Tramwaje na świecie

Moderator: JacekM

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 13 lip 2011, 18:57

Glonojad pisze:Przydałoby się coś takiego w Warszawie, tyle, że... po 2014 rozwoju tramwajów się nie przewiduje.
:shock: Jak to się nie przewiduje? Połączenia typu Tarchomin - Żerań FSO, czy Dw. Zachodni - Wilanów to już tylko S-F?
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 13 lip 2011, 19:47

Masz na to jakiś kontrakt? Nie. Może będzie w 2015, może w 2035, tak? To kto ma się tym zająć w ciemno? TW, które się straszy, że "jak będziecie niegrzeczni, to prywaciarza sprowadzimy"? ZTM, który tak wspaniale dokumentację na tramwaj tarchomiński prowadzi a pod płaszczykiem tramwaju na Gocław chce przepchnąć pasy autobusowe? BDiK, którego roczny budżet jest mniejszy niż jednej wspólnoty mieszkaniowej?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 13 lip 2011, 21:02

Nie pytałem ironicznie, tylko zwyczajnie: czy wszystko poza rozpoczętą budową linii po TMP może zostać odsunięte na "św. Nigdy"?
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

wlv
Posty: 47
Rejestracja: 28 cze 2011, 20:38

Post autor: wlv » 13 lip 2011, 21:11

Chcieć to móc. :wikary: :neutral: Tutaj masz artykulik na tramwarze o umowi wieloletniej
W umowie wieloletniej nie wspomniano także o dalszej rozbudowie sieci (wspomnianych w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego m.st. Warszawy tras tramwajowych wzdłuż ul. Modlińskiej oraz Dworzec Zachodni - Wilanów z odnogą na Sielce i Siekierki) ani o rozbudowie bazy postojowej TW (ewentualna nowa zajezdnia, w SUiKZP lokalizowana na Annopolu).

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 lip 2011, 19:59

To tak naprawdę nie ten temat. Tak czy siak, u nas inwestycje są znane na najbliższe trzy do pięciu lat, a układ linii to nie wiadomo, jaki za 14 dni będzie, o 14 latach nawet nie wspominając.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 lip 2011, 20:17

E-tam. Ja znam już nawet rozkłady za 14 dni. A nawet za 24. (34 już faktycznie nie zaryzykuję).
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 lip 2011, 20:19

Tia? A zrobiłeś z tego ulotkę z mapkami na stronę www?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 lip 2011, 20:27

Ulotkę z rozkładów?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 lip 2011, 20:33

Chodzi mi o to, że poziom świadomości społecznej dla układu linii w Warszawie za 14 dni jest wciąż niższy, niż dla Zurychu za 14 lat.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 lip 2011, 15:11

28 maja ruszyły regularne przewozy na 17,5-kilometrowej trasie w hiszpańskiej Murcji. Tu oto mapka:

http://www.tranviademurcia.es/Images/Ma ... %20web.jpg

...i cała strona: http://www.tranviademurcia.es/inicio.aspx

Dodać należy, że od czterech lat funkcjonował odcinek od Plaza Circular do Parque Empesarial w roli linii demonstracyjnej. Zakłada się prędkość komunikacyjną 23 km/h. Obsługa: 11 Citadisów 302.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 28 lip 2011, 15:22

ciekawe, że do kampusu uniwersyteckiego na północy obowiązuje taryfa międzymiejska.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 lip 2011, 15:51

Jako ciekawostkę podam, że w Murcii kursują (przemalowane) tramwaje, które pierwotnie miały trafić do Madrytu (ściślej - trafiły tam, ale nie weszły do eksploatacji z braku linii - wstrzymano realizację przedłużenia ML3 ze względów finansowych).

Swego czasu krążył podobno pomysł, by tramwaje te trafiły do Warszawy... ale to plotka zapewne.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 28 lip 2011, 21:00

Szalona częstotliwość: co 11 minut w szczycie ;)
http://www.tranviademurcia.es/Libraries ... .sflb.ashx

Warto dodać, że ten "tramwaj" ociera się jedynie o najstarszą część miasta (centrum). Przystankami w najbliższym sąsiedztwie są Plaza Circular i Marina Espanola.

Ciekawe, że wybudowali linię pod stadion (Estadio Nueva Condomina). Tam tramwaj nie jest za mało elastyczny i za mało zawodny dla obsługi takich przybytków? :-$

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 lip 2011, 21:20

person pisze:Warto dodać, że ten "tramwaj" ociera się jedynie o najstarszą część miasta (centrum). Przystankami w najbliższym sąsiedztwie są Plaza Circular i Marina Espanola.
Wraz z realizacją dalszych planów zawita i tam ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tranv ... ciones.jpg
person pisze:Szalona częstotliwość: co 11 minut w szczycie ;)
Poranne 23 minuty jeszcze lepsze. My naprawdę mamy naziemne metro, tylko trochę kolizyjne ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 28 lip 2011, 22:25

Bastian pisze:naziemne metro
(-X
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