KM a SKM

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 kwie 2007, 19:06

może po prostu nie miałby kto jej czyścić
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 14 kwie 2007, 19:17

W KM do obowiązku osób dbających o czystość wagonów należy też dbanie o toalety. Ale dla SKM pracują miejskie sprzątaczki które się brzydzą albo nikt w SKM nie sprząta. Ja i tak uważam że to celowe działanie SKM

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 14 kwie 2007, 19:42

MeWa pisze:...]taki jest standard komunikacji miejskiej, gdzie podróże są krótsze. Toalet, przedziałów bagażowych i półek nie masz w tramwajach, autobusach czy pociągach metra.
W TW i MZA to i racja-ale SKM jedzie około godziny z Pruszkowa do Sulejówka lub odwrotnie.Czasami jak coś sie zepsuje na szlakach to nawet dłużej.
Wiem-autobusy i tramwaje czasami jadą dłużej,ale nie tłumaczy to braku mozliwości skorzystania z toalety z spowodu braku lub zamknięcia(co jest wyjątkowo denerwujące).
A w kom miejskiej jak podróznemu zachce się coś szybkiego ,zawsze moze wysiaść na przystanku i isc do TOYA.
Z pociagu nie wysiadziesz.Nie ta odległość między przystankami czy stacjami
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 kwie 2007, 19:57

jak nie ma toalety w pociągu, to jak można z niej skorzystać? A z tym, że wysiąść nie można, to przesada. Ile wynosi najdłuższy czas przejazdu pomiędzy stacjami? Zresztą ja bym wolał, żeby w pociągach, gdzie toalety są, żeby były zamknięte obiegi w toaletach, a nie ekologiczne rozwiązanie "wszystko na tory" - może dzięki temu mniej by śmierdziało wokół torów i stacji...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 kwie 2007, 20:45

rufio198 pisze:SKM jedzie około godziny z Pruszkowa do Sulejówka lub odwrotnie.
Z czego kawał to trasa średnicowa, gdzie i tak trzeba by te toalety zamykać. A potem otwierać. I tak w koło Macieju.

U Wnuka w autobusach toalet także nie ma, a do Pruszkowa jeżdżą...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

metron

Post autor: metron » 14 kwie 2007, 21:06

Premo Nigdy nie miałem problemu z zawieszeniem górala na grubych oponach w SKM. Natomiast podziwiam patent w pociągach KM,czyli hak gruby na dwa palce Dzięki temu genialnemu rozwiązaniu hak nie miesći się pomiędzy szprychami
Nie jestem też masochistą aby mając kartę miejską nie wykorzystać możliwośći tańszej podróży
Do zarzutów o punktualności to powiem że pociągi SKM są bardziej punktualne,większość opóźnień np w Pruszkowie bierze sie stąd że pociąg SKM musi zawsze przepuśćić opóźniony pociąg KM. Co do komfortu to nikt nie wmówi mi że podróż kiblem nawet po modernizacji jest bardziej komfortowa niż pociągiem z klimą,z monitoringiem z prawdziwego zdarzenia
Rewelacji o tym że pociąg KM jest lepszy bo kierownik nie widzi co dzieje się pociągu,paleniu fajek,piciu piwa nawet nie komentuje bo jest to takie żałosne

Awatar użytkownika
Rybiszcze
(Fischlein)
Posty: 146
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:22
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Rybiszcze » 14 kwie 2007, 21:57

metron pisze:Premo Nigdy nie miałem problemu z zawieszeniem górala na grubych oponach w SKM. Natomiast podziwiam patent w pociągach KM,czyli hak gruby na dwa palce Dzięki temu genialnemu rozwiązaniu hak nie miesći się pomiędzy szprychami
Nie jestem też masochistą aby mając kartę miejską nie wykorzystać możliwośći tańszej podróży
Do zarzutów o punktualności to powiem że pociągi SKM są bardziej punktualne,większość opóźnień np w Pruszkowie bierze sie stąd że pociąg SKM musi zawsze przepuśćić opóźniony pociąg KM. Co do komfortu to nikt nie wmówi mi że podróż kiblem nawet po modernizacji jest bardziej komfortowa niż pociągiem z klimą,z monitoringiem z prawdziwego zdarzenia
Rewelacji o tym że pociąg KM jest lepszy bo kierownik nie widzi co dzieje się pociągu,paleniu fajek,piciu piwa nawet nie komentuje bo jest to takie żałosne
=D> =D> =D>
Nie ma mnie...

