Co pojedzie nowym odcinkiem SzaserĂłw?

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 lip 2006, 11:59

No dobra, ale takie Społem może najwyżej odciągnąć potencjalnych pasażerów od Wiatraka, a nie napędzić Szembekowi, a te dwa punkty tu porównujemy.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 11 lip 2006, 12:00

Jesli 102 pojedzie nowm odcinkiem Szaserów będzie to kolejna ewolucja i wydłużenie tej linii w tym rejonie :) Ech- perspektywiczna linia :grin: Natomiast drugą linią powinno być 135. Choć osobiście uważam, że na tym odcinku starczy jedna linia.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 18 lip 2006, 16:24

Na 99% ma tam pojechać linia 102 - mówił mi o tym znajomy z samorządu, który widział jakieś pismo do urzędu dzielnicy z projektem właśnie na tą linię.
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 11 sie 2006, 16:10

Sądzę, że sprawdziłoby się 135 na nowej pętli na Szaserów .
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 12 sie 2006, 22:53

Dennis pisze:Na nowej pętli na Szaserów będzie się mam nadzieję sprawdzać 102 i 188. 135 potrzebne jest na Łukowskiej :!: :)

Dlaczego jest potrzebne :?:

Co do nowej Szaserów. Tam potrzebne będa 2 linie. Moim zdaniem powinny one dojechać do 2 najwazniejszych punktów dla mieszkańcow czyli do Wiatracznej (188 i właśnie na Plac Szembeka (135)




Dennis a co Ty o tej porze tu robisz 8-[ :shock: ;-)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 12 sie 2006, 23:41

Tak odbiegając od Gocławia ;) to poraz kolejny napiszę: ZTM przewiduje na nową pętlę jedynie 102. Zresztą, z tego co słyszałem, jest tam miejsce tylko na jedną linię (rozmawiali o tym pracownicy ZTM z panią, pracującą w UD Praga Płd.). A jeżeli już coś tam by pojechało jako drugi autobus, to rozważali 523.
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 sie 2006, 12:39

W takim wypadku lepsze byłoby tam 523 jako, że jedzie przez Wiatraczną.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 13 sie 2006, 14:17

Nie ma sensu znów wałkować tematu, który był już wałkowany w innym wątku :roll: 102 jest tam (na nowej pętli) potrzebne ze względu na komunikację na jak najdłuższym ciągu ulicznym, równoległym do Grochowskiej. Jednocześnie zapewniłoby połaczenie (wg mojej wersji także ze wschodnim) z centrum (Świętokrzyska). Druga linia powinna IMHO dowieźć np. do TŁ, przy czym wcale nie musi - przekonano mnie do tego w owym wątku - dowozić do Wiatraka. Przesiadki są przy Szembeku. Lokalne centrum handlowe oraz kościół też. A więc 182. A 135 jest potrzebne na Łukowskiej żeby zapewnić dowóz z Pragi Płn i Targówka (wg mojej wersji) do centrów handlowych (Geant i Promenada) oraz połączyć duże osiedle mieszkaniowe z ratuszem dzielnicy, jak również z lokalnym centrum przy Wileniaku. KPW :?: ;)

Paweł84
Posty: 108
Rejestracja: 20 mar 2006, 21:31
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Paweł84 » 23 sie 2006, 16:01

Kiedy nowym odcinkiem ulicy Szaserów pojedzie jakaś linia autobusowa :?:
Czy wiadomo już jaka to będzie linia i jak będą się nazywały nowe zespoły przystankowe i kraniec :?:

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 23 sie 2006, 16:03

W GW było napisane, że przymiarki są na 1.09

Paweł84
Posty: 108
Rejestracja: 20 mar 2006, 21:31
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Paweł84 » 23 sie 2006, 16:07

Na stronie ZTM pojawiła się informacja o zmianach w komunikacji od 1 września i nic o linii na nowym odcinku Szaserów nie ma. Czyżby dopiero od 1 października coś tam pojechało :?:

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 23 sie 2006, 16:10

Może i 1.10 widać z jezdnią nie wyrobili się albo inne czynnniki partyjne tak zrobiły ;)

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 23 sie 2006, 16:14

8315 pisze:Może i 1.10 widać z jezdnią nie wyrobili się albo inne czynnniki partyjne tak zrobiły ;)
Może się tęgie mózgi głowią ,którą linie zabrać z olszynki i tam skierować?

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 23 sie 2006, 16:18

Cytuję z artykułu GW:
GW w dniu 16 sierpnia 2006 pisze: (...)
Są związane z przedłużeniem ul. Szaserów i Trasy Siekierkowskiej
Ta ostatnia wydłuży się o ponad kilometr. Dotychczas na wschód od ul. Chłopickiego na Grochowie była wybrukowana kocimi łbami i wyłożona betonowymi płytami. Krótki fragment wcale nie istniał. Władze Pragi Południe postanowiły to zmienić: od końca sierpnia ul. Szaserów odciąży nieco równoległą i często zakorkowaną Grochowską.

Na razie trwa wymiana wodociągu i kanalizacji, powstaje nowe oświetlenie. Rowerzyści już mogą się cieszyć z nowej ścieżki, a kierowcy niebawem z równej nawierzchni.

102

Zarząd Transportu Miejskiego przymierza się, by do nowej pętli w okolicach ul. Beskidzkiej przedłużoną ul. Szaserów skierować autobusy. Według wstępnych informacji mogłaby to być linia 102 z Dworca Centralnego, która teraz zawraca przy stacji pociągów podmiejskich w Olszynce Grochowskiej.

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 23 sie 2006, 16:22

8315 pisze:Cytuję z artykułu GW:
GW w dniu 16 sierpnia 2006 pisze: (...)
Są związane z przedłużeniem ul. Szaserów i Trasy Siekierkowskiej
Ta ostatnia wydłuży się o ponad kilometr. Dotychczas na wschód od ul. Chłopickiego na Grochowie była wybrukowana kocimi łbami i wyłożona betonowymi płytami. Krótki fragment wcale nie istniał. Władze Pragi Południe postanowiły to zmienić: od końca sierpnia ul. Szaserów odciąży nieco równoległą i często zakorkowaną Grochowską.

Na razie trwa wymiana wodociągu i kanalizacji, powstaje nowe oświetlenie. Rowerzyści już mogą się cieszyć z nowej ścieżki, a kierowcy niebawem z równej nawierzchni.

102

Zarząd Transportu Miejskiego przymierza się, by do nowej pętli w okolicach ul. Beskidzkiej przedłużoną ul. Szaserów skierować autobusy. Według wstępnych informacji mogłaby to być linia 102 z Dworca Centralnego, która teraz zawraca przy stacji pociągów podmiejskich w Olszynce Grochowskiej.
Co wcale nie oznacza ,że akurat ztm zdecyduje się 102 tam puścić.
147 i 151 miały od września być połączone i nie wyszło.

ODPOWIEDZ