Złoty nektar bogów

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 05 lut 2008, 11:20

Ty go w mordę, on cię na ziemię.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
rzeznik
Posty: 500
Rejestracja: 13 maja 2007, 19:41
Lokalizacja: z masarni

Post autor: rzeznik » 05 lut 2008, 13:04

Ja bym to inaczej ujal. Walczmy z alkoholizmem - pijmy wiecej, zeby inni mieli mniej...
Hm... Mowicie, ze Lwowskie warte sprobowania? Przetestuje w najblizszym czasie :]
Obolona juz pilem, ale chyba sa ze 3 rodzaje, a ja nie pamietam ktory to byl. W kazdym razie bardzo przyzwoity.
Co do Czarnkowa, to pilem Noteckie i Irlandzkie (ciemne) - to drugie jest zdecydowanie najlepszym ciemnym piwem, jakim sie raczylem. Polecam!
W ogole to polecam sklep "Wine of dreams" na Koszykowej tuz obok Wydzialu Architektury PW - wybor jest dosyc duzy (dwie lodowki + spory regal importowanych) :)
rury

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 05 lut 2008, 14:37

rzeznik pisze:Mowicie, ze Lwowskie warte sprobowania?
Oj warte, warte, jest takie... przedwojenne.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 lut 2008, 16:19

Gacek pisze:Gdzie można kupić Lwowskie? Poluję na nie!
W Hali Banacha na przykład, w Kangurku przy stacji metra Stokłosy takoż.

A widział ktoś Cerneho Velkopopovickeho Kozla w Warszawie? :>
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

PiotrekP
Posty: 3497
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 05 lut 2008, 17:37

Szamot pisze:*) Ustawa o wychowaniu w trzeźwości.
R
O
T
F
L
:D

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 05 lut 2008, 17:48

http://www.silesia-region.pl/kopm/ustawa1.html
A który dokładnie punkt ustawy?

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 05 lut 2008, 17:53

Nie popadajmy w paranoję, wawkom to nie TV :!:

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 05 lut 2008, 17:57

Poza tym kogo zamierzacie wychowywać?

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 05 lut 2008, 18:39

Tm pisze:Oj warte, warte, jest takie... przedwojenne.
eee, przedwojenne to jest Lwowskie Svitle, tego do nas nie eksportują bo jest strasznie cienkie, bodajże 3,8%
rzeznik pisze:Wine of dreams" na Koszykowej
taa, słynna "Jola" szkoda tylko że jest strasznie drogi...
A widział ktoś Cerneho Velkopopovickeho Kozla w Warszawie? :>
z tego co wiem, Kozel jest grupy SAB-Miller i oni raczej nie chcą żeby był dostepny w PL :D

A wiecie może czy jest jeszcze ta promocja Belfasta, z kapslami uprawniającymi do odebrania gratisowego piwa?

SP45-166
Zbanowany
Posty: 361
Rejestracja: 22 mar 2006, 11:16
Lokalizacja: ZTM to imbecyle!!!

Post autor: SP45-166 » 05 lut 2008, 19:51

A tak w ogóle od siebie to polecam Kasztelana z Sierpca :) Moje ulubione :)
http://kasztelan.byss.pl/
Jak dla mnie najlepsze- klasyczne jasne, z głębią smaku, lekko słodkawe, nie za mocno zgazowane, nie razi zbytnią goryczką. Najlepsze z butelki, chłodne. Po 10 piwach objawów kaca ani nawet ciężkiej głowy nie stwierdzono :) Kilka nagród ogólnopolskich mówi sama za siebie. Ale szkoda że po przejęciu przez Carlsberg to już nie ten Kasztelan co kiedyś...
A w ogóle polecam niepastrezyownego którego wytwarzają tylko w lato. Kiedyś tak za dawnych czasów jak się Bipą pod SU45 do Sierpca jeździło to tak smakował kasztelan jasny, a teraz... tylko na lato trzeba czekać :)

PS Nie poleca się picia innych piw po Kasztelanie (przed zresztą też). Po trzech Kasztelanach kupiliśmy po Tyskim. Po pierwszym łyku jeden parsknął jak koń, trzech wypluło i wylało resztę Tyskiego, a piąty puścił bełta :) To daje obraz jak wspaniałe w porównaniu z niezłym przecież piwem jakim jest Tyskie, są piwka z małych lokalnych browarów :)
Pogrążacie się coraz bardziej!

