Personalizacja WKM

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 04 mar 2010, 21:09

Bastian pisze:A tak z ciekawości - czy obecnie nie wolno sobie wyrobić dwóch kart na własne nazwisko? :-k :>
Chyba nie, przecież ta pierwsza jest raczej blokowana ;>

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 mar 2010, 21:10

No ale jest, czy musi być? :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

zzz
Posty: 1060
Rejestracja: 21 sty 2008, 22:46

Post autor: zzz » 04 mar 2010, 21:54

Bastian pisze:A tak z ciekawości - czy obecnie nie wolno sobie wyrobić dwóch kart na własne nazwisko? :-k :>
Chyba mozna ale druga nie jest darmowa i bardziej sie oplaca dzien wczesniej skasowac bilet. Poza tym trzeba by czekac okolo miesiaca na nia :P

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 900
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 04 mar 2010, 22:40

:idea: Czy to taki wydatek kupić bilet dobowy a kartę aktywować następnego dnia :?:
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 04 mar 2010, 23:13

Chodzi o zasadę :)
Mam w portfelu 2 bilety 20 minutowe i 2 40 minutowe ale nie dam zarobic ZTMowi 2 złotych na tym że mnie zmusił do personalizacji :)

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27440
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 04 mar 2010, 23:27

Spoko, najwyżej dasz nam zarobić nieco więcej pieniążków.



:)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 04 mar 2010, 23:32

W sumie to po co ta cała personalizacja była?

Karty wyglądają jakby je wyprodukowano w niewolniczym zakładzie pracy w Kongo, przy całości jest od cholery kłopotów i chaosu, a i koszta niemałe.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 05 mar 2010, 8:38

BJ pisze:W sumie to po co ta cała personalizacja była?
Po to, żeby "zwykła" Karta stała się Twoją osobistą WKM. :)

Poza tym oficjalne korzyści są takie, że jak zgubisz albo Ci buchną portfel z kartą, to już za jedyne 10 złotych odzyskasz to, co Ci zostało na buchniętej karcie. No i nie musisz nosić przy sobie dokumentu tożsamości, a to jest bardzo duża wygoda.

A nieoficjalnie - to być może dokonane zostały kalkulacje, z których wynikało, ze liczba dyziów, którzy na jednej karcie wożą się autobusami i tramwajami całą rodziną (albo nie wpisawszy danych, albo pokazując do kontroli kartę z danymi matki/ojca/brata/siostry'konkubenta - bo który kanar uznawał starą kartę wyłącznie z okazaniem dokumentu? ) generuje straty znacząco przewyższające koszty przeprowadzenia jednorazowej akcji wymiany. Mam nadzieję, że tak było, bo gdyby nie to, to trzeba byłoby stwierdzić, że była to sztuka dla sztuki i zawracanie głowy sobie i ludziom.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Janek1236
(viper1983)
Posty: 1115
Rejestracja: 24 kwie 2006, 15:28
Lokalizacja: Śródmieście/Bielany

Post autor: Janek1236 » 05 mar 2010, 8:43

Bastian pisze:No ale jest, czy musi być?
Teoretycznie można, zrobić taką kartę na miejscu, tyle że duplikat kosztuje 10 zł
BJ pisze:W sumie to po co ta cała personalizacja była?
Karty wyglądają jakby je wyprodukowano w niewolniczym zakładzie pracy w Kongo, przy całości jest od cholery kłopotów i chaosu, a i koszta niemałe.
To raczej drukarki tych kart są jak z trzeciego świata..

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8461
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 05 mar 2010, 10:10

Rosa pisze:Niestety dzisiaj przekonałem sie że ta durna personalizacja posiada jeszcze jeden minus.
Mam bilet 30 dniowy ktorego waznośc kończy się dzisiaj, okazalo się że nie moge zakodować na bilecie biletu 90 dniowego bez skasowania tamtego więc wybór jest taki, albo dzisiaj koduję 90 i trace 1 dzień albo jutro rano jade na gapę.
Kotku puszysty, instrukcja użytkowania biletów kodowanych na Warszawskiej Karcie Miejskiej jest taka sama dla "tradycyjnych" i spersonalizowanych WKM.
BTW: zamknęli już te księgarnie na Bankowym?
JKTpl pisze:
Bastian pisze:A tak z ciekawości - czy obecnie nie wolno sobie wyrobić dwóch kart na własne nazwisko? :-k :>
Chyba nie, przecież ta pierwsza jest raczej blokowana ;>
Wolno mieć nawet 5 aktywnych kart - kto powiedział, że po wyrobieniu duplikatu poprzednia jest automatycznie blokowana? Nie, nie jest.

