Projekt zmian na Ursynowie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2218
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 30 wrz 2008, 9:57

R-9 Chełmska pisze:
Lukasz436 pisze: 179 - Przystanek Metro Imielin 7:40 - Autobus jest niezabieralny.
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że o 7:40 autobus odjeżdża ze stacji metra niezabieralny ](*,) Przyjeżdża solidnie zapełniony, ale robi się pustawy, gdy odjeżdża.
Post już poprawiony.

Na odjazd - około 20 osób stało.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 30 wrz 2008, 17:52

Lukasz436 pisze:Dzisiaj postanowiłem zobaczyć jak pracują linie Ursynowskie z samego rana 7:00 - 8:30.
A181 na 505 rano niezabieralne z Onkologii -> DwC.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9677
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 30 wrz 2008, 19:50

BJ.2052 pisze:A181 na 505 rano niezabieralne z Onkologii -> DwC.
O której godzinie? Ciekawe od ilu minut nie było 192...

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 30 wrz 2008, 21:27

geograf pisze:O której godzinie?
Cholera wie, przedział 7.30-8 chyba. Nie zwróciłem uwagi.
geograf pisze:Ciekawe od ilu minut nie było 192...
To nie od tego zależy. 505 ma swoje wierne grono fanów.

Piotr R
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2007, 21:04
Lokalizacja: Stary Imielin

Post autor: Piotr R » 09 lis 2008, 20:42

A ja jak zawsze idę do szkoły przed 8 to widzę zawsze, ze jeździ nim chyba w stronę DwC chyba z z mniej niż 10 osób.
A od dzisiaj 195 jeździ krótszą trasą tylko do Pl. Piłsudskiego. Dobrze, bo może jeździć regularniej i zapewni tylko połączenie Ursynów-Stegny-Śródmieście. Tylko będzie jeżdzić trochę rzadziej więc ja proponuję skrócić go do Ursynowa Zach. lub Ursynowa Płd, a za to wydłużyć 193 do Natolina Płn.
193
Bokserka-......-Al. KEN - Herbsta - Pileckiego - Roentgena -Płaskowickiej - Stryjeńskich - Belgradzka - Lanciego lub Rosoła - Płaskowickiej - Natolin Płn.
Obsłuży większą część Natolina niż 195.
Pisałem o tym w wątku KM po ukończeni I lini metra, ale tutaj opisałem to bardziej pod kątem Ursynowa.
Chodzi mi głownie o silną dowozówkę relacji Metro Stokłosy - Jeziorko Imielińskie/Ursynów zachodni, a nie linię przez całe miasto jak jest 195 (no może teraz przez pół miasta).

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2089
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 09 lis 2008, 23:54

Piotr R pisze:A ja jak zawsze idę do szkoły przed 8 to widzę zawsze, ze jeździ nim chyba w stronę DwC chyba z z mniej niż 10 osób.
A od dzisiaj 195 jeździ krótszą trasą tylko do Pl. Piłsudskiego. Dobrze, bo może jeździć regularniej i zapewni tylko połączenie Ursynów-Stegny-Śródmieście. Tylko będzie jeżdzić trochę rzadziej więc ja proponuję skrócić go do Ursynowa Zach. lub Ursynowa Płd, a za to wydłużyć 193 do Natolina Płn.
193
Bokserka-......-Al. KEN - Herbsta - Pileckiego - Roentgena -Płaskowickiej - Stryjeńskich - Belgradzka - Lanciego lub Rosoła - Płaskowickiej - Natolin Płn.
Obsłuży większą część Natolina niż 195.
Pisałem o tym w wątku KM po ukończeni I lini metra, ale tutaj opisałem to bardziej pod kątem Ursynowa.
Chodzi mi głownie o silną dowozówkę relacji Metro Stokłosy - Jeziorko Imielińskie/Ursynów zachodni, a nie linię przez całe miasto jak jest 195 (no może teraz przez pół miasta).
Z jednej strony dobry pomysł. Z drugiej strony zmieniamy charakter dwóch linii- jedną skracamy na początek Ursynowa, drugą wydłużamy, przez co nie będzie miała jużwtedy tylko charakteru dowozowego do kampusu SGGW, a dużo więcej lokalnych zadań. Moim zdaniem eyzykowne, ale warte zastanowienia. :smile:
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Piotr R
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2007, 21:04
Lokalizacja: Stary Imielin

Post autor: Piotr R » 21 lis 2008, 21:33

Odświeżam ten temat, bo uważam, ze z komunikacją na Ursynowie coś trzeba zrobić. Linie typu 179 i 192 (10 minut w szczycie). Obsługują rejony Ursynowa gdzie jest blisko do metra i niektórzy nawet do niego dochodzą. Natomiast ZP Jeziorko Imielińksie i Ursynów Zach. obsługują natomiast linie , które jeżdzą rzadziej niż co 15 minut i do tego nie są skordynuowane (195, 306, 715 i 185). A przecież tamci ludzi etęz zasługują na godna komunikację, bo nie mają blisko metra. A co do 195 to jest dziwna linia, bo na pólnocnym odcinku jest do centrum, na Ursynowie dowozowa, natomiast na połudnowym lokalna i nie odgrywa tam dużej roli (Natolin Płn.).

