Nasze międzynarodowe podróże

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27447
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 sie 2012, 13:15

Adam G. pisze:dalej z mafią busiarską za $10 do Suczawy
Po co z mafią, skoro jest całkowicie legalny i tańszy autobus?
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 02 sie 2012, 14:13

a/p TALENT pisze:Czyli wykupiłem bilet za 32 euro w ramach którgo można podróżować w dni powszednie od godz. 9.00 do godz. 3 rano dnia następnego. Na bilecie może podróżować od 2 do 5 osób.
Czy Austriacy robią tak samo, jak Niemcy, tzn stosują nieoficjalne oznaczenie, ile osób jedzie na tym bilecie poprzez wielokrotny odcisk datownika? :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1716
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 02 sie 2012, 15:10

Bilet jest imienny bez oznaczenia ilości osób. Na bilecie był tylko jeden odcisk kontroli, nastepne kontrole biletu polegały na "krótkim rzucie oka na bilet" i sakramentalnym życzeniu dobrej jazdy. Zdarzały się też sytuacje, że przejechaliśmy innego dnia bez kontroli, tak że bilet pozostał "czysty". Jedyną datą na bilecie była data przedsprzedaży biletu.
ZUS fundatorem emigracji

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 02 sie 2012, 21:07

fik pisze:
Adam G. pisze:dalej z mafią busiarską za $10 do Suczawy
Po co z mafią, skoro jest całkowicie legalny i tańszy autobus?
Jechałem już na oba sposoby, zdecydowanie polecam mafię. Nielegalne, ale nie oszukują ludzi i dowożą do Suczawy w ~1,5h, przy okazji załatwiając jakieś szemrane interesy.

Autobus jednego dnia jeździ, innego nie, jest trzymającym się na rdzy Ikarusem który na lokalnych wzgórzach wyciąga max 15km/h. Do Suczawy jechałem nim ponad 4 godziny, bo - podobnie jak busy - wiezie przemytników, ale - w przeciwieństwie do busów, nie ma odpowiednich układów na przejściu granicznym ;) Autobus jest zresztą raptem z 5zł tańszy.
noidea

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 sie 2012, 22:12

Adam G. pisze:zdecydowanie polecam mafię. Nielegalne, ale nie oszukują ludzi
:shock: ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
lachudra
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2008, 14:23

Post autor: lachudra » 16 sie 2012, 17:36

Ktoś wyznaje się może w podróżowaniu po Sofii? Potrzebuje szybkiego przemieszczenia się (nie więcej niż półtorej godziny w szczycie) z lotniska na dworzec autobusowy w zachodniej części miasta i nie wiem czy bawić się zbiorkomem (najlepiej chyba autobus do metra, metro i później tramwaj) czy jednak spróbować taksówki i liczyć że ichniejsza taximafia jest do przezwyciężenia.

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1600
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 16 sie 2012, 22:54

Pytanie do znawców Berlina i okolic - czy opłaca się zainwestować cały dzień w celu zwiedzenia trolejbusów w Eberswaldzie? I czy sieć tramwajowa w Strausbergu oferuje coś ciekawego?
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 19 sie 2012, 20:12

Daniel_FCB pisze:Pytanie do znawców Berlina i okolic - czy opłaca się zainwestować cały dzień w celu zwiedzenia trolejbusów w Eberswaldzie? I czy sieć tramwajowa w Strausbergu oferuje coś ciekawego?
Strausberg - bardzo nietypowy jak na Niemcy tabor, sama sieć bez specjalnych wodotrysków, ale warto odwiedzić.

Eberswalde - moim zdaniem też, trajtów w tym kraju nie ma zbyt wielu :) Zależy co rozumiesz pod pojęciem "opłaca się" :)
noidea

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1600
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 27 sie 2012, 7:38

Adam G. pisze:Strausberg - bardzo nietypowy jak na Niemcy tabor, sama sieć bez specjalnych wodotrysków, ale warto odwiedzić.

Eberswalde - moim zdaniem też, trajtów w tym kraju nie ma zbyt wielu :) Zależy co rozumiesz pod pojęciem "opłaca się" :)
Dzięki. Przybyłem, zobaczyłem, sfociłem.
W Strausbergu w ruchu były dwie KT8. Trasa jak dla mnie mało klimatyczna, w porównaniu choćby do takiego Woltersdorfu (acz może to też wina beznadziejnej pogody)
W Eberswalde - spóźniłem się, wszystkie Many/Grafy pojechały na Węgry, a zostało tylko to, czego nadmiar mamy w Warszawie - Solarisy. Jeśli chodzi o sieć, bardzo przypadł mi do gustu Ostend.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 sie 2012, 19:06

"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 30 sie 2012, 19:23

Na pewno nei chodzi o połączenie towarowe? :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 30 sie 2012, 21:41

MeWa pisze:Na pewno nei chodzi o połączenie towarowe? :)
Chyba jednak tak ale nie koniecznie miałem pomysł gdzie taką ciekawostkę umieścić ;)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 09 wrz 2012, 20:59

Nie ma już bezpośredniego wagonu/pociągu do Kiszyniowa?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7778
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 09 wrz 2012, 23:02

Bardzo szybkie pytanie - ile mnie, studenta, będzie kosztować bilet Warszawa-Bohumin na jutro na Polonię? I jak to najtaniej przejechać? Do Zebrzydowic i dalej na gapę? Czy student + oferta powrotna (to jeszcze jest?) da jakąś rozsądną cenę na to połączenie?
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

pietia
Posty: 827
Rejestracja: 29 maja 2007, 14:21

Post autor: pietia » 10 wrz 2012, 17:14

JacekM pisze:Nie ma już bezpośredniego wagonu/pociągu do Kiszyniowa?
Pociągu jako takiego nie było chyba nigdy, a bezpośredni wagon z Warszawy zniknął chyba rok temu, odkąd Kiev EXpress (w jego składzie ostatnio kursował) trafił na Gdański
Latem br. na dworcu w Kiszyniowie widniał w rozkładzie wagon Kiszyniów-Przemyśl, kursujący "po ogłoszeniu". Czy kursuje on w rzeczywistości-nie wiem
W sumie to i z Ukrainy praktycznie nie ma oddzielnych pociągów do Kiszyniowa. Jest tylko z Odessy (przez Tyraspol-Bendery), a tak to tranzytowe z Moskwy (w liczbie 3) i Petersburga (z wagonami bezpośrednimi z Mińska). Jest jeszcze lokalny pociąg Czerniowce-Oknica

ODPOWIEDZ