Kolejki wąskotorowe

Moderator: JacekM

Jacenty
Posty: 77
Rejestracja: 03 lis 2006, 0:45
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Jacenty » 12 mar 2008, 9:29

Obrazek

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 12 mar 2008, 11:44

Jaa topienie Marzanny :aloha:
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1715
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 12 mar 2008, 12:23

Jako stary pasażer kolejki / od półwiecza - niestety z kilkunastoletnią dziurą od początku lat 90 -tych / mogę tylko cieszyć się , że kolejka dalej "dyszy i sapie".
Pozdrawiam opiekunów i dobrych duchów kolejki piaseczyńskiej.

Niestety , tak się składa że rzadko widzimy się w Złotokłosie , ale zawsze macham do przejeżdżającego peiksa.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 12 mar 2008, 14:15

mateusz72 pisze:Jaa, topienie Marzanny
:arrow: Taaa, 6 kwietnia. To chyba jakiejś niedotopionej wcześniej :D.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1715
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 12 mar 2008, 15:00

Powinni zamienić na MARZANA O-) .
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 12 mar 2008, 22:27

Ciekawe czy w tym roku Kwitnąca Jabłoń będzie połączona z festynem w Grójcu?
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 13 mar 2008, 17:36

proTALENT pisze:Powinni zamienić na MARZANA O-) .
To idziemy?

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1715
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 13 mar 2008, 19:45

Co to za regres w moim nicku ? Gdzie Premo zgubiłeś przedrostek pro ? Rozumiem , że teraz każdy podpadnięty u ciebie "zarobi" przedrostek anty np. ;-) antyRufio.

[ Dodano: 2008-03-13, 21:40 ]
Znów Premo namieszałeś , gdzie się podział "anty". Czy ja na imprezie muszę opuszczać toasty i pilnować swojego nicka na wawkomie (-X
ZUS fundatorem emigracji

ŁUKASZ_1
Posty: 117
Rejestracja: 16 sty 2006, 23:37
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Post autor: ŁUKASZ_1 » 19 wrz 2008, 0:53

Wycieczka kończąca sezon letni Kolei Wąskotorowej

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa zaprasza 21 września 2008 roku o godzinie 11:00 na specjalną wycieczkę kończąca sezon letni Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej. Pociąg wyjedzie ze stacji w Piasecznie (ul. Sienkiewicza 14) o godzinie 11:00, natomiast powrót do Piaseczna zaplanowany jest o godzinie 16:00. Bilet na specjalną wycieczkę można zarezerwować telefoniczne pod numerem: 022 75 67 638 albo 0 607 155 188.

Dodatkowa Informacja Piaseczyńskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej: bardzo długo utrzymywane były stałe ceny biletów, ale niestety życie zmusiło ich do dokonania korekty cen w niektórych usługach. Bilet normalny kosztuje 25 zł. Bilet ulgowy (pasażerowie od lat 4 do 17) 12 zł. Bilet ulgowy specjalny (dzieci do lat trzech) 5 zł.

[ Dodano: Pią 19 Wrz, 2008 00:59 ]
Obrazek

Nie ma pieniędzy na wąskotorówkę w Grójcu

Pociągi turystyczne do Grójca nie dojadą. Piaseczyńskie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej stara się o fundusze.

Już w zeszłym roku miała dojeżdżać do Grójca kolejka wąskotorowa. Nic jednak z tego nie wyszło. Stacja Grójec zarasta chwastami i krzakami.
Plany odtworzenia turystycznego ruchu kolejką wąskotorową miało Piaseczyńskie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej. - I mamy nadal. Ale wszystko rozbija się o pieniądze - powiedział Jerzy Chmielewski, prezes zarządu towarzystwa.

NIE UDAŁO SIĘ
Plany były ambitne. W zeszłym roku nawet rozpoczęto remontowanie torowiska na terenie powiatu grójeckiego - wymieniono część starych torów i drewnianych podkładów. Ładnie odtworzono torowisko przecinające drogę tranzytową numer 50 w Janówku. Stąd do Grójca, w linii prostej, tak jak przebiegają tory, jest już bardzo niedaleko. Prezes Piaseczyńskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej mówił w lipcu zeszłego roku, że za kilkanaście dni kolejka będzie jeździła do Grójca. Oczywiście miała być uporządkowana i ładnie zrobiona stacja w tym mieście.

