Wzory biletĂłw

Moderator: JacekM

kajo
Posty: 2795
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 23 lip 2011, 14:12

Przestańcie wyolbrzymiać, jak Idea zmieniała się w Orange to jeszcze kilka miesięcy po zmianie na telefonach (informacji o sieci) widniała Idea i jakoś nikt z tego afery nie robił. Trochę czasu minie i wszystko się ustabilizuje.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 900
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 23 lip 2011, 19:00

:idea: Obecnie też bilety drukowane w ZTM mają inną szatę graficzną. :idea: To też dotyczy biletomatów.
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Awatar użytkownika
SieneK
Posty: 514
Rejestracja: 21 cze 2007, 8:37
Lokalizacja: WWrembertówC

Post autor: SieneK » 24 lip 2011, 22:48

person pisze:Potraktuj to jako druk (opakowanie) zastępcze.
Kampania informacyjna jest o normalnych biletach, a nie o ersatzach.
Powtarzam: w 2008 r. było podobnie i po kilku tygodniach wszędzie były już "właściwe" bilety.
na stronie ztm czytamy;
Wraz z nową taryfą wprowadzone zostaną nowe wzory biletów. Białe kartoniki z kolorowymi kwadracikami, które pasażerowie kasowali od czerwca 2008 roku zostaną zastąpione przez bilety w jednolitej kolorystyce. Co ważne, każdy rodzaj biletu będzie innego koloru, co ułatwi ich jednoznaczną identyfikację. Dla przykładu: bilet jednorazowy ważny tylko w I strefie będzie czerwony, bilet 20-minutowy – zielony, dobowy – błękitny, 3-dniowy – fioletowy. Nie będzie również problemów z odróżnieniem „na pierwszy rzut oka” biletów normalnych i ulgowych. Bilety normalne będą jednolitymi, kolorowymi kartonikami, a ulgowe z niewielkim, białym paskiem z lewej strony. Warto podkreślić, że na biletach papierowych – po raz pierwszy – pojawią się również informacje w języku angielskim.

Nie zmieni się wzór biletów sprzedawanych w biletomatach. Będą się różniły tylko cenami.

Przy okazji wprowadzania nowych cen i nowych wzorów biletów, zmieni się także logotyp ZTM. Charakterystyczny, lekko pochylony w prawo czworokąt z czerwonymi literami „Z” i „M” oraz żółtą literą „T”, po 20 latach, odchodzi do lamusa.


jest tu coś o ersatzach?

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8392
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 24 lip 2011, 22:53

Nie mój ogródek, więc tłumaczyć (się) nie będę.
Niemniej uważam, że robienie z tego tragedii to zwykłe bicie piany.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 24 lip 2011, 23:20

jest tu coś o ersatzach?
nie - ale ersatzy były, są i będą. I też nie wiem, po co ta afera...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 03 sie 2011, 9:07

Jaka niekonsekwencja, mianowicie:
BILET JEDNORAZOWY 1+2 STREFA NORMALNY
BILET JEDNORAZOWY ULGOWY 1+2 STREFE

Ja rozumiem że tak mogłoby być w Gdańsku tak jak teraz z dopłatami do biletów, ale u nas...
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

ODPOWIEDZ