O chłodzeniu i niechłodzeniu

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 14 lip 2010, 13:02

Dzisiaj już zadzwoniłem i zgłosiłem jednego solarisa z Ostrobramskiej. Zastanawia mnie tylko czemu oni sie pytają na która pętle on akurat jedzie. Rozumiem że pewnie tam go chca sprawdzić ale wątpliwe jest aby, jeśli autobus zbliza się akurat do petli, zdążyli tam dojechac i sprawdzić w ciagu 15 minut.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 lip 2010, 13:07

Sprawdzą na następnej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Ryży
Posty: 965
Rejestracja: 22 sty 2006, 17:01
Lokalizacja: 9-tka

Post autor: Ryży » 14 lip 2010, 13:46

Dzisiaj około godziny 10 NR ZTMu kontrolował klimatyzację w wozach z Mobilisu na krańcu Bokserska. Szkoda tylko, że nie poczekali na wóz A007, który został wcześniej zgłoszony telefonicznie. :sad:

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 14 lip 2010, 13:53

Zastanawiam się tylko, na ile taka kontrola na krańcu jest skuteczna?
Tajnictwo na trasie może by się lepiej sprawdziło w konfrontacji z mentalnością niektórych szoferów...

Awatar użytkownika
Ryży
Posty: 965
Rejestracja: 22 sty 2006, 17:01
Lokalizacja: 9-tka

Post autor: Ryży » 14 lip 2010, 13:58

Jestem ciekawy jak jest uznawana działająca klimatyzacja ale nie włączona przy dojeździe na kraniec? Czy instruktor nakazuje po sprawdzeniu włączyć ją i zablokować okna, czy od razu jest wystawiana kara na przewoźnika za nie używanie, a dopiero później jest całe sprawdzanie klimatyzacji?

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 14 lip 2010, 14:15

Rosa niech zgadnę zgłaszałeś 8221 na 111?, ten wóz też klimy nie ma.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10154
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 14 lip 2010, 14:19

Zastanawiam się tylko, na ile taka kontrola na krańcu jest skuteczna?
I czy jest kontrolą, czy pytaniem "czy stosuje pan klimatyzację?" "ależ oczywiście"
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 lip 2010, 14:28

No, gdyby wyglądała tak jak pisze JacekM, to na jakiej podstawie byłoby te ponad 100 kar dla Grodziska? Ukrainiec nie zrozumiał pytania? ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

reserved
Posty: 14654
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 14 lip 2010, 14:32

Wczoraj zaobserwowałem taką sytuację. Kraniec: Mariensztat, Solaris 12 z Mobilisu z nowej dostawy. Kierowca zajechał na kraniec, wyszedł z kabiny, pozamykał wszystkie okna (a były chyba wszystkie pootwierane), pewnie chciał włączyć klimę...zresztą jakaś pani się spytała "będzie pan włączał klimatyzację", odparł, że tak. Wrócił do kabiny. Zaraz miał ruszać, więc cieszyłem się, że jak odpali silnik to będzie super chłód. Oczywiście 2 min przed odjazdem weszła jakaś pani i pootwierałą okna bo było jej gorąco. No to jak kierowca ma używać klimatyzacji i jaki jest w tym sens?

I przy okazji pytanie... jak się ta kontroli odnosi do pojazdów, gdzie nie ma włączonej klimy (albo jest ale jej nie czuć) i jednocześnie są pootwierane wszystkie okna? Czy to się traktuje jako względny chłód? Bo jednak przy otwarciu wszystkich okien w czasie jazdy jeszcze znośnie się da wytrzymać.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 14 lip 2010, 14:38

reserved pisze:I przy okazji pytanie... jak się ta kontroli odnosi do pojazdów, gdzie nie ma włączonej klimy (albo jest ale jej nie czuć) i jednocześnie są pootwierane wszystkie okna? Czy to się traktuje jako względny chłód? Bo jednak przy otwarciu wszystkich okien w czasie jazdy jeszcze znośnie się da wytrzymać.
Chyba sobie kpisz! Jest klima, to ma być włączona. Nie ma czegoś takiego jak "względny chłód", szczególnie przy ponad 30 stopniach na zewnątrz.
noidea

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26856
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 lip 2010, 14:40

Ależ prawidłowo działająca klima to jest właśnie względny chłód! Klimatyzacja powinna schładzać powietrze o ok. 5 stopni w stosunku do temperatury otoczenia, osuszać je i wprowadzać je w ruch. Wystarczy. Więcej i przeziębiamy pasażerów.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

reserved
Posty: 14654
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 14 lip 2010, 16:13

Ale chodzi mi o to, czy jeśli kierowca nie włączy klimy, ale w autobusie wszystkie okna są pootwierane, dzięki czemu jest w miarę chłodno w wozie to czy tutaj ten ktoś kto sprawdza przymyka oko?

czaroT-11
Posty: 701
Rejestracja: 13 sty 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: czaroT-11 » 14 lip 2010, 16:39

Nie wiem czy ktoś tu wspomniał ale ZTM ma nowe zabawki :arrow: termometry. :) Nie ma tak, że instruktor wchodzi do autobusu, pyta kierowcę czy klima jest. Teraz idzie na przestrzeń pasażerską, wyciąga termometr i mierzy temperaturę. Jak jest wyższa niż ta zakładana to jest odpowiedni wpis w kartę drogową plus raport. ;-) Wyżej pisaliście o #A007. On ma klimę.... Sprawną :) Jeżeli chodzi o Jagiellońską i jej obsługę. Tam tak naprawdę klima nie chodzi w Su12 które można policzyć na palcach jednej.. No dwóch dłoni :) Jelcze wszystkich zaskakują bo może tylko ze 4 mają ciś mocniej uszkodzone :) Tragedia to Soliny. I żeby nikt nie płakał. Na 70 wozów z Jagiellońskiej ok 15 ma uszkodzone sprężarki, paski czy inne przewodu które uniemożliwiają włączenie klimy. Kiedy klima jest włączona ale nic nie czuć to po prostu skończył się gaz. Ten jest raz na tydzień uzupełniany, filtry wymieniane raz na miesiąc.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 14 lip 2010, 16:49

ikarus pisze:Rosa niech zgadnę zgłaszałeś 8221 na 111?, ten wóz też klimy nie ma.
Zgłaszałem 8203 na 162

Awatar użytkownika
Ryży
Posty: 965
Rejestracja: 22 sty 2006, 17:01
Lokalizacja: 9-tka

Post autor: Ryży » 14 lip 2010, 16:57

Ale dziś w A007 nie działała klimatyzacja. Sama kierowczyni tak powiedziała do drugiego kierowcy z mobilisu. :-k :-? 8-(

ODPOWIEDZ