Strona 6 z 53
: 26 lut 2011, 1:25
autor: Szop
: 26 lut 2011, 8:31
autor: TLG
Szop pisze:Jak ładnie
No nie? Jak się patrzy na te powłoki malarskie to wydaje się, że są lepiej wykonane niż te fabryczne.
: 26 lut 2011, 8:43
autor: Glonojad
Nie rozumiem tego nadęcia z pudrowaniem trupów (tj. jelczy i stopiątek, stoszesnastki czy solarisy są wciąż OK i powinny służyć wiele lat).
: 26 lut 2011, 9:20
autor: Michalk001
Jedyne co w Solarisie mogliby poprawić to nadkola malować jak w oryginale. Myślę że lepiej by wyglądał. Co do Jelczy to się zgadzam - do kasacji a nie remont, pracochłonność odbudowy przerdzewialej kratownicy jest ogromna - już lepiej trochę Ikarusów utrzymać w ruchu na szczególne okazje - naprawdę osób niepełnosprawnych nie jest tak dużo, żeby każdy autobus musiałby być niskopodłogowy. Moja 717 wiele straciła odkąd są tylko niskie padaki, mogliby zrobić pół na pół.
: 26 lut 2011, 9:48
autor: Glonojad
Pół na pół to można zrobić na linii co 5/10/10, nie na dyliżansach, zwłaszcza, że rola 717 obecnie to właśnie zapewnienie dostępności, bo transport mas ludzkich przejęła kolej.
: 26 lut 2011, 13:07
autor: fraktal
Michalk001 pisze:naprawdę osób niepełnosprawnych nie jest tak dużo, żeby każdy autobus musiałby być niskopodłogowy
Małych dzieci w wózkach też nie macie - szkoda. Piastów wymrze prędzej niż przypuszczałem...A faktycznie chodzi raczej o czas oczekiwania.
: 26 lut 2011, 13:55
autor: Szop
Co mnie dziwi, to malowanie Jelczy nad oknami. W Solarisach jest po prostu czarny pas - barwy miejskie są tylko na dolnej części nadwozia. W Jelczach natomiast stosuje się pas czarno-żółty, przez co:
-blacha nad oknem nie zlewa się z szybami, słupkami i listwami
-wyróżnia się zaślepione miejsce na wyświetlacz
-numer taborowy z tyłu wyklejony jest za małą chyba czcionką
Czemu przy wprowadzaniu nowego (fajnego) standardu od początku są w nim tak duże różnice?
: 26 lut 2011, 23:04
autor: SG
8726 Już wrócił na R-1 Dziś o 21:30 stał na Hali OC

Robi wrażenie

: 02 mar 2011, 15:26
autor: ashir
Dziś miałem okazję jechać 4733 na 09(B)/
156. Z zewnątrz robi wrażenie, we wnątrz sosenki odświeżyły wnętrze. Po tym malowaniu gniot wygląda na odświeżonego.

: 02 mar 2011, 17:29
autor: 5744
5401 wyjeżdał na popołudniowy dodatek z Ostrobramskiej
: 02 mar 2011, 17:44
autor: TOMEK
wyjechał na 162, wygląda pięknie!
: 02 mar 2011, 19:16
autor: Michalk001
Rano był na 158 - wygląda kapitalnie z jasnoczerwonym dołem - prosimy o więcej

.
: 02 mar 2011, 19:32
autor: TLG
Szkoda, że pasa okien nie pociągnęli w Ikarusach na czarno. Wyglądałoby jeszcze lepiej.
: 02 mar 2011, 21:40
autor: radeom
Jest gdzieś jakieś foto?

: 02 mar 2011, 22:23
autor: SG
radeom pisze:Jest gdzieś jakieś foto?

na Przegubowcu.