Targowa po nowemu

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 paź 2014, 16:34

Przede wszystkim to trzeba by wychrzanić z mostu z połowę autobusów, na co się - póki co - nie zanosi.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 26 paź 2014, 18:00

Niech to metro w końcu ruszy, ludzie się przesiądą, nawet wbrew suchym analizom. Warszawskie metro jest bardzo lubiane przez pasażerów i nie widzę powodu, żeby tu miało być inaczej. A wtedy będzie można pomalutku coś kasować.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 paź 2014, 19:11

Sadzac po zapowiedziach - głównie tramwaje.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10674
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 26 paź 2014, 22:51

Wracając do skrzyżowania z Ząbkowską, linie są już namalowane.
O dziwo, wygląda z nich, że da się zrobić skręt w lewo z Okrzei na jednej fazie z całą fazą z Ząbkowskiej - i to na 2 pasach!
Na Ząbkowskiej też wrócą 2 pasy do skrętu w lewo (ale linie są na całym skrzyżowaniu niespasowane kompletnie ze sobą).
Znowu z Okrzei w Ząbkowską będzie 1 pas, w dodatku pewnie na jakiejś krótkiej fazie - no i łamańcem przez skrzyżowanie, zwn powyższe.
Ogólnie jednak jak jechałem, to obie fazy z Okrzei były w tym samym czasie, ale pewnie będzie tam jakiś mądrzejszy program.
ŁK

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6942
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 27 paź 2014, 0:00

Łukasz pisze:Wracając do skrzyżowania z Ząbkowską (...) Znowu z Okrzei w Ząbkowską będzie 1 pas, w dodatku pewnie na jakiejś krótkiej fazie - no i łamańcem przez skrzyżowanie, zwn powyższe.
No za krótka to ona być nie powinna, bo piesi muszą jeszcze mieć kiedy przejść przez zachodnią jezdnię Targowej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 paź 2014, 4:42

Piesi moga isc przez dwie fazy, Okrzei oraz Zabkowska.

Skoro ruch z Okrzei w lewo jest silniejszy niz na wprost, to nic dziwnego, ze ma wiecej pasow. Pojawi się natomiast wyspa kanalizująca specjalnie dla warszawskich mistrzów prostej, których ruch kierownicą na tarczy skrzyżowania przerasta.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 27 paź 2014, 10:47

Z Okrzei w Ząbkowską "zawsze" był jeden pas, więc to żadna nowość.
Wyspa, mówisz? Dobrze, że nie tak, jak było przedtem przez 20 lat, że były dwa pasy do skrętu w lewo z wysepką POMIĘDZY NIMI, o tak:
http://goo.gl/maps/IbsJP
I to chyba nie kierowcy sobie taką wysepkę zbudowali.

Stary Pingwin
Posty: 5834
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 27 paź 2014, 10:57

Do przedpiśców- w czasach słusznie minionych wiele inwestycji otwierano z pompą, by następnie po otwarciu po cichu kończyć. Myślałem, że to minęło wraz z najlepszym z ustrojów.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 27 paź 2014, 14:46

MichalJ pisze:Z Okrzei w Ząbkowską "zawsze" był jeden pas, więc to żadna nowość.
Wyspa, mówisz? Dobrze, że nie tak, jak było przedtem przez 20 lat, że były dwa pasy do skrętu w lewo z wysepką POMIĘDZY NIMI, o tak:
http://goo.gl/maps/IbsJP
I to chyba nie kierowcy sobie taką wysepkę zbudowali.
Bo ta wysepka kiedyś oddzielała pas do skrętu od pasów do jazdy prosto. Były takie czasy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 27 paź 2014, 15:51

Myślisz, że nie wiem? Ale to, że przez ca. 20 lat nie można jej było usunąć, o czymś jednak świadczy...
Stary Pingwin pisze:Do przedpiśców- w czasach słusznie minionych wiele inwestycji otwierano z pompą, by następnie po otwarciu po cichu kończyć. Myślałem, że to minęło wraz z najlepszym z ustrojów.
No więc właśnie - w minionym ustroju M2C by wystartowało z pasażerami 15 listopada i żadni strażacy ani nikt inny nie mógłby tego zatrzymać, choćby zamiast balustrad na schodach był sznurek i wszystko jechało na zastępczy.

Chyba jednak minęło, nie?

Stary Pingwin
Posty: 5834
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 28 paź 2014, 18:12

M2 nie wystartuje 15 listopada, za to na powierzchni udajemy, że wszystko jest super.
Odpowiednikiem braku balustrad jest brak wysepek przystankowych, sygnalizacja świetlna też przypomina jazdę na zastępczy. Na powierzchni jest plac budowy, ale puszczono zbiorkom.
Sukces, jak za socjalizmu.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 paź 2014, 18:28

Stary Pingwin pisze:na powierzchni udajemy, że wszystko jest super.
Stary Pingwin pisze:Na powierzchni jest plac budowy
Mam wrażenie, że uparłeś się komuś dokopać, tylko jakoś nie możesz się zdecydować, jak.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Stary Pingwin
Posty: 5834
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 28 paź 2014, 18:33

Sformułuję to inaczej- politycy wmawiają nam, że na powierzchni jest super, bo jeździ zbiorkom.
Szary człowiek widzi, że na powierzchni jest plac budowy.
miłośnik 13N

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 28 paź 2014, 18:49

Stan przystanków przy Ząbkowskiej czy też dezorganizacja ruchu pieszych na pl. Wileńskim to czyste draństwo.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Domas
(A408 i A451)
Posty: 7375
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 28 paź 2014, 18:54

Pomijam fakt, że przejścia są pozabezpieczane jedynie taśmą i, już przesuniętymi, kratami.

ODPOWIEDZ