Tygodniki

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 lut 2007, 12:00

Tm pisze:ja po prostu używam własnego rozumu, a nie wierze w każde słowo, które wyczytuję w gazecie(jakakolwiek by ona nie była)
Ja też, więc nie czuję się zaślepiony. :P
A co pisze Michalczewski, to też wiadomo i nie trzeba cudzych recenzji, by to ocenić - rozum wystarczy.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 23 lut 2007, 15:16

Tm pisze: to teraz mi pokaż, w którym miejscu pisałem cokolwiek o Michalkiewiczu - czekam na link lub cytat
nie pisałem, że Ty pisałeś o M., proszę czytać ze zrozumieniem
Tm pisze:nie, ale nawet jeśli ktoś nie czytał to i tak co chwila spotykał się z opiniami propagowanymi przez Wyborczą
to świadzy jedynie o pozycji i prestiżu gazety, jeśli jest wielokrotnie cytowana.
Tm pisze:osiągnęła sukces, bo była jedyna
nie jest winą Gazety Wyborczej, że była jedyna.
Tm pisze: no i sobie strzeliłeś w kolano
odnieś się jeszcze do poszerzonej wypowiedzi emdeggera.
Tm pisze:no własnie priorytetem stało się oszczędzenie nowych kolegów Michnika
nie, gospodarka i transformacja. Zajęcie się teczkami i przeszłością spowodowałoby odłożenie tych spraw na bok. Zresztą teraz masz przykład okiełznania sytuacji przez zwolenników lustracji - gospodarką się nie zajmują, właściwie wiele spraw leży. Te "dziwne" wycieki...
Tm pisze: Mewa - zajrzyj sobie do słownika i sprawdź co znaczy słowo zemsta, a co sprawiedliwość
nie uważam za sprawiedliwość zrzucanie z piedestału po dojściu nowej władzy, wszystkiego, co związane jest z poprzednią epoką - dekomunizacja ulic, burzenie wszelkich pomników, odbieranie stopni generalskich, oficerskich itp., odbieranie emerytur, mieszkań itd. Najpierw dyskutuje się o pokojowych zmianach przy okrągłym stole, a potem wszystkich - reprezentujących tamtą władzę - poniża się, puszkuje.
Zresztą czego oczekujesz od ludzi, którzy wówczas byli zupełnie niedoświadczeni w rządzeniu państwem - że będą w stanie odważnie postępować, przewidując wszystkie możliwe skutki?
Tm pisze: personalnych dramatach kapusiów - mi ich nie szkoda, zdradzali przyjaciół to kara się należy
wrzucanie wszystkich do jednego worka jest błędem - niektórzy podpisywali lojalkę pod presją, by uzyskać awans, paszport, cokolwiek bądź nie dostarczali użytecznych informacji. Lustrację zostawiłbym historykom, a nie politykom. I zastanawiałbym się, czy dziennikarzom... Przynajmniej nie byłoby wpadek jak z Herbertem, czy oskarżeń Kuronia.
Tm pisze: podziekuj Michnikowi - gdybyśmy mieli za sobą porządną lustrację to ujawnionyby agentów i TW w zorganizowany sposób, tak że wiadomo byłoby, że są dowody.
nie ma podstaw, by twierdzić, że tak by to się skończyło. Zresztą już wtedy dokumenty te były niekompletne. Poza tym nie wiem, czy ujawnianie faktów z życia osobistego agentów, a tym samym także osób iwigilowanych byłoby takie nieszkodliwe i bezpieczne...
Tm pisze:i to jest to o czym pisałem, Wyborcza prezentowała taki własnie wizerunek - pośmiewiska, tymczasem inne kraje maja własne kłopoty i nie tracą czasu na zajmowanie się jakąśtam Polską
no właśnie - bo nikt nie traktuje Polski poważnie. Zwłąszcza z takim nieobyciem nowych służb dyplomatycznych i wspaniałej Fotygi.
Tm pisze:Jesteśmy średnim europejskim krajem i naprawdę nie mamy czego się wstydzić.
mamy. Tak samo jak mamy czym się chwalić. Tak jak i każdy kraj. Polska jest chwalona za pokojową i w miarę udaną tranformację, za Wałęsę itd.
a nie wierze w każde słowo, które wyczytuję w gazecie(jakakolwiek by ona nie była)
dziwne, że tak zawzięcie broniłeś bezstronności Rzepy w jednym z tematów na WzM...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 23 lut 2007, 16:00

