Co pojedzie nowym odcinkiem SzaserĂłw?

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 cze 2006, 19:42

Krzysztof Sokołowski pisze:zauważyłem tylko jeden nowy zespół, przy ulicy Hermanowskiej
A nie Hetmańskiej tym razem? ;) Bo mi jakoś ta Hermanowska średnio pasuje...

Gdzie dokładnie ma być ta pętla, tak swoją drogą?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 08 cze 2006, 19:54

Bastian pisze: A nie Hetmańskiej tym razem? Bo mi jakoś ta Hermanowska średnio pasuje...

Gdzie dokładnie ma być ta pętla, tak swoją drogą?
Tak Hetmańska,nie wiem czemu znowu pomyliłem te ulice.
A pętla zlokalizowana jest przy torach[czyli przy Makowskiej ,którą coś słabo widziałem, jakaś taka dróżka],jeszcze kawałek jest Szaserów[dosyć wąsko] ,póżniej wchodzi w ulice Olszynka Grochowska.
Chociaż na mapie mam troche inaczej.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 11 lip 2006, 9:42

Byłem dziś na małej wyprawie i obejrzałem sobie budowaną (rewitalizowaną?) obecnie ulicę Szaserów, od Chłopickiego do Olszynki Grochowskiej. Podbudowa jest już gotowa, krawężniki ułożone. Właśnie układają chodniki z kostki oraz ścieżkę rowerową. Wogóle wygląda to całkiem interesująco. Zaś na samym początku ulicy (przy Olszynki Grochowskiej) powstaje pętla autobusowa. Nie jest duża, myślę, że na jedną linię (nawet nie wiem, czy się zmieszczą dwie). Macie jakieś propozycje co do zakrańcowania tam busa? IMHO powinno to być 102, żeby na maksymalnie długim odcinku stworzyć ciąg równoległy do Grochowskiej, obsługiwany busem.

Awatar użytkownika
slupek
Posty: 512
Rejestracja: 15 gru 2005, 6:10
Lokalizacja: Stegny

Post autor: slupek » 11 lip 2006, 9:54

Jest taki temat na komunikacji. Według okolicznej plotki mają być dwie linie, w tym podobno ma być 102.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 lip 2006, 10:13

slupek pisze:Jest taki temat na komunikacji.
I z nim go scalę.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 11 lip 2006, 10:18

Ok, mea culpa. Powinienem był też przejrzeć komunikację, wszak temat jest infrastrukturalno-komunikacyjny. Podtrzymuję swoje zdanie (po przeczytaniu niektórych opinii w niniejszym temacie) co do 102. Jeśli jeszcze druga linia miałaby tam pojechać, to chyba 523. Po pierwsze ma jednak niższą częstotliwość od 188 (a tam z pewnością dużych potoków nie będzie) i nie sądzę, aby te częstotliwości mieli zrównać. Po drugie linię tę czeka ( [-o< ) zmiana trasy, więc możnaby to zrobić niejako "przy okazji" (ważny argument dla ZTMu ;) ). A dojazd do Pl Szembeka? Cóż, czy mieszkańcy okolic Garwolińskiej i Szpitala go mają? Dlaczego koniecznie musieliby go mieć mieszkańcy okolic Olszynki Grochowskiej?

Awatar użytkownika
slupek
Posty: 512
Rejestracja: 15 gru 2005, 6:10
Lokalizacja: Stegny

Post autor: slupek » 11 lip 2006, 10:37

dennis pisze:A dojazd do Pl Szembeka? Cóż, czy mieszkańcy okolic Garwolińskiej i Szpitala go mają? Dlaczego koniecznie musieliby go mieć mieszkańcy okolic Olszynki Grochowskiej?
Bo dla mieszkańców okolic szpitala jest tak samo daleko do Wiatraka, jak do Szembeka, a w obu miejscach jest bazarek.
Poza tym rozchodzi się jeszcze o dojazd do kościoła w niedzielę, który jest właśnie na Szembeku.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 lip 2006, 10:42

Zalecane są pielgrzymki piesze, pomagają się odpowiednio nastawić duchowo.

