Most Północny - propozycje ZTM

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10660
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 16 sty 2012, 14:49

Już nie powiem, że komunikacja powinna być planowana mając na względzie obniżenie jej kosztów. Ale trzeba brać pod uwagę globalny budżet, który nie jest (mam nadzieję!) z gumy. A co jeśli z policzenia brygad wyjdzie, że plan jest bez sensu? Kolejne odwrócenie koncepcji? A jeśli to będzie odwrócenie koncepcji już wprowadzonej? Przecież takie nieefektywności to marnotrawienie publicznych pieniędzy.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sty 2012, 14:52

KwZ pisze:Przecież takie nieefektywności to marnotrawienie publicznych pieniędzy.
Nobla za to raczej nie zgarniesz :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10660
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 16 sty 2012, 14:55

Nobla nie, ale może warto nasłać na was ZTM prokuraturę :-k?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 16 sty 2012, 14:55

Colony pisze:Komuś w innych dzielnicach zabiorą. Obstawiam koniec wiary w supermocne 105 i 109 oraz 182, a także likwidację większości wtyczek.
109 doczekało się swoich pasażerów i rano jeździ mocno zatłoczone. Wystarczy, że jeden kurs wyleci z obiegu, a często się tak zdarza i mamy niezabieralną linię. Ze 109 nie da się czegokolwiek zabrać, no chyba że chce się mocno skrzywdzić pasażerów. Ze strony ZTMu byłby to cios poniżej pasa.
M1 6 33 112 171 181 184 523 E-2 701

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sty 2012, 14:56

KwZ pisze:Nobla nie, ale może warto nasłać na was prokuraturę :-k ?
Na nas? Wawkom nie ma z tym nic wspólnego.

A i mój pracodawca, chwała opatrzności, też nie :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 sty 2012, 14:57

Maciek pisze:Ze strony ZTMu byłby to cios poniżej pasa.

ZTM jest ostatnio w tym bardzo dobry. Szkoda tylko, że zawsze trafia poniżej własnego pasa :D
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10660
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 16 sty 2012, 15:10

^^^ W kolano :D
Bastian pisze:Na nas? Wawkom nie ma z tym nic wspólnego.
Bardzo przepraszam, miałem na myśli oczywiście ZTM.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Borelioza
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2012, 11:23
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: Borelioza » 16 sty 2012, 15:42

Czy uważacie, że warto w takiej sytuacji jak teraz zgłaszać jeszcze uwagi do ZTM? Po tym jak ogłosili że "pasażerowie zdecydują"?

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 16 sty 2012, 17:01

Maciek pisze:Ze strony ZTMu byłby to cios poniżej pasa.
Mnie już nic nie zdziwi, absolutnie. Nie wiem czy ZTM ma jakiś plan czy zamierza jak wszystko działać obecnie prowizorycznie. Kiedyś się wydawała że jakaś koncepcja temu przyświeca (przesiadki, wzmacnianie tramów), ale teraz to nie wiem. Ludzie odeszli, czy jak? Może zajmują się tym teraz ludzie równi wiedzą mojej, bo obawiam się że sam bym nic mądrego nie wymyślił. Mniejsza o to. Po prostu potrzeba chwili wymusi cięcia, a łatwiej ciąć tam gdzie dużo, bo trudno to zauważyć.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

radeom
Posty: 4231
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 16 sty 2012, 18:51

Przez moment słuchałem dziś Radio Hobby i dowiedziałem się, że po otwarciu MP komunikacja miejska ma opierać się głównie na tramwajach, ale zostaną też uruchomione linie 101 i 104. :lol:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36685
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 sty 2012, 19:01

Colony pisze:Ludzie odeszli, czy jak?
No przecież napisałem...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 16 sty 2012, 21:06

Jak najbardziej trzeba - w dalszym ciągu nie ma podanych częstotliwości kursowania autobusów. A to jest kluczowe w sytuacji, gdy znamy? trasy.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 16 sty 2012, 22:36

KwZ pisze:Ty się nie zasłaniaj ZTMem, skoro to od ciebie się domagam poparcia
Proszę bardzo. 510 skrocic do Arkadii zamieniajac na 2xx, przy jednoczesnym podbiciu czestotliwosci wynikajacego z wycofania z odc. Babka-E.Plater.
Zadowolony? :D
KwZ pisze:Poza tym ZTM powoli, bo powoli, ale przemalowuje linie czerwone na czarne.
Skoro ulega wiecznie postulatom o dodanie kolejnych przystankow i na wszelki wypadek z tego wlasnie powodu pod czerwoniaki robi rozklady jazdy jak dla zwyklakow, to niech se przemalowuje.
KwZ pisze:Tak bardzo nie ma znaczenia, że nawet ja słyszę protesty przeciwko kasowaniu E-4.
Gdyby ZTM nie wyskoczyl z kasacja Edwarda, to mysle, ze E-4 i E-8 bysmy wkrotce zegnali. A tak wsadzil kij w mrowisko, powodujac ogolnokrajowa dyskusje nad sensem istnienia linii ekspresowych.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10660
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 16 sty 2012, 23:11

sprokett pisze:przy jednoczesnym podbiciu czestotliwosci wynikajacego z wycofania z odc. Babka-E.Plater.
To tak nie działa. Podbicie częstotliwości tylko jeśli jest potrzebne. Dla 510 nie jest.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 16 sty 2012, 23:26

MisiekK pisze:
Borelioza pisze:Wsiadam codziennie o 8.40 na do metra na stacji Marymont w kierunku Centrum i prawie zawsze siedzę - może raz w tygodniu stoję.
Tak samo. Wystarczy wiedzieć do którego wagonu wsiąść.
To, że napełnienie róźni się między wagonami, to wiadomo. Poza tym mam jednak wrażenie, że największe obłożenie jest tuż przed ósmą. I wreszcie - opis dotyczył sytuacji PO otwarciu Mostu Północnego, kiedy jednak liczba osób wsiadających na Młocinach się zwiększy, a co za tym idzie, maleje prawdopodobieństwo wolnych miejsc na A-19.
KwZ pisze:Nobla nie, ale może warto nasłać na was ZTM prokuraturę :-k?
Wątpię, żeby to przyniosło jakiekolwiek rezultaty. To raczej drobna niegospodarność, jakich zresztą w komunikacji było wiele. Polityka w transporcie była, jest i będzie.
Poza tym nie wiem, czy tak prosto klisze niegospodardności można przypisywać do komunikacji, która z natury jest niedochodowa - czy socjalbus jest niegospodarnością, czy zjazdy do zajezdni przez całe miasto są niegospodarnością, czy dłuższe godziny kursowania metra, czy superdrogie wiaty na Trasie W-Z itp.
sprokett pisze:Gdyby ZTM nie wyskoczyl z kasacja Edwarda, to mysle, ze E-4 i E-8 bysmy wkrotce zegnali. A tak wsadzil kij w mrowisko, powodujac ogolnokrajowa dyskusje nad sensem istnienia linii ekspresowych.
A to niestety - wydaje się - racja...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