MeWa pisze:nie pisałem, że Ty pisałeś o M., proszę czytać ze zrozumieniem
czemu więc o nim wspomniałeś?
MeWa pisze:to świadzy jedynie o pozycji i prestiżu gazety, jeśli jest wielokrotnie cytowana.
no ja cały czas staram sie własnie pokazać jaką pozycje miała Wyborcza i jakim prestiżem się cieszyła - to, że całkowicie niesłusznie to inna sprawa
MeWa pisze:nie jest winą Gazety Wyborczej, że była jedyna.
a czy ja piszę o winie z tego powodu? jako jedyne wolne medium miała zapewniony świetny start
MeWa pisze:odnieś się jeszcze do poszerzonej wypowiedzi emdeggera.
a niby czemu? sam przedstaw mi kontrargumenty
emdegger napisał prawdę
MeWa pisze:Zajęcie się teczkami i przeszłością spowodowałoby odłożenie tych spraw na bok.
Nie, wygonienie kolesi mogłoby tylko uzdrowić gospodarkę, zmniejszyc korupcję i inne patologie - to chyba dobrze robi gospodarce, prawda?
MeWa pisze:Te "dziwne" wycieki...
?
MeWa pisze:nie uważam za sprawiedliwość zrzucanie z piedestału po dojściu nowej władzy, wszystkiego, co związane jest z poprzednią epoką - dekomunizacja ulic, burzenie wszelkich pomników, odbieranie stopni generalskich, oficerskich itp., odbieranie emerytur, mieszkań itd.
no proszę, bez takich argumentów? kto proponował odebranie emerytur?
sprzeciwiasz się dekomuniacji? czyli, że chciałbyś, żeby koło Ratusza stał Dzierżyński? chciałbyś mieszkać na Nowotki?
być może masz po prostu zbyt małą wiedze historyczną, żeby wiedzieć kim byli niektórzy patroni ulic
MeWa pisze:Najpierw dyskutuje się o pokojowych zmianach przy okrągłym stole, a potem wszystkich - reprezentujących tamtą władzę - poniża się, puszkuje.
to także jeden z ulubionych argumentów michnikowszczyzny - nikt nie chciał wieszać, nikt nie chciał puszkować, jeżeli uważasz, że zwykłe ujawnienie prawdy byłoby czymś złym to może się zastanów.
Zresztą czego oczekujesz od ludzi, którzy wówczas byli zupełnie niedoświadczeni w rządzeniu państwem - że będą w stanie odważnie postępować, przewidując wszystkie możliwe skutki?
na początek pozdrowienia dla Archiego Godwina
czy w 1945r. na wysokich stanowiskach państwowych w Niemczech powinni pozostać członkowie NSDAP?
MeWa pisze:wrzucanie wszystkich do jednego worka jest błędem - niektórzy podpisywali lojalkę pod presją, by uzyskać awans, paszport, cokolwiek,
to byli zwykli zdrajcy, sprzedawali kolegów za paszport - to godne najwyższego potępienia
MeWa pisze:Przynajmniej nie byłoby wpadek jak z Herbertem, czy oskarżeń Kuronia.

