Strona 43 z 94

: 07 lut 2011, 14:20
autor: Georg
Nie rozumiem? To nie lepiej 184 z Młocin dać trasą 167 do RZS i potem do Szczęśliwic, a 167 w ogóle skasować? Oczywiście po wybudowaniu tramwaju na Powstańców

: 07 lut 2011, 14:28
autor: Lipa
Wtedy 130 Wawelską

: 07 lut 2011, 14:30
autor: TGM
107 żeby miało teraz sens to tylko do Południowego... Albo do Wilanowa w ostateczności.

Widocznie ktoś się zaczął zapytywać po co pętlę na Stegnach budowali jak zakrańcować w odpowiedniej ilości nie ma czego.

: 07 lut 2011, 14:35
autor: Wolfchen
Na pozostałych odcinkach 107, a przy okazji skasowane 505, zastąpią kursujące co pół godziny autobusy 210. Zapewnią dojazd m.in. do kilku stacji metra, Centrum Onkologii, szpitali przy Wołoskiej i Litewskiej. Oto ich nowa trasa: Ursynów Płn., Jastrzębowskiego, al. KEN, Ciszewskiego, rtm. Pileckiego, Herbsta, Romera, Surowieckiego, al. KEN, Dolina Służewiecka, Puławska, al. Lotników, Modzelewskiego, Domaniewska, Puławska, Woronicza, Wołoska, Madalińskiego, Puławska, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, Dworzec Centralny.
Niezły muchowóz się szykuje, ciekawy jestem, jakim taborem będzie obsługiwany... 8-(

[ Dodano: Pon 07 Lut, 2011 14:38 ]
Zebra pisze:182->382. Po co się z tym jeszcze ktokolwiek patyczkuje. Połączenie z Okęciem co 30 minut to absurd.
Dokładnie... ](*,)

: 07 lut 2011, 14:43
autor: MichalJ
Zebra pisze:
Georg pisze:A możesz jeszcze powiedzieć, gdzie dać 167? Przecież chyba nie na Torwar?
Do Zachodniego.
Aha. Czyli z Rakowieckiej na Gagarina w zamian za likwidację 301 likwidujemy 167. :)

Na Bartyckiej, jeśli mają być dwie linie, to niech jadą w inne strony, a nie że obie z Rozbratu. 159 dać przez Bartycką, 108 likwidacja, 167 nie ruszać.

: 07 lut 2011, 14:53
autor: Lipa
Georg pisze:To nie lepiej 184 z Młocin dać trasą 167 do RZS i potem do Szczęśliwic, a 167 w ogóle skasować? Oczywiście po wybudowaniu tramwaju na Powstańców
To może inaczej:
130 CH BLUE CITY-Al. Jerozolimskie-Bitwy Warszawskiej-Grójecka-Wawelska-Al. Niepodległości-Rakowiecka-Goworka-Spacerowa-Gagarina-Czerniakowska-Bartycka-SIEKIERKI SANKTUARIUM,
167 METRO MŁOCINY-Kasprowicza-Oczapowskiego-Reymonta-Powstańców Śląskich-dalej jak obecnie przez Koło-Prymasa Tysiąclecia-Al. Jerozolimskie-Grzymały-Szczęśliwicka-SZCZĘŚLIWICE,
184 - likwidacja,
422 (widziałbym je raczej z numerem 406) - przekształcenie w całotygodniowe 506 na trasie MIASTECZKO WILANÓW-OŚ.GÓRCZEWSKA (zastępstwo za 130 na Sobieskiego).

: 07 lut 2011, 15:26
autor: Piottr
Lipa pisze:To może inaczej:
130 CH BLUE CITY-Al. Jerozolimskie-Bitwy Warszawskiej-Grójecka-Wawelska-Al. Niepodległości-Rakowiecka-Goworka-Spacerowa-Gagarina-Czerniakowska-Bartycka-SIEKIERKI SANKTUARIUM,
167 METRO MŁOCINY-Kasprowicza-Oczapowskiego-Reymonta-Powstańców Śląskich-dalej jak obecnie przez Koło-Prymasa Tysiąclecia-Al. Jerozolimskie-Grzymały-Szczęśliwicka-SZCZĘŚLIWICE,
184 - likwidacja,
422 (widziałbym je raczej z numerem 406) - przekształcenie w całotygodniowe 506 na trasie MIASTECZKO WILANÓW-OŚ.GÓRCZEWSKA (zastępstwo za 130 na Sobieskiego).
A gdzie zastępstwo za 422 na Wiertniczej?

