Strona 5 z 28

: 25 lis 2006, 10:54
autor: Kleszczu
Piotrek pisze:
Krasińskiego aż do Prymasa Tysiąclecia (w rejonie Cm. Powązkowskiego/Lasku na Kole)
Ten łącznik jak już wcześniej pisaliśmy to jeszcze melodia dalekiej przyszłości...
Aczkolwiek po zbudowaniu przeprawy na przedłużeniu Krasińskiego będzie bardzo przydatny :smile: W momencie budowy mostu należy zadbać o powstanie także tej ulicy.

: 25 lis 2006, 11:00
autor: Piotrek
R-11 Kleszczowa pisze:Aczkolwiek po zbudowaniu przeprawy na przedłużeniu Krasińskiego będzie bardzo przydatny :smile: W momencie budowy mostu należy zadbać o powstanie także tej ulicy.
Wiesz, wszystko jest przydatne. Tyle, że jeśli wierzyć im co mówią, to most ten ma powstać za 3 lata, więc nie sądze, aby w tym czasie udało się im dobudować tamtą ulicę. Ciekawe jak z wykupieniem ziemi będzie...

: 25 lis 2006, 11:04
autor: Wolfchen
Piotrek pisze:Ciekawe jak z wykupieniem ziemi będzie...
Jak zwykle, czyli źle. Mnie natomiast zastanawia realny termin oddania Mostu Krasińskiego do użytku. Zazwyczaj opóźnienia są 3 - 4 letnie, więc koło 2013 może będzie. Jest jeszcze jeden problem: przejście trasy MK nad terenami przemysłowymi na wiaduktach, czyli automatyczne zwiększenie kosztów...

: 25 lis 2006, 11:06
autor: Piotrek
Busmann pisze:Jak zwykle, czyli źle. Mnie natomiast zastanawia realny termin oddania Mostu Krasińskiego do użytku. Zazwyczaj opóźnienia są 3 - 4 letnie, więc koło 2013 może będzie.
Może. Też tak uważam, choć staram się cały czas wierzyć w to co mówią #-o
Busmann pisze:Jest jeszcze jeden problem: przejście trasy MK nad terenami przemysłowymi na wiaduktach, czyli automatyczne zwiększenie kosztów...
W ogóle np.zastanawiam się co ze Spójnią? W sumie na trasie mostu są boiska, korty, hale... Pod wiaduktami czy jak?

: 25 lis 2006, 11:12
autor: Wolfchen
Piotrek pisze:W ogóle np.zastanawiam się co ze Spójnią? W sumie na trasie mostu są boiska, korty, hale... Pod wiaduktami czy jak?
Patrząc na obecny wygląd tamtych terenów, a zwłaszcza, że jest to już prawie przyczółek mostu, to raczej boiska znikną, ewentualnie zrobią je dalej... Skoro ma jeździć tramwaj, to nie może być stromego podjazdu na most więc tunel odpada. Zresztą i tak będą musieli przebudować skrzyżowanie z Wybrzeżem Gdyńskim, wię cprzy okazji coś będą musieli zrobić. Tylko co i jak? :-k

: 25 lis 2006, 11:53
autor: Piotrek
Busmann pisze:
Piotrek pisze:W ogóle np.zastanawiam się co ze Spójnią? W sumie na trasie mostu są boiska, korty, hale... Pod wiaduktami czy jak?
Patrząc na obecny wygląd tamtych terenów, a zwłaszcza, że jest to już prawie przyczółek mostu, to raczej boiska znikną, ewentualnie zrobią je dalej... Skoro ma jeździć tramwaj, to nie może być stromego podjazdu na most więc tunel odpada. Zresztą i tak będą musieli przebudować skrzyżowanie z Wybrzeżem Gdyńskim, wię cprzy okazji coś będą musieli zrobić. Tylko co i jak? :-k
Tunel to na pewno odpada. Główne boisko na Spójni chyba będzie nienaruszone, bo ono jest lekko z prawej. Na drodze będą korty tenisowe, no ale w sumie to nieproblem, je się przeniesie. Bodajże jest jeszcze stajnia, więc coś z nią też trzeba będzie zrobić, i barak klubowy z tego co pamiętam. Więc jakieś zmiany na pewno będą. Nie mniej już na wysokości krzyżówki z Wisłostradą, powinnien być wiadukt. I wtedy sie zrobi dość spory węzeł... Tylko nie wiem jak z miejscem...