gdyby była normlna lustracja to z pewnością nie byłoby wpadek

[ Dodano: 2007-02-23, 16:12 ]
MeWa pisze:tudzież nie dostarczali użytecznych informacji.
dla bezpieki nie było nieistotnych informacji
MeWa pisze:nie ma podstaw, by twierdzić, że tak by to się skończyło.
nie ma podstaw by twierdzić, że zajęcie się lustracją zaszkodziłoby gospodarce
MeWa pisze:Zresztą już wtedy dokumenty te były niekompletne.
ale inne były kompletne, poza tym wiele dokumnetów miało wiele kopii w róznych teczkach
MeWa pisze:Poza tym nie wiem, czy ujawnianie faktów z życia osobistego agentów, a tym samym także osób iwigilowanych byłoby takie nieszkodliwe i bezpieczne...
wedle wszelkich projektów szczegóły z zycia osobistego nie byłyby ujawniane, zresztą to nie o takie inforacje chodzi - wystraczy jedna - czy dana osoba była agentem
MeWa pisze:no właśnie - bo nikt nie traktuje Polski poważnie.
zdefiniuj "nikt"
MeWa pisze:mamy. Tak samo jak mamy czym się chwalić. Tak jak i każdy kraj. Polska jest chwalona za pokojową i w miarę udaną tranformację, za Wałęsę itd.
no właśnie taki wizerunek mamy zagranicą, lecz z artykułów w Wyborczej wynika zupełnie co innego
MeWa pisze:dziwne, że tak zawzięcie broniłeś bezstronności Rzepy w jednym z tematów na WzM...
a to jakas sprzeczność?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 23 lut 2007, 16:27

Tm pisze: czemu więc o nim wspomniałeś?
na zasadzie porównania.
Tm pisze: emdegger napisał prawdę
cieszę się, że doceniasz zasługi GW jakie wymienił w swoim poście.
Tm pisze: Nie, wygonienie kolesi mogłoby tylko uzdrowić gospodarkę, zmniejszyc korupcję i inne patologie - to chyba dobrze robi gospodarce, prawda?
tak, ich miejsce zajęliby ludzie o kryształowych życiorysach i intencjach, którzy kierowaliby się tylko interesem państwa, a nie swoim czy partii. Zwłaszcza PiS ma bardzo szeroką ławkę takich ludzi.
Tm pisze: no proszę, bez takich argumentów? kto proponował odebranie emerytur?
nie pamiętam, ale niedawno padła taka propozycja.
Tm pisze:sprzeciwiasz się dekomuniacji? czyli, że chciałbyś, żeby koło Ratusza stał Dzierżyński? chciałbyś mieszkać na Nowotki?
nie, sprzeciwiam się zniesieniu ulicy Waryńskiego, Rosoła, Armii Ludowej, burzeniu pomnika Braterstwa Broni czy też usuwanie gwiazdek lub napisów, burzeniu cmentarza żołnierzy radzieckich, pomysłowi zburzenia PKiN-u czy argumentacji typu nie wpisywać Pałacu na listę zabytków, tylko dlatego, że to "symbol zniewolenia". Zresztą jak pokazuje rzeczywistość, ludzie teraz są też przeciwko takim zmianom - spór o zmianę nazwy ulicy ZWM na Ursynowie zakończył się w NSA. Jestem przeciwko arbitralnemu mówieniu przez polityków co jest złe, a co dobre, a także ustawowemu wskazywaniu co jest moralne, a co nie.
Tm pisze:masz po prostu zbyt małą wiedze historyczną, żeby wiedziec kim byli niektórzy patroni ulic
bez takich komentarzy =;
Tm pisze:to także jeden z ulubionych argumentów michnikowszczyzny
no i co z tego? Czy teraz jest zakazne zgadzanie się w jakiejkolwiek kwestii z GW i Michnikiem? Czy już nie mogę mieć innych poglądów niż Ty? A może to zostałeś zmanipulowany przez lizusów PiS-u - wszak to Rybiński rozpropagował ostatnio "michnikowszczyznę". Szkoda tylko, że krytyka jest dopiero po 17 latach, a wcześniej ci sami krytycy siedzieli cicho i nic nie robili.
Tm pisze:li uważasz, że zwykłe ujawnienie prawdy byłoby czymś złym to może się zastanów.
już się zastanowiłem - ujawnienie zawartości teczek to nie jest zwykłe ujawnienie prawdy. Wiele jest zdekompletowanych, niektóre są sfałszowane, zawierają nieprawdziwe informacje bądź nie zawierają wszelkich aspektów spraw.
Tm pisze: czy w 1945r. na wysokich stanowiskach państwowych w Niemczech powinni pozostać członkowie NSDAP?
bo cały PRL należy zrównywać z hitelrowskimi Niemcami.
Tm pisze: to byli zwykli zdrajcy, sprzedawali kolegów za paszport - to godne najwyższego potępienia
informatorzy przekazywali różne informacje - od szkalujących, szkodliwych poprzez niepełne do nieistotnych i nieniszczących innych.
Tm pisze:gdyby była normlna lustracja to z pewnością nie byłoby wpadek
kto miałby ją przeprowadzić - Macierewicz? Kto miałby być za nią odpowiedzialny - jaka grupa zawodowa?
:D