A może więc tak:
522 tak jak napisałeś, ale
130:...-Rakowiecka - Puławska - Dolna - Sobieskiego - Bethovena - Powsińska - Wiertnicza - WILANÓW ?

: 07 lut 2011, 15:31
autor: Glonojad
MichalJ pisze:
Na Bartyckiej, jeśli mają być dwie linie, to niech jadą w inne strony, a nie że obie z Rozbratu.
No pewnie, po co ułatwiać przesiadki, jeszcze by ktoś z nich skorzystał.

: 07 lut 2011, 15:32
autor: Lipa
Piottr pisze:A gdzie zastępstwo za 422 na Wiertniczej?
Po raz n-ty wszyscy Ci tutaj powtarzają, że Wiertnicza nie potrzebuje zastępstwa za 422, ponieważ podaż jaką zapewnia tam linia 180 jest wystarczająca.

: 07 lut 2011, 16:09
autor: geograf_OSU
Urzędnicy postanowili uporządkować też trasę 107, która od lat należy do najdłuższych i najbardziej zakręconych. Autobusy wyruszają z Muranowa, krążą po Śródmieściu, Mokotowie i Służewcu, by dotrzeć na Ursynów. ZTM chce skrócić to połączenie i poprawić rozkład jazdy na odcinku, który cieszy się największą popularnością. Według najnowszej propozycji bez zmian byłaby trasa 107 od pętli Esperanto do ul. Chełmskiej. Stąd autobusy skręcą w ul. Sobieskiego do ul. św. Bonifacego na Stegny. Prosto z Chełmskiej w Dolną zacznie zaś kursować 141 z Witolina przez Wiatraczną, most Łazienkowski i Wisłostradę, a dalej Odyńca, Racławicką, Żwirki i Wigury, Hynka, al. Krakowską na Okęcie (co 8-10 min w szczycie i co kwadrans poza nim). Jednocześnie ZTM chce zlikwidować 301 (Torwar - Okęcie).
Na papierze nawet niezle to wyszlo, jednak pozostaje pytanie, ktore juz zadalem wczesniej a odpowiedz chyba nie padla: co z polaczeniem z Metrem Polem Mokotowskim, SGH oraz Kinem Moskwa? 301 nagle nie robi sie puste po skreceniu w Niepodleglosci z Odynca.

: 07 lut 2011, 16:28
autor: Łukasz
TGM pisze: 107 to kpina. Trasa zakręcona, co o takich połączeniach myślą Stegny - widać po zapełnieniu 187. Nie dowiezie na Służew, nawet do przesiadki na Dolinie... A przecież można było dać do Metra Wilanowska jak już. Pewnie nie byłoby to skoordynowane ze 108 ale cóż...
Zwłaszcza, że mówi się o połączeniu tego kawałka Sikorskiego z metrem.

[ Dodano: |7 Lut 2011|, 2011 16:30 ]
dzidek pisze:Ekspedycja będzie na Górczewskiej ;) Tylko ciekawe gdzie ta linia znajdzie dla siebie miejsce na tej pętli ? :-k
Pętla jest ogromna, nie wszystko musi garażować przy peronach.

