Strona 6 z 7

: 11 gru 2012, 20:15
autor: reserved
ito pisze:argument, ze lidl nie ma okien mnie powala :D po pierwsze solbus ma okna :D jest autobusem i ogolnie supermarkety nie maja okien
Już myślałem, że "lidl" to kolejna jakaś slangowa nazwa któregoś modelu autobusu. 8-(

: 12 gru 2012, 10:17
autor: ito
grzegorz pisze:Tak i nie, często daje się osłodzić jednym nie soląc drugim. Fajne tylne okno to dla mnie podstawowa zaleta SU15.
To sie zgadzam, wiem, ze dla pasazera nie ma argumentu, ze serwis lepszy, bo jedyne wymogi to wygoda i sprawnosc ( i dobrze :) ), ale mi sie dobrze patrzy jak po dluzszym czasie uzytkowania autobus jeszce jakos wyglada od strony techinicznej. :)

: 12 gru 2012, 12:34
autor: fik
ito pisze: to sie zgadzam, wiem, ze dla pasazera nie ma argumentu, ze serwis lepszy, bo jedyne wymogi to wygoda i sprawnosc ( i dobrze :) ), ale mi sie z dobrze spatrzy jak po dluzszym czasie uzytkowania autobus jeszce jakos wyglada od strony techinicznej :)
Od dziecka płynnie mówię po polsku, znam całkiem nieźle angielski, dogadam się po rosyjsku, a dzięki twoim postom poznałem jeszcze odrobinę bełkockiego.

: 12 gru 2012, 13:02
autor: Bierut
ito pisze:co do halasu nagrzewnic w autobusie, to watpie, zeby bylo cos niesprwnego, ten model ma automatyczny system grzania chlodzenia, tak wiec jezeli niedawno ruszyl i woda w obiegu byla jeszcze zimna, to w swoich ustawieniach ma to iz dziala na pelnej parze. Co do uwagi Bieruta, ze dziala ponad normy halasu. Wlacz pierw piec i obiegowa pompe wody, a dopiero jak zlapie temperature, wlacz ogrzewanie przedzialu pasazerskiego.

Natomiast irytuje mnie jeden drobiazg: głośniki od zapowiedzi są fabrycznie gówniane, czy
To nie jest kwestia zimnego silnika i wnętrza z rana. Akurat ja rozpoczynam pracę na mieście po południu. Pomimo ustawienia min. temperatury na sterowniku (18 st.) do końca zmiany wentylator huczy niemiłosiernie. Zgadzam się, że dla pasażerów w porównaniu z innymi autobusami różnicy nie ma, ale dla kierowcy tak, ponieważ ten wentylator znajduje się nietypowo pod podestem kabiny i wylot jest pod drzwiami do kabiny.

[ Dodano: |12 Gru 2012|, 2012 14:05 ]
Kelly pisze:Y w nowych solarisach można bez problemu to regulować.
A możesz wyjaśnić jak to zrobić z poziomu kierowcy? Ja takiej funkcji na wyświetlaczu nie znalazłem.

: 13 gru 2012, 13:42
autor: drapka
fraktal pisze:Dlatego od razu przyszło mi do głowy skojarzenie z popsutym wentylatorem. Albo popsuty odkurzacz też tylko wyje i nie działa
Jak działa, to mnie przypomina baterię suszarek do włosów. A działa, bo jak nagle dziś to zostało wyłączone, to momentalnie zrobiło się zamiast gorąco to zimno. Nie wiem, czy ten pojazd wyjdzie na ludzi - żeby było ciepło i cicho...

: 14 gru 2012, 0:36
autor: fraktal
Bierut pisze:To nie jest kwestia zimnego silnika i wnętrza z rana. Akurat ja rozpoczynam pracę na mieście po południu. Pomimo ustawienia min. temperatury na sterowniku (18 st.) do końca zmiany wentylator huczy niemiłosiernie. Zgadzam się, że dla pasażerów w porównaniu z innymi autobusami różnicy nie ma, ale dla kierowcy tak, ponieważ ten wentylator znajduje się nietypowo pod podestem kabiny i wylot jest pod drzwiami do kabiny.
No jak nie ma jak jest. :sad: I to duża. Ale może w takim razie jeszcze raz się kiedyś o tym przekonam, bo w 1208 było coś nie tak. Tylko będę musiał trafić. Aha - silnik może ma i cichy, tym niemniej głośniejszy niż "kebab". I jeden i drugi czasem jeździ blisko mnie (solbusy wysyłają na nocki), więc mam porównanie.

: 14 gru 2012, 22:55
autor: fraktal
No i trafiłem dzisiaj dwukrotnie - nie wiem, nie znam się, ale w jednym coś gwizdało w silniku jak nabierał prędkości. Nie podoba mi się ten autobus, choć niech będzie, że Jelcz jest jeszcze gorszy. :term:

: 15 gru 2012, 17:20
autor: Michalk001
W Manach też gwiżdże turbo i jakoś nikt nie robi problemu.

: 16 gru 2012, 0:24
autor: fraktal
Tak, tylko że w MANach gwiżdże w każdym, a tu co Solbus, to ciut inne dźwięki sobą wydaje, co jeśli wziąć pod uwagę, że to fabrycznie nowe autobusy, jest co najmniej zastanawiające. Moim zdaniem, po kilku latach będzie się sypał tak jak Jelcz. A nagrzewnice głośne, ale można pewnie się przyzwyczaić....

: 30 gru 2012, 2:45
autor: bepe
Novamedia w 1212 na N01 informuje kierowcę, źe ten jedzie stanowczo za szybko - konkretnie wyprzedza rozkład o... 23 godziny i 56 minut ;)

: 30 gru 2012, 11:20
autor: px33
Bo to w sumie dość skomplikowane jest żeby zapisać w programie przejścia przez północ (bo jeśli zapiszemy samą godzinę to powstaje nielichy problem - której doby ;) ). Zawsze któryś element w programie może wyłamać się z konwencji i mamy taki efekt

: 30 gru 2012, 11:26
autor: MichalJ
Ze strony lotniska Okęcie znikają o północy samoloty z minionego dnia, nawet jeśli jeszcze nie przyleciały.
Na stronie gazeta.pl w dziale 'program tv' jako 'dzisiaj' od północy wyświetlał się program zaczynając od porannego, a audycji nocnych, zaliczonych do poprzedniego dnia, już się zobaczyć nie dało. I tak przez kilka lat było...

: 30 gru 2012, 11:30
autor: Solaris U10
Oj nie trzeba tak daleko szukać, pasażerowie sprawdzający rozkład powrotny z sylwestra znajdą na stronie tylko niewzmocniony z nocy 1/2.01.

: 30 gru 2012, 12:31
autor: bepe
Przed napisaniem tamtego postu specjalnie sprawdziłem na stronie ZTM odjazdy nocnych z Centralnego - o 2:40 pokazywało najbliższy odjazd N63 za 35 minut (czyli o 3:15), a wcześniejsze odjazdy były zaciemnione. Czyli chyba ten błąd na stronie naprawili.

: 03 sty 2013, 0:27
autor: Adam G.
px33 pisze:Bo to w sumie dość skomplikowane jest żeby zapisać w programie przejścia przez północ (bo jeśli zapiszemy samą godzinę to powstaje nielichy problem - której doby ;) ). Zawsze któryś element w programie może wyłamać się z konwencji i mamy taki efekt
Macrosystem przy wyborze kursu pokazuje godziny jak np. 27:35, ale już na wyświetlaczach jest potem wszystko w porządku :)