Komunikacja na Tarchominie i Nowodworach

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 25 lis 2010, 15:59

Bastian pisze:A pytałeś, czy brakuje im E-7?
Nie, ale Ty możesz zapytać.
Bastian pisze:
marko80 pisze:Warto by jednak teraz przeprowadzic konsultacje i spytac mieszkanców czy sa zadowoleni z jednego bardzo czesto kursujacego 508 czy wolą jednak dwie linie po południu E-8/508 które razem kursowały by co 3 minuty, czyli co 6 minut kazda.
A od kosztów kursowania tych linii odejmijmy koszt konsultacji i kursujmy za to, co pozostanie :roll:
Tu konsultacje ZTM ma gratis i będzie miał gratis. A, co!
Bastian pisze:
marko80 pisze:Nie wiem czemu ZTM tak opierał sie przed przywróceniem E-8 w B, powinno sie wsłuchiwac w głosy i opinie mieszkanców a nie robic po swojemu.
Wyobraziłem sobie lekarza, który każe pacjentowi opisywać objawy w poczekalni, po czym urządza głosowanie wśród pozostałych oczekujących :shock:
Tu mamy przypadek, że każdy ma grypę, a lekarz ordynuje leki na ospę.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 25 lis 2010, 16:31

tarantula01 pisze:Tu mamy przypadek, że każdy ma grypę, a lekarz ordynuje leki na ospę.
Mamy hipochondryka, który domaga się leków na cokolwiek, nie przyjmując do wiadomości, że jest zdrowy.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Zebra
Posty: 314
Rejestracja: 10 lis 2009, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zebra » 25 lis 2010, 17:23

Szeregowy_Równoległy pisze:
tarantula01 pisze:Tu mamy przypadek, że każdy ma grypę, a lekarz ordynuje leki na ospę.
Mamy hipochondryka, który domaga się leków na cokolwiek, nie przyjmując do wiadomości, że jest zdrowy.
To potwierdza tylko coś, co napisałem jakiś czas temu: temu panu mało będzie nawet jak 709 dojedzie na Tarchomin.

Awatar użytkownika
drja
Posty: 730
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:57
Lokalizacja: z ciemnego zakamarka

Post autor: drja » 25 lis 2010, 18:22

Bastian pisze:Wyobraziłem sobie lekarza, który każe pacjentowi opisywać objawy w poczekalni, po czym urządza głosowanie wśród pozostałych oczekujących :shock:
W czym to lepsze/gorsze od sytuacji obecnej, gdy zamiast kilku lekarzy przyjmujących swoich pacjentów, mamy 10 lekarzy w jednym gabinecie, wystawiających diagnozę pacjentom siędzącym w poczekalni na podstawie obserwacji ich przez szybę? Bo tak teraz działa, globalnie rzecz biorąc, ZTM...

Powyższe nie zmienia rzecz jasna prawdziwości tezy Szeregowego, że w kwestii Tarchominian & okolicznych...
Mamy hipochondryka, który domaga się leków na cokolwiek, nie przyjmując do wiadomości, że jest zdrowy.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5310
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 25 lis 2010, 20:16

TVN W-wa pisze:Dostał Tarchomin, inni też chcą

Po tym jak ZTM zwiększył częstotoliwość kursowania 508 zapytaliśmy w "Witaj Warszawo", jakie linie są według pasażerów najbardziej zatłoczone. Widzowie proponują, które z nich także powinny jeździć częściej.

W „Witaj Warszawo" Igor Krajnow, rzecznik ZTM przekonywał, że postulaty pasażerów są uwzględniane. – Cześciej jeździ linia 508 oraz tramwaj linii 44 – powiedział. – Tutaj trzeba było jak najszybciej wprowadzić zmiany, więc to zrobiliśmy – dodał.
Według pasażerów jest to kropla w morzu potrzeb. Na adres warszawa@tvn.pl w tej sprawie przychodzą coraz to nowe emaile.
- Autobusy linii 154 kursują co pół godziny – pisze Arturo. Z kolei Paulina dodaje: zatłoczona jest linia 190. Każdego dnia liczę, że nie zostanę zgnieciona i zaduszona. Internauci wymieniali też 112, 118 czy 506. – A co z linią 401 i 517 w Ursusie? Autobusy są strasznie zatłoczone w godzinach szczytu – denerwuje się Pasażer.
"Autobusy nie stoją pod płotem"
- Proszę pamiętać, że autobusy nie stoją "pod płotem". W Warszawie jest ograniczony tabor. Żeby dołożyć autobusy do jednej linii, trzeba zabrać z innej – tłumaczy przedstawiciel ZTM. Mieszkańcom Ursusa radzi korzystać także z SKM czy Kolei Mazowieckich.
Według niego zwiększanie częstotliwości kursowania musi mieć sens. – Taki zabieg jest możliwy tam, gdzie autobusy pracują, a nie stoją w korkach – przypomina Igor Krajnow.
Tymczasem, jak pisze Paweł, to właśnie autobusy linii 508 utykają w korku. - Ostatnio dwa razy jechałem z żoną z Tarchomina na Bemowo i te autobusy stały w swoim własnym korku składającym się tylko i wyłącznie z autobusów linii 508 i w każdym jechało może po kilkanaście osób - napisał na warszawa@tvn.pl Paweł.
Piotr, kierowca MZA zarzuca z kolei ZTM brak pomysłowości. - Co z tego, że wyjedzie 20 autobusów więcej, skoro nie mają się gdzie zmieścić? - pyta.


