Ciepły guzik

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 05 lis 2007, 16:16

dzidek pisze:
Jamnik pisze:A jeżeli kierowcy nie będzie w autobusie? Jak jest "duża kabina", to wózek na pewno nie przejdzie przez połówkę drzwi.
Jeżeli zobaczę kiedyś kierowcę, który pozostawi na pętli otwartą tylko przednią połówkę drzwi to aż zrobię zdjęcie z wrażenia temu kierowcy... Chyba aż tak głupich ludzi w MZA nie ma ? ;)
To już inna sprawa. Niemniej jednak, kierowca może zgodnie z zarządzeniem spowodować brak możliwości wprowadzenia wózka do autobusu i nikt go za to nie ukarze.

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 05 lis 2007, 16:17

Może ale myślę, że nie będzie pokazywał pasażerom swojej głupoty ...

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 05 lis 2007, 16:49

dzidek pisze:Jeżeli zobaczę kiedyś kierowcę, który pozostawi na pętli otwartą tylko przednią połówkę drzwi to aż zrobię zdjęcie z wrażenia temu kierowcy. Chyba aż tak głupich ludzi w MZA nie ma?
:arrow: Dotyczy to każdego przewoźnika, nie tylko MZA. Też uważam, że jest to problem robiony na siłę, więc poczekajmy na razie z takimi przypuszczeniami.

PiotrekP
Posty: 3498
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 05 lis 2007, 17:13

solaris8315 pisze:Ciepły guzik już jutro...
Otwierają się same. :-"

adolfekkk

Post autor: adolfekkk » 05 lis 2007, 17:15

no, i dzisiaj jechałem SU18 na 709 i kierowca nawet, gdy jedna osoba zamachała na przystanku "wyścigi", to otworzył wszystkie drzwi #-o #-o :dance:

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 lis 2007, 17:28

Jamnik pisze:
dzidek pisze:Jeżeli zobaczę kiedyś kierowcę, który pozostawi na pętli otwartą tylko przednią połówkę drzwi to aż zrobię zdjęcie z wrażenia temu kierowcy... Chyba aż tak głupich ludzi w MZA nie ma ? ;)
To już inna sprawa. Niemniej jednak, kierowca może zgodnie z zarządzeniem spowodować brak możliwości wprowadzenia wózka do autobusu i nikt go za to nie ukarze.
Tylko po co robisz z kierowców bezmózgowców?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 05 lis 2007, 18:51

MeWa pisze:
Jamnik pisze:To już inna sprawa. Niemniej jednak, kierowca może zgodnie z zarządzeniem spowodować brak możliwości wprowadzenia wózka do autobusu i nikt go za to nie ukarze.
Tylko po co robisz z kierowców bezmózgowców?
Zauważam po prostu bezmyślność ZTM-u. ;)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 lis 2007, 18:57

Nie, robisz problemy tam, gdzie ich nie ma. No chyba, że chcesz przyznać, że kierowcy to rzeczywiście nie myślą itp. i muszą mieć wszystko napisane jak krowie na rowie albo i lepiej
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 05 lis 2007, 18:58

Nie. Tak się wynajduje luki prawne i stwierdza, które przepisy to najnormalniejsze na świecie buble.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 05 lis 2007, 21:57

No i jestem po pierwszym dniu akcji CIEPŁY GUZIK. I zaczęły się problemy. Dlaczego te drzwi się nie otwierają :!: :!: dobiegało mnie nie tylko od I drzwi, ale nawet II, III, IV. I tu potwierdza się to o czym pisałem wcześniej. Młodzi ludzie nie umieli się znaleźć w "nowej rzeczywistości". Zostałem też mile zaskoczony. Młody człowiek stoi przy drzwiach i czeka, aż się otworzą. A tu starsza pani informuje go, że od dziś jest akcja ciepły guzik i samemu otwiera się drzwi. Pokazał mu przycisk, którym powinien to zrobić. Młodzieniec "strzelił karpia", a mnie szczena opadła z wrażenia :)
Chciałem, we własnym zakresie, wykonać sygnalizację na przyciskach w środku autobusu. Dwa otworki, dwie diody, zapalające się, w momencie aktywacji przycisku. Okazało się, że nie można tego zrobić, bo jest to ZMIANA KONSTRUKCYJNA #-o

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 05 lis 2007, 22:00

Nie spotkałem dzisiaj kierowcy ktory stosowałby cieply guzik a jechalem dwiema solarkami z veolii i 2 z Ostrobramskiej.

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 534
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 05 lis 2007, 22:06

Nie trafiłeś na mnie :grin:

Sławek
Posty: 57
Rejestracja: 03 sty 2006, 17:09
Lokalizacja: Ząbki

Post autor: Sławek » 06 lis 2007, 12:11

Solaris pisze:No i jestem po pierwszym dniu akcji CIEPŁY GUZIK. I zaczęły się problemy. Dlaczego te drzwi się nie otwierają :!: :!: dobiegało mnie nie tylko od I drzwi, ale nawet II, III, IV. I tu potwierdza się to o czym pisałem wcześniej. Młodzi ludzie nie umieli się znaleźć w "nowej rzeczywistości". Zostałem też mile zaskoczony. Młody człowiek stoi przy drzwiach i czeka, aż się otworzą. A tu starsza pani informuje go, że od dziś jest akcja ciepły guzik i samemu otwiera się drzwi. Pokazał mu przycisk, którym powinien to zrobić. Młodzieniec "strzelił karpia", a mnie szczena opadła z wrażenia :)
Chciałem, we własnym zakresie, wykonać sygnalizację na przyciskach w środku autobusu. Dwa otworki, dwie diody, zapalające się, w momencie aktywacji przycisku. Okazało się, że nie można tego zrobić, bo jest to ZMIANA KONSTRUKCYJNA #-o
Wcale mnie te problemy nie dziwią. Ciepły guzik w wykonaniu warszawskim jest lekko absurdalny. Obowiązuje tylko od jesieni od wiosny. W wielu innych miastach włączony jest na stałe, o czym sam się przekonałem we Wrocławiu, gdy tramwaj "nie otworzył drzwi".
Otóż sorry za brutalne stwierdzenie, ale nie da się psa wytresować tylko na pół roku. Tak jak trudno wymagać od pasażerów, przyzywyczajonych, że przecież "drzwi się zawsze otwierają", by wiedzieli, że jednak nie zawsze. Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Jeśli chcemy uniknąć tych kłopotów, ciepły guzik powinien być na stałe.

alojzy
Posty: 1316
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:08

Post autor: alojzy » 06 lis 2007, 12:46

Zgadzam się z przedmówcą. Poza tym moim zdaniem akcja powinna być szerszej rozpropagowana i z żelazną konsekwencja stosowana. Gwarancja sukcesu wówczas murowana.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 lis 2007, 12:50

Sławek pisze:Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Jeśli chcemy uniknąć tych kłopotów, ciepły guzik powinien być na stałe.
:arrow: Inna sprawa to naklejki na drzwiach, które są na stałe. Powinny być umieszczane tylko wtedy, gdy akcja obowiązuje, bo w przeciwnym wypadku ludzie nie zwracają na nie uwagi, traktując je jako standardową dekorację. Ja wiem, że kilkanaście tysięcy naklejek to ogromne koszty, ale trzeba zastanowić się, jak czytelnie rozwiązać ten problem.

ODPOWIEDZ