Sieci komórkowe

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
panzerloud
Posty: 212
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:08

Post autor: panzerloud » 20 lis 2013, 23:20

BJ pisze:Rozważam kupno Samsunga Galaxy S4 po uprzednim sprzedaniu iPhone'a 5.
I tak się zastanawiam czy takie http://allegro.pl/samsung-i9505-galaxy- ... 04833.html (nie umiem linkować jak człowiek :( ) oferty są - że tak powiem - pewne i czy nie nadzieję się albo na jakiś wadliwy egzemplarz, albo na chińską podróbę.
Wyjadaczem Allegro nie jestem, stąd moje pytanie na poziomie lamusa.

Bo jednak tutaj płacę niecałe 1700 - 300 mniej niż w np. Euro RTV AGD.

Będę jeszcze musiał przekalkulować, czy da się opchnąć iPhone'a po jakiejś sensownej cenie i za dużo do tego interesu nie dokładać, ale póki co chciałbym poznać waszą opinię, żeby wiedzieć, co ewentualnie potem wybrać, gdybym się zdecydował na taką zamianę.
Jeśli kupujesz na Allegro to staraj się płacić kartą, w razie gdyby sprzedawca okazał się oszustem, będziesz mógł szybko(nie dłużej jak tydzień) odzyskać pieniądze na swój rachunek dzięki usłudze Chargeback. Ochrona Allegro nie jest tak szybka i wygodna. Pomysł z kupnem w warszawie nie jest zły, bo w razie czego jest komu perswadować podstawowe zasady współżycia społecznego, tyle że najtańsze sztuki, najczęściej są spoza warszawy - niestety.
Mój bank to mbank aquarius ze złotą debetówką visy. Pomimo że agent informował że procedura może trwać nawet do pół roku, to szmal był u mnie po tygodniu od momentu złożenia w banku informacji że sprzedający pomimo odebrania wezwania do zwrotu pieniędzy(wysłane ze ZPO) bądź przedstawienia potwierdzenia nadania paczki z przedmiotem, olał sprawę(brak kontaktu) , dostarczyłem ZPO wezwania, protokół zgłoszenia oszustwa z komendy i korespondencję mailową z allegro(moderatorami) .

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 21 lis 2013, 4:29

99.6% pozytywnych komentarzy. Oceny 5.0 przy "Kontakcie ze sprzedającym" oraz "Zgodnością przesyłki".
Więc można chyba "ryzykować" ;)

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 894
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 13 gru 2013, 21:07

szukam telefonu o poniższych parametrach:

• klient e-mail
• HTML
• Wi-Fi
• dual-SIM
• GPS
• aparat cyfrowy z lampą błyskową
• polska czcionka (!)
• radio
• dyktafon
[• aplikacja do FB - niekoniecznie]

najbliższe co znalazłem to LG L3 E405 Dual SIM (ale mankament - aparat cyfrowy bez lampy błyskowej!). Zaznaczam, telefon nie musi być markowy, może być "budżetowy", zależy mi na funkcjonalności, proszę o podanie orientacyjnej ceny (w wolnej sprzedaży)?

Za wszelkie info z góry dziękuję.

PS. Jakie są opinie nt. Kazam 4 lub Kazam 5 :?:
7 9 15 128 136 154 172 175 188 208 504 S-2 S-3 RL R8 N32 N38 N88

Awatar użytkownika
panzerloud
Posty: 212
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:08

