Stacje odcinka bielańskiego (A-20 Słodowiec - A-23 Młociny)

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5311
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 25 paź 2008, 20:47

"Koksowniki" bardzo fajne. Dobrze by było gdyby na przystankach się takie pojawiły. Niestety to raczej mało realne :roll: . Tylko jak tłum przechodził to niezbyt to bezpieczne mi się wydawało.

Do występów nie doczekałem. W sumie średnie wrażenia.

Zdecydowanie negatywne wrażenie zrobiły stare babsztyle rozpychające się bo baloniki "wyborczej" i biorące całą kiść na raz #-o . Na początku myślałem, jak ten tłum zobaczyłem, że darmowe karty z zakodowanym biletem rozdają.

Udało mi się sfocić HGW zanim tłum się zorientował i na nią rzucił. Niestety zdjęcie nieostre :(.
Załączniki
076.jpg
077.jpg
102.jpg
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 25 paź 2008, 20:52

Nie powiem, ten płot jest tam tak potrzebny, że szkoda gadać. Jestem ciekaw, czy jeszcze bardziej się nie dało zagrodzić #-o I skoro otwarto, to po co te barierki wszędzie? ](*,)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 25 paź 2008, 20:54

A może coś tam było niedokończone? Słusznie, że nie wszystko było otwarte, bo ludzie się bardziej skupili a nie rozleźli tu i tam. a i sporo podpitych także było, jak widać otwarcie metra to niezła okazja :/.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 25 paź 2008, 20:54

Przy wejściu na stację :mewa: Młociny były rozdawane jakieś pamiątkowe monety?

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5311
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 25 paź 2008, 20:58

Piotrek pisze:A może coś tam było niedokończone? Słusznie, że nie wszystko było otwarte, bo ludzie się bardziej skupili a nie rozleźli tu i tam. a i sporo podpitych także było, jak widać otwarcie metra to niezła okazja :/.
No ale że płotek odgradzał przystanek tramwajowy 08? Aby przejść trzeba było wejść na tory. A teren po jednej i drugiej strony ogólnodostępny (-( .
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 25 paź 2008, 21:01

radeom pisze:Przy wejściu na stację Młociny były rozdawane jakieś pamiątkowe monety?
Były rozdawane przy wyjściu z peronu dla pierwszego 1000(chyba) osób (przynajmniej tak się dowiedziałem). Moneta o nominale 1 metro. Jeżeli chcesz to mogę dać zdjęcie.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 25 paź 2008, 21:01

radeom pisze:Przy wejściu na stację :mewa: Młociny były rozdawane jakieś pamiątkowe monety?
Były. Dla pierwszych 2000 pasażerów.

Relacja na Przegubowcu
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 25 paź 2008, 21:28

mateusz72 pisze:
radeom pisze:Przy wejściu na stację Młociny były rozdawane jakieś pamiątkowe monety?
Były rozdawane przy wyjściu z peronu dla pierwszego 1000(chyba) osób (przynajmniej tak się dowiedziałem). Moneta o nominale 1 metro. Jeżeli chcesz to mogę dać zdjęcie.
Byłoby fajnie, jakbyś wstawił :) Chętnie zobaczę, bo bałem się wejść w ten tłum :D

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 25 paź 2008, 21:50

Mnie tłum wepchał więc potulnie wystawiłem rękę. Jakaś babcia zaatakowała mnie łokciem :D
Załączniki
otwarcie metra 047.jpg
otwarcie metra 048.jpg
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
rubeus
Posty: 449
Rejestracja: 23 sty 2006, 20:24
Lokalizacja: Ursynów/Kabaty
Kontakt:

