Strona 46 z 268

: 08 mar 2011, 9:19
autor: Łukasz
Bastian pisze:O, już ma nie być? :shock:

No to bez sensu, powinny być.
Teraz, skoro już wszyscy wiedzą, że mogłyby być, to się nie odpuści :]
Bo zetki przy remoncie mostu śl-d też musiały być dwie, a zawrotki też nie mogło być.

Przy okazji: te "lewe" tory na targowej są tak położone, że powstała jakaś spora hopka.

: 08 mar 2011, 9:58
autor: Wolfchen
Jak tych przystanków nie będzie, to delikatnie mówiąc kiszka. Bo podjazdów do ronda ONZ nie ma sensu robić, a piechotą iść, to też niezbyt...

: 08 mar 2011, 10:46
autor: drja
Wolfchen pisze:Jak tych przystanków nie będzie, to delikatnie mówiąc kiszka. Bo podjazdów do ronda ONZ nie ma sensu robić, a piechotą iść, to też niezbyt...
Dlatego ja ZTM-owi napisałem pismo, że robia z ONZ komunikacyjną pustynię w środku miasta. Powiedzcie mi - bo nic mi dotąd takiego nie obiło się o uszy - przejazd na wprost JP2 przez ONZ będzie cały czas możliwy? To 105 powinno zostać na przemian z 506 i jedno z nich pojechać od Grzybowskiej JP2 i Alejami do PL3K. 174 załatwia jednak zupełnie inny ciąg, a ile luda z obecnych "bemowskich" linii na ONZ się wysypuje, to też wiadomo. No, znaczy się, w ZTM nie wiadomo.

: 08 mar 2011, 13:20
autor: MeWa
drja pisze:przejazd na wprost JP2 przez ONZ będzie cały czas możliwy?
tak, miał być zachowany

: 08 mar 2011, 15:28
autor: Bastian
Możliwy, ale zwężony. Wesoło tam nie będzie, lepiej tramwajem.

: 08 mar 2011, 16:06
autor: drja
Tia, przesiadka na jeden przystanek, na naprędce skleconym peronie wyrwanym z pasów ruchu (pewnie niedostosowanym dla niepełnosprawnych), do i tak zapchanych tramów, bo skoro nikt się nie zająknął o ich dogęszczeniu na ten czas, to ich nie dogeści. Chcesz naprawdę te tłumy z linii na Grzybowskiej dopychać do tych tramwajów? Albo inaczej: myslisz, że ktokolwiek uzna za poprawę KM, jeśli pojedzie jak śledź w beczce ( o ile się na status śledzia załapie), zamiast dotrzeć do celu busem 3 min dłużej, ale w miarę komfortowo? Buhaha, na pewno.

Disclaimer: ja wiem, że z ONZ na Grzybowską, to z buta można. Sam to ćwiczyłem, wracając z PW od ONZ do 106, jak jeszcze jeździło. Albo na odwrót, egal. Ale jakoś nie zauważyłem, żeby było to:
- wygodne
- praktykowane przez większą ilość osób
Dlatego dociągnięcie linii z zachodnich rubieży do ONZ i Centrala byłoby pójściem pasażerom na rękę. Ale po co, lepiej wprowadzać swoje wizje, zasłaniając się korkami, które w ogóle nie wiadomo, jak wielkie będą (wszak odpadnie ruch poprzeczny na ONZ, więc siłą rzeczy liczba aut na tym rondzie zmaleje...) :roll:

: 08 mar 2011, 19:12
autor: JotPeCet
Bastian pisze:Możliwy, ale zwężony.
Sebastianie, zmień informatora.

Przekrój trzypasowy będzie zachowany. IR nie zgodził się na zabranie choćby jednego pasa.

: 08 mar 2011, 19:17
autor: MichalJ
Zależy jak liczyć. :)

: 08 mar 2011, 19:56
autor: Bastian
JotPeCet pisze:Sebastianie, zmień informatora.
To informuj, jak Bóg przykazał! (-X

: 09 mar 2011, 8:48
autor: a/p TALENT
Wczorajszy program w TVN Warszawa po godz.17.00 o komunikacji na Woli i Bemowie
do d.... . Było o bólach ogólnomiejskich a własciwy temat zamarkowano....

: 09 mar 2011, 11:17
autor: drja
JotPeCet pisze:Przekrój trzypasowy będzie zachowany. IR nie zgodził się na zabranie choćby jednego pasa.
Czyli z tego należy wnioskować, że jednak w ogóle nic tam nie powstanie?

: 09 mar 2011, 11:25
autor: Bastian
Przekonywałem znajomego, że lepsze będzie 105 co parę minut i podjazd tramwajem do DWC, niż 422 co 5-7 minut, jak wnioskował (skąd na to wozy?!). Rozumiem, że mogę wleźć pod stół i odszczekać... :twisted:

: 09 mar 2011, 11:32
autor: Łukasz
Bastian pisze:Przekonywałem znajomego, że lepsze będzie 105 co parę minut i podjazd tramwajem do DWC, niż 422 co 5-7 minut, jak wnioskował (skąd na to wozy?!). Rozumiem, że mogę wleźć pod stół i odszczekać... :twisted:
Ależ przecież będzie podjazd tramwajem - 24 z Ronda Daszyńskiego, albo nawet i z samego Bemowa!

: 09 mar 2011, 11:42
autor: drja
Bastian pisze:Przekonywałem znajomego, że lepsze będzie 105 co parę minut i podjazd tramwajem do DWC, niż 422 co 5-7 minut, jak wnioskował (skąd na to wozy?!). Rozumiem, że mogę wleźć pod stół i odszczekać... :twisted:
Na to wyjdzie ;)
A skąd wozy? Przecież napisałem: żadne 422, tylko zostaje 105 i 506. W ten sposób 105 może zostać na SB, 506 na Człuchowskiej, a z drugiej strony jedno z nich pojechać od Grzybowskiej na PL3K. Wszyscy są happy. Aż tylu linii na Grzybowskiej przecież nie potrzeba, tam się zaczną korki od nadmiaru autobusów robić wedle obecnych założeń! I już, a 422 zostaw w spokoju, niech jeździ jak teraz.

[ Dodano: |9 Mar 2011|, 2011 11:43 ]
Łukasz pisze:Ależ przecież będzie podjazd tramwajem - 24 z Ronda Daszyńskiego, albo nawet i z samego Bemowa!
Na ONZ? :>

: 09 mar 2011, 11:43
autor: Bastian
Co ma 24 i Bemowo do 105? :bredzisz: On mieszka u zbiegu Lazurowej i Człuchowskiej.