Autobusy San i inne pojazdy historyczne

Moderatorzy: JacekM, Dantte

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 26 paź 2012, 20:13

Ja uważam, że nie ma co jęczeć, że 1299 i 4340 mogą zgnić jak np. 2422, bo gdyby nie taki instytut to z wozów ucieszyłby się jedynie pan złomiarz, który szybko by je pociął. A tak to jest nadzieja, że tak źle nie skończą. :smile:

Awatar użytkownika
Kelly
Posty: 1516
Rejestracja: 14 lis 2011, 18:29

Post autor: Kelly » 26 paź 2012, 20:22

Musicie zrozumieć sceptycyzm, gdyż obecnie jest to coś w stylu firmy krzak. Ale trzymam kciuki.

2952
Posty: 224
Rejestracja: 13 sty 2006, 13:01
Lokalizacja: Z przed komputera.

Post autor: 2952 » 27 paź 2012, 12:38

Ulrychow pisze:Zawsze jak pojawia się inicjatywa zachowania czegokolwiek na zabytek trafia się fala krytyki że zgnije jak 2422,ale taki sam los spotkał 2092 i 9009...
Jeśli chodzi o #2092 to właśnie miłośnicy ukręcili bat na własną dupę.
Było mówione milion razy, żeby nie wchodzić na teren drugiego placu oddziału Redutowa, gdzie autobus stał, ale po co się słuchać było :?:
Lepiej wejść i zabrać z wozu coś dla siebie - z takiego założenia wyszła część osób z KMKM i nietylko, dzięki którym #2092 skończył jak skończył. Nie dziwię się, że MZA nie chciało dłużej współpracować z osobami, które mówią, że nikt niepożądany nie będzie się już więcej kręcił wokół wozu, a było inaczej, bo nikt nie potrafił zapanować nad bandą dzieciaków.
Ikarus 280.37A #5411 - Najlepszy Ikarus na świecie :)

Ulrychow
Posty: 94
Rejestracja: 08 kwie 2007, 15:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ulrychow » 27 paź 2012, 13:33

Dokładnie. Jakaś kartka na szybie nawet wisiała - na zabytek czy coś w ten deseń. Czasem było widać grupę osób max 18 lat,ale nie mój cyrk nie moje małpy. Cóż ,ale wozu już nie ma i czasu się nie cofnie.
Z 1299 jest szansa że taki los go nie spotka (mam taką nadzieje) i wóz za jakiś czas będzie nadawał się jako eksponat muzealny.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 29 paź 2012, 8:58

2952 pisze:Lepiej wejść i zabrać z wozu coś dla siebie - z takiego założenia wyszła część osób z KMKM i nietylko, dzięki którym #2092 skończył jak skończył.
To co zostało w porozumieniu z kierownictwem zakładu R-6 "Redutowa" zabrane z wozu #2092 przez KMKM zostało lub zostanie wykorzystane w wozie #2600.
Co do innych działań tzw. 'miłośników' to KMKM nie bierze za to odpowiedzialności - MZA dostało pismo, że wszelkie osoby przyłapane na nieuzgodnionym szabrze mają być traktowani jak pospolici złodzieje - to że dalej szabrowali to problem służb ochrony, które na to nie reagowały, tylko wpuszczały tam nieuprawnione osoby jak do chlewa.
Sam pojazd #2092 miał być pojazdem historycznym, ale ze względu na katastrofalny stan podwozia w momencie wycofania z ruchu KMKM go nie przejął.
Już tu wielokrotnie pisałem - KMKM chętnie widzi konkurencję w zachowywaniu pojazdów historycznych. Świetnie, że są chętni na #1299 i #4340, bo ikarus jest poza zainteresowaniem KMKM (mamy #289), a na #4340 nas nie stać.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Abacab
Posty: 111
Rejestracja: 18 lut 2009, 8:05