[ Dodano: |7 Lut 2011|, 2011 16:39 ]
Lipa pisze:
Georg pisze:To nie lepiej 184 z Młocin dać trasą 167 do RZS i potem do Szczęśliwic, a 167 w ogóle skasować? Oczywiście po wybudowaniu tramwaju na Powstańców
To może inaczej:
130 CH BLUE CITY-Al. Jerozolimskie-Bitwy Warszawskiej-Grójecka-Wawelska-Al. Niepodległości-Rakowiecka-Goworka-Spacerowa-Gagarina-Czerniakowska-Bartycka-SIEKIERKI SANKTUARIUM,
167 METRO MŁOCINY-Kasprowicza-Oczapowskiego-Reymonta-Powstańców Śląskich-dalej jak obecnie przez Koło-Prymasa Tysiąclecia-Al. Jerozolimskie-Grzymały-Szczęśliwicka-SZCZĘŚLIWICE,
Jeśli już to BW1920, Pawińskiego, Dickensa, Szczęśliwice.

A w ogóle to raczej do Pl.Narutowicza. Dlaczego za wszelką cenę musi nie być połączenia tej części Ochoty z Kołem - które zresztą było od zawsze??? 167 "Rakowiecka - Koło" to tradycja kilkudziesięciu lat.

A i takie 130 pewnie bardziej przydałoby się na odcinku BW1920 - Banacha - ŻiW - TŁ

Ogólnie koncepcja jest OK, ale nie widzę też po co takie 130 miałoby jeździć aż do BlueCity (191 jest na tym odcinku raczej nie takie bardzo ciasne akurat), raczej widziałbym je zamiast 521 na Szczęśliwicach przez Białobrzeską, a 521 do BlueCity prosto albo i bez 521 (358 do Centralnego zamiast tego, albo i mocniejsze 158).

[ Dodano: |7 Lut 2011|, 2011 16:58 ]
Czyli tak:

167 METRO MŁOCINY-Kasprowicza-Oczapowskiego-Reymonta-Powstańców Śląskich-dalej jak obecnie przez Koło-Prymasa Tysiąclecia-Al. Jerozolimskie-BW 1920R-Grójecka-PL.NARUTOWICZA

191 Pl.Narutowicza - Al.Jerozolimskie - Pl.3 KRZYŻY

130 SZCZĘŚLIWICE-Białobrzeska-Bitwy Warszawskiej-Banacha-Żwirki i Wigury-Wawelska-Al. Niepodległości-Rakowiecka-Goworka-Spacerowa-Gagarina-Czerniakowska-Bartycka-SIEKIERKI SANKTUARIUM

No i to pociąga mnóstwo innych zmian:

158 Al.Jerozolimskie - trasą 517 - URSUS NIEDŹWIADEK

517 trasą 512 na SZCZĘŚLIWICE

512 likwidacja

220 Zacisze - Dw.Wileński

iiii UWAGA:

250 SZCZĘŚLIWICE - Dickensa - ŻiW - Pl.Zawiszy - Grójecka - Kopińska - Al.Jerozolimskie - Pl.Zawiszy - ... - SZCZĘŚLIWICE

: 07 lut 2011, 17:46
autor: ashir
Walas pisze:Jest. 1 listopada krańcowało tam przecież C80
Nakurat w okresie Wszystkich Świętych C80 jeździło tylko do Pl. Trzech Krzyży. :-$ Do Chełmskiej jeździło 1 sierpnia. ;-)
Wolfchen pisze:
Na pozostałych odcinkach 107, a przy okazji skasowane 505, zastąpią kursujące co pół godziny autobusy 210. Zapewnią dojazd m.in. do kilku stacji metra, Centrum Onkologii, szpitali przy Wołoskiej i Litewskiej. Oto ich nowa trasa: Ursynów Płn., Jastrzębowskiego, al. KEN, Ciszewskiego, rtm. Pileckiego, Herbsta, Romera, Surowieckiego, al. KEN, Dolina Służewiecka, Puławska, al. Lotników, Modzelewskiego, Domaniewska, Puławska, Woronicza, Wołoska, Madalińskiego, Puławska, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, Dworzec Centralny.
Niezły muchowóz się szykuje, ciekawy jestem, jakim taborem będzie obsługiwany... 8-(
Znając życie pewnie na 210 będą jeździły SU10 z Mobilisu. ;-)
Łukasz pisze:517 trasą 512 na SZCZĘŚLIWICE
Rozumiem, że relacja Targówek - Szczęśliwice?

