Strona 6 z 6

autobusy "za tramwaj" w razie wypadku, awarii itp

: 28 lip 2015, 11:45
autor: michael112
Gdyby TW i MZA były jednym przedsiębiorstwem, "jak za dawnych lat", to można było niektórych motorowych (jeśli nie wszystkich) przeszkolić także do prowadzenia autobusów i wtedy zdejmowano by motorowych z tramwajów, które utknęły, motorowi jechaliby do zajedni i brali zapasowy autobus na zetkę, autobusy się raczej znajdą ;)
Obecnie: może by dało się ewentualnie w drodze jakiejś umowy MZA-TW, na zasadzie delegowania pracowników.

autobusy "za tramwaj" w razie wypadku, awarii itp

: 28 lip 2015, 11:53
autor: person
Tja, jak na razie to każda z zajezdni TW zachowuje się jak osobna firma, a ty chciałbyś kierowców za motorowych przebierać... :D

autobusy "za tramwaj" w razie wypadku, awarii itp

: 28 lip 2015, 13:31
autor: Stary Pingwin
michael112 pisze:Gdyby TW i MZA były jednym przedsiębiorstwem, "jak za dawnych lat", to można było niektórych motorowych (jeśli nie wszystkich) przeszkolić także do prowadzenia autobusów i wtedy zdejmowano by motorowych z tramwajów, które utknęły, motorowi jechaliby do zajedni i brali zapasowy autobus na zetkę, autobusy się raczej znajdą ;)
Obecnie: może by dało się ewentualnie w drodze jakiejś umowy MZA-TW, na zasadzie delegowania pracowników.
Kto by pilnował tramwajów w tym czasie?
Gdyby awarię usunięto wcześniej, kto by prowadził tramwaj?
U nas awarie usuwa się szybko. Gorzej, jak jest poważny wypadek, a prokuratorowi się nie spieszy.

autobusy "za tramwaj" w razie wypadku, awarii itp

: 13 sie 2015, 9:57
autor: Aleksander2560
michael112 pisze:Gdyby TW i MZA były jednym przedsiębiorstwem, "jak za dawnych lat", to można było niektórych motorowych (jeśli nie wszystkich) przeszkolić także do prowadzenia autobusów i wtedy zdejmowano by motorowych z tramwajów, które utknęły, motorowi jechaliby do zajedni i brali zapasowy autobus na zetkę, autobusy się raczej znajdą ;)
Obecnie: może by dało się ewentualnie w drodze jakiejś umowy MZA-TW, na zasadzie delegowania pracowników.
Hmm, w jakiej Ty rzeczywistości żyjesz? Nie widzę możliwości rozliczania chociażby czasu pracy i kosztów pracy pomiędzy firmami. Wiadomo nie od dziś, że w TW zarobki mają wyższe niż w MZA. Musiałbyś stworzyć umowy śmieciowe zawierane na dzień, a może na 2-3 godziny. Komu by się to opłacało? Nikomu...

autobusy "za tramwaj" w razie wypadku, awarii itp

: 13 sie 2015, 14:36
autor: Łukasz
Akurat smieciowki by sie prawie wszystkim opłacały.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

autobusy "za tramwaj" w razie wypadku, awarii itp

: 13 sie 2015, 16:30
autor: Stary Pingwin
Mam dziwne wrażenie, że w minionym ustroju dzielniej walczono z przeciwnościami.
Wymyślonymi przez ustrój.