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 kwie 2007, 22:21

Drodzy Państwo, funkcjonowanie tego tematu w dotychczasowym kształcie staje się uciążliwe. Kolejne dyskusje o wyższości KM nad SKM czy SKM nad KM do niczego nie prowadzą, skoro nawet nie potraficie ustalić tak podstawowej rzeczy, jak to jaki rower gdzie się nie mieści. Dyskusja ociera się o dno absurdu, skoro w jej wyniku niektórzy posuwają się do akceptowania łamania przepisów, krytykując z kolei ich przestrzeganie. W związku z tym skłaniam się do przeprowadzneia pewnych zmian - na razie po głowie mi chodzą dwie koncpecje. Pierwsza zakłada wyrzucenie wszystkich postów rozpoczynających bezsensowne dyskusje, uwłaczające inteligencji ludzkiej i odpowiedzi na nie, druga zakłada wydzielenie oddzielnego tematu do porównań KM i SKM. W obu przypadkach przewiduje się wdrożenie zaostrzonego rygoru ostrzeżeniowego. Obecny stan nie może zostać utrzymany, bowiem będąc moderatorem, nie jestem w stanie przymykać oczu na tego typu sprawy. Za każdym razem jest problem z tym tematem, a ja nie mam zamiaru ciągle spędzać kolejnych godzin nad czytaniem i moderowaniem Waszego bełkotu. Tak więc proponuję, byście zeszli na poziom merytorycznej dyskusji. Ja tylko przypominam, że mam prawo działać w przypadku postów zaniżających poziom dyskusji, a kilku dyskutantów w temacie SKM/KM notorycznie zaniża poziom.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 14 kwie 2007, 22:31

MeWa pisze:Ja tylko przypominam, że mam prawo działać w przypadku postów zaniżających poziom dyskusji, a kilku dyskutantów w temacie SKM/KM notorycznie zaniża poziom.
Już raz zadziałałeś i posty zostały przywrócone. Wyluzuj człowieku nie jesteś bogiem i nie od Twojej subiektywnej oceny zależy poziom postów. Jest jeszcze jeden moderator tego forum i niech on też się wypowie.
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

Awatar użytkownika
Rybiszcze
(Fischlein)
Posty: 146
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:22
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Rybiszcze » 14 kwie 2007, 22:42

A mnie raczej zastanawia pewien fakt. Z jednej strony jak się zwraca komuś uwagę na to, że posiada brak informacji na pewien temat, lub gdy informacje są błędne - od razu podnosi się larum, że to forum miłośników i każdy ma prawo do pisania, co popadnie (i nie chodzi mi tu o samowolkę, ale raczej luźne oceny różnych sytuacji czy sugestywne odczucia). Jednak z drugiej strony jak już się pojawiają luźne przemyślenia, to od razu jest wrzask, że nie jest to merytoryczne itp. To nie jest debata naukowa, Mewo, chyba o tym zapominasz... Gdyby tak było, o niebo inaczej by to wszystko wyglądało.
Nie ma mnie...

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 14 kwie 2007, 22:47

gburek pisze:
MeWa pisze:Ja tylko przypominam, że mam prawo działać w przypadku postów zaniżających poziom dyskusji, a kilku dyskutantów w temacie SKM/KM notorycznie zaniża poziom.
Już raz zadziałałeś i posty zostały przywrócone. Wyluzuj człowieku nie jesteś bogiem i nie od Twojej subiektywnej oceny zależy poziom postów. Jest jeszcze jeden moderator tego forum i niech on też się wypowie.
Ten drugi moderator od 3.04 jest zawieszony do odwołania (znaczy ma pilniejsze sprawy ;) )

