Sieci komórkowe

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7770
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 18 wrz 2013, 13:22

Co wy z tą prywatnością?
Jeżeli program typu prognoza pogody aby działać potrzebuje dostępu do skrzynki mailowej, kontaktów i wielu innych rzeczy, to chyba warto się zastanowić głębiej nad tą prywatnością.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 wrz 2013, 14:24

MichalJ pisze:Aplikacje? No miliony przecież... jakdojade, rozkład pkp, gry, przeglądarki internetowe, czytniki książek, programy do transferu plików, gry, prognoza pogody, wiadomości sportowe, gry, wikipedia, czytnik kodów paskowych z wyszukiwarką cen, gry, radio internetowe, program tv, yanosik, fefnaście aplikacji do gpsa, a, byłbym zapomniał, gry.
Nie do końca rozumiem, wybaczcie laikowi ;) Prognoza pogody (rozkład kolejowy, wikipedia itp.) wymaga specjalnej aplikacji? Nie mogę jej sprawdzić w internecie, jak w dotychczasowym internecie? Czyli generalnie - na ile mówimy o gadżetach, a na ile o rzeczach, których w inny sposób się nie zrobi? Szczególnie w świetle postu kolegi R-9?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 18 wrz 2013, 14:47

Bastian pisze:Prognoza pogody (rozkład kolejowy, wikipedia itp.) wymaga specjalnej aplikacji? Nie mogę jej sprawdzić w internecie, jak w dotychczasowym internecie?
Możesz, ale aplikacje są zaprojektowane specjalnie pod rozdzielczość ekranu przeciętnego telefonu, dlatego korzysta się z nich często szybciej i sprawniej. Przykładem niech będzie właśnie rozkład kolejowy:
Obrazek
Obrazek

- miast machania po całym ekranie i szukania potrzebnych opcji, mam wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy natychmiast dostępne.

Do tego dochodzą widżety, sprawiające, że wiele potrzebnych rzeczy można umieścić bezpośrednio w głównym menu i mieć do nich dostep non stop, bez potrzeby wpisywania co chwilę tych samych danych. Na przykład:

Obrazek
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1599
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 20 wrz 2013, 13:44

JacekM pisze:da się przeglądać forum i pisać niezbyt skomplikowane posty
Właśnie, jak jest z łatwością pisania? Bo ja na swoim Galaxy 551 mogę pisać pracę dyplomową, gdybym się uparł (i nie odpadłyby mi oczy). Jestem mocno przyzwyczajony do fizycznej Qwerty. Niestety, telefon ma swoje lata, jest strasznie wolny (w porównaniu z obecną generacją smartfonów), bateria słabnie z każdym dniem. A na rynku żadnego odpowiednika nie ma (no, jest BlackBerry, ale to co innego i klawiatura jest kosztem mikroskopijnego ekranu).
I jeszcze - czym się różnią Xperie od siebie (E, J, L)?
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

px33
Posty: 1592
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 20 wrz 2013, 14:13

Daniel_FCB pisze: I jeszcze - czym się różnią Xperie od siebie (E, J, L)?
Tym czym każdy smartfon - ekranem, procesorem, ilością pamięci, ewentualnie wymienną baterią i slotem na karty. Rozsądnym minimum do Androida jest teraz 512 MB RAMu (przy jakichś ciężkich nakładkach 768 czy 1 GB nie zaszkodzą), procesor minimum 1-1,2 Ghz, chociaż lepiej 1,5. Zła opinia o Androidzie wynika z dwóch rzeczy - kiepskich nakładek i słabych telefonów.

Co do smartfonów z pełną klawiaturą to robi je w tej chwili tylko Motorola i raczej trudno je dostać (a ściąganie z USA może być bardzo problematyczne - poza kombinowaniem jak uniknąć VATu trzeba też uważać żeby kupić taki telefon, który będzie działał w polskich sieciach)

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 20 wrz 2013, 16:19

I mimo wszystko warto wziąć telefon ze slotem na karty i wymienialną baterią. Ja od miesiąca mam HTC One SV i jestem bardzo kontent.
Ostatnio widziany 12.04.2018 w 522

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 24 wrz 2013, 18:36

Orange. Właśnie przeszedłem z oferty na kartę (Zetafon) na abonament. Czy dostanę z tego powodu jakąś wiadomość, iż zmienił mi się plan taryfowy, czy jak? Ktoś to ogarnia?

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4910
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 25 wrz 2013, 21:03

Mi przy każdej nowej umowie z Orange w dniu wejścia zmian przysyłają sms-a z informacją, że od dziś korzystam z nowych warunków umowy, ale ja zawsze zmieniam w ramach abonamentu i mixa ;)
Jednak dziwi mnie jedna rzecz - Plus oraz T-Mobile przy przejściu z karty na abonament wymienia karty sim (ale numer telefonu pozostawiają) - Orange tak nie robi?
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 25 wrz 2013, 21:05

Przy przejściu z karty na abonament zasadniczo nie powinno się wymieniać karty, bo i po co.
Ostatnio widziany 12.04.2018 w 522

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4910
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 25 wrz 2013, 21:37

Ja nie twierdzę, że się powinno wymieniać. Ja tylko podaję jak to robi Plus i T-Mobile. Sądziłem, że w takim przypadku są jakieś przesłanki, skoro dwie duże sieci tak robią ;)
ObrazekObrazek

Stary Pingwin
Posty: 5834
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 26 wrz 2013, 10:54

Może chodzić o fakt, że w nowoczesnych smartfonach karty SIM są mniejsze od poprzednich. Mi w ubiegłym roku też przy wymianie telefonu dano nową kartę, taką malutką.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 26 wrz 2013, 12:59

Moim zdaniem właśnie o microSIM chodzi - innego sensownego powodu nie widzę.

Orange potwierdza zmianę taryfy smsem, więc przy przejściu na abo powinni wysłać.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1599
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 06 lis 2013, 20:38

Bawił się ktoś w przedłużanie umowy (wraz z kupnem telefonu) za pomocą Internetu? Bo w Orange fajna promocja, ale tylko internetowa ;) Jakies porady, opinie, przestrogi?
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 07 lis 2013, 10:32

Dostawa kurierem. Wystarczy? Zniechęciłem Cię? ;]

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 07 lis 2013, 14:15

W plusie nie miałem żadnego problemu. Przyszedł kurier, posadziłem go na krześle, porównałem umowę, którą mi przyniósł z tą, którą miałem w sieci, podpisałem, oddałem, obejrzałem czy pudełko nie nosi śladów otwierania, podpisałem list przewozowy, odwiązałem kuriera i życzyłem mu miłego dnia...

ODPOWIEDZ