Strona 5 z 5
Dni Transportu Publicznego 2016
: 21 wrz 2016, 12:41
autor: MichalJ
reserved pisze:Np. taki ogórek - wiem jak wygląda, nie potrzeba mi go oglądać. Ale pierwszy raz się nim przejechałem, poczułem jak to kiedyś ludzie jeździli, i to było dla mnie niezapomniane przeżycie.

Ile masz wzrostu? Bo ja się w ogórku twardo opieram głową o sufit...
Dni Transportu Publicznego 2016
: 21 wrz 2016, 12:56
autor: reserved
173.
Dni Transportu Publicznego 2016
: 21 wrz 2016, 13:03
autor: MichalJ
E, to ta przyjemność cię ominęła.

Dni Transportu Publicznego 2016
: 22 wrz 2016, 16:37
autor: MisiekK
Wiliam pisze:W rozkładzie ich nie było, ale w rzeczywistości pewnie były. Nie Ty się o to tu awanturowałeś rok temu?
Kwik straszny z rozdzieraniem szat był po tegorocznej Nocy Muzeów, bo jeden biedak do jednego tramwaju nie wsiadł, pomimo, że kilka innych obok przejechało.
(A kursy wyjazdowe na DTP i tak pojechały innymi od planowanych trasami.)
Dni Transportu Publicznego 2016
: 23 wrz 2016, 0:14
autor: MJ
reserved pisze:A w ogóle to czemu linia 100 od 14:00 jeździła rzadziej?
Jeździła zgodnie z rozkładem. Tylko, że jeden kurs się nie odbył...
Domino2001 pisze:Na minus - jak wyżej, przydałaby się większa częstotliwość "100". W 289 na Woronicza był komplet. Za długo trwało czekanie na odjazd. Dzieci pytały, kiedy jedziemy... i tak przez 15 minut. Nie było informacji o dodatkowych przejazdach ogórka z przyczepą na terenie zajezdni w pobliżu stacji tankowania. To samo tyczy się cabrio, który jeździł poza zakładem. Wiedzieli chyba nieliczni.
Bo tak naprawdę wsiadanie do linii 100 było na przystanku na zewnątrz, a przystanek techniczny planowo był za halą, ale pokazy wszelkiej maści skutecznie utrudniały dojazd. Dlatego jak już pasażerowie wsiedli to kierowcy przez grzeczność nie wyganiali. Ogórek z przyczepą ruszał w sumie wtedy, gdy się zapełnił. Cabrio jeździł średnio co półgodziny. Jednak zależne to było od kierowcy. Jeśli chodzi o te dwa ostatnie to najlepiej było pytać kierowcy, bądź kogoś z obsługi.

Dni Transportu Publicznego 2016
: 23 wrz 2016, 10:00
autor: reserved
MJ pisze:reserved pisze:A w ogóle to czemu linia 100 od 14:00 jeździła rzadziej?
Jeździła zgodnie z rozkładem. Tylko, że jeden kurs się nie odbył...
Wiem że jeździła zgodnie z rozkładem. Ja się pytam, czemu wg rozkładu od 14:00 jeździła rzadziej.
Dni Transportu Publicznego 2016
: 23 wrz 2016, 22:06
autor: MJ
reserved pisze:MJ pisze:
Jeździła zgodnie z rozkładem. Tylko, że jeden kurs się nie odbył...
Wiem że jeździła zgodnie z rozkładem. Ja się pytam, czemu wg rozkładu od 14:00 jeździła rzadziej.
Fakt, teraz spojrzałem, że z Centralnego rzadziej odjeżdżały. Już po 16-tej liczba osób w miejscu imprezy się zmniejszyła. Większość osób raczej przychodzi od początku, aż do znudzenia lub dopóki nie zgłodnieją. Także linia 100 po 14:00 pełniła bardziej funkcję "rozwozową" niż "dowozową".
Dni Transportu Publicznego 2016
: 23 wrz 2016, 22:34
autor: reserved
Serio na początku było najwięcej ludzi? Z reguły na tego typu piknikach najwięcej osób jest jednak popołudniu.
Dni Transportu Publicznego 2016
: 23 wrz 2016, 22:51
autor: MJ
reserved pisze:Serio na początku było najwięcej ludzi? Z reguły na tego typu piknikach najwięcej osób jest jednak popołudniu.
Popołudniu to coraz więcej ludzi szturmowało autobusy z linii 100 na Przystanku Technicznym.

Dni Transportu Publicznego 2016
: 28 wrz 2016, 13:51
autor: Domino2001
reserved pisze:Domino2001 pisze:
Na plus - możliwość przejażdżki "D" po terenie zajezdni, co dla mnie było zaskoczeniem. Już chciałem wysiąść przed bramą. Ale wszyscy zostali, więc i ja. Najwyżej pod bramą wyrzucą, ale tak nie było jak w przypadku "17".
W ogóle to gdzie zaczynała ta linia D? Ja po przejrzeniu wszystkiego co się tam rusza chciałem udać się do linii D, żeby sobie dojechać do metra. Patrzę, strzałka kieruje mnie w kierunku wyjścia i ul. Wołoskiej. No to idę tam. Przechodzę przez skrzyżowanie na drugą stronę, tam gdzie przystanek razem z linią 31. Spoglądam na rozkład, rzeczywiście to pierwszy przystanek na trasie linii D. Niewiele ludzi, więc pomyślałem że czeka mnie fajna przejażdżka. Po chwili podjeżdża D... napakowany ludźmi. To gdzie oni wsiedli? Na przystanku, którego nie ma w rozkładzie?
Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
Nie wiem, być może to tylko ja mam takie życzenie - ale tak jak mnie nie jarały wystawione stojące wozy - tak jarałoby mnie to, gdyby każdy z tych stojących wozów co jakiś czas zabierał ludzi na przejażdżkę.
Wsiedli na terenie zajezdni na peronach, gdzie odpoczywa 17. O dziwo, na Metro Wilanowska w kierunku Woronicza, też podjechała żabka "D" z pasażerami w środku. Ot taka ciekawostka.
Dni Transportu Publicznego 2016
: 28 wrz 2016, 23:28
autor: MisiekK
Domino2001 pisze:W ogóle to gdzie zaczynała ta linia D?
Był bardzo dobrze oznaczony przystanek ze słupkiem z epoki i rozkładem na 2 torze od tokarni.