Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Moderator: JacekM

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 12 lut 2015, 14:44

Utrudnienia na linii Warszawa - Skierniewice [aktualne]
2015-02-12

Z powodu usterki sieci trakcyjnej na szlaku Pruszków - Warszawa Włochy pociągi kursujące linia Warszawa - Skierniewice mogą doznawać opóźnień rzędu 20-30 minut. Wielkość opóźnień może ulegać zmianie

--------------------------

Aktualizacja godz.13:40

Podczas wjazdu do stacji Pruszków pociągu 19968/9 relacji Warszawa Wschodnia - Skierniewice nastąpiła usterka sieci trakcyjnej. Do czasu usunięcia usterki nastąpiła całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Warszawa Włochy - Pruszków po układzie torów podmiejskich.

Od godz.13:40 do odwołania wprowadzono honorowanie ważnych biletów na przejazd spółki KM w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej na odcinku Warszawa Śródmieście WKD - Grodzisk Mazowiecki Radońska.
Spółka KM przypomina jednocześnie że na odcinku Warszawa Zachodnia - Pruszków kursuje linia zastępcza ZS1 w której obowiązują ważne bilety spółki KM

-------------------------

Aktualizacja 14:05

Pociąg 19970/1 relacji Warszawa Wschodnia (13:37) - Skierniewice (15:13) w dniu dzisiejszym na odcinku Warszawa Zachodnia - Grodzisk Mazowiecki będzie kursował po układzie torów dalekobieżnych z pominięciem stacji i przystanków znajdujących się na w/w odcinku
No to mamy..

Awatar użytkownika
michciu22
Posty: 135
Rejestracja: 12 lip 2010, 17:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: michciu22 » 12 lut 2015, 16:45

Po 16 19968/9 został ściągnięty w stacje Pruszków. Jednostki 1622 i 1624. Na uszkodzony odcinek wjechał skład sieciowy. Ponadto na odcinku Pruszków - Grodzisk Mazowiecki kursują pociągi wahadłowe.
KM Pruszków

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 12 lut 2015, 17:20

Na swoim zbuku SKM informuje o awariach taboru na dwóch obiegach S1:
z powodu awarii taboru, pociąg SKM linii S1:
- nr 92334/5 ze stacji Otwock (odjazd o godz. 13:12) do stacji Pruszków został odwołany na odcinku Warszawa Zachodnia - Pruszków,
- nr 92542/3 ze stacji Pruszków (odjazd o godz. 15:29) do stacji Otwock został odwołany na odcinku Pruszków - Warszawa Zachodnia.
z powodu awarii taboru, pociąg SKM linii S1:
- nr 92532/3 ze stacji Pruszków (odjazd o godz. 12:56) do stacji Otwock został odwołany na odcinku Piastów - Otwock,
- nr 92340 ze stacji Otwock (odjazd o godz. 14:42) do stacji Warszawa Zachodnia został odwołany w całej relacji.
Z kolei w wiadomościach Radia Plus o 16:00 podano, że pociąg SKM połamał tam pantograf. Mnożą się te awarie, albo info mało dokładne :-k

Michalk001
Posty: 1068
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Michalk001 » 12 lut 2015, 17:42

przewoz pisze:
Utrudnienia na linii Warszawa - Skierniewice [aktualne]
2015-02-12


Spółka KM przypomina jednocześnie że na odcinku Warszawa Zachodnia - Pruszków kursuje linia zastępcza ZS1 w której obowiązują ważne bilety spółki KM
Hahahaha - dobry dowcip, ciekawe jak ludzie mają się pomieścić w tym ogryzku ZS1 który pozostał po cięciach rozkładu. Jeżdżą solówki z Kleszczowej co pół godziny - to wolne żarty i życzę powodzenia. :D

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 12 lut 2015, 17:44

michciu22 pisze:Po 16 19968/9 został ściągnięty w stacje Pruszków. Jednostki 1622 i 1624. Na uszkodzony odcinek wjechał skład sieciowy. Ponadto na odcinku Pruszków - Grodzisk Mazowiecki kursują pociągi wahadłowe.
Nie po 16:00 tylko o 15:55 dokładnie. Po 16:00 to jeden skład pojechał do Grodziska Maz., a ten co się popsuł to do Skierniewic. W peron ściągnęła go m.in.EN57-AKM-1568.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

ashir
Posty: 19916
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 12 lut 2015, 17:57