Post autor: panzerloud » 13 gru 2013, 21:37

Xperia m dual w RTV euro AGD kosztuje ~950zł
Ma wszystko co wymieniłeś, pracuje pod kontrolą androida 4.2.2, ma dwurdzeniowego snapdragona S4 Plus o taktowaniu 1Ghz, do tego 1GB pamięci RAM i grafikę Adreno 305.
Zalety telefonu to niewątpliwie czas pracy na baterii uzyskiwany dzięki trybom oszczędzania energii, dobra wydajność, niezłe wykonanie, bardzo fajna nakładka od Sony. Do wad można zaliczyć aparat który potrzebuje bardzo dużo światła żeby zrobić zdjęcie bez szumów, kamerę która ma problem z utrzymaniem ostrości nagrywanego materiału i ekran który ma małe kąty widzenia i trochę przekłamuje barwy w kierunku fioletowego, tzn. np. brązowy na ekranie telefonu jest szarawy.
Sam mam taką Xperie i jestem zadowolony, chociaż cały czas się łudzę że Sony będzie łaskawe nie zapomnieć o swoim produkcie(zgodnie ze swoją maksymą make-forget), i wyda nowszą wersje oprogramowania która wyeliminuje bolączki wbudowanej kamery. O kazamie póki co nic nie jestem wstanie powiedzieć, ale popytam kolegów, może ktoś przedłużając umowę z plusem, takowego zakupił.
Jeśli natomiast będziesz miał jakieś pytania co do Xperii M Dual to śmiało pytaj, tutaj bądź na PW :)


Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 14 gru 2013, 9:56

cały czas się łudzę że Sony będzie łaskawe nie zapomnieć o swoim produkcie(zgodnie ze swoją maksymą make-forget)
Nokia włąsnie zaczyna tak robić z Symbianowcami, następuje programowe (bo przecież nie techniczny) uśmiercanie telefonów z Symbianem. Najpierw poprzez brak wsparcia dla symbiana jako takiego (zdarza się), a od stycznie jakakolwiek obsługa i aktualizacje znikają. włącznie z mapami.

Ja stanąłem w czarnej d... bo co raz więcej funkcjonalności znika a urządzeń z klawiaturą porównywalnych (bo nie lepszych) nie ma.
Obrazek

px33
Posty: 1592
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 14 gru 2013, 21:43

Może coś chińskiego? Jakość wykonania pewnie będzie średnia, o gwarancji należy zapomnieć, ale to właśnie wśród chińskich dziwadeł jest najwięcej dual simów

Tego LG nawet nie próbuj - rozdzielczość poniżej 480x320 dyskwalifikuje telefon, a żeby korzystanie z internetu było w miarę wygodne należałoby celować w 800x480 i wyższe. Za 200 zł na Allegro jest "pół-markowy" ZTE v889s, w okolicach 450-500 mocniejszy Lenovo A820.

Miki996
Posty: 194
Rejestracja: 28 mar 2012, 16:41
Lokalizacja: Warszawa Mokotów/Służewiec

Post autor: Miki996 » 15 gru 2013, 13:01

kulikowski pisze:szukam telefonu o poniższych parametrach:

• klient e-mail
• HTML
• Wi-Fi
• dual-SIM
• GPS
• aparat cyfrowy z lampą błyskową
• polska czcionka (!)
• radio
• dyktafon
[• aplikacja do FB - niekoniecznie]

najbliższe co znalazłem to LG L3 E405 Dual SIM (ale mankament - aparat cyfrowy bez lampy błyskowej!). Zaznaczam, telefon nie musi być markowy, może być "budżetowy", zależy mi na funkcjonalności, proszę o podanie orientacyjnej ceny (w wolnej sprzedaży)?

Za wszelkie info z góry dziękuję.

PS. Jakie są opinie nt. Kazam 4 lub Kazam 5 :?:
Jeżeli możesz wyłożyć 500-600zł,to bierz LG L5II Dual. Mam taki sam tylko na jedną kartę i spisuje się znakomicie

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1599
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 15 gru 2013, 16:06

A tak w zasadzie - w jakich warunkach się przydają takie telefony na dwie karty SIM? Zagramanicą?
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 15 gru 2013, 18:13

Numer prywatny + numer służbowy = jeden aparat
Telefon + abonament internetowy(aero) = jedno urzadzenie
Obrazek

