Strona 47 z 48
: 12 wrz 2013, 21:02
autor: hafilip84
: 13 wrz 2013, 0:37
autor: Aligator
A co powiecie na to?
A powiem na to, że czytałem już o takich wałkach w książkach historycznych.
Podczas budowy kolei transkontynentalnej w USA, wykonawcom płacono za kilometr zbudowanej trasy.
Efektem takiej polityki była piękna kolejowa serpentyna przez kilka stanów.
W końcu, kilometry trzeba było gdzieś "ponabijać".
Myślę, że tutaj jest podobny przypadek (może jestem przeczulony, ale nie wierzę, że w tym kraju jakiekolwiek inwestycje publiczne są realizowane bez wałka).
Najgorsze, że ludzie ponarzekają, popukają się w głowę, pogadają, że "decydent idiota", że Polska i pójdą dalej...
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
: 13 wrz 2013, 11:53
autor: Bernard
Przed chwilą w TVN24 prezydent Bydgoszczy powiedział, że ta ścieżka zostanie przeprojektowana.
: 13 wrz 2013, 22:20
autor: MeWa
Jeśli obok zrobiliby normalną ścieżkę - to czemu nie, może zostać rekreacyjna...
: 17 wrz 2013, 9:55
autor: Bastian
A jak tam jest z nachyleniem? Nie przekraczałoby norm w przypadku poprowadzenia na wprost?

: 17 wrz 2013, 20:13
autor: Glonojad
Norma dla roweru to 5%, ale dopuszczalne jest do 15 w uzasadnionych przypadkach. Dla drogi o prędkości projektowej 60 km/h* to 8% - mniejszej (umożliwiającej większe pochylenia) tam raczej nie zakładano.
* - to NIE musi być prędkość dopuszczalna
Rower...
: 08 maja 2014, 11:57
autor: person
Ktoś z was zarejestrował się i wykręca kilometry w warszawskiej grupie ECC?
http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=1153&c=100&l=1
Rower...
: 09 maja 2014, 14:00
autor: sprinter
Ja się zarejestrowałem. Nie motywuje mnie to, co prawda, do większej aktywności, jednak uznałem, że jeśli dzięki moim kilometrom Warszawa ma coś wygrać, a dla mnie to tylko jedno kliknięcie to się zapiszę.
Rower...
: 09 maja 2014, 16:17
autor: winnux8
Zarejestrowałem się, ale jeżdżę tyle co zwykle (co nie znaczy, że mało)

Motywacja niewielka

Rower...
: 30 maja 2014, 12:15
autor: Stary Pingwin
Jeżeli nie w tym dziale, to proszę o przeniesienie.
Dzisiejsza trasa masy kretynicznej przerosła głupotą wszystkie poprzednie. Jest Solidarności, Puławska, Wołoska i Marszałkowska. Jeżeli chodzi o utrudnienia dla innych użytkowników dróg, to jest to szczyt szczytów. Potem rowerzyści dziwią się, że nikt się z nimi nie chce bawić w piaskownicy.
Rower...
: 30 maja 2014, 12:16
autor: MichalJ
Przecież założeniem tego kretyństwa jest robienie maksymalnej szkody.
Rower...
: 30 maja 2014, 12:20
autor: Stary Pingwin
Można do następnej masy powspominać, jakimi epitetami nas raczono, a" ten burak za kierownicą" mało nie pękł ze złości. Moim zdaniem , w masie jeżdżą lanserzy, a nie normalni rowerzyści.
Rower...
: 30 maja 2014, 12:23
autor: yavorius
Przede wszystkim jest Dolina Służewiecka.
Rower...
: 30 maja 2014, 12:24
autor: No Limit Biker
Masa się skończyła w okolicach roku 2010 (nie pamiętam dokładnie), kiedyś to była faktycznie manifestacja i żądanie poprawy warunków dla rowerzystów. Teraz dla organizatorów to przede wszystkim maszynka do robienia pieniędzy i wybicia się w strukturach organizacyjnych i miejskich.
Każdy mógł podejść i podzielić się spostrzeżeniami, pomóc ustalić trasę, a teraz panowie i władcy na dwóch kółkach, nietykalni.
Rower...
: 30 maja 2014, 13:00
autor: drapka
Stary Pingwin pisze:Można do następnej masy powspominać, jakimi epitetami nas raczono, a" ten burak za kierownicą" mało nie pękł ze złości. Moim zdaniem , w masie jeżdżą lanserzy, a nie normalni rowerzyści.
Oraz różnego sortu nawiedzeńcy. Pedałowanie stało się dla nich jakąś religią, rower bożkiem, a "masa" liturgią. A u podstaw-owszem, pamiętam-było robienie na złość kierowcom samochodów: stąd piątkowy popołudniowy szczyt-kiedy jest największy ruch. Tyle że każdy z nich potrafi robić na tyle skutecznie na złość na co dzień i indywidualnie (uparcie np. jeżdżąc po jezdni, obok której jest droga dla rowerów), że nie potrzeba już tego typu imprez. O gigantycznych środkach pompowanych w budowę dróg dla rowerów nie wspomnę (oczywiście zawsze im coś musi nie pasować-a to kostka nie taka, a to zakręty za krzywe, a to płotki, słupki nie tam gidze trzeba). Wydaj mi się, że miasto powinno zacząć jednak powoli wypraszać tę imprezę, przynajmniej ze ścisłego centrum, albo przynajmniej zmusić jej uczestników do przestrzegania przepisów. Tylko... kto odważny się znajdzie? Lobby jest wyjątkowo krzykliwe i ma niestety oparcie w opiniotwórczych mediach