Post autor: Abacab » 29 paź 2012, 10:48

MisiekK pisze:
2952 pisze:Lepiej wejść i zabrać z wozu coś dla siebie - z takiego założenia wyszła część osób z KMKM i nietylko, dzięki którym #2092 skończył jak skończył.
To co zostało w porozumieniu z kierownictwem zakładu R-6 "Redutowa" zabrane z wozu #2092 przez KMKM zostało lub zostanie wykorzystane w wozie #2600.
Co do innych działań tzw. 'miłośników' to KMKM nie bierze za to odpowiedzialności - MZA dostało pismo, że wszelkie osoby przyłapane na nieuzgodnionym szabrze mają być traktowani jak pospolici złodzieje - to że dalej szabrowali to problem służb ochrony, które na to nie reagowały, tylko wpuszczały tam nieuprawnione osoby jak do chlewa.
Sam pojazd #2092 miał być pojazdem historycznym, ale ze względu na katastrofalny stan podwozia w momencie wycofania z ruchu KMKM go nie przejął.
Już tu wielokrotnie pisałem - KMKM chętnie widzi konkurencję w zachowywaniu pojazdów historycznych. Świetnie, że są chętni na #1299 i #4340, bo ikarus jest poza zainteresowaniem KMKM (mamy #289), a na #4340 nas nie stać.
Michale K. jak już piszesz to pisz prawdę KMKM mógł dostać 4340 czy 4347 za symboliczną złotówkę za poprzedniego prezesa. Ale KMKM stwierdzili, że nie są zainteresowani, bo woleli wyrzucić pieniądze na Zemuna z Przasnysza, który nic nie ma wspólnego z Warszawą. Autobus ten został zakupiony chyba tylko po to abyś mógł przejechać się nim do twojego rodzinnego Przasnysza. KMKM wolą wspierać wozy takie jak Jelcz PR110M z Puław, zamiast rdzennie warszawskie. Dla mnie jest to wyrzucanie pieniędzy i cieszę się, że już nie jestem w szeregach KMKM.

Autobus Czerwon
Posty: 4145
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 29 paź 2012, 19:35

Abacab pisze:Michale K. jak już piszesz to pisz prawdę KMKM mógł dostać 4340 czy 4347 za symboliczną złotówkę za poprzedniego prezesa. Ale KMKM stwierdzili, że nie są zainteresowani, bo woleli wyrzucić pieniądze na Zemuna z Przasnysza, który nic nie ma wspólnego z Warszawą. Autobus ten został zakupiony chyba tylko po to abyś mógł przejechać się nim do twojego rodzinnego Przasnysza. KMKM wolą wspierać wozy takie jak Jelcz PR110M z Puław, zamiast rdzennie warszawskie. Dla mnie jest to wyrzucanie pieniędzy i cieszę się, że już nie jestem w szeregach KMKM.
Panie, co ty piszesz! Powiedz mi ile mamy w Polsce jeszcze Jelczy M120 a ile Zemunów? Zemuny sobie możemy na palcach jednej ręki policzyć. A Jelcze M120 raczej jeszcze jeżdżą. Co do Jelcza PR110M jest to nie odłączny element komunikacji miejskiej w Polsce. Jeździły zazwyczaj w mniejszych miastach- tam raczej nie dba się o tabor zabytkowy. Nie wiem co masz przeciwko temu.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 29 paź 2012, 23:37

Abacab pisze:Michale K. jak już piszesz to pisz prawdę KMKM mógł dostać 4340 czy 4347 za symboliczną złotówkę za poprzedniego prezesa. Ale KMKM stwierdzili, że nie są zainteresowani,
To zdanie udowadnia, że nie masz totalnie zielonego pojęcia o tematach o których piszesz. Owszem - masz prawo do autokompromitacji i jak widać skrupulatnie z niego korzystasz.

