: 15 lip 2011, 16:06
no to czemu funkcjonują zarówno zapowiedzi Kina Ochota, jak i Och-Teatru w wykonaniu Knapika?pawcio pisze:Komunikaty głosowe Knapika dostarcza ZTM. Jakie TW dostaną, takie puszczą w eter.
Forum warszawskiego transportu publicznego
https://wawkom.waw.pl/
no to czemu funkcjonują zarówno zapowiedzi Kina Ochota, jak i Och-Teatru w wykonaniu Knapika?pawcio pisze:Komunikaty głosowe Knapika dostarcza ZTM. Jakie TW dostaną, takie puszczą w eter.
no nie wiem, u mnie na 208 to Libero przestało już gadać...fraktal pisze:To i tak dobrze, że libero coś w ogóle mówił, bo jeszcze do niedawna Libero i Soliny milczały w ogóle, poza nielicznymi wyjątkami, a teraz jednak coś gadają.
No na pewno, skoro są tylko AlpinaMeWa pisze:no nie wiem, u mnie na 208 to Libero przestało już gadać...fraktal pisze:To i tak dobrze, że libero coś w ogóle mówił, bo jeszcze do niedawna Libero i Soliny milczały w ogóle, poza nielicznymi wyjątkami, a teraz jednak coś gadają.
mea culpaSławekM pisze:No na pewno, skoro są tylko AlpinaMeWa pisze:no nie wiem, u mnie na 208 to Libero przestało już gadać...
Przestań, wsiadłem do tramwaju w Katowicach, skasowałem bilet, po czym postanowiłem spojrzeć na jakąś tablicę, co by się zorientować, gdzie dojadę. Najpierw zdziwiło mnie, że nie ma żadnej, ale to żadnej informacji odnośnie chociażby kierunku, w którym ten tramwaj się porusza. O przystankach pośrednich, bądź trasie nie śmiałem nawet marzyć. Zaprawdę, powiadam wam: nie narzekajcie, bo u nas i tak jest zajebiście. Serio serio.daniel.k pisze:ja swoim znajomym nieznającym Warszawy, a czasami poruszającym się po niej tramwajem i autobusem zawsze mówię aby nie słuchali zapowiedzi i nie patrzyli na wyświetlacz LCD bo często bywają tam błędne zapowiedzi. mówię ima by patrzyli na przystanki i ich nazwy a gdy nie sa pewni gdzie wysiąść to pytają kierowcy
ashir pisze:A jak ja ostatnio jechałem Swingiem w Gdańsku
Zdjęcie proszę bo nie wiem o czym mówiciemobil one pisze:Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów
Jakie bzdury. Dobrze pamiętam, bo jechałem 1,5 tygodnia temu.mobil one pisze:Bzdury ! Kraniec jest wyświetlany,razem z numerem linii. Akurat informacja pasażerska w gdańskich Swingach jest wspaniale rozwiązana.
Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów,bardzo przydałaby się i w naszym mieście.Plus zdjęcia otoczenia przystanku jak to mam miejsce w w/w tramwajach ZKM.
Zgadza się. Gdy wsiadłem w Swinga na linii 6 na przystanku Dworzec Główny w kierunku Chełma Witosa to ten problem był. Z powrotem, gdy wracałem 11 to było wszystko dobrze. Dla mnie to była dezoinformacja. Bo zamierzałem jechać 11 w obydwie strony, ale podjechał Swing na 6 jadący na tą samą pętlę, więc wsiadłem. Po jakimś czasie się przeraziłem, bo wyswietlały się przystanki, które dawno tramwaj minął.chester pisze:Ashir ma częściowo rację, bo trasa kulek przewija się skokowo, co ileś przystanków, więc zdarzają się momenty, że kulka jest na górze, a wtedy widać wiele przeszlych przystanków, a tylko jeden przyszły.
http://www.phototrans.eu/14,442538,0,Pe ... _1011.htmlMC pisze:ashir pisze:A jak ja ostatnio jechałem Swingiem w GdańskuZdjęcie proszę bo nie wiem o czym mówiciemobil one pisze:Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów
Nie, przystanki wyświetlane są jako "dołki" na tej strzałce, natomiast kulka z logo ZKM Gdańsk przetacza się od dołka do dołka w zależności od pozycji tramwaju na trasie. Strzałka obejmuje circa 6-8 przystanków i one się nie przewijają - jak kulka dokula się do samej góry, strzałka robi refresh i nowe przystanki wyświetlają się od dołu do góry, a kulka znajduje się znów na dole. Taki wodotrysk, nie do końca dopracowany.Tyrystor pisze: http://www.phototrans.eu/14,442538,0,Pe ... _1011.html
Jeśli dobrze pamiętam, to na tej drodze wyświetlonej pod sufitem wyświetla się kilka przystanków symbolizowanych właśnie kulkami (chyba czerwonymi).