Post autor: rubeus » 25 paź 2008, 22:19

Dziś stacja Młociny przeszła istne oblężenie - takie ' dzikie tłumy' ludzi napływające falami, to chyba pojawią się dopiero jak most północny zrobią i tramwaje i autobusy będą 'wypluwać' z siebie mieszkańców Białołęki i Nowodworów

bruno
Posty: 351
Rejestracja: 05 lut 2007, 11:49
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bruno » 25 paź 2008, 22:23

mateusz72 pisze:1. Państwo ochroniarze byli w niektórych sytuacjach niesympatyczni.
Dokładnie. Jeden, gdy fociłem 105-tkę czepnął się mnie, że przebiegam przez tory (a przechodziłem normalnie) i że stoję na trawie. Co do trawy, to miał jeszcze rację, ale nie będę się przebijać przez tłumy by dojść do przejścia. ](*,)
Poza tym uważam, że mimo spooorej kasy, miasto wykonało kawał dobrej roboty =D> . Ciekawym widokiem jest 13N na odnowionej pętli, po prostu kontrast dwóch różnych epok. Spośród trzech nowych stacji najbardziej spodobał mi się Wawrzyszew, szczególnie ładne jest czerwone wejście na stację. Na Wawrzyszewie brakowało mi jedynie zapowiedzi, które można było usłyszeć na Starych Bielanach i Młocinach. Ogółem te 3 stacje są bardzo do siebie podobne i wydają się przyciasne.

Awatar użytkownika
rubeus
Posty: 449
Rejestracja: 23 sty 2006, 20:24
Lokalizacja: Ursynów/Kabaty
Kontakt:

Post autor: rubeus » 25 paź 2008, 22:55

Ciasno będzie na Młocinach - peron jest imho zbyt wąski jak na 'masy' ludzkie, które będzie obsługiwał.
Czy mi się wydaje, czy wawrzyszewo jest ciut weższy od inych stacji ?

A najładniejsze są 'Stare Bielany'.
Btw. na Młocinach i Wawrzyszewie mam ciągłe uczucie deja vu z Placem Wilsona

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 25 paź 2008, 22:57

Tak w ogóle to węzeł Młociny to świetne miejsce na koncerty. Ze świeczką szukać takiej przestrzeni na powietrzu i to jeszcze pod dachem w naszym mieście. Bomba :D
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 26 paź 2008, 0:03

Wolfchen pisze:Nie powiem, ten płot jest tam tak potrzebny, że szkoda gadać. Jestem ciekaw, czy jeszcze bardziej się nie dało zagrodzić #-o I skoro otwarto, to po co te barierki wszędzie? ](*,)
został ogrodzony, bo tak sobie zażyczył organizator imprezy wraz ze służbami porządkowymi.

[ Dodano: Nie 26 Paź, 2008 00:03 ]
rubeus pisze:Btw. na Młocinach i Wawrzyszewie mam ciągłe uczucie deja vu z Placem Wilsona
w końcu ten sam architekt :>

[ Dodano: Nie 26 Paź, 2008 00:04 ]
rubeus pisze:Ciasno będzie na Młocinach - peron jest imho zbyt wąski jak na 'masy' ludzkie, które będzie obsługiwał.
Aż takich mas jak dzisiaj nie będzie obsługiwał, aczkolwiek są tam wąskie gardła.

[ Dodano: Nie 26 Paź, 2008 00:05 ]
bruno pisze:Na Wawrzyszewiu brakowało mi jedynie zapowiedzi
po pierwsze - na Wawrzyszewie. Ja tam wcale nie narzekam, że nie było tam tych zapowiedzi... Są tak potrzebne, że hej

[ Dodano: Nie 26 Paź, 2008 00:06 ]
rubeus pisze:Czy mi się wydaje, czy wawrzyszewo jest ciut weższy od inych stacji
wszystkie bielańskie stacje mają taką samą szerokość.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
8917
Posty: 1279
Rejestracja: 19 mar 2007, 19:48
Lokalizacja: Łuków/Warszawa

Post autor: 8917 » 26 paź 2008, 0:11

Ogólnie to falstart był :-? , bo HGW zapowiedziała, że pociąg wjeżdżający na stację zabiera pasażerów w kierunku Młocin i zaprosiła wszystkich na 3 ostatnie stacje. Wszyscy wsiadają, a tu: "Uwaga, stacja końcowa, prosimy..." no i wysiadka. Dopiero po odjeździe dyżurna zapowiedziała, że to dopiero kolejny pociąg. No i szkoda, że to rusek był pierwszym pociągiem z pasażerami... Swoją drogą to trawa została dzisiaj nieźle podeptana :/ i prawie wszyscy (łącznie z MeWą) biegali za HGW i robili jej zdjęcia... ;-)

