Boli mnie noga :D

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 07 lut 2010, 18:44

Skoro podnoszący ciśnienie cirrus nie współpracuje to może Tabcin też ma podobne działanie, można inhalację z olejkiem olbas przeprowadzić na zatkany nos, zdarza się pomylić zapalenie zatok z alergią na kurz, łzawienie oczu, zatkany nos, jeśli wydzielina z nosa spływa do gardła to proponuję płukanie septosanem, do tego wg. uznania tabletki od bólu gardła. Wydzielina z nosa przeżroczysta szklista płynna?.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 08 lut 2010, 23:39

O rety, sami chorzy ludzie. Od czytania aż mi się samopoczucie pogorszyło. ;-) To dobra pożywka dla mojej nerwicy.

[ Dodano: |8 Lut 2010|, 2010 23:39 ]
Dobrze, że chociaz praca spokojna. :-"

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 08 lut 2010, 23:46

Zdrowie czasem pogarsza się od pogody za oknem, mrozy jak na razie dobrze się trzymają. Psychika też troche siada brak słońca, świeżego powietrza.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
kitrak
Posty: 244
Rejestracja: 02 lut 2008, 12:08
Lokalizacja: C-7 Moczydło

Post autor: kitrak » 08 lut 2010, 23:55

Gronostaju, na zatoki polecam Sinupret. Tani nie jest, ale (przynajmniej w moim przypadku) bardzo skuteczny.

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 08 lut 2010, 23:59

Ile razy go używałeś, czy skuteczność nie spadnie gdy czesto go będziemy brać, w sumie mam podobne zatokowe problemy, dużo w suchych klimatyzowanych pomieszczeniach i stany zapalne górnych dróg oddechowych gotowe.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
kitrak
Posty: 244
Rejestracja: 02 lut 2008, 12:08
Lokalizacja: C-7 Moczydło

Post autor: kitrak » 09 lut 2010, 0:06

Biorę go tydzień, zaczął działać na drugi dzień. Bierze się go 3 razy po dwie tabletki dziennie.

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 09 lut 2010, 0:10

Widzę że muszę spróbować bo zatoki mają to do siebie że zawsze po jakimś czasie się odzywają i mogą utrudniać normalne funkcjonowanie.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
kitrak
Posty: 244
Rejestracja: 02 lut 2008, 12:08
Lokalizacja: C-7 Moczydło

Post autor: kitrak » 09 lut 2010, 11:43

Oj, mogą, mogą, niestety nieraz się o tym przekonałem.

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 09 lut 2010, 18:17

To się wtedy robi tomografię, żeby zobaczyć, czy się polip nie pojawił.
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 11 lut 2010, 2:31

A to nie nazbyt inwazyjne biorąc pod uwagę umiarkowaną ciężkość dolegliwości, którą się wykrywa? Tomografia to jednak spora dawka promieniowania.

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 11 lut 2010, 14:23

Jednorazowo nic Ci się nie ma prawa stać. Poza tym informuję o rzeczy o kapitalnym znaczeniu: RTG zatok obrazuje zaledwie 2 z 4. Lekarz dobrze odczytujący zdjęcie, gdy zobaczy, że zatoki prawdopodobnie są zajęte całe i tak wyśle delikwenta na TK. Zresztą nie słyszałem o usuwaniu polipów bez podpórki w postaci obrazu z tomografu.

Kręgosłupa dotyczy to samo (z tym że tu robi się rezonans). RTG może wykryć mniejsze lub większe skrzywienia, ale np. mniejszych przesunięć wewnątrzkręgowych wcale nie wychwyci. A człowieka boli.
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 12 lut 2010, 1:48

To jeszcze dodajmy, że dla zobrazowania struktur układu nerwowego niekiedy stosuje się obrazowanie multimodalne polegające na łączeniu obrazów uzyskanych techniką CT i NMR.
Tomografia rentgenowska z reguły zapewnia większa rozdzielczość, aczkolwiek nie bardzo nadaje się do obrazowania tkanek miękkich otoczonych tkanką kostną, najsilniej pochłaniająca promieniowanie. Wystepuje wówczas problem dokładności pomiaru małej składowej zmiennej na tle silnej składowej stałej. Dotyczy to np. badania mózgu. Technika NMR nie jest obciążona tym ograniczeniem.

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 12 lut 2010, 21:35

Jarek pisze:To jeszcze dodajmy, że dla zobrazowania struktur układu nerwowego niekiedy stosuje się obrazowanie multimodalne polegające na łączeniu obrazów uzyskanych techniką CT i NMR
To jest bardzo skuteczna technika, ale limity NFZ są tak małe, że w praktyce przypadek musi postawić cały oddział na nogi i cały łańcuch konsultacji, żeby człowiek został tak zbadany.

Ogólnie tkanka miękka nie jest do kompleksowego badania roentgenem. Aczkolwiek w przypadku występowania wielu objawów niepatognomicznych lub atypowych (np. ból pleców nie musi wcale oznaczać choroby kręgosłupa, lecz jest pierwszym stadium nowotworu trzustki, tak samo jak ból szczęki oraz dziąseł może zwiastować zawał) wszystkie te techniki mogą być skojarzone (należy dodać USG), jeżeli badania krwi są niejednoznaczne, bo to podstawa obok wywiadu, gdzie sobie fundujemy promienie.
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 04 mar 2010, 23:25

A ja od poniedziałku gnije w domu.
I co gorsza będę gnił także w weeekend.
Prawdziwie fajnie :ok:

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 04 mar 2010, 23:33

Czasem jest potrzebny organizmowi przymusowy postój techniczny, trzeba dbać o zdrowie bo pogoda zmienna, do tego czesto z temperaturą zewnętrzną przechodzimy przez zero, cieżko właściwie dobrać ubranie, w niektórych pojazdach komunikacji grzeją aż za dobrze.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

ODPOWIEDZ