- Nie udało się. Ale nadal będziemy starali się o uruchomienie kolejki turystycznej do Grójca. Chcemy namówić miejscowe samorządy, miasta i powiaty, do włączenia się w odtworzenie kolejki - dodał Jerzy Chmielewski.

Ile potrzeba pieniędzy na odtworzenie linii do Grójca, nie potrafił powiedzieć. Poinformował, że towarzystwo stara się również o pieniądze z zewnątrz, między innymi z funduszy unijnych. - Chętnie powitamy działalność kolejki. Możemy rozważyć nasz udział w kosztach przedsięwzięcia, ale musimy mieć sprecyzowane, na co zostaną wydane pieniądze. Chcemy zobaczyć biznesplan. I kto ma jeszcze dołożyć do finansowania kolejki turystycznej oraz czy kolejka sama utrzyma się - powiedział Janusz Różycki, starosta grójecki.

KOLEJKA JEŹDZIŁA PRZEZ ZIEMIĘ GRÓJECKĄ
Na razie kolejka wąskotorowa jeździ tylko na trasie Piaseczno - Tarczyn. Jeszcze kilkanaście lat temu przez powiat grójecki można było podróżować kolejką wąskotorową.
Turystyczny szlak wiódł z Piaseczna przez Grójec do Mogielnicy i Nowego Miasta. Potem, ze względu na coraz mniejszą liczbę przewozów i osób, zamykane były kolejne jej odcinki. Najpierw w 1988 roku z Grójca do Nowego Miasta, aż do całkowitego wstrzymania przewozów pasażerskich w 1991 roku, a towarowych pięć lat później. Przez jakiś czas organizowano przejazdy na zamówienie zorganizowanych grup i obsługując imprezy okolicznościowe.

Roman Furciński

Źródło: Echo Dnia

fluger
Posty: 523
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:28

Post autor: fluger » 06 sty 2009, 13:43

Przecież 50 lat temu z dworca południowego jeździła w tamtą okolicę kolejka, i chyba w Piasecznie tory jeszcze się zachowały.

Awatar użytkownika
span
Posty: 500
Rejestracja: 15 gru 2005, 0:47
Lokalizacja: OcHoTa rEwIr

Post autor: span » 06 sty 2009, 13:53

fluger pisze:Przecież 50 lat temu z dworca południowego jeździła w tamtą okolicę kolejka, i chyba w Piasecznie tory jeszcze się zachowały.
Tak zachowały się.......do Tarczyna. A co to ma do tematu :?:
KS Unibax Toruń - mój klub
503 - moja linia
208 - linia z przymusu

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 3448
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 06 sty 2009, 14:56

span pisze:Tak zachowały się.......do Tarczyna. A co to ma do tematu :?:
Tarczyn to wtedy nazywała się jedna ze stacji, która faktycznie leżała na ternie dzisiejszej miejscowości Ruda. :P A tory konkretniej idą do Nowego Miasta przez Grójec itp.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1715
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 06 sty 2009, 15:02

Może fluger pamięta rok 1939 kiedy wagon motorowy produkcji Lilpopa,Rau,Loewensteina pokonywał odcinek Szczaki-Złotokłos :arrow: Warszawa Szopy/ później W-wa Południowa/ w rozkładowym czasie 45 minut.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
span
Posty: 500
Rejestracja: 15 gru 2005, 0:47
Lokalizacja: OcHoTa rEwIr

Post autor: span » 06 sty 2009, 15:39

Santos pisze:
span pisze:Tak zachowały się.......do Tarczyna. A co to ma do tematu :?:
A tory konkretniej idą do Nowego Miasta przez Grójec itp.
Gdzie tory idą to ja wiem. Napisałem tylko nazwę stacji do której dojeżdża pociąg w obecnej chwili.
KS Unibax Toruń - mój klub
503 - moja linia
208 - linia z przymusu

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 3448
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 06 sty 2009, 16:01

span pisze:
Santos pisze: A tory konkretniej idą do Nowego Miasta przez Grójec itp.
Gdzie tory idą to ja wiem. Napisałem tylko nazwę stacji do której dojeżdża pociąg w obecnej chwili.
Nie wiem dokładnie jak to ostatnio wygląda, ale chyba jeszcze z dwa lata temu kolejka dojeżdżała do końca, czyli do Nowego Miasta #-o

ODPOWIEDZ