Obrazek
Życie Warszawy pisze:Po 25 latach metro dojechało na Młociny
SZYP , mk 25-10-2008, ostatnia aktualizacja 25-10-2008 23:35

Obrazek

25 lat trwała budowa pierwszej linii metra. Dziś, po 13 latach od pierwszej podróży podziemną kolejką, pasażerowie w towarzystwie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w końcu dojechali do ostatniej stacji metra Młociny. Zobacz galerię zdjęć, obejrzyj filmy z otwarcia stacji i przeczytaj naszą relację na żywo!

Po 105 latach od pierwszego pomysłu na podziemną kolejkę, 25 latach od wbicia pierwszego pala pod budowę i 13 latach od pierwszej podróży krótką wówczas trasą pierwszej linii metra, pasażerowie wreszcie dotarli do ostatniej stacji.

Przygotowani na możliwość dotarcia do ostatniej stacji warszawiacy, ze zdziwieniem przyjmowali komunikat o konieczności opuszczenia kolejki jeszcze na stacji Słodowiec. Trasę, zgodnie z zapowiedziami, pokonali dopiero o godzinie 16. Pierwsza podróż do Młocin, przepełnionymi wagonami ludźmi wyruszyła właśnie ze Słodowca.

godz. 15.44

Na stacji Słodowiec, z każdym kolejnym wagonem pojawia się coraz więcej zainteresowanych podróżą do Młocin warszawiaków. Wśród nich pani Bożena Opala z synem, mieszkający na Woli. Oboje poruszają się na co dzień komunikacją miejską. Na dzisiejszym otwarciu ostatnich stacji metra pojawili się z ciekawości. - Pierwszy raz o budowie metra usłyszałam w latach 80. i myślałam, że jego budowa to będzie kwestia 10 lat - mówi pani Bożena. Wspomina też, że pierwsze prace nad podziemną kolejką rozpoczęły się kiedy jej syna, obecnie gimnazjalisty, nie było jeszcze na świecie.

Podziemną kolejką podróżują wszyscy - młodsi i starsi - mieszkańcy stolicy. W sobotę na stacji Słodowiec pojawiła się również pani Regina. - Jadę do córki na Stare Bielany, żeby poznać trasę - mówi. Pierwszą linię ocenia jednak "tak sobie". - Byłam kiedyś w Leningradzie i tam to jest dopiero metro!

godz. 15.48

Ciekawi nowych stacji warszawiacy pojawili się również na Młocinach. Kilkadziesiąt osób oczekiwało na otwarcie, przed jeszcze zamkniętą stacją.

godz. 16.20

Przepełnione ludźmi wagony, po 25 latach budowy linii, dotarły do metra Młociny! Niemal wszyscy obecni tam warszawiacy postanowili uwiecznić dokonanie stolicy i przybyli na stacje uzbrojeni w aparaty i kamery.

Podróż do ostatniej stacji metra, razem z Hanną Gronkiewicz-Waltz i warszawiakami pokonywał również rzecznik Ratusza Warszawy, Tomasz Andryszczyk. - Otwarcie metra zbiegło się z 26 rocznicą powstania Społecznego Komitetu Budowy Metra. Wyszło to zupełnie spontanicznie i nie było planowane - powiedział Andryszczyk. Zapewniał też, że na kolejną nitkę metra nie będzie trzeba czekać tak długo, jak na tę dopiero ukończoną.

godz. 16.25

Ogromna liczba pasażerów wysypała się na teren wokół stacji Młociny, by towarzyszyć w zwiedzaniu Hannie Gronkiewicz-Waltz. Już po pierwszych krokach po wyjściu ze stacji rozległy się jednak głosy niezadowolenia. Ludzie nie mieścili się na chodniku - jego znaczna część została bowiem odgrodzona, a stłoczeni warszawiacy zmuszeni byli do "spaceru" po świeżo zasianej trawie. - Chamstwo i brak pomyślunku - narzekał jeden z podróżnych. - Wystarczyło postawić płot z innej strony, a ludzie mogliby przejść chodnikiem bez żadnego problemu - denerwował się.

godz. 16.37

Wbrew zapowiedziom, żaden z podróżnych nie otrzymał upominku. Te zaś miały zostać wręczone grupie tysiąca pierwszych pasażerów metra. Wszyscy, którzy podróżują dziś kolejką, otrzymują jednak swoją podróż w prezencie. Do końca dnia przejażdżka na całej trasie jest darmowa i nie trzeba kasować biletów.