: 07 lut 2011, 17:54
autor: Zebra
Łukasz pisze:Jeśli już to BW1920, Pawińskiego, Dickensa, Szczęśliwice.

A w ogóle to raczej do Pl.Narutowicza. Dlaczego za wszelką cenę musi nie być połączenia tej części Ochoty z Kołem - które zresztą było od zawsze??? 167 "Rakowiecka - Koło" to tradycja kilkudziesięciu lat.

A i takie 130 pewnie bardziej przydałoby się na odcinku BW1920 - Banacha - ŻiW - TŁ

Ogólnie koncepcja jest OK, ale nie widzę też po co takie 130 miałoby jeździć aż do BlueCity (191 jest na tym odcinku raczej nie takie bardzo ciasne akurat), raczej widziałbym je zamiast 521 na Szczęśliwicach przez Białobrzeską, a 521 do BlueCity prosto albo i bez 521 (358 do Centralnego zamiast tego, albo i mocniejsze 158).

[ Dodano: |7 Lut 2011|, 2011 16:58 ]
Czyli tak:

167 METRO MŁOCINY-Kasprowicza-Oczapowskiego-Reymonta-Powstańców Śląskich-dalej jak obecnie przez Koło-Prymasa Tysiąclecia-Al. Jerozolimskie-BW 1920R-Grójecka-PL.NARUTOWICZA

191 Pl.Narutowicza - Al.Jerozolimskie - Pl.3 KRZYŻY

130 SZCZĘŚLIWICE-Białobrzeska-Bitwy Warszawskiej-Banacha-Żwirki i Wigury-Wawelska-Al. Niepodległości-Rakowiecka-Goworka-Spacerowa-Gagarina-Czerniakowska-Bartycka-SIEKIERKI SANKTUARIUM

(...)
Wszystko cacy tylko nie ma połączenia Sobieskiego - Dolna - Puławska. Jeśli zakładasz, że uda Ci się to wywalić, to mylisz się tak samo jak Ci, którzy zakładali że da się uwalić połączenie Wilanów - GM. I słusznie, bo to połączenie jest bardzo potrzebne.

Czy 130 na Ochotę i podbite oraz skrócone 168 plus do tego 107 na Siekierki nie stanowiłoby dobrej opcji? Byłoby:

107 do Siekierek Sanktuarium
130 z Ochoty przez Al. Niepodległości, Rakowiecką, Puławską, Dolną do Wilanowa (albo Powsina).
168 podbite do 10' do Wiatracznej albo Olszynki Grochowskiej
+ linia Nowy Rembertów - Wiatrak.

Piszącym że zabieram cokolwiek jakimkolwiek kościelnym babciom jeżdżącym tłumnie do Sanktuarium odpowiadam NIEPRAWDA.

[ Dodano: |7 Lut 2011|, 2011 17:55 ]
MichalJ pisze:
Zebra pisze: Do Zachodniego.
Aha. Czyli z Rakowieckiej na Gagarina w zamian za likwidację 301 likwidujemy 167. :)
I podbijamy 168 co 10'.

: 07 lut 2011, 17:57
autor: Lipa
Zebra pisze:Wszystko cacy tylko nie ma połączenia Sobieskiego - Dolna - Puławska. Jeśli zakładasz, że uda Ci się to wywalić, to mylisz się tak samo jak Ci, którzy zakładali że da się uwalić połączenie Wilanów - GM. I słusznie, bo to połączenie jest bardzo potrzebne.
A to połączenie nie ma czasami numeru 172?

: 07 lut 2011, 18:00
autor: Zebra
Lipa pisze:
Zebra pisze:Wszystko cacy tylko nie ma połączenia Sobieskiego - Dolna - Puławska. Jeśli zakładasz, że uda Ci się to wywalić, to mylisz się tak samo jak Ci, którzy zakładali że da się uwalić połączenie Wilanów - GM. I słusznie, bo to połączenie jest bardzo potrzebne.
A to połączenie nie ma czasami numeru 172?
Tam gdzie jedzie 172 a tam gdzie 130 to jest zupełnie inna bajka. Tego ciąć się nie powinno.