Pisałem już w tym wątku kilka razy, ale napiszę jeszcze raz.
Kupić autobus to pryszcz. Za złotówkę, czy dwie, czy kilkaset - to nie ma znaczenia. Autobus to nie skuterek, który się postawi pod płotem i jego utrzymanie ograniczy się praktycznie do kosztów paliwa wlewanego do baku. Autobus to obowiązek opłacania OC i gminnego podatku od środków transportu - za to, że się go ma i że stoi. OC na autobus w Warszawie zaczyna się od 3500 zł, podatek ok. 1000 zł. I nie ma, że boli - to trzeba w ciągu 4 tygodni zapłacić i guzik kogoś obchodzi czy tą kwotę się ma. Więc ta cudowna oferta za kilka zł, robi się ofertą za kilka tysięcy+kilka zł. Jest możliwość uniknięcia tych opłat - uzyskanie wpisu pojazdu do ewidencji ruchomych zabytków techniki. W tym, że pojazd musi spełniać określone kryteria. Żaden z omawianych kwadratów nie spełnia conajnmiej 2 warunków, dlatego klubu na te pojazdy nie stać. Pojazdy, które bierze KMKM muszą dać się bez dyskusji wpisać do ewidencji zabytków (wspomniany Zemun, czy PR110 dostał bez problemu wpis), innego nawet najbardziej warszawskiego na których widok niektórym robi się błogo nie weźmiemy. Oczywiście - jak też już pisałem - KMKM nie zamierza zbawiać świata i nie jesteśmy monopolistą jak chodzi o zachowanie autobusów, ba - nie mamy obowiązku brać wszystkiego - to jest pole do popisu dla innych. Chętnie pomożemy konkurencji w tych tematach, ale rzeczywistej, a nie klepiącej po forach apele o ratowanie kolejnych autobusów.
Abacab pisze:woleli wyrzucić pieniądze na Zemuna z Przasnysza, który nic nie ma wspólnego z Warszawą. Autobus ten został zakupiony chyba tylko po to abyś mógł przejechać się nim do twojego rodzinnego Przasnysza. .
No tak - nigdy, przenigdy Zemuny do Warszawy nie wjeżdżały, nie było ich na stołecznych ulicach....
A to czy będę miał ochotę się klubowym Zemunem przejechać to moja sprawa (w końcu z własnej kieszeni pokryłem fakturę za wóz).
Abacab pisze:KMKM wolą wspierać wozy takie jak Jelcz PR110M z Puław, zamiast rdzennie warszawskie.
Pojazdy z rodziny PR110 też przecież po Warszawie nie kursowały...
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 30 paź 2012, 0:33

MisiekK pisze:Pojazdy, które bierze KMKM muszą dać się bez dyskusji wpisać do ewidencji zabytków (wspomniany Zemun, czy PR110 dostał bez problemu wpis)
Michał, wybacz, ale na pewno? Jakiś czas temu pisałeś coś innego:
MisiekK pisze:Jest duża szansa na to, że zostanie sprzedany lub pójdzie na złom.
MisiekK pisze:Nic na to nie poradzę, że Wojewódzki Mazowiecki Konserwator Zabytków we własny sposób interpretuje zapisy ustaw i ma problemy z przestrzeganiem prawa, co zaczyna narażać KMKM na spore koszty. Póki co - sprawa w toku.
I wydaje mi się, że Abacab, używając słów "rdzennie warszawskie", miał na myśli konkretne pojazdy komunikacji miejskiej w Warszawie, które jeszcze istnieją - nie PKSy...

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 30 paź 2012, 0:51

Po perswazji prawnika wpisy Zemuna i PR110 byly o d reki. A PKS to tez komunikacja jak by na to nie patrzec. Przy okazji - klubowy Zemun rejsowo do Warszawy przyjezdzal, wiec pisanie, ze nie mial nic wspolnego ze stolica jest klamstwem.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Abacab
Posty: 111
Rejestracja: 18 lut 2009, 8:05

Post autor: Abacab » 30 paź 2012, 14:35

Michale w przeciwieństwie od ciebie nie usiłuję grać roli osoby, która wie wszytko o komunikacji. Niestety grasz tą rolę od czasów Forum ZTM i wszyscy, którzy są innego zdania niż ty to uważasz ich za głupszych od ciebie. Ja, jeśli się kompromituję to trudno przeżyję to, ale proponowałbym abyś czasami przeczytał swoje wypowiedzi, bo często zaprzeczasz sam sobie.

Czyli za niedługo pojawią się w zbiorach KMKM takie wozy jak Autosan H9, Jelcz 043, Karosa czy Dab itd. przecież one także jeździły po stołecznych ulicach.

Czyli KMKM to twój własny folwark. Naprawę też pokrywasz z własnej kieszeni?

