Strona 6 z 32

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 23 sty 2015, 21:03
autor: Glonojad
Jak masz pewne informacje o zamówienaich publicznych realizowanych niezgodnie z SIWZ, to prokurator czeka z otwartymi skrzynkami podawczymi.

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 23 sty 2015, 21:22
autor: Bastian
A akceptowalną formą podawania informacji jest "władze Piaseczna zamierzają to i tamto, co można sprawdzić w takich oto protokołach", a nie "poszukaj w protokołach, to się dowiesz, bo ja ci nie powiem".

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 23 sty 2015, 23:04
autor: Solaris U10
Nie sądziłem, że taką dyskusję wywołam prostym stwierdzeniem faktu, że SIWZ nie kłamał...

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 28 sty 2015, 15:30
autor: ashir
To tak odnośnie tego co mówiłem, bo niektórzy nie chcieli mi wierzyć. :)
ZTM pisze:Uruchomienie nowych przystanków na trasie linii L17

od 30.01.2015 (piątek)

Od dnia 30 stycznia 2015 r. od początku kursowania linii dziennych na wniosek Gminy Piaseczno uruchomione zostają następujące przystanki funkcjonujące na trasie linii L17 jako warunkowe:

GŁÓWNA 01
GŁÓWNA 02
JAZGARZEW-SZKOŁA 01
JAZGARZEW-SZKOŁA 02
ŁBISKA 01
ŁBISKA 02
PĘCHERY 01
PĘCHERY 02.

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 28 sty 2015, 15:49
autor: Krzysiek_S
Jeszcze Lx DW 722 do Prażmowa i okolica załatwiona.

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 28 sty 2015, 17:10
autor: SławekM
ashir pisze:To tak odnośnie tego co mówiłem, bo niektórzy nie chcieli mi wierzyć. :)
Komunikat ZTM odnośnie L17 w Łbiskach i Pęcherach.
Prócz mówienia nic nie wynikło bo nie potrafiłeś/nie chciałeś* tego udowodnić tylko chamsko odesłałeś "poszukaj sobie sam". Przykro mi ale ani ja, ani użytkownicy forum nie umieją czytać w Twoich myślach. Tak więc do oficjalnego potwierdzenia przez ZTM Twoje wypowiedzi można było śmiało traktować jako bzdury.

* - niepotrzebne skreślić

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 28 sty 2015, 17:37
autor: ashir
Cóż, mów sobie co chcesz, ale już od listopada zwracałem uwagę, że niektóre osoby "są zielone" na temat linii lokalnych, a wypowiadają się jakby nie wiem jaką wiedzę na ten temat miały. Ja się tylko jednego uczepiłem, artykułu z Omni-Busa, gdzie była oczywiście postawiona śmiała teza (nieprawdziwa, ale w końcu po to się stawia tezy, żeby móc ją potwierdzić lub obalić) na podstawie bardzo słabego materiału dowodowego, jakim był SIWZ (oczywiście z błędną interpretacją co tam jest). Nie ma co wysoki poziom artykułów jak w Fakcie czy na Onecie. Zresztą SIWZ to ja sam potrafię przeczytać, a z artykułu miło by było się dowiedzieć czegoś nowego. No, ale może ja nie jestem docelowym odbiorcą takich artykułów. A napisać maila do urzędu to kwestia góra 5 minut - myślę, że tyle można stracić swojego wolnego czasu. Teraz czegoś się dowiedzieć to nie problem, dawniej to musiałbyś zapylać do takiego Piaseczna, a jeszcze nie wiadomo czy byś trafił na jakiegoś kompetentnego urzędnika, który się tym tematem zajmuje na co dzień. :wink:

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 28 sty 2015, 18:12
autor: SławekM
Ja opieram się co jest napisane w Specyfikacjach Istotnych Warunków Zamówienia. Skoro tam tego nie ma to znaczy, że nie ma. A to kiedy i czy w ogóle powstaną jakieś dodatkowe przystanki na trasie nie ma zapisane. Szklanej kuli nie mam. Skoro uważasz, że na OB są artykuły na poziomie Faktu czy Onetu to z tego miejsca serdecznie zapraszam Ciebie do współpracy. Napisz do mnie na priv, dostaniesz konto i będziesz mógł się wykazać oraz podnieść poziom wiadomości.

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 28 sty 2015, 18:35
autor: ashir
A wiesz, że może nawet skorzystam z twojego zaproszenia. :) Co do SIWZ to ja już mówiłem, że nie należy ufać bezgranicznie temu co tam jest zamieszczane i pisałem dlaczego. Nawet podałem analogiczny przykład do L17. :wink:

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 28 sty 2015, 18:44
autor: PiotrekP
Krzysiek_S pisze:Jeszcze Lx DW 722 do Prażmowa i okolica załatwiona.
Baniocha jeszcze :roll:

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 28 sty 2015, 18:47
autor: Krzysiek_S
PiotrekP pisze:
Krzysiek_S pisze:Jeszcze Lx DW 722 do Prażmowa i okolica załatwiona.
Baniocha jeszcze :roll:
Bardziej chodziło mi o gminę Prażmów ale fakt to też.

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 28 sty 2015, 18:50
autor: ashir
Ale Baniocha to gmina Góra Kalwaria, a ona już nie jest tak chętna jak Piaseczno do uruchomiania kolejnych linii lokalnych. :wink:

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 28 sty 2015, 20:18
autor: Colony
Górze to by wystarczała Lxx z Czerska do PKP i 7xx na trasie przez Piaseczno zamiast PKSu.

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 28 sty 2015, 21:03
autor: vernalisadonis
Z czestotliwoscią rano/popołudniu co 15 a poza szczytem 30-60 minut. Oprócz PKS Polonus jeżdżą także prywaciarze oraz PKS Grójec, a na odcinek Góra - Piaseczno potrzeba kilka autobusów przy uruchomieniu takiej elki.

Komunikacja lokalna w Piasecznie i okolicznych gminach

: 29 sty 2015, 0:25
autor: zigirin
W kwestii Baniochy, mieszkańcy chcą mieć połączenie L-ką z Konstancinem, zaś Góra Kalwaria nie bardzo się kwapi, by takie połączenie zrobić, np L-ka z Góry,przez Kąty, Tomice, Baniochę do Konstancina. Raczej woleliby, aby linia L-15 zahaczyła o Baniochę, wszak z Kawęczynka niedaleko. Tu z kolei Konstancin oponuje - dlaczego mamy robić dobrze Baniosze, zaś sami nie będziemy się zabierać do L-ki i tak w kółko...

Dla mnie przydałoby się przekształcenie L21 w całodniówkę, bo to jest śmiech te 6 kursów.