O chłodzeniu i niechłodzeniu

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 03 kwie 2011, 8:16

Szeregowy_Równoległy pisze:. A wentylację zapewniają okna i luki w dachu.
Przy czym okna są oklejne naklejkami "nie otwierać, bo klima". A nie "nie otwierać, gdy klima" :/
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 03 kwie 2011, 8:30

Wentylacja ma zapewnić układ wymuszonej cyrkulacji powietrza, a nie lufciki, które działają miejscowo, zreszta gowno (lufciki względem odsuwanych okien) dają.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 03 kwie 2011, 10:21

Akurat w wozach z lufcikami i tak klimatyzacji nie ma, więc problem jest nierozwiązywalny. A jak są okna to się ich używa.
Adam, wiem jak działa układ klimatyzacji w SU. W idealnym świecie kursowałyby idealne pojazdy i twoje założenia byłyby spełnione. Pasażerowie domagający się klimy nie chcą, tak jak ty, wentylacji. Oni chcą chłodzenia. Naprawdę uważasz, że w SU niechłodząca ze względu na zbyt niską temperaturę otoczenia klimatyzacja jest wydajniejsza od przesuwnych okien?
A naklejki są kretyńskie, to fakt. Równie idiotyczne jak całoroczny komunikat o klimatyzacji wyświetlany w wozach, które nie są w nią wyposażone.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 03 kwie 2011, 13:43

Szeregowy_Równoległy pisze:Naprawdę uważasz, że w SU niechłodząca ze względu na zbyt niską temperaturę otoczenia klimatyzacja jest wydajniejsza od przesuwnych okien?
Jak wyżej napisałem, to temat na oddzielną dyskusję ;) Nie znam się na tym od strony technicznej, ale z punktu widzenia pasażera-miłośnika zauważam, że MAN potrafi dobrać ustawienia tak, żeby wewnątrz było przyjemnie, zaś SU ma z tym gigantyczne problemy, jeśli na zewnątrz temperatura jest "średnia" - powiedzmy, że między 10 a 20 stopni.
Szeregowy_Równoległy pisze:A naklejki są kretyńskie, to fakt. Równie idiotyczne jak całoroczny komunikat o klimatyzacji wyświetlany w wozach, które nie są w nią wyposażone.
Niestety - ktoś nie pomyślał. Tyle że nie ma się co dziwić pasażerom. Wręcz przeciwnie - należy cieszyć się, że w naszym społeczeństwie większość ludzi widząc napis "nie otwierać", faktycznie tych okien nie otwiera!
noidea

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 03 kwie 2011, 20:18

Adam, nasze społeczeństwo nie jest tak wspaniałe jak twierdzisz. Oni nie otworzą okna, jak klimy nie włączam bo nie jest ciepło, ale jak już klimę włączę i w wozie panuje przyjemny chłodek, to od razu jest bardzo wielu chętnych gotowych pokonać każdą blokadę, byleby tylko otworzyć okna. I nie trafiają do nich żadne naklejki, napisy ani inne formy perswazji.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
3383
Posty: 61
Rejestracja: 12 lis 2010, 10:31
Lokalizacja: Praga Północ

Post autor: 3383 » 03 kwie 2011, 22:17

Dzisiaj miałem przyjemność - tak, tak ... przyjemność - jechania swingiem ( 3119 ) i klima działała aż miło :D
Pewien pan aż stawał na palcach i przykładał rękę do sufitu, żeby sprawdzić czy to stamtąd wydobywa się przyjemny chłodek ;)

Awatar użytkownika
maciej180
Posty: 624
Rejestracja: 22 lis 2009, 11:53
Lokalizacja: Opole / Warszawa
Kontakt:

Post autor: maciej180 » 04 kwie 2011, 13:06

A czy, gdy okna są zablokowane, klima nie działa, jest ukrop, słońce pali, mogę sobie sam kluczykiem otworzyć okno...? :-k
Obrazek

ashir
Posty: 27746
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 04 kwie 2011, 13:10

Dziś miałem przyjemność zaznać śródziemnomorskiej klimatyzacji w A725 na 2/162. Kierowca włączył od początku pracy, czyli od 7:29. :grin: Szkoda, że gdy jechałem po 12:00 to były po otwierane okna i klima już nie chodziła.

Flash8222
Posty: 7630
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 04 kwie 2011, 13:28

maciej180 pisze:A czy, gdy okna są zablokowane, klima nie działa, jest ukrop, słońce pali, mogę sobie sam kluczykiem otworzyć okno...? :-k
Najlepiej powiedzieć kierowcy by włączył klimatyzację, lub odblokował okna, samowolka nie jest mile widziana.

reserved
Posty: 14646
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 04 kwie 2011, 17:08

A ja przed chwilą musiałem wypić ciepłą herbatę i wziąć jakieś Rutinoscorbin, bo miałem wątpliwą przyjemność siedzieć parę minut w klimatyzowanym Alpino (w którym chyba z -100 stopni było). Dziękuję ZTM-ie i panie kierowco za ew. chorobę, której możliwe, że zaraz się nabawię.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 04 kwie 2011, 18:00

Flash8222 pisze:
maciej180 pisze:A czy, gdy okna są zablokowane, klima nie działa, jest ukrop, słońce pali, mogę sobie sam kluczykiem otworzyć okno...? :-k
Najlepiej powiedzieć kierowcy by włączył klimatyzację, lub odblokował okna, samowolka nie jest mile widziana.
Czemu samowolka nie jest mile widziana? Standardowe odpowiedzi kierowców (nie wszystkich, żeby mi ktoś tu nie zarzucił iż wszyscy są tacy sami...) to:
"zepsuta", "nie mam klucza", "nie chce mi się".

