Modernizacja autobusĂłw

Moderatorzy: JacekM, Dantte

jacek
Zbanowany
Posty: 2505
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 06 sty 2007, 10:37

Piotrek pisze:
Może jednak warto poczekać,aby poznaniarze przetarli szlak i wtedy mądrzejsi o pewne doświadczenia oddać te wozy w dobre ręce?
I tak przetrą, bo oni już szukają miejsca do remontu Neosiów, a my raczej jeszcze tego nie robimy :)
To zasadniczo miałem na myśli,ktoś zawsze musi iść na pierwszy ogień i dobrze gdy będą to wozy z poznania.

Voyager

Post autor: Voyager » 06 sty 2007, 10:55

jacek pisze:To akurat nie jest gniot,a twój post nie może świadczyć o jakosci produktów Jelcza.
Jejka no... Przecierz nie mówie że świadczy tylko że mam osobisty uraz :lol: (Chodziło o Odkurzacza)

Czy takie remonty generalne Nerwoplanków miałyby oznaczać np. zmianę ściany przedniej i tylnej na taką z serii Evolution :?:

jacek
Zbanowany
Posty: 2505
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 06 sty 2007, 11:08

Voyager pisze:Czy takie remonty generalne Nerwoplanków miałyby oznaczać np. zmianę ściany przedniej i tylnej na taką z serii Evolution
Jak wyżej pisał Piotrek,na razie nasz rodzimy przewożnik nie poszukuje wykonawcy remontów na te wozy.Po wykonaniu remontów na wozach poznańskich będzie wiadomo jak te remonty przeprowadzono i czy zmienił się wygląd zewnętrzny neosiów?

Awatar użytkownika
Filip7370
Posty: 506
Rejestracja: 01 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Filip7370 » 06 sty 2007, 12:05

I wyjadą warszawskie neoplany serii K 8-[ :twisted: <LOL>
Na zawsze w mojej pamięci Jelcz M180/Volvo B10MA/Steyr SG18 MZA #7370 1993-2009 :rip:
Już każdy powiedział to co wiedział, trzy razy wysłuchał dobrze mnie. Wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest.
Moje życie jest jak beczka, tylko nie wiem czy śmiechu czy prochu.

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 2297
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 09 sty 2007, 1:23

Pewnie Neoplany podzielą los niektórych "kwadratów" - pójdą na złom bez remontu szybciej niż się to komukolwiek wydaje.
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

705
Zbanowany
Posty: 133
Rejestracja: 05 wrz 2006, 19:06
Lokalizacja: TARCHOMIN

Post autor: 705 » 09 sty 2007, 1:36

ZaciszaniN pisze:Pewnie Neoplany podzielą los niektórych "kwadratów" - pójdą na złom bez remontu szybciej niż się to komukolwiek wydaje.
Ktory kwadrat jest bez remontu?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 sty 2007, 1:43

705 pisze:Ktory kwadrat jest bez remontu?
Te, które już pocięto? :-s :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

705
Zbanowany
Posty: 133
Rejestracja: 05 wrz 2006, 19:06
Lokalizacja: TARCHOMIN

Post autor: 705 » 09 sty 2007, 1:47

Bastian pisze:
705 pisze:Ktory kwadrat jest bez remontu?
Te, które już pocięto? :-s :P
Ktore kwadraty pocieto? Ja nic o nich niewiem.

empi
Posty: 33
Rejestracja: 09 sty 2007, 17:11
Lokalizacja: Radom

Post autor: empi » 09 sty 2007, 17:42

Też nie słyszałem o kasacjach kwadratów. A co do Neoplanów, to ciekaw jestem jak będą w ogóle wyglądały ich NG, ale raczej nie posuną się do wymiany ścian przednich i tylnych (chociaż byłoby to ciekawe). Zastanawia mnie czy MZA osiągnie kiedyś taki poziom, jaki mają rozwinięte miasta zachodnioeuropejskie - czyli będzie wycofywać autobusy po 10 latach eksploatacji :-k Tak czy owak, cieszę się że w tym roku po zakupach i przekazaniu obsługi części brygad ajentom wreszcie drastycznie zmaleje ilość Ikarusów... Najwyższy czas.

TLG
Posty: 5890
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 09 sty 2007, 17:45

Trzeba poczekać aż poznańskie Neoplany przejdą remonty i co z tego wyszło.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 09 sty 2007, 17:51

Trzeba poczekać aż poznańskie Neoplany przejdą remonty i co z tego wyszło.
Raczej na pewno nie grozi im obudowa Solarisa ;)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

jacek
Zbanowany
Posty: 2505
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 09 sty 2007, 19:05

Zastanawia mnie kwestia Cwsu.
Zakład od kilkunastu lat przystosowany do wiekszosci napraw Ikarusa.
Dobiegają po woli ostatnie dni tych wozów,coraz mniej wozów jest remontowana, coraz więcej kasowana.
Były już redukcje etatów, czyli lata świetności już za zakładem na Włościańskiej.
Może chcac ratować tą filie, warto pomyśleć nad przystosowaniem jej do remontów jakiejś marki autobusu.Można by było przeprowadzać remonty autobusów nie koniecznie tylko MZA, zasilając w ten sposób skromną kieszeń naszego potentata od przewozów miejskich. :-k

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 10 sty 2007, 21:16

102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Filip7370
Posty: 506
Rejestracja: 01 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Filip7370 » 10 sty 2007, 21:25

To wkońcu coś się napatoczyło, czy ktoś wie coś o nich?
Pozatym kiedy tantus wraca do Wawy :dance:
Na zawsze w mojej pamięci Jelcz M180/Volvo B10MA/Steyr SG18 MZA #7370 1993-2009 :rip:
Już każdy powiedział to co wiedział, trzy razy wysłuchał dobrze mnie. Wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest.
Moje życie jest jak beczka, tylko nie wiem czy śmiechu czy prochu.

jacek
Zbanowany
Posty: 2505
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 10 sty 2007, 21:30

205WrAs pisze:Pozatym kiedy tantus wraca do Wawy
Jeszcze chyba nie wyjechal nawet( pod postacią odkurzacza)?

ODPOWIEDZ