Nazwy stacji metra

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10659
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 19 wrz 2013, 11:19

Mong pisze: Dlaczego pętla nie pasuje? Jakoś istnieją pętla Międzylesie i W-wa Międzylesie (oddalone o 2 km), pętla Falenica i W-wa Falenica (oddalone o 500 m), pętla Gocławek i W-wa Gocławek (1 km w linii prostej) i jeszcze parę innych. Ja nie widzę problemu w tym, żeby funkcjonowała pętla o takiej samej nazwie co stacja, które nie są obok siebie.
Obecna pętla Młynów nie pasuje do Metra Młynów. Natomiast pętla Obozowa nie pasuje do przystanku Obozowa.
Mong pisze: Na Targówku to akurat głupio ustalili. Stacja przy Trockiej x Pratulińskiej powinna nazywać się Targówek bo obok jest pętla Targówek. Tutaj w przeciwieństwie do Młynowa jest akurat taka możliwość, więc skoro tak można zrobić to czemu nie?
To ta pętla zmieni nazwę na Trocka i tyle.

Najbardziej szkoda, że nowa stacja metra nie będzie oparta o al. Prymasa Tysiąclecia.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25436
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 19 wrz 2013, 12:17

Mong pisze:Dlaczego pętla nie pasuje?
Jakoś tak się utarło, że nazwy przystanków mogą się dublować ze stacjami kolejowymi, a nie mogą ze stacjami metra.
KwZ pisze:To ta pętla zmieni nazwę na Trocka i tyle.
Na Os. Targówek dla "pełne" jasności oznaczeń w okolicy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 19 wrz 2013, 12:25

Nie wiedziałem, że mamy Metro Okęcie.

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 3832
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 19 wrz 2013, 14:28

KwZ pisze:
Mong pisze: Na Targówku to akurat głupio ustalili. Stacja przy Trockiej x Pratulińskiej powinna nazywać się Targówek bo obok jest pętla Targówek. Tutaj w przeciwieństwie do Młynowa jest akurat taka możliwość, więc skoro tak można zrobić to czemu nie?
To ta pętla zmieni nazwę na Trocka i tyle.
Na prawdę uważasz, że lepiej zmieniać nazwę istniejącej już pętli (oznaczenia na tablicach, rozkładach, przystankach plus zakorzeniona nazwa w świadomości ludzkiej) niż nieistniejącej stacji metra?
Dodatkowo jak np. taki 160 ma na czole napis Targówek, a ja chcę dojechać na Targówek to wsiadam i wiem, że tam dojadę, a jak podjedzie z jakąś tam Trocką to będę się zastanawiał gdzie to jest.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10659
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 19 wrz 2013, 14:46

Po pierwsze, słabo sobie wyobrażam, żeby ktoś chciał jeszcze zmieniać nazwę stacji św. metra, która właśnie została ustalona. Oczywiście, można się zastanawiać, czy nie lepiej byłoby nazwać tę stację "Targówek", a poprzednią, nie wiem, "Ossowskiego". Tylko to teraz już jest dosyć jałowe.

Po drugie, po wybudowaniu tej stacji nazwa "Trocka" znacznie się upowszechni. Wiesz np., gdzie jest Racławicka?
Mong pisze:Dodatkowo jak np. taki 160 ma na czole napis Targówek, a ja chcę dojechać na Targówek to wsiadam i wiem, że tam dojadę, a jak podjedzie z jakąś tam Trocką to będę się zastanawiał gdzie to jest.
Całe 160 ma szansę być wycięte w zamian za metro :)
Jeśli chodzi o autobusy, to istnieje sporo pętli z nazwami wziętymi od stosunkowo małych ulic. Jakoś trzeba z tym żyć.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 932
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 19 wrz 2013, 14:50

Igor Krajnow, rzecznik ZTM, powiedział "Gazecie", że kolejarze zgodzili się już na zmianę swojej nazwy na Warszawa Młynów.
Serio? Nazwa tak zakorzeniona jak Warszawa/PKP Koło ma się zmienić? A komu to potrzebne... :-k
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10659
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 19 wrz 2013, 14:57

Może warszawiakom się przyda jedna nazwa w jednym miejscu?
Potrafili zmienić nazwę PKP Wola, to i Koło mogą zmienić.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6949
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 19 wrz 2013, 15:08

Mong pisze:Na prawdę uważasz, że lepiej zmieniać nazwę istniejącej już pętli (oznaczenia na tablicach, rozkładach, przystankach plus zakorzeniona nazwa w świadomości ludzkiej) niż nieistniejącej stacji metra?
Przecież w momencie, gdy ta stacja faktycznie powstanie, to i tak cały układ będzie trzeba przeorganizować. Także z tymi oznaczeniami - bez przesady, to żaden kłopot.