Awatar użytkownika
METALL2357
(METALL22)
Posty: 580
Rejestracja: 29 sty 2008, 22:22
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Kontakt:

Post autor: METALL2357 » 04 kwie 2011, 18:00

reserved pisze:A ja przed chwilą musiałem wypić ciepłą herbatę i wziąć jakieś Rutinoscorbin, bo miałem wątpliwą przyjemność siedzieć parę minut w klimatyzowanym Alpino (w którym chyba z -100 stopni było). Dziękuję ZTM-ie i panie kierowco za ew. chorobę, której możliwe, że zaraz się nabawię.
reserved pisze:Stąd ta chęć klimatyzacji w niskiej temperaturze.
Jeszcze Dwa dni wcześniej, domagałeś się/Chciałeś klimatyzacji w autobusie to teraz ją miałeś i nadal nażekasz :shock:
Zdecyduj się chłopie
:!:
[ Dodano: |4 Kwi 2011|, 2011 18:02 ]
SławekM pisze:"zepsuta"
Bardzo prawdopodbne
SławekM pisze:"nie mam klucza"
Tym bardziej
SławekM pisze:"nie chce mi się"
Nie sotkałem się z tym
:D

[ Dodano: |4 Kwi 2011|, 2011 18:04 ]
reserved pisze: ja przed chwilą musiałem wypić ciepłą herbatę i wziąć jakieś Rutinoscorbin
Lepiej by było abyś walnął Setę gożkiej i Ci się polepszy, a nie jakieś tam tabletki :D

[ Dodano: |4 Kwi 2011|, 2011 18:06 ]
maciej180 pisze:A czy, gdy okna są zablokowane, klima nie działa, jest ukrop, słońce pali, mogę sobie sam kluczykiem otworzyć okno...? :-k
NIEEEEEEEEE :D
2357 Ty sztruclu, czemuż mnie tak szybko opuścił ?!
http://www.youtube.com/user/METALLpl22?feature=mhsn

"Co to za ptak, co śpiewa tak
Bilety do kontroooooliii...
To kanar jest, jebał go pies,
Nikt się go tu nie booooiii...."

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 04 kwie 2011, 18:14

METALL2357 pisze:
SławekM pisze:"zepsuta"
Bardzo prawdopodbne
SławekM pisze:"nie mam klucza"
Tym bardziej
SławekM pisze:"nie chce mi się"
Nie sotkałem się z tym
:D
Tylko, że z reguły jak klimatyzacja nie działa, to i okna poblokowane ;) Tak więc, pisanie przez Flasha otwieranie przez pasażera okien własnym kluczem nie jest mile widziane uważam, za żałosne. No chyba, ze Flash uważa, ze dzięki temu że klima nie działa i okna poblokowane to dobry sposób by sobie wytracić kółko, a nuż ktoś zemdleje i nie trzeba będzie jeździć... A po za tym co może mi kierowca zrobić jak sobie otworzę sam okienko? Co najwyżej w duchu sobie może pomyśleć, że nie musiał tego robić i ma święty spokój i nikt mu gitary nie zawraca o to ;)

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 04 kwie 2011, 18:21

Kierowca nie może ci zrobić nic, to fakt. Rozumiem, że można odblokować okno jeśli kierowca odmawia, nie mam nic przeciwko, ale najpierw wypadałoby kierowcy o tym powiedzieć. Już pisałem, że mnie na przykład zdarza się nie wiedzieć, że ktoś mi zablokował okna w wozie.
Ludzie, poza tym zdecydujcie się, chcecie klimy bo wam gorąco, czy nie chcecie bo się zaziębiacie? Też mi się wydaje, że na klimę to jeszcze nie jest wystarczająco ciepło, ale najwidoczniej się nie znam.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 04 kwie 2011, 18:28

Szeregowy_Równoległy pisze:Kierowca nie może ci zrobić nic, to fakt. Rozumiem, że można odblokować okno jeśli kierowca odmawia, nie mam nic przeciwko, ale najpierw wypadałoby kierowcy o tym powiedzieć.
Tylko wiesz jak to jest... Ciągła walka pasażer vs prowadzący pojazd, kto wygra pojedynek. Część pasażerów uważa, że kierowcy obowiązek jest odblokować (na krańcu, choć niektórzy by chcieli "w locie"...) okna w wypadku awarii klimatyzacji. Inna część pasażerów boi się podejść do kierowcy, bo nie wiadomo jak zareaguje prowadzący. Czy odpowie spokojnie, czy spojrzy na pasażera jak na zło konieczne, a najgorzej jak kończy się awanturą...
A kierowcy w drugą stronę. Nie otworzą, bo nie wiedzą czy są zablokowane czy nie. A inni traktują wóz jak swoje królestwo, gdzie pasażer to poddany i musi się podporządkować, a jak nie to przecież można poczekać na następny pojazd...
Zresztą punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

ODPOWIEDZ