Linie podmiejskie z Okęcia

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 sty 2008, 17:31

Siecool pisze:Otóż wyszedł on tak, że w czasie największych korków między 15-17 na Zamieniu nie ma ani grosza postoju, podczas gdy w kursach przed i po kilka minut jest.
To chwilowy rozkład, lepiej się poukłada za jakieś dwa miesiące, przy zmianach na 715...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8392
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 31 sty 2008, 17:37

Bastian pisze:To chwilowy rozkład
Chwilowo, czyli przez dwa miesiące, fundujecie pasażerom tej linii loterię w punktualności.
Jak na linię, która kursuje tak rzadko, to chyba jednak przesada, a uspokajanie w stylu "to tylko chwilowo" jest nabijaniem się z pasażerów :/

Krzysiek_S
Posty: 5090
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 31 sty 2008, 17:41

Bastian pisze:
Siecool pisze:Otóż wyszedł on tak, że w czasie największych korków między 15-17 na Zamieniu nie ma ani grosza postoju, podczas gdy w kursach przed i po kilka minut jest.
To chwilowy rozkład, lepiej się poukłada za jakieś dwa miesiące, przy zmianach na 715...
Będzie jakaś reforma linii z raszyna , jeśli to nie tajemnica?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 sty 2008, 17:48

Dużej reformy nie będzie, ale będą korekty. Jeszcze w ustalaniu.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 31 sty 2008, 19:05

Bastian,
Skoro korekty to mała prośba by dla nadarzyńskich troszkę poprzesuwać i skorygować tak jak to tylko możliwe odjazdy by nie jeździły stadami. Jak i również czasy przejazdu, choć te sa rózne to jednak przejazd o godzinie 20:30 z okecia jest znacznie szybszy niż przejazd z Pl. Poniatowskiego na Okęcie o 7:35.

Dobrze było by rozwiązać jednak ten problem stad bo czasm na okęciu stoją jeden za drugim.

No i troszkę prośba o nieco nowszy tabor ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 31 sty 2008, 22:40

Spokojnie, to nie ściana płaczu ;)

Korekty mają dotyczyć raczej 715, niż wszystkich linii. Natomiast oczywiście uwagi można zgłaszać, zawsze jest szansa, że ktoś z was wie więcej lub coś więcej zauważy, ale w sprawie linii z Okęcia, to raczej do Dęboszczaka :)

Natomiast ogólnie mogę odpowiedzieć, iż koordynacja podmiejskich jest o tyle trudniejsza, że godziny kursów są mniej elastyczne. Jeśli, dajmy na to, Nadarzyn chce kursu dojeżdżającego na 7:20 do Okęcia (bo np. uczniowie do liceów na 8:00 chcą dojechać), to wyobrażasz sobie, że Lesznowola powie "a nasi mogą dojeżdżać pół godziny później, a co tam, najwyżej się spóźnią"? I tu właśnie leży pies pogrzebany, przynajmniej w przypadku porannego szczytu...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 sty 2008, 23:21

Tyle że, ośmielę się zaryzykować stwierdzenie, akurat w szczycie porannym, podróżni dyliżan.. pardon, niesamowicie często jeżdżących autobusów podmiejskich, wychodzą raczej na konkretny kurs. Oczywiście, jak ktoś mieszka po drodze to ma więcej opcji i dla niego takt mógłby być ważny, ale w tym wypadku ma 706 ;).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5274
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 31 sty 2008, 23:22

Tak z ciekawości: jakie zapełnienie mają kursy 707 do/z Piaseczna? Połączenie wydaje się być ciekawe, ale ta liczba kursów...

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 01 lut 2008, 6:29

Widać nie dla wszystkich samorządów połączenie jest ciekawe...
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Rumcajs
Posty: 50
Rejestracja: 24 kwie 2007, 9:41

Post autor: Rumcajs » 01 lut 2008, 9:14

TGM pisze:Tak z ciekawości: jakie zapełnienie mają kursy 707 do/z Piaseczna? Połączenie wydaje się być ciekawe, ale ta liczba kursów...
Żenujące. Przynajmniej na ostatnim kursie, którym zdarzało mi się jechać. Do Piaseczna jechało ze mną 3-5 osób. Z powrotem - też ostatnim kursem w DP - raz byłem sam, trzy razy były jeszcze 2-3 osoby.
Obrazek

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 01 lut 2008, 10:01

Rano jest nieźle, czasem ludzie stoją już w Piasecznie, po południu nie miewam tyle szczęścia, aby zauważyć 707.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 01 lut 2008, 10:11

To się różnie rozkłada. Poranne kursy z Okęcia są przeważnie wypchane od Lesznowoli aż do Szkolnej. Podobnie powrotne kursy z Polkoloru o 14:45 i 16:50. Chociaż przypuszczam, że gdyby ta linia jeździła tam regularniej byłaby popularniejsza.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 01 lut 2008, 13:32

Colony pisze:Chociaż przypuszczam, że gdyby ta linia jeździła tam regularniej byłaby popularniejsza.
Dokładnie. Ja raz tam jechałem rano to ludzi było sporo. Przecież w Lesznowoli na trasie 707 i w pobliżu mieszka dużo ludzi. No ale cóż - póki co częstotliwość iście PKSowska.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

ITS A 218
Posty: 3163
Rejestracja: 30 cze 2006, 16:29
Lokalizacja: stąd

Post autor: ITS A 218 » 01 lut 2008, 14:54

Na 733 kurs z Młochowa o 6:15 według mnie powinien zostać przesunięty o około 10 minut dalej (na 6:25-6:30). Mam znajomego który mieszka na trasie linii 733 ale nie korzysta z niej bo właśnie autobus jest troszkę za wcześnie. Wtedy autobus na Okęcie dojeżdżałby około 7:22-7:27 i byłoby akurat. Nie za wcześnie, nie za późno.
RELOBUS A38 ESTRADY

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 lut 2008, 14:58

Piotrek pisze:
Colony pisze:Chociaż przypuszczam, że gdyby ta linia jeździła tam regularniej byłaby popularniejsza.
Dokładnie. Ja raz tam jechałem rano to ludzi było sporo. Przecież w Lesznowoli na trasie 707 i w pobliżu mieszka dużo ludzi. No ale cóż - póki co częstotliwość iście PKSowska.
PKSowska? He he, PKS to jeździ np. do Grójca co 20 minut w DS, a to przebija znaczną część siedemsetek :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