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 14 kwie 2007, 22:53

solaris8315 pisze:znaczy ma pilniejsze sprawy ;)
Hindenburg też miał ważniejsze sprawy... :D
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 14 kwie 2007, 22:56

gburek pisze:
MeWa pisze:Ja tylko przypominam, że mam prawo działać w przypadku postów zaniżających poziom dyskusji, a kilku dyskutantów w temacie SKM/KM notorycznie zaniża poziom.
Już raz zadziałałeś i posty zostały przywrócone. Wyluzuj człowieku nie jesteś bogiem i nie od Twojej subiektywnej oceny zależy poziom postów. Jest jeszcze jeden moderator tego forum i niech on też się wypowie.
Jaki jest sens prowadzenia dyskusji ,skoro przyjdzie moderator i wycina posty które według niego zanizają poziom dyskusji. Drugi raz według własnego widzi-misie wycina posty.Skoro piszesz ze poziom jest zanizony-to go podwyż.Weś udział w danej dyskusji,zarzuć wątek, skieruj rozmowe na inny temat ,zwróc uwage na priv.może masz wiedzę ,opinie o aktualnie przerabianym temacie -lub innym-większa od innych.posłucham.To ,że ktos pracuje w SKM czy KM nie znaczy ze wszystko wie-może wiesz to czego my nie wiemy.Podziel się -z chęcia posłuchamy.A nie tylko cięcie wszystkich postów do postu zgodnego z ,,obowiazująca linia ''.Najprościej -nożyczki i ciach ,ciach. :boohoo:
No cóz -wraca cenzura. :-?
Tylko mnie jedno dziwi -że poszły posty broniące SKM.

[ Dodano: 2007-04-14, 23:00 ]
Fischlein pisze:A mnie raczej zastanawia pewien fakt. Z jednej strony jak się zwraca komuś uwagę na to, że posiada brak informacji na pewien temat, lub gdy informacje są błędne - od razu podnosi się larum, że to forum miłośników i każdy ma prawo do pisania, co popadnie (i nie chodzi mi tu o samowolkę, ale raczej luźne oceny różnych sytuacji czy sugestywne odczucia). Jednak z drugiej strony jak już się pojawiają luźne przemyślenia, to od razu jest wrzask, że nie jest to merytoryczne itp. To nie jest debata naukowa, Mewo, chyba o tym zapominasz... Gdyby tak było, o niebo inaczej by to wszystko wyglądało.
Przy takiej polityce moderatora Mewy to niedługo u mnie w robocie bedziemy dyskutowac o koleji.
W budzie ,albo przed(bo ciepło)
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 kwie 2007, 23:13

gburek pisze:
MeWa pisze:Ja tylko przypominam, że mam prawo działać w przypadku postów zaniżających poziom dyskusji, a kilku dyskutantów w temacie SKM/KM notorycznie zaniża poziom.
Już raz zadziałałeś i posty zostały przywrócone.
po konsultacjach ze mną, poza tym moderator główny ma nade mną władzę nadrzędną i tam też odwołania kierować można.
gburek pisze:nie od Twojej subiektywnej oceny zależy poziom postów.
jak wiele rzeczy, niestety nie opracowano programu komputerowego, który oceniałby merytoryczność postów.
gburek pisze:Jest jeszcze jeden moderator tego forum i niech on też się wypowie.
aktualnie nie ma.
Fischa pisze:Z jednej strony jak się zwraca komuś uwagę na to, że posiada brak informacji na pewien temat, lub gdy informacje są błędne
u mnie nie zaobserwowałem. No chyba, że Ty zwracałaś uwagę w stylu "wiem, ale nie powiem". To wtedy tak.
Fischa pisze:pojawiają luźne przemyślenia
do luźnych przemyśleń są Wolne Chwile.
rufio198 pisze:Jaki jest sens prowadzenia dyskusji ,skoro przyjdzie moderator i wycina posty które według niego zanizają poziom dyskusji.
a powiedz mi jaki sens jest Waszej dyskusji? Bo ja nie widzę, żebyście dochodzili do jakichś wniosków. Poza tym pewnie i tak wydzielę posty, do osobnego wątku "KM a SKM", gdzie będą mogły być prowadzone "luźne rozważania", natomiast temat SKM będzie ukierunkowany ściśle na informacje związane z funkcjonowaniem SKM.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
gburek
Posty: 127
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:52
Kontakt:

Post autor: gburek » 14 kwie 2007, 23:23

MeWa pisze:aktualnie nie ma.
To aktualnie zajmij się swoją działka (metrem) o której też wielkiego pojęcia nie masz.
i po co tu nam mąci na naszym podwórku? :)

ODPOWIEDZ