Sygnalizacja świetlna (skrzyżowania bez tramwajów!)

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7747
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 14 sie 2008, 21:26

MeWa pisze:Z tego co widze, to kierowcy bardzo średnio przestrzegają te kierunkowe sygnalizatory na rondzie...
A ja juz widziałem jak panowie w niebieskich mundurach uswiadamiali kierowców...
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 sie 2008, 21:27

MisiekK pisze:
MeWa pisze:Z tego co widze, to kierowcy bardzo średnio przestrzegają te kierunkowe sygnalizatory na rondzie...
A ja juz widziałem jak panowie w niebieskich mundurach uswiadamiali kierowców...
Mimo wszystko dużo wody w Wiśle upłynie...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26877
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 sie 2008, 21:55

Myślę, że się nauczą. Czasem za to stają przed torowiskiem czekając na lewoskręt (czyli za wcześnie) - generalnie dzielić ich należy na takich, co ustępują tramwajom z definicji i takich, którzy przepisy z definicji mają w d.

[ Dodano: Czw 14 Sie, 2008 21:59 ]
Rosa pisze: Czy te nowo postawione strzałeczki, tak ładnie blokujące ruch, zakazują jednoczesnie zawracania czy tez na niby rondach ten przepis nie ma zastosowania?
Protestuję przeciw twierdzeniu, jakoby to strzałeczki "blokowały ruch". Ruch blokuje fakt, że WRESZCIE egezekwowane jest nieblokowanie ruchu tramwajów. Gdyby kierowcy stosowali się do tego wymogu przy "starej" sygnalizacji, przepustowość mogłaby być bardzo podobna.
A skoro się nie da po dobroci - to będą szczałki. I dobrze!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 15 sie 2008, 0:30

inż. Glonojad pisze:Myślę, że się nauczą. Czasem za to stają przed torowiskiem czekając na lewoskręt (czyli za wcześnie) - generalnie dzielić ich należy na takich, co ustępują tramwajom z definicji i takich, którzy przepisy z definicji mają w d.
jednak odsetek nierespektujących na razie jest duży...
Swoją drogą - podoba mi się górny sygnalizator w ciągu Alej na rondzie przy Centralnym w kierunku Pragi dla skrętu w Jana Pawła II w kierunku Żoliborza. Nie mam pojęcia dla kogo on jest, może robaczki chodzące po wiadukcie będą w stanie zobaczyć jego wskazania :D
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 16 sie 2008, 19:58

Właśnie budują sygnalizację na skrzyżowaniu Wolska/Chłodna/Okopowa/Towarowa....

Walas
Posty: 17181
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 16 sie 2008, 20:00

Jak dla mnie za długie światło jest przed przystankiem autobusowym Połczyńska P+R :arrow: Ciepłownia Wola
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26877
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 sie 2008, 0:48

Znaczy w którą stronę?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Walas
Posty: 17181
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 17 sie 2008, 10:46

Napisałem.Połczyńska P+R :arrow: Ciepłownia Wola.Jechałem wczoraj 8107 na 5/Z-1 i ruszyliśmy z przyst.Fort Wola->Ciepłownia Wola i jak ruszyliśmy to zrobiło się czerwone światło.Jak dojechaliśmy to staliśmy jeszcze z 2min przed tym światłem.Łącznie te światło trwało z 3min.A jeszcze dodatkowo dodam,że na przejściu dla pieszych światła były czerwone #-o
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26877
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 sie 2008, 13:03

Dopiero teraz napisałeś, wcześniej nie było wiadomo o co chodzi.

Wyrażnie usterka sterownika.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36745
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 sie 2008, 13:06

inż. Glonojad pisze:wcześniej nie było wiadomo o co chodzi.
No jak nie było, przecież napisał to samo :-s
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26877
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 sie 2008, 13:11

nie napisał czy chodzi o auta czy pieszych.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 18 sie 2008, 15:22

inż. Glonojad pisze:nie napisał czy chodzi o auta czy pieszych.
Znaczy w którą stronę?
A co za różnica o jakich użytkowników chodzi, skoro pytanie było o relację?
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 25 sie 2008, 21:47

Dziś został uruchomiony nowy program sterowania sygnalizacją na skrzyżowaniu Kasprzaka i Prymasa 1000-lecia. Efektem w popołudniowym szczycie był korek na Kasprzaka jak za najlepszych czasów przed budową estakad na Prymasa. Momentami kończył się przy Płockiej. Do tej pory takie sytuacje zdarzały się tylko w momentach kryzysowych (kolizje, opady itp.).
Czy naprawdę trzeba wszystko poprawiać jak już od lat funkcjonuje sprawnie?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 25 sie 2008, 22:47

Czemu u nas lepiej / nowocześniej musi oznaczać gorzej?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26877
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 sie 2008, 7:35

Bezpieczniej na tej samej geometrii oznacza mniej przepustowo niezależnie od kraju.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