Strona 36 z 38

: 17 sie 2011, 9:45
autor: person
Godziny szczytu. Normalka.
Od której strony wjeżdżałeś?

: 17 sie 2011, 10:41
autor: drapka
MeWa pisze:Dwie gazety i zupełnie inny obraz rzeczywistości...
Ta. I dwa różne ronda:) Jeśli reszta informacji jest przytaczana równie rzetelnie jak nazwa tego ronda, to chyba nie ma wątpliwosci, komu wierzyć...

: 17 sie 2011, 10:56
autor: Lukasz436
person pisze:Godziny szczytu. Normalka.
Od której strony wjeżdżałeś?
Od strony Okopowej jechałem.

: 17 sie 2011, 11:23
autor: Łukasz
person pisze:Godziny szczytu. Normalka.
Od której strony wjeżdżałeś?
Może coś ze światłami, bo akurat od Okopowej stało się najkrócej (5 minut).

PS jakby wpuszczać na rondo 1 samochód, to bezpieczeństwo zwiększyłoby się jeszcze bardziej!

: 17 sie 2011, 13:08
autor: Lukasz436
Łukasz pisze:
person pisze:Godziny szczytu. Normalka.
Od której strony wjeżdżałeś?
Może coś ze światłami, bo akurat od Okopowej stało się najkrócej (5 minut).

PS jakby wpuszczać na rondo 1 samochód, to bezpieczeństwo zwiększyłoby się jeszcze bardziej!
Wczoraj stał każdy wjazd na Rondo - ale w dosłownym znaczeniu stał. Kolega donosił że z Arkadii nie można było wyjechać.

: 17 sie 2011, 13:14
autor: Paweł_K
Tak jest niemal codziennie w godzinach popołudniowych na Słomińskiego, bo policja bawi się w kierowanie ruchem na skrzyżowaniu z Międzyparkową. Światła przy Bonifraterskiej też swoje dokładają. W efekcie ciężko zjechać z ronda i wyjechać od Arkadii w stronę Pragi

: 17 sie 2011, 14:39
autor: MisiekK
Paweł_K pisze:policja bawi się w kierowanie ruchem na skrzyżowaniu z Międzyparkową.
Wczoraj misiaków tam nie było.

: 17 sie 2011, 18:20
autor: Siecool
O 16.40 byli, dreptałem tamtędy do dworca Gdańskiego.

: 07 wrz 2011, 9:52
autor: dedek
Obrazek

Witam, powyżej aktualna i prawdziwa organizacja na rondzie
Beznadziejny zjazd na żoliborz. Gratuluje drogowcom.
Proszę, powiedzcie jak zjechać? Załóżmy, że od centrum jadę lewym pasem i ktoś środkowym. Mijamy słomińskiego, chcemy zjechać na żoliborz. Kto ma na który pas zjechać? Przecież on mnie może przyblokować i zjechać lewy, a ja zostanę jeszcze na rondzie, tak samo może mnie bezkarnie walnąć w mój prawy bok podczas gdy ja będę chciał zjechać na lewy, a on uzna że sobie jednak pojedzie do okopowej...
Identycznie jest ze zjazdem do centrum!!!!
#-o #-o #-o

: 07 wrz 2011, 9:56
autor: MichalJ
Bo zrobili turbinę tylko na połowie zjazdów. Głupio.

: 07 wrz 2011, 10:02
autor: Bastian
dedek pisze:Załóżmy, że od centrum jadę lewym pasem i ktoś środkowym.
dedek pisze:on uzna że sobie jednak pojedzie do okopowej...
Jadąc środkowym pasem, może pojechać prosto lub w prawo, a nie w Okopową. Więc nie bezkarnie.

: 07 wrz 2011, 10:30
autor: dedek
Bastian pisze:
dedek pisze:Załóżmy, że od centrum jadę lewym pasem i ktoś środkowym.
dedek pisze:on uzna że sobie jednak pojedzie do okopowej...
Jadąc środkowym pasem, może pojechać prosto lub w prawo, a nie w Okopową. Więc nie bezkarnie.
Jak w Ciebie wjedzie to powie, że chciał zjechać na lewy pas w stronę żoliborza.
Równie dobrze może powiedzieć, że jechał od strony ul. Słomińskiego i chciał dojechać do ul. Okopowej.
Wiadomo, że znaki pionowe pokazują jedno, ale powinny z nimi współgrać znaki poziome, w tym przypadku linie przerywane "nakazujące" zjazdy na poszczególne pasy.

: 07 wrz 2011, 10:48
autor: MichalJ
Ten sam problem był do niedawna na wszystkich zjazdach. P. Galas postanowił go pozostawić na dwóch.

: 07 wrz 2011, 11:03
autor: Bastian
dedek pisze:Jak w Ciebie wjedzie to powie, że chciał zjechać na lewy pas w stronę żoliborza.
Jeśli na rondzie, to taki manewr (zmiana pasa w lewo) w ogóle nie powinien być możliwy.
dedek pisze:Równie dobrze może powiedzieć, że jechał od strony ul. Słomińskiego i chciał dojechać do ul. Okopowej.
Woli dostać karę za wjechanie na czerwonym, w tym czasie świecącym się na Słomińskiego? :>

: 07 wrz 2011, 11:05
autor: MichalJ
Bastian pisze:
dedek pisze:Jak w Ciebie wjedzie to powie, że chciał zjechać na lewy pas w stronę żoliborza.
Jeśli na rondzie, to taki manewr (zmiana pasa w lewo) w ogóle nie powinien być możliwy.
Nie chodzi o zmianę pasa w lewo, tylko o wybór lewego pasa na wylocie.