Półtorak
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2013, 22:38
Lokalizacja: Warszawa Gierka

Post autor: Półtorak » 19 wrz 2013, 16:11

Ja Młynów kojarzę bardziej z okolicami PeDeTu, najdalej do pętli Młynów. A historycznie te młyny i wiatraki to gdzie były? Przy samej kolei obwodowej czy bliżej cmentarza ewangelickiego? Co im to Moczydło przeszkadzało?

A propos zmian nazw stacji i przystanków PKP PLK. Najbardziej nietrafioną nazwą jest Warszawa ZOO. Jak w latach 80-tych usłyszałem w Kurierze warszawskim o jej otwarciu to na gorąco próbowałem sobie przypomnieć, gdzie na Ratuszowej lub najdalej wuzetce idą tory kolejowe. Bo to od d... strony... i bez wejścia do zoo, ale na mapie ktoś nie wypatrzył widocznie nic ciekawszego w okolicy. Może teraz jest tak samo?

Swoją drogą, lepsze to "Metro Młynów" od "Metro Aleja Prymasa Tysiąclecia". Aż dziwne, że tego nie wymodlili.
4bis Stalowa - Woronicza

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 932
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 19 wrz 2013, 16:35

Półtorak pisze:A propos zmian nazw stacji i przystanków PKP PLK. Najbardziej nietrafioną nazwą jest Warszawa ZOO. Jak w latach 80-tych usłyszałem w Kurierze warszawskim o jej otwarciu to na gorąco próbowałem sobie przypomnieć, gdzie na Ratuszowej lub najdalej wuzetce idą tory kolejowe. Bo to od d... strony... i bez wejścia do zoo, ale na mapie ktoś nie wypatrzył widocznie nic ciekawszego w okolicy. Może teraz jest tak samo?
Warszawa Golędzinów...? A Warszawa Praga jest de facto na Bródnie, też świetny pomysł.
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 19 wrz 2013, 17:30

Jest wejście do Zoo od Starzyńskiego.

Blotny
(plunio7)
Posty: 672
Rejestracja: 26 cze 2010, 20:27
Lokalizacja: Odolany

Post autor: Blotny » 19 wrz 2013, 18:10

Przystanek Warszawa ZOO leży blisko ogrodu zoologicznego, ale żeby pieszy mógł dostać się do rzeczonego przybytku po wyjściu z pociągu, musi nadrabiać sporo drogi. Zatem patrząc na mapę nazwa jak najbardziej prawidłowa, spoglądając od strony pasażera - nieco zaskakująca. Bądź, co bądź Zoo chyba wciąż jest lepsze niż Warszawa Rondo Starzyńskiego (jedyne zejście z przystanku jest właśnie na to rondo). Z Warszawą Pragą będzie można coś pokombinować, gdy zbudują most Krasińskiego, wiadukty na Bródno będą przebiegały gdzieś blisko peronów.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 19 wrz 2013, 18:13

Ok. 600m od schodów do bramy, nie przesadzajmy... http://umapa.pl/FxzIV

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10659
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 19 wrz 2013, 18:16

Ale Rondo Starzyńskiego byłoby chyba lepsze, dokładniej w przestrzeni umieszczałoby tą stację :-k
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27443
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 19 wrz 2013, 18:24

KwZ pisze:Ale Rondo Starzyńskiego byłoby chyba lepsze, dokładniej w przestrzeni umieszczałoby tą stację :-k
A potem rada miasta postanowi upamiętnić fyfnasty batalion albo inne zgrupowanie AK i trzeba będzie zmieniać nazwę.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