Strona 6 z 74

: 15 lip 2011, 16:06
autor: MeWa
pawcio pisze:Komunikaty głosowe Knapika dostarcza ZTM. Jakie TW dostaną, takie puszczą w eter.
no to czemu funkcjonują zarówno zapowiedzi Kina Ochota, jak i Och-Teatru w wykonaniu Knapika?

: 16 lip 2011, 18:46
autor: bepe
Knapik ma po prostu swoje kaprysy. Dziś w A188 pięć razy zapowiedział "następny przystanek Os. Wilga", podobnie "następny przystanek Narodowa", niektóre następne przystanki zapowiadał trzy razy, ale za to przystanek Poprawna (i parę innych) zapowiedział jako "następny przystanek (tu pauza) przystanek na żądanie". ;-)

: 17 lip 2011, 0:15
autor: fraktal
To i tak dobrze, że libero coś w ogóle mówił, bo jeszcze do niedawna Libero i Soliny milczały w ogóle, poza nielicznymi wyjątkami, a teraz jednak coś gadają. ;-)

: 17 lip 2011, 21:14
autor: MeWa
fraktal pisze:To i tak dobrze, że libero coś w ogóle mówił, bo jeszcze do niedawna Libero i Soliny milczały w ogóle, poza nielicznymi wyjątkami, a teraz jednak coś gadają. ;-)
no nie wiem, u mnie na 208 to Libero przestało już gadać...

: 17 lip 2011, 21:24
autor: SławekM
MeWa pisze:
fraktal pisze:To i tak dobrze, że libero coś w ogóle mówił, bo jeszcze do niedawna Libero i Soliny milczały w ogóle, poza nielicznymi wyjątkami, a teraz jednak coś gadają. ;-)
no nie wiem, u mnie na 208 to Libero przestało już gadać...
No na pewno, skoro są tylko Alpina :P

: 17 lip 2011, 21:27
autor: MeWa
SławekM pisze:
MeWa pisze:no nie wiem, u mnie na 208 to Libero przestało już gadać...
No na pewno, skoro są tylko Alpina :P
mea culpa :P miały być Alpina. W nich ostatnio nie słychać zapowiedzi.

: 17 lip 2011, 23:06
autor: Szeregowy_Równoległy
daniel.k pisze:ja swoim znajomym nieznającym Warszawy, a czasami poruszającym się po niej tramwajem i autobusem zawsze mówię aby nie słuchali zapowiedzi i nie patrzyli na wyświetlacz LCD bo często bywają tam błędne zapowiedzi. mówię ima by patrzyli na przystanki i ich nazwy a gdy nie sa pewni gdzie wysiąść to pytają kierowcy
Przestań, wsiadłem do tramwaju w Katowicach, skasowałem bilet, po czym postanowiłem spojrzeć na jakąś tablicę, co by się zorientować, gdzie dojadę. Najpierw zdziwiło mnie, że nie ma żadnej, ale to żadnej informacji odnośnie chociażby kierunku, w którym ten tramwaj się porusza. O przystankach pośrednich, bądź trasie nie śmiałem nawet marzyć. Zaprawdę, powiadam wam: nie narzekajcie, bo u nas i tak jest zajebiście. Serio serio.

: 19 lip 2011, 17:23
autor: ashir
A jak ja ostatnio jechałem Swingiem w Gdańsku to mogłem się dowiedzieć na jakich paru ostatnich przystanków tramwaj się zatrzymywał. Ale za cholerę nie mogłem się dowiedzieć jakie są najbliższe przystanki, nawet kraniec nie był wyświetlony (mówię o wewnętrznej informacji pasażerskiej). ](*,)

: 19 lip 2011, 20:10
autor: mobil one
Bzdury ! Kraniec jest wyświetlany,razem z numerem linii. Akurat informacja pasażerska w gdańskich Swingach jest wspaniale rozwiązana.
Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów,bardzo przydałaby się i w naszym mieście.Plus zdjęcia otoczenia przystanku jak to mam miejsce w w/w tramwajach ZKM.

: 19 lip 2011, 20:57
autor: chester
Ashir ma częściowo rację, bo trasa kulek przewija się skokowo, co ileś przystanków, więc zdarzają się momenty, że kulka jest na górze, a wtedy widać wiele przeszlych przystanków, a tylko jeden przyszły.

: 19 lip 2011, 20:59
autor: MC
ashir pisze:A jak ja ostatnio jechałem Swingiem w Gdańsku
mobil one pisze:Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów
Zdjęcie proszę bo nie wiem o czym mówicie :)

: 20 lip 2011, 12:26
autor: ashir
mobil one pisze:Bzdury ! Kraniec jest wyświetlany,razem z numerem linii. Akurat informacja pasażerska w gdańskich Swingach jest wspaniale rozwiązana.
Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów,bardzo przydałaby się i w naszym mieście.Plus zdjęcia otoczenia przystanku jak to mam miejsce w w/w tramwajach ZKM.
Jakie bzdury. Dobrze pamiętam, bo jechałem 1,5 tygodnia temu. ;-) Wydawało mi się, że wewnątrz nie był wyświetlany kraniec, ale może się mylę. Zdecydowanie wolę model warszawski, że znam wszystkie przystankie na trasie, a nie zaledwie kilka przystanków i czasem te co już były. ](*,) Co do zdjęć mijanych obiektów to nie wiem czy są niezbędne. :-?
chester pisze:Ashir ma częściowo rację, bo trasa kulek przewija się skokowo, co ileś przystanków, więc zdarzają się momenty, że kulka jest na górze, a wtedy widać wiele przeszlych przystanków, a tylko jeden przyszły.
Zgadza się. Gdy wsiadłem w Swinga na linii 6 na przystanku Dworzec Główny w kierunku Chełma Witosa to ten problem był. Z powrotem, gdy wracałem 11 to było wszystko dobrze. Dla mnie to była dezoinformacja. Bo zamierzałem jechać 11 w obydwie strony, ale podjechał Swing na 6 jadący na tą samą pętlę, więc wsiadłem. Po jakimś czasie się przeraziłem, bo wyswietlały się przystanki, które dawno tramwaj minął.

: 20 lip 2011, 13:54
autor: Tyrystor
MC pisze:
ashir pisze:A jak ja ostatnio jechałem Swingiem w Gdańsku
mobil one pisze:Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów
Zdjęcie proszę bo nie wiem o czym mówicie :)
http://www.phototrans.eu/14,442538,0,Pe ... _1011.html

Jeśli dobrze pamiętam, to na tej drodze wyświetlonej pod sufitem wyświetla się kilka przystanków symbolizowanych właśnie kulkami (chyba czerwonymi).

: 20 lip 2011, 14:01
autor: chester
Tyrystor pisze: http://www.phototrans.eu/14,442538,0,Pe ... _1011.html
Jeśli dobrze pamiętam, to na tej drodze wyświetlonej pod sufitem wyświetla się kilka przystanków symbolizowanych właśnie kulkami (chyba czerwonymi).
Nie, przystanki wyświetlane są jako "dołki" na tej strzałce, natomiast kulka z logo ZKM Gdańsk przetacza się od dołka do dołka w zależności od pozycji tramwaju na trasie. Strzałka obejmuje circa 6-8 przystanków i one się nie przewijają - jak kulka dokula się do samej góry, strzałka robi refresh i nowe przystanki wyświetlają się od dołu do góry, a kulka znajduje się znów na dole. Taki wodotrysk, nie do końca dopracowany.

: 20 lip 2011, 14:11
autor: piotram
Jak byłem osrtatnio to najczęściej wyświetlał się kierunek przeciwny :D