Bilet wolnej jazdy a pensja w KM

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 24 maja 2013, 15:53

dzidek pisze:Długo nie trzeba było czekać na artykuł wychwalający HGW.
Chyba ktoś nakazał postawić Ossowskiego do pionu po artykułach atakujących ratusz. A ponieważ poparcie dla obecnej ekipy spada to trzeba wszelkich środków użyć. Dodając do tego ruchy kadrowe w GW nie ma się co narażać...
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 maja 2013, 15:56

MeWa pisze:To odpowiada Twoim potrzebom? :P http://www.rynek-kolejowy.pl/43412/Wars ... nikom_.htm
Moich tak, ale chodzi mi o a) prasę sensu stricte b) informację przekazaną szerszej (nie - niszowej) opinii publicznej.

W prasie moim zdaniem nie było drążenia, były tylko igrzyska.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 24 maja 2013, 15:59

Tu polityka się liczy, a nie merytoryka...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 24 maja 2013, 16:05

Motorniczy na krawędzi pisze:Po dzisiejszych rozmowach z przedstawicielami Zarządów Spółek miejskich czyli Tramwajów Warszawskich, Metra, Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Miejskich Zakładów Autobusowych zbliżamy się coraz to większymi krokami do sporu zbiorowego. Niestety Rada Miasta zrzuciła problem biletów dla pracowników na Zarządu Spółek. Prezesi wyżej wymienionych spółek przedstawili propozycję, która jest nie satysfakcjonuje przedstawicieli Międzyzakładowego Komitetu Protestacyjnego.

Mianowicie jest to partycypacja w kosztach w wysokości 50% wartości biletu dla pracownika, oraz jego dzieci tylko i wyłącznie na 1 strefę biletową. Do tego dochodzą koszta ZUS i podatku VAT, od kwoty dofinansowania, które ponosi pracownik. MKP wyszedł z propozycją 100% dofinansowania do biletu dla pracowników oraz dopłatę 50 złotych dla dzieci pracowników na rok.

Dodatkowo MKP zażądał gwarancji utrzymania miejsc pracy w związku z rozpoczęciem restrukturyzacji w MZA i planowanemu zwolnienia 200 pracowników spółki. Restrukturyzacja ma się rozpocząć również w Tramwajach Warszawskich z początkiem przyszłego roku, co w konsekwencji może skutkować zwolnieniami pracowników. Najgorszą sytuacje mają pracownicy ZTM. Radni chcą likwidacji, lub głębokiej restrukturyzacji. Pracownicy ZTM są narażeni najbardziej na ryzyko utraty pracy. Tak więc jeśli Spółki TW oraz MZA nie zagwarantują utrzymania zatrudnienia na dotychczasowym zatrudnieniu, a także zabezpieczenia pracowników ZTM, Międzyzakładowy Komitet Protestacyjny podejmie decyzję o przystąpieniu do sporu zbiorowego, co w konsekwencji doprowadzi do referendum w sprawie przeprowadzenia strajku. Obecnie w MZA zostały zaproponowane pracownikom dobrowolne zwolnienia. Jeśli zbyt mało osób z tej formy skorzysta może dojść do zwolnień grupowych.

Kolejne rozmowy są zaplanowane na przyszły tydzień. Wówczas Zarządy Spółek Miejskich oraz ZTM mają ponownie próbować dojść do porozumienia z MKP.

Najważniejszą teraz kwestią jest zabezpieczenie pracowników przed zwolnieniami, gdyż jest to realna groźba ze strony pracodawców. Drugą ważną kwestią są bilety pracownicze, które MKP chce, aby były refundowane przez Spółki w wysokości 100%. Pracownik będzie ponosił koszta związane z podatkiem VAT oraz ZUS - około 52 złotych miesięcznie za bilet pracowniczy kwartalny na 2 strefy.