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 lis 2008, 22:14

Piotr R pisze:A co do 195 to jest dziwna linia, bo na pólnocnym odcinku jest do centrum, na Ursynowie dowozowa, natomiast na połudnowym lokalna i nie odgrywa tam dużej roli (Natolin Płn.).
I tu jest własnie problem: zbyt dużo funkcji w jednym. Na Zachodni Ursynów też powinna zawitać jakaś dowozówka. Tym niemniej nie liczyłbym na to, że dzielnica zaakceptuje jakiekolwiek zmiany na 195.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2089
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 21 lis 2008, 22:21

Bastian pisze:
Piotr R pisze:A co do 195 to jest dziwna linia, bo na pólnocnym odcinku jest do centrum, na Ursynowie dowozowa, natomiast na połudnowym lokalna i nie odgrywa tam dużej roli (Natolin Płn.).
I tu jest własnie problem: zbyt dużo funkcji w jednym. Na Zachodni Ursynów też powinna zawitać jakaś dowozówka. Tym niemniej nie liczyłbym na to, że dzielnica zaakceptuje jakiekolwiek zmiany na 195.
Ja myślę, że dzielnica nie chce nic zmieniać, bo teraz jest po ''jako takiej'' rewolucji, a na protesty mieszkańców przy naruszeniu jakiejś ''ważniejszej'' linii jak 195 lub przy jakiś zmianach kosmetycznych nie chce się narażać... :-k
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 lis 2008, 22:45

Otóż to.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2218
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 22 lis 2008, 8:06

A coś takiego
185 - GWIAŹDZISTA - ... - pileckiego - puławska - karczunkowska - PKP (JEZIORKI)
193 - BOKSERSKA - al KEN - herbsta - pileckiego - roentgena - płaskowickiej - URSYNÓW ZACH.

Może trochę to naciągane ale realizuje pewne postulaty.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 22 lis 2008, 8:35

Lukasz436 pisze:185 - GWIAŹDZISTA - ... - pileckiego - puławska - karczunkowska - PKP (JEZIORKI)
To już lepiej niech zostanie tak jak jest.
Lukasz436 pisze:193 - BOKSERSKA - al KEN - herbsta - pileckiego - roentgena - płaskowickiej - URSYNÓW ZACH.
I co z 195?

195
Posty: 505
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 22 lis 2008, 9:10

Piotr R pisze:A co do 195 to jest dziwna linia, bo na pólnocnym odcinku jest do centrum, na Ursynowie dowozowa, natomiast na połudnowym lokalna i nie odgrywa tam dużej roli (Natolin Płn.).
też się z tym zgadzam.
Co do 195 to non stop chodzi mi po głowie taka trasa:
Natolin PŁN-...-Roentgena-Pileckiego-Herbsta-Al.KEN-Ciszewskiego-Nowoursynowska-Dolina Służeiwecka-...-Konwiktorska
Połączyłaby: UW z SGGW (kiedyś o tym pisałem)
SGGW z <M> Stokłosy
Bastian pisze:Na Zachodni Ursynów też powinna zawitać jakaś dowozówka.
Np. 295 :arrow: Ursynów Zachodni-...po trasie obecnej trasy 195 do Ursynów PŁN. no i by była silna ursynowska dowózka
Co wy na to? 8-(
193 bez zmian

Dęboszczak
Posty: 1852
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 22 lis 2008, 9:17

Lukasz436 pisze:A coś takiego
185 - GWIAŹDZISTA - ... - pileckiego - puławska - karczunkowska - PKP (JEZIORKI)
193 - BOKSERSKA - al KEN - herbsta - pileckiego - roentgena - płaskowickiej - URSYNÓW ZACH.

Może trochę to naciągane ale realizuje pewne postulaty.
Ja myślałem o czymś takim:
209 PKP Jeziorki trasa 715 - Ursynów Zach - trasa 195 - Ursynów Płn.(wywalenie 505, żeby zmieściła się 209)
195 Natolin Płn. - trasa 503 - Pl. Piłsudskiego 7,5/10/10
503 ->403 Nowodwory - pl. Trzech Krzyży

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 22 lis 2008, 10:16

Dęboszczak pisze: 209 PKP Jeziorki trasa 715 - Ursynów Zach - trasa 195 - Ursynów Płn.(wywalenie 505, żeby zmieściła się 209)
Co ile byś widział takie 209 :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