Awatar użytkownika
rzeznik
Posty: 500
Rejestracja: 13 maja 2007, 19:41
Lokalizacja: z masarni

Post autor: rzeznik » 05 lut 2008, 20:04

SP45-166 pisze:A tak w ogóle od siebie to polecam Kasztelana z Sierpca :)
No to mam kolejna pozycje do listy :) Tylko jeszcze trzeba go gdzies wypatrzyc w Wawie.
rury

SP45-166
Zbanowany
Posty: 361
Rejestracja: 22 mar 2006, 11:16
Lokalizacja: ZTM to imbecyle!!!

Post autor: SP45-166 » 05 lut 2008, 20:21

rzeznik pisze:
SP45-166 pisze:A tak w ogóle od siebie to polecam Kasztelana z Sierpca :)
No to mam kolejna pozycje do listy :) Tylko jeszcze trzeba go gdzies wypatrzyc w Wawie.
Podobno to wyrób lokalny. Ale spotykało się go w zadupiastym sklepiku w dobrej koło limanowej, trafiało się go w wielu wielu innych miejscach. Odkąd browar trafił pod skrzydła międzynarodowego Carlsberga zmieniła się się polityka dystrybucji i poza Mazowszem jest raczej cięzko dostępny :( A kiedyś z opowiadań Sierpczaków podobno całe dziesiątki tirów rozjeżdżały się codzień w Polskę z tym produktem...
W mojej głowie funkcjonuje wirtualna mapa ze sklepami z tym piwem... najbliżej Stalowej? Sklepik przy przystanku piotra Skargi kier Dw. Wileński, na Ząbkowskiej też chyba był taki monopol, i tam z tego co kojarzę też mieli.
Pogrążacie się coraz bardziej!

Awatar użytkownika
rzeznik
Posty: 500
Rejestracja: 13 maja 2007, 19:41
Lokalizacja: z masarni

Post autor: rzeznik » 05 lut 2008, 21:06

[quote="SP45-166"][/quote]
Tego Kasztelana to juz gdzies widzialem, ale nie moge sobie przypomniec gdzie... Swoja droga dzieki za namiary na sklepy, ale najpierw sprobuje sil w sklepach na Brodnie - moze nie trzeba bedzie jechac az na Pragie :]

Edit:
Jeszcze do niedawna mozna bylo dostac wynalazek o nazwie Frater Podwójny - niebo w gebie! Niestety, teraz browar Belgia, ktory to produkowal, zostal wykupiony i teraz beda tam robic Harnasia (błe...), wiec nie wiem czy jeszcze gdzies sie toto kupi. Byc moze jakies ostatnie niedobitki gdzies sa...
rury

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 05 lut 2008, 21:06

Kasztelan to jest wszędzie i regionalność tego piwa jest dla mnie dalece wątpliwa od kiedy został przejęty przez Okocim, czyli Carlsberg, choć przyznam, że nie widziałem jeszcze nigdzie w Warszawie niepasteryzowanego, a może to nowość?

[ Dodano: 2008-02-05, 21:09 ]
jasiu pisze:A wiecie może czy jest jeszcze ta promocja Belfasta, z kapslami uprawniającymi do odebrania gratisowego piwa?
Chyba jakoś krótko była, może im się to nie opłacało, bo za dużo darmowych browarków się rozchodziło, kurcze ja nie patrzyłem co jest pod kapslami:/

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 lut 2008, 21:12

TOMEK pisze:że nie widziałem jeszcze nigdzie w Warszawie niepasteryzowanego
Zdarzyło mi się trafić Kasztelana npas w sklepie nocnym na Grójeckiej między Siewierską a Baśniową, ale teraz chyba został wyparty przez normalnego.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