Z okazji zakończenia budowy trasy, rozdawane były również specjalnie wybite monety. Tysiąc sztuk rozeszło się jednak tak szybko, że już na poniedziałek przygotowana zostanie kolejna seria. Monety będzie można dostać w Punkcie Obsługi Klienta ZTM, na Senatorskiej.

godz. 17.14

Wszystkie trzy stacje wyglądają nowocześnie i atrakcyjnie. Czy jednak są przyjazne dla podróżnych? Wojciech Tumasz ze Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji zwraca uwagę na niewłaściwie umieszczone filary na stacji Wawrzyszew, w pobliżu wejść od strony północnej. - Filary będą utrudniały przemieszczanie się pasażerów wychodzących z metra - mówi. Dodaje też, że sytuacja będzie jeszcze gorsza, kiedy powstanie Most Północny i chętnych do podróżowania metrem będzie znacznie więcej.

Stację ocenia także niewidomy Adam Wiśniewski. - Na stacji jest dużo przestrzeni, ale nie są one przyjazne dla niewidomych. Jego zdaniem ścieżki dla niewidomych powinny być lepiej oznakowane. - Na peronie są linie dla niewidomych, ale tylko w skrajnych punktach stacji. Ścieżki powinny być także w środkowej części peronu - dodaje. Sam fakt powstania nowych stacji ocenia bardzo dobrze, cieszy się bo mieszka na Wrzecionie przy Wawrzyszewie.

godz. 17.27

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreślała , że choć metro budowano aż 25 lat, to ostatnie cztery stacje zostały zbudowane w "europejskim tempie", czyli w ciągu dwóch lat.

- Podziękowałam każdemu inżynierowi i tym, którzy zaczęli budowę, wysłaliśmy list nawet do generała Wojciecha Jaruzelskiego i do Lecha Kaczyńskiego, który był moim poprzednikiem - powiedziała Gronkiewcz-Waltz.

godz. 18.07

W sobotnim otwarciu ostatnich stacji metra, nie mogło zabraknąć również szefa Zarządu Transportu Miejskiego. Leszek Ruta z nowych stacji i węzła jest bardzo zadowolony. - Węzeł na Młocinach powstał w ekspresowym tempie 7 miesięcy. Jeśli utrzymamy takie tempo budowy, jak przy ostatnich stacjach pierwszej nitki metra, to jestem optymistą, i bardzo możliwe, że druga linia powstanie w terminie - mówił Ruta.

- Jestem też ciekaw, czy wybudowany na Młocinach parkin Parkuj&Jedź, zapełni się jeszcze przed budową Mostu Północnego.

Jak powiedział, już teraz parking przy metrze Marymont często trzeba zamykać, bo szybko zapełnia się samochodami.

Dodał też, że zgodnie z przeprowadzonym sondażem wśród mieszkańców Bielan, 30 proc. z nich zapowiedziało, że gdy metro dojdzie do końca trasy, od razu się do niego przesiądą. W poniedziałek warszawiacy zagłosują nogami - dodał Ruta.

godz. 19.37

Na zajezdni autobusowej i tramwajowej przy stacji Młociny trwają występy polskich i zagranicznych artystów, m. in. DJ Maceo Wyro, Jerzy Połomski, Stasiek Wielanek, Kapela Warszawska oraz Czerwone Gitary. Aktorzy Teatru Muzycznego "Roma" pokazali fragmenty musicalu "Upiór w operze" Andrew Lloyda Webbera w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Gwiazdą imprezy jest brytyjska wokalistka Alice Russell.
http://www.zw.com.pl/artykul/2,300226_P ... ociny.html
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