[ Dodano: |5 Mar 2010|, 2010 10:11 ]
Chyba mozna ale druga nie jest darmowa i bardziej sie oplaca dzien wczesniej skasowac bilet. Poza tym trzeba by czekac okolo miesiaca na nia
Nie, nie trzeba.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 05 mar 2010, 10:21

person pisze:
Rosa pisze:Niestety dzisiaj przekonałem sie że ta durna personalizacja posiada jeszcze jeden minus.
Mam bilet 30 dniowy ktorego waznośc kończy się dzisiaj, okazalo się że nie moge zakodować na bilecie biletu 90 dniowego bez skasowania tamtego więc wybór jest taki, albo dzisiaj koduję 90 i trace 1 dzień albo jutro rano jade na gapę.
Kotku puszysty, instrukcja użytkowania biletów kodowanych na Warszawskiej Karcie Miejskiej jest taka sama dla "tradycyjnych" i spersonalizowanych WKM.
Chyba kolega nie przeczytal wcześniejszych postów, nieladnie, bardzo nieładnie. (-X
Co z tego że ta sama jak funkcjonalnośc mniejsza skoro sobie nie moge w kiosku wziąść rezerwy.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 05 mar 2010, 11:43

Janek1236 pisze:To raczej drukarki tych kart są jak z trzeciego świata..
Jak zwał, tak zwał - o to mi chodziło ;)
drapka pisze:No i nie musisz nosić przy sobie dokumentu tożsamości, a to jest bardzo duża wygoda.
Muszę.
Pan kanar żydzi ode mnie legitymację zawsze.
Pomińmy, że tak jak ironicznie zauważyłeś - taka to wygoda, że i tak zawsze ma się przy sobie legitymacje/dowód/prawko/wszystko ;)

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8461
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 05 mar 2010, 12:51

Rosa pisze:Chyba kolega nie przeczytal wcześniejszych postów, nieladnie, bardzo nieładnie.
Co z tego że ta sama jak funkcjonalnośc mniejsza skoro sobie nie moge w kiosku wziąść rezerwy.
Czyta, czyta.
Ludzie też narzekali na ograniczenie wydawania bezpłatnych foliówek, ale jakoś się przyzwyczaili.
Nie zmienia to faktu, że nigdy nie można było zakodować na karcie z aktywnym biletem 30-dniowym biletu 90-dniowego bez utraty tego pierwszego - tak został skonstruwany ten system i personalizacja nie ma tu żadnego znaczenia.
W Wawie jest tyle punktów kodowania WKM, że przez weekend na pewno znajdziesz jakiś (może w centrum handlowym?)
BJ pisze:Muszę.
Pan kanar żydzi ode mnie legitymację zawsze.
Co robi? On, nie ładnie, nie ładnie.
Czym inym jest dokument tożsamości, a czym innym dokument poświadczający prawo do ulgi. Nie łapiesz?

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 05 mar 2010, 13:04

person pisze:Ludzie też narzekali na ograniczenie wydawania bezpłatnych foliówek, ale jakoś się przyzwyczaili
A cóż mieli robić...
Dlatego dla mnie tak istotne jest ustalenie, czy cała ta operacja przyniesie ograniczenie strat miasta powodowanych przez cwanianków i kanciarzy.
Bo w to byłbym skłonny uwierzyć i pogodzić się z niewygodami, w przeciwieństwie do ekologicznego kitu wciskanego przez hipermarkety, ktore nie tylko wycofaniu bezpłatnych foliówek zaoszczędziły, ale wręcz zarabiają.
Popatrz, jaka franca!

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 05 mar 2010, 15:21

person pisze:Nie łapiesz?
O, łapie :P

ODPOWIEDZ