[ Dodano: 2007-02-23, 16:34 ]
dla bezpieki nie było nieistotnych informacji
jasne... Cóż, nie zgodzę się ze stawianiem wszystkich spraw na równi.
nie ma podstaw by twierdzić, że zajęcie się lustracją zaszkodziłoby gospodarce
są - wystarczy spojrzeć na obecne działanie władz polegające na intensywnym zajęciu się reformami gospodarczymi przy jednoczesnym ujawnianiu agentów. I to i to wychodzi im świetnie i bez jakichkolwiek zarzutów.
czy dana osoba była agentem
by miała przylepioną łatkę, zmarnowane życie, brak możliwości wytłumaczenia się. Zresztą wiemy jaki chaos to wprowadziło - Lista Macierewicza czy Wildsteina.
zdefiniuj "nikt"
z kontekstu wynika
z artykułów w Wyborczej wynika zupełnie co innego
a tu opierasz się na ugruntowanym stereotypie i chyba nie zagłębgiasz się w GW. Zresztą to chyba dobrze, że informują o złych sprawach.
Zresztą - posługując się Twoją retoryką - to ulubiony argument zagorzałych zwolenników PiS-u.
a to jakas sprzeczność?
tak, ponoć niebezkrytycznie czytasz prasę...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 lut 2007, 16:34

Tm pisze:czemu więc o nim wspomniałeś?
A czemu ty wspomniałeś o "Economiście"?
Tm pisze:jedyne wolne medium miała zapewniony świetny start
Ktoś bronił (po 4 czerwca) zakładać inne? Czy też uważasz, że tamta władza nie powinna pozwolić na ukazywanie się Wyborczej, aby kogoś nie "pokrzywdzić"? :-s
Tm pisze:wygonienie kolesi mogłoby tylko uzdrowić gospodarkę, zmniejszyc korupcję i inne patologie - to chyba dobrze robi gospodarce, prawda?
No to czekamy i jakoś nie widzimy - jednych kolesi zastępują inni. Wtedy gospodarka potrzebowała przede wszystkim zmiany systemu. Nie było skąd wyganiać kolesi.
Tm pisze:chciałbyś, żeby koło Ratusza stał Dzierżyński? chciałbyś mieszkać na Nowotki?
Lepiej mieszkać na Kurasia lub Dudajewa?
Tm pisze:jeżeli uważasz, że zwykłe ujawnienie prawdy byłoby czymś złym to może się zastanów
Uczynienie tego przed weryfikacją kadr państwowych (i przed "wychowaniem" następców!) spowodowałoby chaos.
Tm pisze:czy w 1945r. na wysokich stanowiskach państwowych w Niemczech powinni pozostać członkowie NSDAP?
Czy NSDAP oddała władzę w wyniku negocjacji, czy na ruinach państwa? Jak używasz analogii (a MeWie analogii do Michalkiewicza jakoś bronisz :roll:), to używaj sensownych, ja cię bardzo proszę.
Tm pisze:gdyby była normlna lustracja to z pewnością nie byłoby wpadek
A to "normalna" lustracja opierałaby się na czymś rzetelniejszym, niż "esbeckie kwity"?
Tm pisze:nie ma podstaw by twierdzić, że zajęcie się lustracją zaszkodziłoby gospodarce
Są.
Tm pisze:no właśnie taki wizerunek mamy zagranicą, lecz z artykułów w Wyborczej wynika zupełnie co innego
Wynika to właśnie, a nie co innego.
Tm pisze:to jakas sprzeczność?
Tak.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 23 lut 2007, 16:37