: 25 lis 2006, 12:07
autor: Bastian
Piotrek pisze:już na wysokości krzyżówki z Wisłostradą, powinnien być wiadukt.
Po co? Przecież to Wisłostrada idzie wiaduktem. A wjazd na most można zrobić na poziomie 0, jak w przypadku Świętokrzyskiego.

: 25 lis 2006, 12:09
autor: Piotrek
Bastian pisze:A wjazd na most można zrobić na poziomie 0, jak w przypadku Świętokrzyskiego.
No i tak po chamsku przetniesz tę Spójnię? Nie wiem czy tak się da na poziomie 0. Zresztą tam są bagniste, podmogłe tereny więc nie wiem czy to jest dobry pomysł.

IMHO wiadukt Wisłostrady tez trzeba będzie poszerzyć, bo teraz już jest strasznie zakorkowany (2 pasy to za mało).

: 25 lis 2006, 12:12
autor: Bastian
Piotrek pisze:Nie wiem czy tak się da na poziomie 0. Zresztą tam są bagniste, podmogłe tereny więc nie wiem czy to jest dobry pomysł.
Na tym poziomie by wychodziła ze skrzyżowania z Wisłostradą, ale już od samego początku mogłaby się wznosić lekką estakadą. Na bagno to wystarczy, a ze Spójnią i tak coś trzeba będzie zrobić. Przecież nawet pod estakadą kortu nie umieścisz. Trochę ciemno by na nim było :]

BTW - jak wygląda sprawa lokalizacji Spójni? Nie jest jakaś tymczasowa, lub cos w tym rodzaju? Czyj jest grunt?

: 25 lis 2006, 12:24
autor: Piotrek
Bastian pisze:Przecież nawet pod estakadą kortu nie umieścisz. Trochę ciemno by na nim było :]
Ale korty mozesz przenieść na prawo (patrząc od strony Żoliborza), w stronę głównej płyty boiska. Zresztą jest już tam parę kortów, więc myślę, że miejsce by się znalazło. IMHO pod estakadą może być kort - w hali, albo w tych wielkich namiotach jak na zimę. To nie problem.
Bastian pisze:BTW - jak wygląda sprawa lokalizacji Spójni? Nie jest jakaś tymczasowa, lub cos w tym rodzaju? Czyj jest grunt?
Spójnia jest tam już dobre kilkadziesiąt lat, więc nie sądze aby była tymczasowa. Na pewno grunt gdzie jest boisko i korty należy do klubu. Nie wiem czy całość, ale wydaje mi się, że tak.

: 25 lis 2006, 12:30
autor: Kleszczu
Skrzyżowanie z Wisłostradą to mały kłopot- bardziej bym się zastanawiał jak sensownie zbudować węzeł przy Jagiellońskiej i przy Wysockiego :-k

: 25 lis 2006, 12:46
autor: pawcio
Przede wszystkim z Wysockiego. Korytarz Jagiellońskiej jest dość szeroki i zawsze można zrobić skrzyżowanie podobne do tego przy GUSie (Jagiellońska bezkolizyjna).
Gorzej będzie przy Wysockiego. Korytarz Budowlanej jest dość wąski z racji muru cmentarza. Choć nie wiem, czy tam by nie wystarczyło normalne skrzyżowanie z rondem bez cudów, bajerów.

: 25 lis 2006, 16:11
autor: JacekM
Piotrek pisze:Ciekawe jak z wykupieniem ziemi będzie...
Busmann pisze:Jak zwykle, czyli źle.
Nie sądzę, by były aż takie problemy z wykupieniem pasa nieużytków i ogródków działkowych :roll:

: 25 lis 2006, 16:33
autor: Paweł_K
pawcio pisze:Gorzej będzie przy Wysockiego. Korytarz Budowlanej jest dość wąski z racji muru cmentarza. Choć nie wiem, czy tam by nie wystarczyło normalne skrzyżowanie z rondem bez cudów, bajerów.

Nie do końca taki wąski, między murem cmentarza a torami jest jeszcze miejsce na poprowadzenie drugiej jezdni Budowlanej. Tak jak napisałeś, skrzyżowanie (z rondem czy bez to już kwestia do dyskusji) powinno załatwić sprawę

: 25 lis 2006, 18:08
autor: Piotrek
jacek2357 pisze:Nie sądzę, by były aż takie problemy z wykupieniem pasa nieużytków i ogródków działkowych :roll:
A ile się chrzanili z działkami pod budowę ulicy Maczka? Albo Trasy Siekierkowskiej?