Przegubowce - gdzie są potrzebne, a gdzie nie?

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Ikarus 5780
Posty: 756
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 16 mar 2007, 11:53

Moim zdaniem niektóre brygady (całki) 162 mogły by być solówkowe.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 16 mar 2007, 13:09

Za czasów Chełmskiej było to 7/162. Teraz jest tylko 013A/162 ze Stalowej... Najlepiej jakby Ostrobramska wsadziła swoje Solarisy U15, odpowiednie wozy na tą linię.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24947
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 19 mar 2007, 8:15

dzidek pisze:o ile dobrze pamiętam linia 301 zaraz po wydłużeniu trasy kursowała w szczycie nawet co 7-8 minut !!
Ciekawe! Ja sobie nie przypominam. Od czasu wejścia na miasto ITSu z krótkimi MANami rozkład 123 był w kategorii częstotliwości niezwykle stabilny i póki co się nic nie zmieniło. A 301 od zawsze (w mojej pamięci) było koordynowane z 123.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ness
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 06 kwie 2007, 22:59

dzidek pisze:Dziś po 14 na przystanku Odyńca pasażerowie ledwo zmieścili się do solówki na 301. Dalej było tylko gorzej. Na przystanku Wołoska bardzo wiele osób mimo szczerych chęci nie dało rady wejść do Ikarusa. Ile jeszcze ludzie mają się upychać w solówkach na 301 ?
Na podstawie codziennych obserwacji imo bajzel na Odyńca i Racławickej nie wynika z solówek na 301. Tabor jest dobrze dobrany do popytu na tym odcinku.
Problemem jest trzymanie się rozkładu przez 172. Jak to wygląda z 301 nie wiem bo nim jeżdzę, ale załóżmy, że jeździ w miarę punktualnie.
Powód to lewsoskręty przy Bonifacego i Dolnej dla 172. Glównie przy Dolnej, gdzie korek jest praktycznie przez cały dzień.
Jedni kierowcy ustawiają sie na pas do skrętu w lewo, inni wpychaja się na skrzyżowanie z pasa dla jadących prosto. Oszczędnośc na oko ze 2-3 min przy Bonifacego i koło 7-8 min przy Dolnej.
I tak przy Wołoskiej->Ochota ok 16.30 potrafi sie zrobić 15 minutowa dziura - 30 czy 40 osób czekających na przystanku. Drugie tyle przy Odyńca i Tagore'a...
Imo cieżka do sensownego załatwienia sprawa.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 maja 2007, 16:06

Sam co prawda narzekałem na ciasnotę w 130, ale dzisiejsze 8110 :arrow: 5/130 to już z kolei przesada...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5554
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 19 maja 2007, 17:11

Dlaczego przesada? Ciepło, słońce świeci, pogoda w sam raz na Powsin. A autobus w sam raz na taką pogodę :smile: .

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 maja 2007, 21:15

Co do Powsina - zgoda, więc dzisiejsze 8105 -> 1/130 wybaczę. Ale po co 8116 na 505? Naprawdę są w tym mieście linie, na których takie wozy bardziej by się przydały...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 1727
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 20 maja 2007, 21:24

Bastian pisze:Naprawdę są w tym mieście linie, na których takie wozy bardziej by się przydały...
jakie na przykład :>

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 maja 2007, 21:25

Choćby 172...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5554
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 20 maja 2007, 21:26

116, 503, 172...

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 20 maja 2007, 21:28

Na 505 to powinien być nakaz wypuszczania Solarisów U15....

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 1727
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 20 maja 2007, 21:38

TGM pisze:116, 503, 172...
no ale widocznie kierowcy jeżdzący na tych brygadach w danych dniach mają sprawne swoje SU15 i to właśnie nimi chcą wyjechać...A przykładowo taki kierowca,który miał 505 - nie mógł wyjechać swoją deskorolką...pozwolił sobie nabić trochę kilosów nowemu SU18 ;-)

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5554
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 20 maja 2007, 21:43

Tu nie powinno być żadnego "widzimisię" kierowców, tylko normalny prikaz ZTMu: kiedy tylko można, na 116 przeguby. Zwłaszcza w DS, zwłaszcza w lecie, zwłaszcza przy ładnej pogodzie.

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 1727
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 20 maja 2007, 21:48

TGM pisze:Tu nie powinno być żadnego "widzimisię" kierowców, tylko normalny prikaz ZTMu
źle sprecyzowałem...kierowca bez sprawnej deskorolki dostaje na takie 505 SU18 od dyspozytora to niby czemu ma odmówić.Kurde 3 metry więcej autobusu jeżdzą po tak dużym osiedlu jak Ursynów a wy jeszcze narzekacie :D :D

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 maja 2007, 22:58

solaris8315 pisze:Na 505 to powinien być nakaz wypuszczania Solarisów U15....
I U10 przez większość dnia świeciłyby pustkami.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Zablokowany