Rety, a myślałem, że nie lubię wyborczej :roll: ;-)

tak jeśli o bezpiekę się rozchodzi, to polecam film "Życie na podsłuchu" (mam w divx jakby chciał)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 23 lut 2007, 16:44

Bastian pisze:
Tm pisze:chciałbyś, żeby koło Ratusza stał Dzierżyński? chciałbyś mieszkać na Nowotki?
Lepiej mieszkać na Kurasia lub Dudajewa?
nie, najlepiej to zmienić miasto w żywy pomnik marytologii powstańczej - zamienić nazwy ulic na kolejne Zgrupowania AK i to najlepiej w kilku wersjach (jak w przypadku Grupy/Zgrupowania AK), znieść popularne nazwy, jechać metrem ze stacji Arsenał do stacji Baonu "Czata", chodzić do szkoły przy ulicy Akcja pod Arsenałem, a do pracy przy al. Poległych w czasie Powstania, wyburzyć Sąd Najwyższy, by powstańczy pomnik był widoczny z każdej stron, a do każdego dokumentu wydanego przez Urząd Miasta St. Warszawy dodawać dopisek "miasto namaszczone krwią Polaków".

[ Dodano: 2007-02-23, 16:45 ]
JacekM pisze:Rety, a myślałem, że nie lubię wyborczej :roll: ;-)
tzn. już lubisz czy też lubisz lecz sądzisz inaczej, czy co? :shock:
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25373
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 lut 2007, 16:46

JacekM pisze:film "Życie na podsłuchu"
Czy to polski tytuł niemieckiego filmu "Das Leben der Anderen"?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 23 lut 2007, 16:47

MeWa pisze:na zasadzie porównania.
jakiego
MeWa pisze:cieszę się, że doceniasz zasługi GW jakie wymienił w swoim poście.
no bardzo dobrze, bo pierwsza niekomunistyczna gazeta to było duże wydarzenie
generał Zajączek także wsławił się pod Racławicami
MeWa pisze:tak, ich miejsce zajęliby ludzie o kryształowych życiorysach i intencjach, którzy kierowaliby się tylko interesem państwa, a nie swoim czy partii.
bardzij kryształowych niż paryjni kolesie
MeWa pisze:Zwłaszcza PiS ma bardzo szeroką ławkę takich ludzi.
w '89 nie było Pisu, nie wiedziałes o tym?
MeWa pisze:nie pamiętam, ale niedawno padła taka propozycja.
to sobie lepiej przypomnij, bo nikt nie proponował odebrania emerytur
MeWa pisze:nie, sprzeciwiam się zniesieniu ulicy Waryńskiego, Rosoła, Armii Ludowej, burzeniu pomnika Braterstwa Broni czy też usuwanie gwiazdek lub napisów, burzeniu cmentarza żołnierzy radzieckich, pomysłowi zburzenia PKiN-u czy argumentacji typu nie wpisywać Pałacu na listę zabytków, tylko dlatego, że to "symbol zniewolenia".
to popierasz dekomunizację ulic, czy nie?
MeWa pisze:bez takich komentarzy =;
sam napisałeś, że jesteś przeciwko dekomunizacji ulic, to moja wina, że w Warszawie były Marchlewskiego i Bieruta?
MeWa pisze:Czy teraz jest zakazne zgadzanie się w jakiejkolwiek kwestii z GW i Michnikiem?
a kto broni zgadzać się z Michnikiem? jesli zgadzasz sie z fałszywymi opiniami to masz do tego prawo
MeWa pisze:". Szkoda tylko, że krytyka jest dopiero po 17 latach, a wcześniej ci sami krytycy siedzieli cicho i nic nie robili.
nie, krytyka była zawsze, długo istniały rózne bieda pisemka w rodzaju Gazety Polskiej, tam cały czas niezgadzano się z Michnikiem, dopiero ostatnio ludzie otworzyli oczy(także ja)
MeWa pisze:Wiele jest zdekompletowanych, niektóre są sfałszowane, zawierają nieprawdziwe informacje tudzież nie zawierają wszelkich aspektów spraw.
ważne, że zawierają jedno - informacje o byciu agentem
MeWa pisze:bo cały PRL należy zrównywać z hitelrowskimi Niemcami.
w kwestii demokratyzacji denazyfikacja to dobry przykład dla wszystkich krajów
MeWa pisze:informatorzy przekazywali różne informacje - od szkalujących, szkodliwych poprzez niepełne do nieistotnych i nieniszczących innych.
oglądasz filmy, pewnie także wojenne - wiesz dlaczego wziety do niewoli zołnierz powtarza tylko swoje nazwisko i numer służbowy? bo dla wroga nie ma nieszkodliwych informacji
z każdej drobnostki w połączeniu z innymi drobnostkami od innych "nieszkodliwych" można było wyciągnąć istotne rzeczy