Kursowały i dlatego można było którąś 120 odrestaurować ala PR110 albo tego Jelcza z Puław upodobnić do tych jeżdżących po Warszawie tak jak to było z wozami 1983, 3873. Szanuję KMKM za uratowanie takich wozów jak 289, 2600 czy takich perełek jak Ikarusy 411 i 405 są to wozy rdzennie warszawskie. Będąc w Kaliszu dowiedziałem się, że Warszawa ukradła im ich rdzenny autobus odremontowany za ich pieniądze. Jaka jest prawda rzeczywista my wiemy, dlatego uważam, że pojazdy powinny mieć jakąś historię związaną z Warszawą.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 30 paź 2012, 22:28

Abacab pisze:Michale w przeciwieństwie od ciebie nie usiłuję grać roli osoby, która wie wszytko o komunikacji. Niestety grasz tą rolę od czasów Forum ZTM i wszyscy, którzy są innego zdania niż ty to uważasz ich za głupszych od ciebie. Ja, jeśli się kompromituję to trudno przeżyję to, ale proponowałbym abyś czasami przeczytał swoje wypowiedzi, bo często zaprzeczasz sam sobie. (..) Czyli KMKM to twój własny folwark.
Na dyskusję personalną mnie nie namówisz, ale miło, że próbujesz ją zacząć - widać brak argumentów merytorycznych jak się z ad personam wyskakuje.
Abacab pisze:Czyli za niedługo pojawią się w zbiorach KMKM takie wozy jak Autosan H9, Jelcz 043, Karosa czy Dab itd. przecież one także jeździły po stołecznych ulicach.
Jeśli taka będzie wola członków KMKM i będzie to w ramach możliwości finansowych to tak. Oczywiście 'tanie oferty od prezesa za symboliczną złotówkę' z extra dopłatą 5000 PLN nie wchodzą w grę.
Abacab pisze:Kursowały i dlatego można było którąś 120 odrestaurować ala PR110 albo tego Jelcza z Puław upodobnić do tych jeżdżących po Warszawie tak jak to było z wozami 1983, 3873.
Nie widzę problemu, żebyś zakupił podobny pojazd i doprowadził go do wyglądu warszawskiego. Cały czas o tym piszę, że konkurencja w temacie jest mile widziana.
Abacab pisze:Będąc w Kaliszu dowiedziałem się, że Warszawa ukradła im ich rdzenny autobus odremontowany za ich pieniądze.
ROTFL. Warszawa im ukradła za swoje własne pieniądze, za własne pieniądze obwiozłą go przez pół Polski i odbudowała :) Jakoś wielcy miłośnicy z Kalisza mocni na forach nie byli tak mocni jak chodzi o działanie (pudło tego pojazdu stało na polu przy Sieradzu ładnych 15 lat). Tak samo Warszawa za własne pieniądze ukradła z Gorzowa Wielkopolskiego 4EGTw. Nieważne, że swój egzemplarz tak kochali, że trafił na złom pocięty przy aprobacie miejscowych miłośnków.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 31 paź 2012, 1:54

MisiekK pisze: Tak samo Warszawa za własne pieniądze ukradła z Gorzowa Wielkopolskiego 4EGTw.
Który notabene też pod chmurką niszczeje na R4?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 31 paź 2012, 6:28

MeWa pisze:Który notabene też pod chmurką niszczeje na R4?
Rama pojazdu jest w dobrym stanie. Ostatnio dostał powłokę antykorozyjną. Jest jakaś szansa na jego remont, ale wszystko w swoim czasie.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Filip7370
Posty: 517
Rejestracja: 01 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Filip7370 » 01 lis 2012, 17:45

MisiekK pisze:A PKS to tez komunikacja
Ale nie miejska! pytanie czy to jest KMKM czy KMK, czyli w to wliczmy samoloty, barki, śmigłowce, kolej itd...
Na zawsze w mojej pamięci Jelcz M180/Volvo B10MA/Steyr SG18 MZA #7370 1993-2009 :rip:
Już każdy powiedział to co wiedział, trzy razy wysłuchał dobrze mnie. Wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest.
Moje życie jest jak beczka, tylko nie wiem czy śmiechu czy prochu.

ODPOWIEDZ