Czy my już nie przesadzamy? Większość ludzi dociera do kościoła raz na tydzień, mogą się przespacerować, nie ma sensu tylko pod tę potrzebę układać komunikacji.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 11 lip 2006, 10:50

slupek pisze:Bo dla mieszkańców okolic szpitala jest tak samo daleko do Wiatraka, jak do Szembeka, a w obu miejscach jest bazarek.
Czy z tego wynika, iż akurat oni mają mieć busa do Wiatraka (nie na Pl Szembeka), zaś okolice Olszynki Grochowskiej - koniecznie busa na Pl Szembeka (nie do Wiatraka) :-k :?:
Poza tym rozchodzi się jeszcze o dojazd do kościoła w niedzielę, który jest właśnie na Szembeku.
IMHO na Wiatraku jest wiele ważniejszych dla mieszkańców obiektów. No i przesiadki. Choć oczywiście nie upieram się, bo nie za bardzo znam tamtejsze realia.

Awatar użytkownika
slupek
Posty: 512
Rejestracja: 15 gru 2005, 6:10
Lokalizacja: Stegny

Post autor: slupek » 11 lip 2006, 11:07

dennis pisze:Czy z tego wynika, iż akurat oni mają mieć busa do Wiatraka (nie na Pl Szembeka), zaś okolice Olszynki Grochowskiej - koniecznie busa na Pl Szembeka (nie do Wiatraka)
Po prostu zastanawiam się, ile osób by korzystało z takiego połączenia na wiatrak, a ile będzie wysiadać przy Chłopikiego i iść na piechotę do Szembeka. Bo na Wiatrak stamtąd jest 2 razy dalej.
dennis pisze:IMHO na Wiatraku jest wiele ważniejszych dla mieszkańców obiektów.
Jakich obiektów?
dennis pisze:No i przesiadki.
Jeśli masz 102 do Centrum, to ludzie nie będą się przesiadać na Wiatraku, a jeśli już będą chcieli wsiąść w tramwaj, to zrobią to albo przy Złotym Rogu, albo na Waszyngtona. A co do przesiadek do autobusów jadących w stronę wschodnią, to na Szembeka jest łatwiejszy punkt przesiadkowy.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 lip 2006, 11:09

slupek pisze:
dennis pisze:Czy z tego wynika, iż akurat oni mają mieć busa do Wiatraka (nie na Pl Szembeka), zaś okolice Olszynki Grochowskiej - koniecznie busa na Pl Szembeka (nie do Wiatraka)
Po prostu zastanawiam się, ile osób by korzystało z takiego połączenia na wiatrak, a ile będzie wysiadać przy Chłopikiego i iść na piechotę do Szembeka. Bo na Wiatrak stamtąd jest 2 razy dalej.
Przecież raczej pójdą ci, którzy mają bliżej (na Szembeka), a pojadą ci, którzy mają dalej, czemu by miało być odwrotnie? :-s
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 11 lip 2006, 11:11

Bastian pisze:
slupek pisze: Po prostu zastanawiam się, ile osób by korzystało z takiego połączenia na wiatrak, a ile będzie wysiadać przy Chłopikiego i iść na piechotę do Szembeka. Bo na Wiatrak stamtąd jest 2 razy dalej.
Przecież raczej pójdą ci, którzy mają bliżej (na Szembeka), a pojadą ci, którzy mają dalej, czemu by miało być odwrotnie? :-s
Słupkowi chyba chodzi o to, że tym z okolic Olszynki Grochowskiej nie opłaca się jeździć na Wiatrak, bo to samo, acz bliżej, mają na Szambeku :-k No więc nie mają tego samego. Nie mają Uniwersamu :P

Awatar użytkownika
slupek
Posty: 512
Rejestracja: 15 gru 2005, 6:10
Lokalizacja: Stegny

Post autor: slupek » 11 lip 2006, 11:19

Bastian pisze:Przecież raczej pójdą ci, którzy mają bliżej (na Szembeka), a pojadą ci, którzy mają dalej, czemu by miało być odwrotnie?
No tak. Masz rację. Ale ja się mimo to zastanawiam, czy nie lepiej jednak puścić dowozówki do Szembeka, skąd na Wiatrak dostać się jest bardzo łatwo.

[ Dodano: 2006-07-11, 11:20 ]
dennis pisze:Nie mają Uniwersamu
Ale mają Społem przy kanałku :D

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 lip 2006, 11:28

Gdzie na Szembeka kanałek? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
slupek
Posty: 512
Rejestracja: 15 gru 2005, 6:10
Lokalizacja: Stegny

Post autor: slupek » 11 lip 2006, 11:36

Kanałek to jest mięzy Olszynki Grochowskiej, a Biskupią :razz:
I tam jest lokalne centrum handlowe, w którym można jeszcze odnależć klimat starych czasów.

ODPOWIEDZ