Grójecka i Plac Narutowicza

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 29 kwie 2016, 14:10

MichalJ pisze:Byłem w innych sprawach na placu. Rozejrzałem się.
Przy słupku 14 stała "Wycieczka". Przy słupku 12 - skład akwariów, na bokach 15, z przodu "Awaria". Cofnął i stanął za wycieczką. Przy słupku 11, zgadnijcie co, tak, 3802. Przy słupku 09 przejechało kursowe 15.

Ale nie, pętla jest zbędna, całkowicie.
Zdjęcie zrobiłeś?
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 29 kwie 2016, 14:32

Kilka. Ale nie mam takiego obejmującego wszystkie te tramwaje razem.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 29 kwie 2016, 23:37

MichalJ pisze:Kilka. Ale nie mam takiego obejmującego wszystkie te tramwaje razem.
To mam prośbę o podzielenie się.... Udowodnimy potrzebność pętli.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 29 kwie 2016, 23:55

Jak przetworzę, to dam. Ale przecież tam co chwila coś się pojawia.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 01 maja 2016, 18:57

MichalJ pisze:Jak przetworzę, to dam. Ale przecież tam co chwila coś się pojawia.
Wiem - i dlatego potrzebny jest materiał zdjęciowy.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 25 maja 2016, 15:50

Kolejna odsłona sporu o plac Narutowicza
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 03421.html

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 25 maja 2016, 21:15

A pętla przyda się jednakowoż na długi weekend. Po raz kolejny. W tej sprawie szczerze popieram wojewódzką konserwatorkę zabytków. Skoro władze dzielnicy i miasta, a także autorzy wybranego projektu, zmieniają go radykalnie, łamiąc ustalenia z konsultacji i nie zważając na protesty obrońców pętli, lepiej żeby remontu placu nie było wcale. Chyba towarzystwo, które go szykuje, pójdzie po rozum do głowy i zgodzi się na kompromisowe rozwiązanie z jednym-dwoma torami po okręgu.

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 26 maja 2016, 1:53

Wg mnie głupie jest tłumaczenie zwolenników wywalenia tramwajów. Wywalenie torów,zrobienie w ich miejsce betonowej pustynii to będzie oddanie placu ludziom... Ktoś musi im wytłumaczyć że tramwaje i cała infrastruktura też jest tworzona dla ludzi i przez nich użytkowana, nie kosmitów.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 15 cze 2016, 6:33

osa pisze:A pętla przyda się jednakowoż na długi weekend. Po raz kolejny. W tej sprawie szczerze popieram wojewódzką konserwatorkę zabytków. [...] Chyba towarzystwo, które go szykuje, pójdzie po rozum do głowy i zgodzi się na kompromisowe rozwiązanie z jednym-dwoma torami po okręgu.
Po rozum nie pójdą. Sprawę rozwiąże Jezierska rozwalając ten robiony podstołowo projekt w drzazgi i sukcesu nie będzie.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 25 cze 2016, 10:33

http://autobusczerwony.blox.pl/2016/06/ ... staje.html

Od 4 lipca pętla znów będzie potrzebna.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6942
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 25 cze 2016, 10:46

Może nie na temat, ale... "odkopany szyb głębokiego metra"? WTF?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 25 cze 2016, 10:49

MisiekK pisze:http://autobusczerwony.blox.pl/2016/06/ ... staje.html

Od 4 lipca pętla znów będzie potrzebna.
O 02.07. tak dokładnie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 25 cze 2016, 21:01

Szyb metra budowanego na początku lat 50. Ma aż 57 m głębokości. Trasa miała prowadzić z Targówka mniej więcej wzdłuż mostu Śląsko-Dąbrowskiego do stacji rozjazdowej Próżna, wspólnej z linią północ-południe (Mokotów - Żoliborz).

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 25 cze 2016, 21:15

Takich szybów było wiele, ale informacje o nich są bardzo skąpe, a dokładnych lokalizacji żadne znane mi publiczne kwity nie podają. Mści się pewnie udawanie przez 30 lat, że żadnej budowy metra nie było. Widać nawet na miejskich planach tego nie ma...

O, tu jest jakaś lista http://metro.civ.pl/index.php?subaction ... p=artykuly ale odkryty ostatnio szyb do niej nie pasuje.

Jeden z tych szybów był odkopany i częściowo rozebrany na skwerku między Puławską a Chocimską w czasie budowy gmachu PKO.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6942
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 26 cze 2016, 1:33

osa pisze:Szyb metra budowanego na początku lat 50. Ma aż 57 m głębokości. Trasa miała prowadzić z Targówka mniej więcej wzdłuż mostu Śląsko-Dąbrowskiego do stacji rozjazdowej Próżna, wspólnej z linią północ-południe (Mokotów - Żoliborz).
O tym to ja wiem. Zastanawiam się tylko co takiego jest tam teraz robione, co nie było robione przez 60 lat, że dopiero teraz rzekomo się okazało, że jest tam szyb. Co więcej, ta lista nie została przecież o szyb pod Władkiem zaktualizowana "o teraz na dniach", więc nie tyle "okazało się", co ktoś zupełnie nie wziął tego pod uwagę.

ODPOWIEDZ