Awatar użytkownika
panzerloud
Posty: 212
Rejestracja: 25 sie 2009, 15:08

Post autor: panzerloud » 15 gru 2013, 18:38

Daniel_FCB pisze:A tak w zasadzie - w jakich warunkach się przydają takie telefony na dwie karty SIM? Zagramanicą?
Przydaje się jak masz dwa numery, jeden z pracy, a drugi prywatny, bo nosisz zamiast dwóch tylko jeden telefon. Podobnie w przypadku łączenia zalet "darmowego" aero2 i abonamentu na rozmowy, nie wypychasz kieszeni dwoma telefonami tylko jednym. W przypadku aktywnego dualsim dochodzi łączenie połączeń między obydwoma kartami. W xperii niestety dualsim działa w trybie standby(co znaczy że aktywna jest jedna z dwóch kart jednocześnie).
@:Teokryt:Sony jest o tyle paskudniejsze że sprzedaje niepełnowartościowy produkt, po larum niezadowolenia wydaje jedną aktualizacje która poprawia niektóre zgłoszone błędy, i zapomina o swoim produkcie na wieki. To trochę kpina no bo po co komuś kamera(nawet nagrywająca w HD) która co jakiś czas traci ostrość? Albo dlaczego nie wkompilowali w tego androida mechanizmu do przenoszenia aplikacji na kartę sd(wewnętrznej pamięci jest 4gb, z czego dla użytkownika dostępne ok 2gb), jaki to problem? Żaden, tylko że sony w ten sposób chce wymusić możliwie najszybszą wymianę słuchawki.
@:px33:Z ciekawości spojrzałem na te chińczyki, pomijając że to lenovo nie podpasuje kulikowskiemu bo nie ma diody doświetlającej, to chciałem zapytać, co można dostać za około tysiaka od chińczyków, i czy wogóle warto twoim zdaniem wymieniać XM Dual na coś z ich asortymentu. Z jednej strony naprzykład soc z tego lenovo ma czterordzeniowy procesor, tyle że rdzenie wykonane w arcitekturze Cortex7, a nie krait. Co ma większe znaczenie, ilość rdzeni i taktowanie czy architektura? Jakie wartości są równoważnikami?

px33
Posty: 1592
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 15 gru 2013, 20:48

tyle że rdzenie wykonane w arcitekturze Cortex7, a nie krait. Co ma większe znaczenie, ilość rdzeni i taktowanie czy architektura? Jakie wartości są równoważnikami?
Co procesory mobilne to zdecydowanie nie ja ;) Ale wszystkie Cortexy A obsługują ten sam zestaw instrukcji (ARM v7), więc MTK pewnie po prostu nie chciał kupować nowszej technologii tylko upchał 4 "stare" rdzenie, w technologii, którą już miał. W ogóle chyba mało który producent kupuje teraz gotowe rdzenie od ARM. Zresztą wybór jest dość mocno ograniczony bo większość chińczyków i tak korzysta z MTK.
Co do wydajności - mi spokojnie wystarcza 2x1,5 Ghz Snapdragon S3 z gigabajtem ramu. Wydaje mi się, że trudno mówić o równoważnikach, chyba jednak trzeba czytać recenzje. Nie sądzę żeby 4 rdzenie dawały przewagę nad dwoma mocniejszymi, ale to w jakiejś części zależy też pewnie od zastosowań.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 15 gru 2013, 22:13

Do czego w ogóle te gigaherce w telefonie? Szybciej się rozmawia, szybciej bajty z internetu idą, czy co? :)

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 15 gru 2013, 23:32

Michał, tacy jak ja potrzebują takich rzeczy jak biegają z WMSami w łapie. Ale wiekszosc co tylko dzowni to im wszystko jedno co wezmą.
Obrazek

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 gru 2013, 10:31

W moim HTC One V padło podświetlenie ekranu. Ktoś się orientuje, jaki może być orientacyjny koszt naprawy?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