Tak więc bitwa już nie toczy się tylko o bilety pracownicze, ale o utrzymanie miejsc pracy dla załogi. Taki widok jak na zdjęciu jest bardzo realny jeśli nie osiągnie się kompromisu.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 24 maja 2013, 16:10

MeWa pisze:Tu polityka się liczy, a nie merytoryka...
Dokładnie. Szczególnie, że GW pozwoliła sobie na duże odstępstwo od wymaganej linii. Więc teraz populizmem się nadciągnie - po co pisać rzetelnie jak można poprawnie? A że kurek informacji podstołowych się zamknął...
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 maja 2013, 16:19

MeWa pisze:[ Drugą ważną kwestią są bilety pracownicze, które MKP chce, aby były refundowane przez Spółki w wysokości 100%. Pracownik będzie ponosił koszta związane z podatkiem VAT oraz ZUS - około 52 złotych miesięcznie za bilet pracowniczy kwartalny na 2 strefy.
A po cholerę mam płacić VAT (a nie PIT?) i ZUS za bilet na 2 strefy? Tutaj to powinno być do wyboru - mniejszy koszt zarówno dla pracodawców, jak i pracowników; samą ideę chociaż cząstkowej odpłatności (może być VAT i ZUS) popieram, bo pozwoli realnie policzyć, ile osób chce taki bilet (zakładam że tym, którzy nie chcą/nie potrzebują, pracodawca nic nie będzie dopłacał). I ile rzeczywiste "dodatkowe wpływy" wyniosły.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 24 maja 2013, 17:43

W budżetówce ulgę 50% na kolei trzeba co roku wykupować i nie ma problemu z tym ;)
Koszt to około stówy, ale wykupuje to około 40% uprawnionych. A gdyby było z urzędu rozdawane, to by MON całkiem sporo płacił za tych, którzy to olewają. Więc częściowa odpłatność urealnia koszty :)
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 25 maja 2013, 0:59

fik pisze:
Bastian pisze: A czym to udowadniają?
Legitymacją służbową.
A kierowca, który będzie jechał do pracy, też będzie miał darmowy dojazd? ;]

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 25 maja 2013, 8:05

I może być ciekawie, bo do postulatów biletowych doszły płacowe i socjalne. Nie wiem czy ruszenie biletów pracowniczych to był dobry pomysł.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Pingwin
(2525)
Posty: 662
Rejestracja: 23 sty 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pingwin » 25 maja 2013, 8:11

MisiekK pisze:I może być ciekawie, bo do postulatów biletowych doszły płacowe i socjalne. Nie wiem czy ruszenie biletów pracowniczych to był dobry pomysł.
sami sobie ukręcili bata....

podoba mi się że ktoś wreszcie to wszystko ruszył...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 maja 2013, 8:38

Tak, Guział w sojuszu z przasnyskim trollami. Też mi piękna alternatywa...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 25 maja 2013, 8:40

Glonojad pisze:Tak, Guział w sojuszu z przasnyskim trollami. Też mi piękna alternatywa...
I jeszcze Maciejowski. Zbieranina spod ciemnej populistycznej gwiazdy z objawami obywatelskiego niedorozwoju. Nie wiem po co ZZ się z nimi bratają
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 25 maja 2013, 10:57

Pawel_ pisze:
fik pisze: Legitymacją służbową.
A kierowca, który będzie jechał do pracy, też będzie miał darmowy dojazd? ;]
Kontroler jadący do pracy nie ma darmowego dojazdu.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 25 maja 2013, 11:00

fik pisze:
Pawel_ pisze: A kierowca, który będzie jechał do pracy, też będzie miał darmowy dojazd? ;]
Kontroler jadący do pracy nie ma darmowego dojazdu.
Przecież sam pisałeś, że kontroler dojazd na rejon zawsze ma darmowy.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 25 maja 2013, 11:07

dzidek pisze:Przecież sam pisałeś, że kontroler dojazd na rejon zawsze ma darmowy.
No właśnie - a nie dojazd do pracy.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