Strona 45 z 57

: 27 maja 2013, 1:09
autor: bepe
Z kupcami jest trochę inna sytuacja - oni za swój protest płacą z własnej kieszeni, bo są przedsiębiorcami. Pracownicy MZA i TW jedynie nie dostaną wynagrodzenia za dzień strajku, ale już nie ryzykują swoją posadą (chyba że swoim strajkiem doprowadzą spółki do upadłości, co swoją drogą byłoby dosyć wesołe).

Nie postuluję zakazania strajków w ogóle. Uważam tylko, że należy nieco wyrównać szanse i spowodować, aby pracownicy mieli świadomość, że sami mogą ponieść negatywne konsekwencje strajkowania.

: 27 maja 2013, 7:39
autor: Pingwin
bepe pisze:Protest powinien uderzać w przeciwnika, a nie w Bogu ducha winnych postronnych.
Czemu tak bardzo bronisz nam prawa do strajku ??
bepe pisze:Ale już w przypadku komunikacji kolejowej ta opcja jest nadużywana.
Mówimy o komunikacji miejskiej w Warszawie nie kolejowej gdziekolwiek .... ](*,)

[ Dodano: Pon 27 Maj, 2013 07:42 ]
bepe pisze: Nie postuluję zakazania strajków w ogóle. Uważam tylko, że należy nieco wyrównać szanse i spowodować, aby pracownicy mieli świadomość, że sami mogą ponieść negatywne konsekwencje strajkowania.
Wizja spacer do pracy czy szkoły Cie tak przerażą??

Podobno spacery to zdrowie :)

: 27 maja 2013, 7:55
autor: KwZ
Pingwin pisze: Mówimy o komunikacji miejskiej w Warszawie nie kolejowej gdziekolwiek .... ](*,)
Bepe mówi o opcji lock-outu we wszystkich strajkach.

Mnie się wydaje, że w takich TW lub MZA i tak taka groźba byłaby najwyżej teoretyczna.

: 27 maja 2013, 7:58
autor: Pingwin
KwZ pisze:Bepe mówi o opcji lock-outu we wszystkich strajkach.
ale sprowadzając wszystkich do opcji lock-out, każdy pracował by za miskę ryżu w drakońskich warunkach.
Strajk jest zawsze ostatecznością, gdy inne drogi negocjacji nie przynoszą skutku..

Czy sie to Bepe podoba czy nie jeśli wola większości będzie taka byśmy strajkowali to zastrajkujemy

: 27 maja 2013, 9:06
autor: metron
Jakoś w naszym społeczeństwie nie widać aby prawo do strajku było powszechnie nadużywane...a szkoda. Sami biernością zrobiliśmy z siebie niewolników dających się na maksa wykorzystywać, dymających za miskę ryżu
Społeczeństwo jest tak skłócone że widać to nawet w komentarzach. Nasi kochani rodacy są oburzeni że kierowca może zarobić 3.500 zł. Widać według niektórych powinien dostać 1200 na rękę, wtedy byłoby to sprawiedliwe
Zamiast walczyć o godziwą pensję cała para idzie w to aby inni, zwykli pracownicy dostali mniej
Tak niestety wygląda społeczeństwo w Polsce w XXI wieku. W innych krajach już dawno ludzie byliby na ulicach, u nas .....szkoda gadać

: 27 maja 2013, 9:16
autor: KwZ
Pingwin pisze: ale sprowadzając wszystkich do opcji lock-out, każdy pracował by za miskę ryżu w drakońskich warunkach.
Nie! Gdyż jest to ryzyko także dla pracodawcy. To by się okazało skutecznym narzędziem tylko wtedy, gdy pracownicy są łatwo zastępowalni. No ale wtedy powinni mieć małą siłę negocjacyjną, bo skąd mają ją brać?

I o co wam chodzi z tą miską ryżu? W kwestii praw pracowniczych, a także ich honorowania, jesteśmy o lata świetlne do przodu w stosunku do wschodniej Azji (byłem, widziałem).

: 27 maja 2013, 9:56
autor: kajo
metron pisze:Jakoś w naszym społeczeństwie nie widać aby prawo do strajku było powszechnie nadużywane...a szkoda. Sami biernością zrobiliśmy z siebie niewolników dających się na maksa wykorzystywać, dymających za miskę ryżu
Społeczeństwo jest tak skłócone że widać to nawet w komentarzach. Nasi kochani rodacy są oburzeni że kierowca może zarobić 3.500 zł. Widać według niektórych powinien dostać 1200 na rękę, wtedy byłoby to sprawiedliwe
Zamiast walczyć o godziwą pensję cała para idzie w to aby inni, zwykli pracownicy dostali mniej
Tak niestety wygląda społeczeństwo w Polsce w XXI wieku. W innych krajach już dawno ludzie byliby na ulicach, u nas .....szkoda gadać
=D>

: 27 maja 2013, 12:00
autor: Pingwin
KwZ pisze:I o co wam chodzi z tą miską ryżu?
jest to przenośnia :).... :D

: 27 maja 2013, 12:30
autor: dzidek
Dziś kolejny raz MZA musiało ratować sytuację na mieście bo wychwalani przez niektórych ajenci nie dali rady ;) Tym razem wozy MZA zastąpiły Mobilis. Nalegajcie dalej by miejski przewoźnik został zastąpiony przez prywatne firmy :)

: 27 maja 2013, 13:44
autor: Bastian
Pingwin pisze:
KwZ pisze:I o co wam chodzi z tą miską ryżu?
jest to przenośnia.... :D
To może powiedzmy "miska soczewicy" ;)

: 27 maja 2013, 14:04
autor: Pingwin
Wynagrodzenia prezesów miejskich spółek
Leszek Ruta 16 000 zł
Prezes spółki Tramwaje Warszawskie Krzysztof Karos 29 000 zł

: 27 maja 2013, 14:26
autor: KwZ
Mało nie... Ustawa antykominowa?
Pingwin pisze: jest to przenośnia.... :D
A tam nie bardzo. EOT.

: 27 maja 2013, 14:34
autor: MichalJ
16k na takim stanowisku to nie jest jakoś dużo. 29k - no, to już nieźle, nie powiem (ale też nijak się nie ma do różnych prywatnych biznesów). Pytanie, ile do tego jest premii, nagród czy tam czegoś.
A w ogóle to nie wiem - mają z tych zarobków załodze bilety ufundować?

: 27 maja 2013, 14:38
autor: Pingwin
MichalJ pisze: A w ogóle to nie wiem - mają z tych zarobków załodze bilety ufundować?
Jest takie mądre powiedzenie że zmienianie świata zaczynamy od siebie

Czemu radni nie dali przykładu i sobie nie odebrali biletów??
Ja nie mówię że prezes ma ze swojej wypłaty ufundować nam bilety, ale skoro tak głośno krzyczymy o kryzysie i cięciach to powinny sie one zaczynać od góry a nie walic po kieszeniach tych najmniej zarabiających...

[ Dodano: Pon 27 Maj, 2013 14:40 ]
MichalJ pisze:ale też nijak się nie ma do różnych prywatnych biznesów
komunikacja miejska nie jest niczyim prywatnym biznesem

: 27 maja 2013, 14:41
autor: MichalJ
I dlatego zarobki prezesów mają być niej niskie, a pracowników wysokie?