Objazdy tramwajowe 2014

Moderator: Wiliam

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 03 kwie 2014, 7:12

Przywrócono już podstawową trasę linii 10. :wink:

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 07 maja 2014, 19:30

Linia 15 skierowana została na trasę objazdową: MICKIEWICZA ... Słowackiego - Popiełuszki - Al. Jana Pawła II - Stawki ... ANDERSA i dalej do własnej trasy.
:) :) :)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 07 maja 2014, 19:59

I ty jeszcze śmiesz krytykować tempo warszawskich inwestycji tramwajowych? ;-)
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 maja 2014, 22:57

Chyba was nie rozumiem...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 07 maja 2014, 23:05


Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 maja 2014, 23:53

Ich jakoś rozumiem, a was nie :>

Aczkolwiek mogli napisać jaśniej, że tramwaje nie będą zajeżdżać na Potok.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3831
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 08 maja 2014, 0:07

Bastian pisze:Ich jakoś rozumiem, a was nie :>
MichalJ pisze:
Linia 15 skierowana została na trasę objazdową: MICKIEWICZA ... Słowackiego - Popiełuszki - Al. Jana Pawła II - Stawki ... ANDERSA i dalej do własnej trasy.
:) :) :)
Chyba faktycznie nie rozumiesz MichalaJ i Pawcia. Z podkreślonego fragmentu wynika, jakoby 15 skręcało przez nieistniejący skręt ze Słowackiego w Popiełuszki w relacji wschód-południe, a wynika to pierwszej ulicy wypisanej w komunikacie ZTM-u. Domniemuję, iż Pawcio i MichałJ to wychwycili i chyba ja też, skoro umieszczam takiego posta, natomiast ty Bastianie przeoczyłeś to. Równie dobrze to ja mogę się mylić, MichałJ i Pawcio pisać bez sensu, a ty posiadać całkowitą słuszność :)

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 08 maja 2014, 0:09

Bastian pisze:Ich jakoś rozumiem, a was nie :>
Khe? Gdzie ta objazdowa 15 jechała z Mickiewicza w Słowackiego? Przecież to są kompletne brednie, jak to można zrozumieć? I jakim cudem mnie nie rozumiesz, skoro zacytowałem ichni komunikat słowo w słowo?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 08 maja 2014, 0:11

Może Bastian był już po lekturze tematu ochocko-jasielskiego? To się musi rzucać na psychikę i powodować chwilowe zaćmienia.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 maja 2014, 0:22

Upieram się, że to wy nie rozumiecie, interpretując komunikat jako tekst błędny, a nie jako wybrakowany. Skręt z Mickiewicza w Słowackiego ISTNIEJE, 6 korzysta z niego na co dzień. Skręt ze Słowackiego w Stołeczną istnieje z pośrednictwem pętli. Mało tego, przecież w moim poprzednim poście wyraźnie napisałem, czego moim zdaniem w komunikacie brakło (a wy nie łapiecie)...

No chyba że moja interpretacja (imho jedyna możliwa, jeśli trzymać się pazurami rzeczywistości) jest całkowicie błędna. Też możliwe... Przydałby się jakiś naoczny świadek, bo z komunikatu więcej nie wyciągniemy :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3831
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 08 maja 2014, 0:33

Bastian pisze:Upieram się, że to wy nie rozumiecie, interpretując komunikat jako tekst błędny, a nie jako wybrakowany. Skręt z Mickiewicza w Słowackiego ISTNIEJE, 6 korzysta z niego na co dzień. Skręt ze Słowackiego w Stołeczną istnieje z pośrednictwem pętli. Mało tego, przecież w moim poprzednim poście wyraźnie napisałem, czego moim zdaniem w komunikacie brakło (a wy nie łapiecie)...

No chyba że moja interpretacja (imho jedyna możliwa, jeśli trzymać się pazurami rzeczywistości) jest całkowicie błędna. Też możliwe... Przydałby się jakiś naoczny świadek, bo z komunikatu więcej nie wyciągniemy :P
Linia 15 skierowana została na trasę objazdową: MICKIEWICZA ... Słowackiego - Popiełuszki - Al. Jana Pawła II - Stawki ... ANDERSA i dalej do własnej trasy.
Faktycznie, twoja interpretacja jest błędna. Z tego komunikatu jasno wynika, że objazd od Mickiewicza do Andersa został wytycznony przez ulice wymienione w tym, co napisał ZTM. Może NR faktycznie kierował 15 od Wilsona przez Słowackiego do Metra Marymont. A to z tego, co próbował przekazać ZTM, nijak nie idzie wywnioskować, z wyjątkiem ciebie, ale może poprzez błędne informacje przekazuje się jakiś tajemniczy kod niezrozumiały dla takich prymitywów jak ja.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 maja 2014, 0:47

Widziałem kiedyś doskonałe ćwiczenie z tekstem, ukazujące, ile z rzekomo "wyciągniętych" zeń informacji mózg ludzki jest w stanie sobie dośpiewać, mimo że ich tam wcale nie było - i że te dośpiewane informacje wcale nie muszą być prawdziwe. Ten komunikat to też dobry materiał do takiego ćwiczenia ;) Oczywiście, że jest on fatalny, skoro tak nad nim dyskutujemy. Podchodzimy jednak do niego z dwóch przeciwległych stron - ja zakładam, że informacje z komunikatu (te, które w nim zostały napisane, a nie dośpiewane) są prawdziwe (choć dalece niewystarczające) i wskazuję, które informacje (o ile byłyby również prawdziwe) powinny zostać dopisane. Wy z kolei negujecie tekst ZTM-u, podporządkowując go swojej wizji rzeczywistości. Tylko że ja mam przynajmniej ten komunikat, podczas gdy wy nie macie w ręku niczego prócz własnego przekonania :P Bo argument "twoja interpretacja jest błędna - z tego komunikatu jasno wynika, że objazd od Mickiewicza do Andersa został wytycznony przez ulice wymienione w tym, co napisał ZTM" jest bez sensu. Do czego miałby mnie przekonać i w jaki sposób wykazać, iż się mylę? Ależ ja się zgadzam! Objazd został wytyczony dokładnie tymi ulicami!

Dodam też, że ja tak właśnie bym to rozwiązał - ważniejsze było zapewnienie cyrkulacji brygad w Śródmieściu i na Ochocie, niż pchanie ich w de facto zaułek bez wyjścia, jakim się stał odcinek do pętli Marymont-Potok (obsługiwany za to autobusami do placu Wilsona - dalej w kierunku centrum tramwaj i tak by nie pojechał, zresztą spodziewam się, że trochę brygad tam i tak utknęło).

Może ktoś w końcu będzie wiedział, czy faktycznie tak było...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Krzysiek_S
Posty: 5092
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 08 maja 2014, 1:01

Inaczej mówiąc[ na podstawie komunikatu ZTM] tramwaje na linii 15 jechały Pralka... - Andersa - Mickiewicza w kierunku Wilsona od strony centrum - Słowackiego - przez pętle Metro Marymont - Popiełuszki - Stawki - Andersa -... Pralka.
Na odcinku żoliborskim jednokierunkowo.
Wypadek tram - puszka był na torze do centrum.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 maja 2014, 1:08

Przynajmniej ja tak właśnie przypuszczam ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3831
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 08 maja 2014, 1:11

Szkoda, że nie raczono napisać o tym, iż 15 przejeżdżała przez Metro Marymont.

Zablokowany