poza tym to nieważne jakie informacje przekazywali, liczy się, że byli zdrajcami, że za paszport, pieniądze czy cokolwiek innego zdradzili swoich znajomych, dla kogo Dante przeznaczył siódmy krąg piekieł? dla zdrajców - Judaszy i Brutusów
kto miałby ją przeprowadzić - Macierewicz? Kto miałby być za nią odpowiedzialny - jaka grupa zawodowa?
ktokolwiek, w IPNie są historycy, dobrze wypełniają swoją robotę, zreszta każda lustracja jest lepsza niż dzika lustracja z powodu braku oficjalnej
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 23 lut 2007, 16:48

tzn. już lubisz czy też lubisz lecz sądzisz inaczej, czy co? :shock:
nie przepadam, wole rz (sic!), ale z dużo innych i łagodniejszych powodów ;)
pawcio pisze:Czy to polski tytuł niemieckiego filmu "Das Leben der Anderen"?
Genau.

[ Dodano: 2007-02-23, 16:50 ]
Tm pisze:sam napisałeś, że jesteś przeciwko dekomunizacji ulic, to moja wina, że w Warszawie były Marchlewskiego i Bieruta?
Tm, wydaje mi się, że MeWa jest przeciw dekomunizacji ulic w tym momencie, 23 lutego 2007 roku, nie na przełomie lat 80 i 90., kiedy było mnóstwo ulic ewidentnie komunistycznych...
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25373
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 lut 2007, 16:51

JacekM pisze:
pawcio pisze:Czy to polski tytuł niemieckiego filmu "Das Leben der Anderen"?
Genau.
Boże! Kto to wymyślił?!!!
A film rzeczywiście dobry. Swoją drogą to ciekawe, że Niemcy się ze Stasi uporali niemal natychmiast.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 23 lut 2007, 16:55

Bastian pisze:A czemu ty wspomniałeś o "Economiście"?
bo to jeden z przykładów jak gazeta zapracowała na nazwe Wybiórcza
Bastian pisze:No to czekamy i jakoś nie widzimy - jednych kolesi zastępują inni. Wtedy gospodarka potrzebowała przede wszystkim zmiany systemu. Nie było skąd wyganiać kolesi.
no doprawdy historyku - jak to to nie było skąd, z tych wszystkich nowopowstałych banków? dokąd odeszli wszyscy SBcy? - pamiętasz chyba, że nagle ilość funkjonariuszy się skurczyła
Bastian pisze:Lepiej mieszkać na Kurasia lub Dudajewa?
czy jedna zła nazwa usprawieliwia inną? czy błąd z Dudajewem powoduje, że obalenie pomnika Dzierzyńskiego było błędem?
Bastian pisze:A to "normalna" lustracja opierałaby się na czymś rzetelniejszym, niż "esbeckie kwity"?
jakie kwity?
Bastian pisze:Są.
to je przedstaw
MeWa pisze:nie, najlepiej to zmienić miasto w żywy pomnik marytologii powstańczej -
obracasz wszystko w absurd, ale to nie zmieni faktu, że obalenie pomnika dierzyńskiego było rzeczą słuszna i historyczną

