Obwodnica ekspresowa Warszawy: S2-S7/S8-S17

Moderator: Wiliam

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 22 wrz 2008, 18:53

Podpatrzone rano z tramwaju: pierwsze podkłady już położone. Ciekawe, że zabierają się do tego trochę od dupy strony, bo zazwyczaj równolegle z robotami ziemnymi stawia się przynajmniej fundamenty pod słupy. A tutaj na odwrót.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 wrz 2008, 19:35

Skoro wiadomo, że północny odcinek jest wielopasowy (na krzyżówkach skanalizowany do dwóch jezdni) to raczej logiczne, że chodziło mi o południowy, prawda? :p

[ Dodano: Pon 22 Wrz, 2008 19:35 ]
TLG pisze:Podpatrzone rano z tramwaju: pierwsze podkłady już położone. Ciekawe, że zabierają się do tego trochę od dupy strony, bo zazwyczaj równolegle z robotami ziemnymi stawia się przynajmniej fundamenty pod słupy. A tutaj na odwrót.
Bo i projekt objazdu od dupy strony był przygotowany ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kozik
Posty: 692
Rejestracja: 24 wrz 2007, 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Kozik » 23 wrz 2008, 0:55

Z tego wynika, że chodziło nam o to samo skrzyżowanie.

To w takim razie Glonojadzie jak Twoim zdaniem zostanie przyłączona nowa jezdnia P.Śl. biegnąca z nowej estakady do obecnej jezdni w okolicach południowego skrzyżowania z Wrocławską?

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 23 wrz 2008, 1:14

Własnie tak się zastanawiam, co to (S) może znaczyć.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 wrz 2008, 7:47

S jak południe. Południowe skrzyżowanie Wrocławskiej z Powstańców Sląskich.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 26 wrz 2008, 14:36

Parę fotek z dzisiejszego wczesnego popołudnia.
Załączniki
080926-002A.jpg
Budowany zastępczy przejazd między jezdniami
080926-004A.jpg
Prace ziemne pod zachodnią jezdnią PŚ
080926-005A.jpg
Prace przy budowie zastępczego dojazdu do Pełczyńskiego
080926-011A.jpg
Pierwsze szyny na podkładach
080926-013A.jpg
Układane są kolejne
080926-015A.jpg
A skrajnia?
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1716
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 26 wrz 2008, 15:25

Dalszy ciąg " TLG News". Czekamy z taką pewną niecierpliwością na następne. Ostatnie zdjęcie fantastycznie pokazuje "uroki" tzw. Mordoru czyli hiperblokowiska JW Construction. Brrr.
ZUS fundatorem emigracji

KornShell

Post autor: KornShell » 26 wrz 2008, 17:34

Dużo się dzieje też przy Lazurowej, niestety nie mam zdjęć :-( - ale może to dobrze, bo TLG by się obraził za konkurencję ;-)
Przekładka torów z WMH ( przy skrzyżowaniu z Lazurową ) ma być przedłużona w kierunku PŚ.
Domki przy Lazurowej jeszcze stoją...

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 26 wrz 2008, 17:55

Na Górczewskiej/Warszawskiej gdzie byłem pierwszy raz od wielu miesięcy zastałem totalnie wykoszoną dziurę w domach, zastępczą jezdnię, ale przede wszystkim ślady pracy. W stronę Konotopy widać już wyraźne zarysy kształtu drogi, nawet ziemny podkład jest już wygładzony. Wbijane są też pierwsze pale pod wiadukt. Oczywiście robotnicy działają z subtelnością słonia. Widziałem uroczy gejzer po tym jak koparka rozpieprzyła kanalizację. :D Ciekaw jestem jak Ci ludzie co tam mieszkają to znoszą. Nie dość, że zabrano im kawał ziemi, mają hałas cały dzień, to w dodatku potem też będzie hałas cały dzień, a obecnie nie mają wody. Współczuję.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

KornShell

Post autor: KornShell » 26 wrz 2008, 18:03

Nad linią kolejową E-20 też budują wiadukt na wysokości 11,0 km. Spore zaawansowanie robót...

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 26 wrz 2008, 18:07

Colony pisze:Na Górczewskiej/Warszawskiej gdzie byłem pierwszy raz od wielu miesięcy zastałem totalnie wykoszoną dziurę w domach, zastępczą jezdnię, ale przede wszystkim ślady pracy. W stronę Konotopy widać już wyraźne zarysy kształtu drogi, nawet ziemny podkład jest już wygładzony. Wbijane są też pierwsze pale pod wiadukt. Oczywiście robotnicy działają z subtelnością słonia. Widziałem uroczy gejzer po tym jak koparka rozpieprzyła kanalizację. :D Ciekaw jestem jak Ci ludzie co tam mieszkają to znoszą. Nie dość, że zabrano im kawał ziemi, mają hałas cały dzień, to w dodatku potem też będzie hałas cały dzień, a obecnie nie mają wody. Współczuję.
Koło mnie, na odcinku Radiowa - Powązkowska, gdzie trasę stawia STRABAG, prace na budowie trwają też i w nocy, więc spokoju właściwie nie ma. Ponadto jak to trafnie ujął wczoraj kumpel z Górc mieszkam teraz "za wielkim błotem". ;)
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 26 wrz 2008, 18:51

KornShell pisze:Nad linią kolejową E-20 też budują wiadukt na wysokości 11,0 km. Spore zaawansowanie robót...
W ogóle sam wiadukt będzie bardzo ciekawy. Możliwe, ze jutro się tam wybiorę na rowerku, to dorzucę jakieś zdjęcia.
Colony pisze:W stronę Konotopy widać już wyraźne zarysy kształtu drogi, nawet ziemny podkład jest już wygładzony.
W stronę Konotopy panie Kolego to są już wyasfaltowane całe odcinki dróg dojazdowych ;)
a/p TALENT pisze:tzw. Mordoru
Nie wiedziałem, że to barachło ma już nadaną ludową nazwę :D
KornShell pisze:Dużo się dzieje też przy Lazurowej, niestety nie mam zdjęć
Owszem, dzieje się dużo, bo widać już zarys jednej z dróg wyjazdowych z S-8 na Lazurową. Na gotowej ściane pojawiają się nawet fragmenty barierek z blachy ocynkowanej.
KornShell pisze:Przekładka torów z WMH ( przy skrzyżowaniu z Lazurową ) ma być przedłużona w kierunku PŚ.
Tam wybieram się w niedzielę, bo można podejść bliżej. Trzeba zlustrować postępy robót przy budowie murów oporowych na wysokości stawu.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 26 wrz 2008, 19:34

TLG pisze:W stronę Konotopy panie Kolego to są już wyasfaltowane całe odcinki dróg dojazdowych ;)
Zupełnie nie widziałem. Ja jednak mam spory kawał od domu, żeby się temu przyglądać. Ale wybiorę się na Szeligowską niedługo i popatrzę. :D
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 wrz 2008, 20:51

KornShell pisze:Nad linią kolejową E-20 też budują wiadukt na wysokości 11,0 km. Spore zaawansowanie robót...
No, to wysoki rzeczywiście :D (NP, NMSP - prawidłowo bardzie by było napisać na wysokości km 11+0,0)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27447
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 26 wrz 2008, 23:45

inż. Glonojad pisze:NP
Nie przepraszam? :)

(to samo mi się skojarzyło swoją drogą)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