło do kanału informacyjnego TVN 24.

Znaleźli oni pracę w zespole programu Tomasza Sekielskiego “Czarno na białym”, dla którego przygotowują materiały. Program nadawany jest w dni powszednie o 20.25.
W sumie dla TVN Warszawa pracowało około 100 osób, większość z nich nie miało umowy o pracę. Z częścią pracowników trwają cały czas rozmowy na temat ich pracy dla różnych projektów Grupy TVN.

Spółka zdecydowała o zakończeniu emisji przez TVN Warszawa, bo kanał nie rokował na osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego. Stacja maksymalnie do31 maja będzie nadawać program z powtórkami. Projekt pozostanie jedynie w postaci serwisu internetowego tvnwarszawa.pl
A gdzie ujrzymy Filipa Chajzera :?:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 31 mar 2011, 10:38

Michał Tracz ostatnio widziany był jako reporter w TVN24.
Polityka złym doradcą w pracy!

Zablokowany