[ Dodano: 2007-02-23, 16:58 ]
JacekM pisze:Tm, wydaje mi się, że MeWa jest przeciw dekomunizacji ulic w tym momencie, 23 lutego 2007 roku, nie na przełomie lat 80 i 90., kiedy było mnóstwo ulic ewidentnie komunistycznych...
no nie wiem, ja piszę o '89 i jakoś spotykam się z odpowiedziami o Dudajewie i o Zgrupowaniu Kampinos
ja mam nadzieję, że Mewa nie uważa obalenia Dzierżyńskiego za cos złego

[ Dodano: 2007-02-23, 17:06 ]
JacekM pisze:Rety, a myślałem, że nie lubię wyborczej :roll: ;-)
heh, no wiesz, ja czytałem Wyborczą długo, lecz w końcu zraził mnie poziom absurdu, stronniczość, maglowanie w kółko pewnych spraw (np. Jedwabnego - czyżbym otwierał nowy front?). Potem przeszedłem na Rzepę, tam czytałem felietony Ziemkiewicza i facet miał w wielu sprawach rację, niedawno zmieniłem gazetę na der Dziennik(jak go na Czerskiej nazywają). Cieszy mnie, że sprawy normalnieją, po Michnikowszczyźnie Ziemkiewicza, artykule Rybińskiego i paru podobnych sprawach także ludzie jak red. Żakowski zmienili zdanie - teraz twierdzą, że zbrew ich dawnym słowom michnik wcale nie miał dużego wpływu na losy Polski.
Bardzo mnie to cieszy.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 23 lut 2007, 17:21

Tm pisze:w '89 nie było Pisu, nie wiedziałes o tym?
nie było ludzi, którzy obecnie tworzą trzon PiS-u?
Tm pisze:to sobie lepiej przypomnij, bo nikt nie proponował odebrania emerytur
a może Ty sobie przypomnij.
Tm pisze:to popierasz dekomunizację ulic, czy nie?
JacekM pisze:Tm, wydaje mi się, że MeWa jest przeciw dekomunizacji ulic w tym momencie, 23 lutego 2007 roku, nie na przełomie lat 80 i 90.,
dokładnie!
Tm pisze:a kto broni zgadzać się z Michnikiem? jesli zgadzasz sie z fałszywymi opiniami to masz do tego prawo
Opinie są opiniami - masz prawo tak twierdzić, ale na szczęście ja mam prawo nie zgadzać się z tym, że to są "sfałszowane opinie" (jak opinia może być sfałśzowana...) i że połkąnąłeś retorykę zagorzałych zwolenników PiS-u.
Tm pisze:poza tym to nieważne jakie informacje przekazywali, liczy się, że byli zdrajcami, że za paszport
osobliwe poglądy - napisałem, że nie zgadzam się z takim równaniem wszystkich - dla mnie inaczej należy oceniać osobę, która donosiła o życiu seksulanym znajomego a inaczej osobę, która odpowiadała wymijająco na pytania SB. Zresztą o czymś świadczy, jeśli samo SB stwierdzało, że niektórzy są nieprzydatnymi agentami. Poza tym były różne sposoby łamania ludzi. Czasem sprzeciwianie kończyć się mogło wyrzuceniem z pracy, szykanowaniem rodziny (w szkole, usilne próbowanie wręczenia synom biletów do najgorszych jednostek wojskowych pomimo przeciwwskazań zdrowotnych itp.). I należy się zastanowić, czy złamaną osobę, której zależało na bycie rodziny i spokoju, należy jednoznacznie potępić. Te przypadki są naorawdę różne i nie można ich stawiać na równi.
Tm pisze:byli zdrajcami
Powiedz mi kogo/czego zdrajcą byli - naszego państwa?
Tm pisze: ja mam nadzieję, że Mewa nie uważa obalenia Dzierżyńskiego za cos złego
nie, choć wolałbym, by przeniesiony został np. do Kozłówki.
Tm pisze:teraz twierdzą, że zbrew ich dawnym słowom michnik wcale nie miał dużego wpływu na losy Polski.
przed chwilą twierdziłeś coś innego - że miał liczne koneksje, że jego gazeta miała monopol na opinie. Dla mnie wewnętrzna sprzeczność - mówienie o michnikowszyźnie i potem, że nie miał wpływu dużego...
Tm pisze:Ziemkiewicza
a co - Ziemkiewicz jest mesjaszem jakimś, że wszyscy, którzy mają inne zdanie opierają się na fałszywych informacjach? :D Ja go nie trawię i nie zgadzam się z nim.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 23 lut 2007, 17:31

