A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 25 wrz 2015, 12:36

To co za problem. Czeczenów było ok. 86 tys. Pozostało podobno ok. 5-10 tys. To jak przyjmiesz syryjczyków i odsiejesz przynajmniej część emigrantów zarobkowych to z tych 7-10 tys. Zostanie może kilkaset osób. Nie jesteśmy aż tak atrakcyjni jak nam się wydaje.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36666
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 wrz 2015, 21:53

No właśnie, no właśnie.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

px33
Posty: 1592
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 26 wrz 2015, 21:56

Tylko czy ten deal nie oznacza przypadkiem, że Polska ma robić co w swojej mocy żeby ci uchodźcy u nas zostali. A szczęśliwi raczej nie będą - przejechali pół świata tylko po to żeby dostać się na granicę raju bez formalnego prawa do przejścia tam

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 27 wrz 2015, 16:56

Tylko co Polska może zrobić? Socjalu nie zwiększy, bo wtedy zaburzy to konstytucyjną równość, etc. Za tworzenie grup uprzywilejowanych wg kryteriów narodowościowych UE może wydyndać na stryczku.

Cóż, swoboda przepływu osób i wolność do wyboru miejsca zamieszkania będzie skutkowała tym, że w Polsce uchodźcy nie zabawią zbyt długo ;)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 17 paź 2015, 10:35

Przy okazji zbliżających się wyborów dochodzi nie raz do bardzo ciekawych zestawień treści reklamowych z wyborczymi :-D
- kamienica przy ul Targowej: ŚWIAT ALKOHOLI (szyld sklepu) + RAZEM DAMY RADĘ (wyborcza reklama Beaty Szydło),
- billboardy przy ul. Broniewskiego: TWARZE DEPRESJI (kampania społeczna) + ANNA MARIA ANDERS (kandydatka PiS),
- przewijany billboard na dojeździe od Starego Miasta do Pl. Bankowego: ZASŁUGUJEMY NA WIĘCEJ (reklama partii Petru) + CENTRUM MEDYCZNE... (reklama kliniki chirurgii estetyczno-plastycznej).

Nomen omen?... :)

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4776
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 17 paź 2015, 13:49

Pani Anders to kandydatka PiSu, chyba do Senatu?
Obrazek

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 17 paź 2015, 14:01

Wiliam pisze:Pani Anders to kandydatka PiSu, chyba do Senatu?
Masz rację. Skorygowałem. Jak sprawdziłem "na szybko" o tą panią chyba walczyły obie partie (PiS i PO)...

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4776
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 17 paź 2015, 14:55

O nazwisko walczyły.
Obrazek

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 17 paź 2015, 21:54

Jacek Z. pisze:Przy okazji zbliżających się wyborów dochodzi nie raz do bardzo ciekawych zestawień treści reklamowych z wyborczymi:
- kamienica przy ul Targowej: ŚWIAT ALKOHOLI (szyld sklepu) + RAZEM DAMY RADĘ (wyborcza reklama Beaty Szydło),
- billboardy przy ul. Broniewskiego: TWARZE DEPRESJI (kampania społeczna) + ANNA MARIA ANDERS (kandydatka PiS)
:arrow: W Radomiu do niedawna na dwóch sąsiadujących ze sobą billboardach było następujące zestawienie: kandydatka Marzena Wróbel (kto nie wie, jak obecna pani posłanka wygląda, może sobie wygooglać), a obok... baleron wieprzowy (promocja jednego z marketów).

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 19 paź 2015, 13:01

Ogólnie szkoda strzępić klawiatury na popisowskie bagienko, ale o takim czymś warto napisać - Razemowcy opublikowali program nt. zrównoważonego transportu. Bez większych zastrzeżeń, nie chce mi się powtarzać, więc przekleję z fb swoje minimalne zastrzeżenia:
a) "rządzących, którzy od dekad podróżują tylko służbowymi limuzynami i samolotami," tutaj pobrzmiewa mi trochę tu i ówdzie niestety obecny w Razemie populistyczny ton - wielokrotnie widziałem posłów i innych polityków jadących koleją, starczy zresztą zajrzeć na konto posła Szejnfelda i jego liczne selfie w pustym przedziale I klasy;
b) " konfiskatą pojazdu, zlicytowaniem go oraz przekazaniem uzyskanej kwoty rodzinie ofiary (jeśli kierujący nie był właścicielem, zasądzenie kwoty analogicznej do wartości pojazdu)" - trochę bez sensu, życie człowieka, który zostanie zabity przez kierowcę fiata 126p _chyba_ ma jednakową wartość jak to, które zakończy się pod bentleyem. poza tym czasem auta są dosyć porządnie zniszczone w wypadkach śmiertelnych, nie wiem czy się uda uzyskać takie kokosy z licytacji kupy złomu;
c) brak info o finansowaniu propozycji - a przecież można (a nawet należy) wprowadzić opłaty za wjazd do centrów dużych miast, podnieść opłaty za parkowanie - polecam porównać, to jak rosną ceny biletów i jak nie rosną ograniczone ustawą opłaty za parkowanie, etc.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 19 paź 2015, 17:09

Parę sensownych postulatów, przytłoczonych tonami utopii, bzdur, rozrostu biurokracji i populizmu. Ten program pisał ktoś, kto coś słyszał, coś mu się wydaje, ale rzeczywistej wiedzy na temat nie posiada.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 paź 2015, 17:12

To tak, jak.z ich systemem podatkowym - pitem w specjistow trzasnac, a naprawdę grube rybydalej beda rechotac z działalności gospodarczej i skorzanych mebli kupowanych "do firmy".
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 19 paź 2015, 17:33

Poc Vocem pisze:Parę sensownych postulatów, przytłoczonych tonami utopii, bzdur, rozrostu biurokracji i populizmu. Ten program pisał ktoś, kto coś słyszał, coś mu się wydaje, ale rzeczywistej wiedzy na temat nie posiada.
Nie to, co programy innych partii, c'nie?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 19 paź 2015, 17:52

Nie rozmawiamy o programach innych partii.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 19 paź 2015, 18:11

Chcesz oceniać program partii X w oderwaniu od reszty sceny politycznej i śmiesz nazywać go populistycznym? Bezczelność.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