Michalk001 pisze:Hahahaha - dobry dowcip, ciekawe jak ludzie mają się pomieścić w tym ogryzku ZS1 który pozostał po cięciach rozkładu. Jeżdżą solówki z Kleszczowej co pół godziny - to wolne żarty i życzę powodzenia. :D
Mało to zmienia, ale czy na ZS1 jednak nie jeżdżą deskorolki? :wink:

Awatar użytkownika
michciu22
Posty: 135
Rejestracja: 12 lip 2010, 17:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: michciu22 » 12 lut 2015, 18:01

Jacek Z. pisze:Z kolei w wiadomościach Radia Plus o 16:00 podano, że pociąg SKM połamał tam pantograf. Mnożą się te awarie, albo info mało dokładne :-k
SKM jadąca do Otwocka uszkodziła siec trakcyjną na wysokości mostku na utracie na torze numer 2. Przed Piastowem połamała pantograf a jadący w przeciwną stronę 19968/9 wjechał w uszkodzoną sieć trakcyjną co uniemożliwiło dalszą jazdę. Pojawiały się sprzeczne informacje więc do końca nie można stwierdzić co dokładnie stało się z siecią trakcyjną.
KM Pruszków

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 12 lut 2015, 18:08

ashir pisze:
Michalk001 pisze:Hahahaha - dobry dowcip, ciekawe jak ludzie mają się pomieścić w tym ogryzku ZS1 który pozostał po cięciach rozkładu. Jeżdżą solówki z Kleszczowej co pół godziny - to wolne żarty i życzę powodzenia. :D
Mało to zmienia, ale czy na ZS1 jednak nie jeżdżą deskorolki? :wink:
Jeźdzą deskorolki, ale widać dla Michała wóz bez harmonii to solówka.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

Michał96
Posty: 216
Rejestracja: 29 gru 2014, 15:47

Post autor: Michał96 » 12 lut 2015, 19:07

Utrudnienia na linii Warszawa - Skierniewice

Z powodu usterki sieci trakcyjnej na szlaku Pruszków - Warszawa Włochy pociągi kursujące linia Warszawa - Skierniewice mogą doznawać opóźnień rzędu 20-30 minut. Wielkość opóźnień może ulegać zmianie

Aktualizacja 16:50

Usterka sieci trakcyjnej została usunięta i został przywrócony ruch pociągów przez stację Pruszków. W dalszym ciągu na linii Warszawa - Skierniewice występują utrudnienia w ruchu pociągów z powodu uszkodzonej sieci trakcyjnej na odcinku Pruszków - Warszawa Włochy. Pociągi: 19976/7 i 19980/1 relacji Warszawa Wschodnia - Skierniewice będą kursowały od Warszawy Zachodniej do Grodziska Mazowieckiego po układzie torów dalekobieżnych z pominięciem stacji i przystanków : Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów, Pruszków, Brwinów, Milanówek.

Do odwołania zostaje utrzymane honorowanie biletów spółki KM w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej na odcinku Warszawa Śródmieście WKD - Grodzisk Mazowiecki Radońska

Do końca doby na linii Warszawa - Skierniewice będą występować opóźnienia pociągów rzędu 30-120 minut. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie

--------------------------

Aktualizacja 18:00

Usterka sieci trakcyjnej na odcinku Pruszków - Warszawa Włochy została usunięta. Trwa przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów. Opóźnienia pociągów wielości 30-120 minut mogą występować do końca doby dnia 12.02.2015. W dalszym ciągu utrzymane zostaje do odwołania honorowanie ważnych biletów spółki KM w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej na odcinku Warszawa Śródmieście WKD - Grodzisk Mazowiecki Radońska

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 12 lut 2015, 20:35

Walas pisze:
ashir pisze:Mało to zmienia, ale czy na ZS1 jednak nie jeżdżą deskorolki? :wink:
Jeźdzą deskorolki, ale widać dla Michała wóz bez harmonii to solówka.
Panowie, chyba nie ma co rżnąć głupa - wszyscy zrozumieli, że intencją Michałka było podkreślenie, że podaż jest niewystarczająca. A szczegóły obsługi to chyba nie to podforum, co?