MeWa pisze:nie było ludzi, którzy obecnie tworzą trzon PiS-u?
ale pisałes o krótkiej ławce Pisu, ludzie byli, byli także inni, inne partie, porównywanie obecnej sytuacji kadrowej do tej sprzed 17 lat nie ma sensu
MeWa pisze:a może Ty sobie przypomnij.
czekam na podanie źródła - kto komu chciał odebrać emerytury
chyba wiem o chodzi, ale lepiej sam przekonaj się o swoim błędzie
MeWa pisze:dokładnie!
czemu więc pisząc o dekomunizacji wspomniałeś o Okrągłym Stole?
czemu cały czas usiłujesz sprowadzic krytyke Wyborczej do popierania PiSu? czemu krytykę transformacji ustrojowej przeciwstawiasz złym posunięciom PiSu? te pojęcia sie całkiem przeciwstawne
MeWa pisze:Powiedz mi kogo/czego zdrajcą byli - naszego państwa?
zdradzili swoich znajomych, czasem rodzinę
przed chwilą twierdziłeś coś innego - że miał liczne koneksje, że jego gazeta miała monopol na opinie. Dla mnie wewnętrzna sprzeczność - mówienie o michnikowszyźnie i potem, że nie miał wpływu dużego...
albo mi sie wydaje, albo niedawno zarzucałes mi brak czytania ze zrozumieniem, a tu co?
pisałem, że ja tak twierdzę, czy Żakowski?
MeWa pisze:a co - Ziemkiewicz jest mesjaszem jakimś, że wszyscy, którzy mają inne zdanie opierają się na fałszywych informacjach? :D
gdzie tak napisałem?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 23 lut 2007, 17:38

Tm pisze:nie, ale nawet jeśli ktoś nie czytał to i tak co chwila spotykał się z opiniami propagowanymi przez Wyborczą, w innych mediach, od innych ludzi, wreszcie Michnik dzieki swoim koneksjom z wieloma członkami PZPR miał duzy wpływ na kolesiowską politykę
A wiesz, co robił Michnik w latach 80-tych? Czy wiesz, jak władza wzbraniała się przed uczestnictwem Michnika i Kuronia w obradach okrągłego stołu? Czy to aby z powodu "koneksji z członkami PZPR"?
Tm pisze:w tych wszystkich spółkach i spółeczkach Skarbu Państwa siedzieli aparatczycy i SBcy - jakby w latach 90-tych ich wszystkich wykurzyć, to nie byłoby takich afer jak FOZZ.
A skąd gwarancja że nowa ekipa byłaby lepsza? Jak na razie mamy nową ekipę a cudu jakoś nie widać...
xxx

ODPOWIEDZ