Bemowo-Wola-Bielany, czyli od 155 przez 122 po 180

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 gru 2010, 10:45

Colony pisze:Ale nie wiedziałem, że tylko przy Lazurowej.
Ty w końcu piszesz o Kocjana, czy o S-8? Bo trochę niejasno.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 10 gru 2010, 12:17

Przepraszam za chaos. I o jednym i o drugim.

Przystanek tramwajowy przy Kocjana istnieje. Natomiast żałuję, że nie istnieją przystanki na S-8 poza Lazurową.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8479
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 10 gru 2010, 13:18

jasiu pisze:Aczkolwiek może i jest potencjał dla wahadła w rodzaju Górczewska - M. Marymont.
Czy wożenie ludzi z OS.GÓRCZEWSKA do metra na Żoliborzu (jak rozumiem - aby docelowo dowieźć ich do centrum lub na Mokotów) nie byłoby zanadto absurdalne (pomijając potencjalną ilość wolnych miejsc w metrze)?

wojtor
Posty: 665
Rejestracja: 01 cze 2008, 12:01

Post autor: wojtor » 10 gru 2010, 13:25

person pisze:
jasiu pisze:Aczkolwiek może i jest potencjał dla wahadła w rodzaju Górczewska - M. Marymont.
Czy wożenie ludzi z OS.GÓRCZEWSKA do metra na Żoliborzu (jak rozumiem - aby docelowo dowieźć ich do centrum lub na Mokotów) nie byłoby zanadto absurdalne (pomijając potencjalną ilość wolnych miejsc w metrze)?
Gdyby dało się w 25 min dojechać z Jelonek przez np. Ożarów na patelnie to byłoby to połączenie sensowne

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 10 gru 2010, 13:47

person pisze:
jasiu pisze:Aczkolwiek może i jest potencjał dla wahadła w rodzaju Górczewska - M. Marymont.
Czy wożenie ludzi z OS.GÓRCZEWSKA do metra na Żoliborzu (jak rozumiem - aby docelowo dowieźć ich do centrum lub na Mokotów) nie byłoby zanadto absurdalne (pomijając potencjalną ilość wolnych miejsc w metrze)?
Byłoby. Chodziło mi raczej o przesiadki na Bródno i Białołękę.

Awatar użytkownika
drja
Posty: 730
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:57
Lokalizacja: z ciemnego zakamarka

Post autor: drja » 10 gru 2010, 13:54

Byłoby. Chodziło mi raczej o przesiadki na Bródno i Białołękę.
Wydłużyć E-8 na OsG ;p No co? :>
Ad 410 i Grotach - pamiętajcie, że zabranie jej wiązałoby się z koniecznością podbicia 122 (lub przywrócenia wydłużonego 406) w celu obsługi WAT-u (bo to w sumie to jest główny potok w tej linii). Sporo ludzi jeździ też z Lazurowej i Kocjana (i Gratów) richtung Bemowo, więc zabranie tej relacji, której 20 vel 13 nie zastąpi, nie odbędzie się tak bezboleśnie, jak wróżycie, że 410 out i udajemy, że po sprawie. Oczywiście, że ta linia jako połączenie Grot z Centrum jest mocno kiepawa, długo i na około, ale lokalne dojazdy muszą być. Kopsnie się któryś z was na przystanek Radiowa 04 czy pętle Stare Bejowo między 7 a 9 rano, to zobaczy, o czym mowa.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8479
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 10 gru 2010, 14:10

wojtor pisze:Gdyby dało się w 25 min dojechać z Jelonek przez np. Ożarów na patelnie to byłoby to połączenie sensowne
Na Marymoncie niczego nowego (obecnie) nie zakrańcujesz. Nie bardzo też wiem jaką trasą taka linia miałaby wracać na Bemowo (przez Popiełuszki-Krasińskiego-Broniewskiego? :P)

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 10 gru 2010, 14:50

faktycznie ;)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 gru 2010, 17:51

drja pisze:Ad 410 i Grotach - pamiętajcie, że zabranie jej wiązałoby się z koniecznością podbicia 122
Oczywiście.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 gru 2010, 17:55

I dobrze, zwłaszcza, że koordynacji z 523 niedasię zrobić, bo ważniejsza od Radiowej jest Mickiewicza, gdzie autobus autobusem pogania. #-o
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 gru 2010, 10:06

Pewna liczba postów została przeniesiona do tematu o sieci linii tramwajowych.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

marts
Posty: 54
Rejestracja: 01 cze 2007, 11:54
Lokalizacja: Ochota, Wola

Post autor: marts » 13 gru 2010, 18:49

Jeżdżę często linią 197 i wygląda na to, że pracuje bardzo ładnie - odcinkowo, ale na większości odcinków ma ładne zapełnienie.

I przyszedł mi do głowy taki układ dla Redutowej:

197 - GWIAŹDZISTA - ... al. Zjednoczenia - Jarzębskiego - Kochanowskiego - Rudnickiego - ... - Połczyńska - KAROLIN (10/15/15 - lub częściej)
129 - skrócone z Ursusa do Cm. Wolskiego
155 - out z redutowej - tylko nie wiem gdzie zakrańcować. Może po zamknięciu świętokrzyskiej to jest kandydat do likwidacji w tym rejonie ?
159 - od Ronda na ZNANĄ

Uzasadnienie:
Ze 197 robimy szkieletową linię północ - południe. Wozy niskopojemne, ale często - minimum co 10 minut w szczycie. Duży odcinek Obrońców Tobruku jest obsługiwany tylko przez tą linię, więc powinna być częsta.
Mieszkańcom Obrońców Tobruku opłaca się nią jeździć do metra - więc jakby mieli jeszcze do wyboru tramwaje (a obecnie nie mają) - przesiadka przy Piaskach, toby jeszcze zyskała. Na Redutowej i Ciołka to będzie główna linia - pozostanie mniej autobusów, ale powinny być regularniejsze. Przedłużenie do Karolina pozwoli na wygodne przesiadki przy Ciepłowni Wola z 7xx, 194 i 129.
Na Znaną drugi autobus - do tramwajów. Docelowo na pętli miejsce po 422...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 gru 2010, 19:53

Wszystko dobrze, zresztą te rzeczy już tu były pisane. Jedno, co tu nie gra, to ten Karolin - zastępowanie tam 155 w ogóle nie jest potrzebne, a za to przy takiej częstotliwości zeżarłoby niepotrzebnie dużo brygad.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 13 gru 2010, 20:07

marts pisze:Przedłużenie do Karolina pozwoli na wygodne przesiadki przy Ciepłowni Wola z 7xx, 194 i 129.
Na cm. Wolskim przesiadka jest przecież wygodniejsza niż na Ciepłowni (w stronę Włoch przynajmniej), a i nie ma co kolejnej linii pchać w korki przy Ciepłowni.

marts
Posty: 54
Rejestracja: 01 cze 2007, 11:54
Lokalizacja: Ochota, Wola

Post autor: marts » 13 gru 2010, 20:51

Aktualnie przesiadka w tych relacjach oznacza konieczność zajechania na pętle pierwszego autobusu i wyjechanie z niej drugiego.
W mojej wersji byłoby to na jednej platformie (Fort Wola w stronę zachodnią, Ciepłownia w stronę wschodnią), więc parę minut byłoby do przodu.

No ale z korkami przy Ciepłowni to racja - też wcześniej widziałem w nich główny problem mojego pomysłu....

Zablokowany