Michalk001
Posty: 1068
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Michalk001 » 12 lut 2015, 21:51

Walas pisze:
ashir pisze:Mało to zmienia, ale czy na ZS1 jednak nie jeżdżą deskorolki? :wink:
Jeźdzą deskorolki, ale widać dla Michała wóz bez harmonii to solówka.
Oczywiście, ile wchodzi osób do deskorolki? Około 130?. A ile wchodziło do Ikarusa 260 - 120-130? Tak więc bajka o tym że deskorolka to wóz wielkopojemny to jedna wielka ściema. Ze względu na pojemność pasażerską to jest porównywalne z solówkowym Ikarusem, czyli powinno być traktowane jak dawne 11-12m. Liczą się suche fakty a nie wygląd. Co z tego że wóz ma 15m - od tego odejmijmy metr zabrany przez wieżę silnika, pozostałe 2-3m tracimy przez dwa razy węższe przejście pomiędzy fotelami.

ashir
Posty: 19916
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 12 lut 2015, 22:03

Emyl pisze:Panowie, chyba nie ma co rżnąć głupa - wszyscy zrozumieli, że intencją Michałka było podkreślenie, że podaż jest niewystarczająca. A szczegóły obsługi to chyba nie to podforum, co?
Przecież uruchomiono dodatkowe kursy i to obsługiwane pojazdami przegubowymi. A wszyscy i tak się z tych pociągów nie przesiądą, jak jadą dalej niż do Pruszkowa. :roll:

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 12 lut 2015, 23:37

michciu22 pisze:SKM jadąca do Otwocka uszkodziła siec trakcyjną na wysokości mostku na utracie na torze numer 2. Przed Piastowem połamała pantograf a jadący w przeciwną stronę 19968/9 wjechał w uszkodzoną sieć trakcyjną co uniemożliwiło dalszą jazdę.
Dzięki za doprecyzowanie. W takim razie pierwotnym sprawcą zamieszania (oprócz opuszczającej się sieci PLK) wygląda na to, że był bliżej niezidentyfikowany Impuls z SKM-17 (zapewne zjechał na Czyste o własnych siłach, na drugim pantografie?)...

Michał96
Posty: 216
Rejestracja: 29 gru 2014, 15:47

Post autor: Michał96 » 13 lut 2015, 15:40

Utrudnienia na linii Tłuszcz - Ostrołęka

Na odcinku Gierwaty - Pasieki nastąpiła awaria sieci trakcyjnej i nastąpiła przerwa w ruchu pociągów. Za pociąg nr 19660 relacji Ostrołęka (10:00) - Tłuszcz (11:47) została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Gierwaty - Pasieki i za pociąg nr 91655 relacji Tłuszcz (09:30) - Ostrołęka(11:04) zastępcza komunikacja autobusowa została wprowadzona na odcinku Pasieki - Ostrołęka.

Aktualizacja godz. 12:10

Z powodu awarii sieci trakcyjnej odwołane zostały na odcinku Ostrołęka - Pasieki - Ostrołęka następujące pociągi:

1) 19662 rel Ostrołęka (12:06) - Tłuszcz (13:40)

2) 91657 rel. Tłuszcz (11:55) - Ostrołęka (13:39).

3) 19664 rel. Ostrołęka (14:10) - Tłuszcz (16:08).

4) 91699 rel Tłuszcz (14:10) - Ostrołęka (15:44)

5) 19666 rel. Ostrołęka(16:01) - Tłuszcz (17:43).

6) 91661 rel. Tłuszcz (15:40) - Ostrołęka (17:32).

Za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Aktualizacja 17:50

Awaria sieci trakcyjnej na odcinku Gierwaty - Pasieki została usunięta, przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów.

Michał96
Posty: 216
Rejestracja: 29 gru 2014, 15:47

Post autor: Michał96 » 15 lut 2015, 20:39

Awaria poc. 19460 rel. Warszawa Wschodnia - Sochaczew

W związku z usterkami technicznymi poc. 19460 rel. Warszawa Wschodnia (18:56) - Sochaczew (20:14) odjedzie z opóźnieniem ok. 30 min. Opóźnienie pociągu może ulec zmianie.

ODPOWIEDZ