Komunikacja miejska w czasie budowy II linii metra

Moderator: Wiliam

Łukasz
Posty: 12122
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 08 mar 2011, 9:19

Bastian pisze:O, już ma nie być? :shock:

No to bez sensu, powinny być.
Teraz, skoro już wszyscy wiedzą, że mogłyby być, to się nie odpuści :]
Bo zetki przy remoncie mostu śl-d też musiały być dwie, a zawrotki też nie mogło być.

Przy okazji: te "lewe" tory na targowej są tak położone, że powstała jakaś spora hopka.
ŁK

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 08 mar 2011, 9:58

Jak tych przystanków nie będzie, to delikatnie mówiąc kiszka. Bo podjazdów do ronda ONZ nie ma sensu robić, a piechotą iść, to też niezbyt...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
drja
Posty: 723
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:57
Lokalizacja: z ciemnego zakamarka

Post autor: drja » 08 mar 2011, 10:46

Wolfchen pisze:Jak tych przystanków nie będzie, to delikatnie mówiąc kiszka. Bo podjazdów do ronda ONZ nie ma sensu robić, a piechotą iść, to też niezbyt...
Dlatego ja ZTM-owi napisałem pismo, że robia z ONZ komunikacyjną pustynię w środku miasta. Powiedzcie mi - bo nic mi dotąd takiego nie obiło się o uszy - przejazd na wprost JP2 przez ONZ będzie cały czas możliwy? To 105 powinno zostać na przemian z 506 i jedno z nich pojechać od Grzybowskiej JP2 i Alejami do PL3K. 174 załatwia jednak zupełnie inny ciąg, a ile luda z obecnych "bemowskich" linii na ONZ się wysypuje, to też wiadomo. No, znaczy się, w ZTM nie wiadomo.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 mar 2011, 13:20

drja pisze:przejazd na wprost JP2 przez ONZ będzie cały czas możliwy?
tak, miał być zachowany
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 mar 2011, 15:28

Możliwy, ale zwężony. Wesoło tam nie będzie, lepiej tramwajem.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
drja
Posty: 723
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:57
Lokalizacja: z ciemnego zakamarka

Post autor: drja » 08 mar 2011, 16:06

Tia, przesiadka na jeden przystanek, na naprędce skleconym peronie wyrwanym z pasów ruchu (pewnie niedostosowanym dla niepełnosprawnych), do i tak zapchanych tramów, bo skoro nikt się nie zająknął o ich dogęszczeniu na ten czas, to ich nie dogeści. Chcesz naprawdę te tłumy z linii na Grzybowskiej dopychać do tych tramwajów? Albo inaczej: myslisz, że ktokolwiek uzna za poprawę KM, jeśli pojedzie jak śledź w beczce ( o ile się na status śledzia załapie), zamiast dotrzeć do celu busem 3 min dłużej, ale w miarę komfortowo? Buhaha, na pewno.

Disclaimer: ja wiem, że z ONZ na Grzybowską, to z buta można. Sam to ćwiczyłem, wracając z PW od ONZ do 106, jak jeszcze jeździło. Albo na odwrót, egal. Ale jakoś nie zauważyłem, żeby było to:
- wygodne
- praktykowane przez większą ilość osób
Dlatego dociągnięcie linii z zachodnich rubieży do ONZ i Centrala byłoby pójściem pasażerom na rękę. Ale po co, lepiej wprowadzać swoje wizje, zasłaniając się korkami, które w ogóle nie wiadomo, jak wielkie będą (wszak odpadnie ruch poprzeczny na ONZ, więc siłą rzeczy liczba aut na tym rondzie zmaleje...) :roll:

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2493
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 08 mar 2011, 19:12

Bastian pisze:Możliwy, ale zwężony.
Sebastianie, zmień informatora.

Przekrój trzypasowy będzie zachowany. IR nie zgodził się na zabranie choćby jednego pasa.
Polityka złym doradcą w pracy!

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 08 mar 2011, 19:17

Zależy jak liczyć. :)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 mar 2011, 19:56

JotPeCet pisze:Sebastianie, zmień informatora.
To informuj, jak Bóg przykazał! (-X
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1745
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 09 mar 2011, 8:48

Wczorajszy program w TVN Warszawa po godz.17.00 o komunikacji na Woli i Bemowie
do d.... . Było o bólach ogólnomiejskich a własciwy temat zamarkowano....
Idiokracja nas otacza

Awatar użytkownika
drja
Posty: 723
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:57
Lokalizacja: z ciemnego zakamarka

Post autor: drja » 09 mar 2011, 11:17

JotPeCet pisze:Przekrój trzypasowy będzie zachowany. IR nie zgodził się na zabranie choćby jednego pasa.
Czyli z tego należy wnioskować, że jednak w ogóle nic tam nie powstanie?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 mar 2011, 11:25

Przekonywałem znajomego, że lepsze będzie 105 co parę minut i podjazd tramwajem do DWC, niż 422 co 5-7 minut, jak wnioskował (skąd na to wozy?!). Rozumiem, że mogę wleźć pod stół i odszczekać... :twisted:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Łukasz
Posty: 12122
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 09 mar 2011, 11:32

Bastian pisze:Przekonywałem znajomego, że lepsze będzie 105 co parę minut i podjazd tramwajem do DWC, niż 422 co 5-7 minut, jak wnioskował (skąd na to wozy?!). Rozumiem, że mogę wleźć pod stół i odszczekać... :twisted:
Ależ przecież będzie podjazd tramwajem - 24 z Ronda Daszyńskiego, albo nawet i z samego Bemowa!
ŁK

Awatar użytkownika
drja
Posty: 723
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:57
Lokalizacja: z ciemnego zakamarka

Post autor: drja » 09 mar 2011, 11:42

Bastian pisze:Przekonywałem znajomego, że lepsze będzie 105 co parę minut i podjazd tramwajem do DWC, niż 422 co 5-7 minut, jak wnioskował (skąd na to wozy?!). Rozumiem, że mogę wleźć pod stół i odszczekać... :twisted:
Na to wyjdzie ;)
A skąd wozy? Przecież napisałem: żadne 422, tylko zostaje 105 i 506. W ten sposób 105 może zostać na SB, 506 na Człuchowskiej, a z drugiej strony jedno z nich pojechać od Grzybowskiej na PL3K. Wszyscy są happy. Aż tylu linii na Grzybowskiej przecież nie potrzeba, tam się zaczną korki od nadmiaru autobusów robić wedle obecnych założeń! I już, a 422 zostaw w spokoju, niech jeździ jak teraz.

[ Dodano: |9 Mar 2011|, 2011 11:43 ]
Łukasz pisze:Ależ przecież będzie podjazd tramwajem - 24 z Ronda Daszyńskiego, albo nawet i z samego Bemowa!
Na ONZ? :>

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 mar 2011, 11:43

Co ma 24 i Bemowo do 105? :bredzisz: On mieszka u zbiegu Lazurowej i Człuchowskiej.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