Pomiary przed decyzją
Rzecznik ZTM tłumaczy, że decyzje o zmianach w rozkładzie są podejmowane na podstawie pomiarów. W najnowszych autobusach są zamontowane specjalne urządzenia, które liczą pasażerów. W przypadku starszych pojazdów, pasażerów liczą pracownicy ZTM.
Krajnow zapowiedział również, że do Warszawy będą dostarczane nowe autobusy. Zasilą istniejące już linie autobusowe. Jakie? Tego nie chciał na razie zdradzić.

Pan Piotr
(XXXX)
Posty: 865
Rejestracja: 26 sie 2007, 18:42
Lokalizacja: Warszawski Uniwersytet Medyczny

Post autor: Pan Piotr » 25 lis 2010, 20:28

TGM pisze:
TVN W-wa pisze:Dostał Tarchomin, inni też chcą

Po tym jak ZTM zwiększył częstotoliwość kursowania 508 zapytaliśmy w "Witaj Warszawo", jakie linie są według pasażerów najbardziej zatłoczone. Widzowie proponują, które z nich także powinny jeździć częściej.

W „Witaj Warszawo" Igor Krajnow, rzecznik ZTM przekonywał, że postulaty pasażerów są uwzględniane. – Cześciej jeździ linia 508 oraz tramwaj linii 44 – powiedział. – Tutaj trzeba było jak najszybciej wprowadzić zmiany, więc to zrobiliśmy – dodał.
Według pasażerów jest to kropla w morzu potrzeb. Na adres warszawa@tvn.pl w tej sprawie przychodzą coraz to nowe emaile.
- Autobusy linii 154 kursują co pół godziny – pisze Arturo. Z kolei Paulina dodaje: zatłoczona jest linia 190. Każdego dnia liczę, że nie zostanę zgnieciona i zaduszona. Internauci wymieniali też 112, 118 czy 506. – A co z linią 401 i 517 w Ursusie? Autobusy są strasznie zatłoczone w godzinach szczytu – denerwuje się Pasażer.
"Autobusy nie stoją pod płotem"
- Proszę pamiętać, że autobusy nie stoją "pod płotem". W Warszawie jest ograniczony tabor. Żeby dołożyć autobusy do jednej linii, trzeba zabrać z innej – tłumaczy przedstawiciel ZTM. Mieszkańcom Ursusa radzi korzystać także z SKM czy Kolei Mazowieckich.
Według niego zwiększanie częstotliwości kursowania musi mieć sens. – Taki zabieg jest możliwy tam, gdzie autobusy pracują, a nie stoją w korkach – przypomina Igor Krajnow.
Tymczasem, jak pisze Paweł, to właśnie autobusy linii 508 utykają w korku. - Ostatnio dwa razy jechałem z żoną z Tarchomina na Bemowo i te autobusy stały w swoim własnym korku składającym się tylko i wyłącznie z autobusów linii 508 i w każdym jechało może po kilkanaście osób - napisał na warszawa@tvn.pl Paweł.
Piotr, kierowca MZA zarzuca z kolei ZTM brak pomysłowości. - Co z tego, że wyjedzie 20 autobusów więcej, skoro nie mają się gdzie zmieścić? - pyta.


Pomiary przed decyzją
Rzecznik ZTM tłumaczy, że decyzje o zmianach w rozkładzie są podejmowane na podstawie pomiarów. W najnowszych autobusach są zamontowane specjalne urządzenia, które liczą pasażerów. W przypadku starszych pojazdów, pasażerów liczą pracownicy ZTM.
Krajnow zapowiedział również, że do Warszawy będą dostarczane nowe autobusy. Zasilą istniejące już linie autobusowe. Jakie? Tego nie chciał na razie zdradzić.

118 :?: :?: :?: :^o

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 lis 2010, 21:04

tarantula01 pisze:Tu konsultacje ZTM ma gratis i będzie miał gratis. A, co!
Mam nadzieję, że nie masz do czynienia zawodowo z socjologią, badaniami społecznymi itp. Bo ja nie powierzyłbym ci złamanego zlecenia.

Na badaniu opinii trzeba się znać. I to o wiele lepiej, niż ja, żeby ktoś doszedł do wniosku że ja niby się znam. Tym niemniej widzę, że ty wiesz nic.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
SU45-206
Posty: 140
Rejestracja: 17 lip 2008, 17:05

Post autor: SU45-206 » 25 lis 2010, 21:49

TVN W-wa pisze: autobusy linii 508 utykają w korku.
Ciekawe jaka linia tarchomińsko-nowodworska nie utyka w korku na Modlińskiej.. :-k

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 lis 2010, 21:52

S-9 :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

bosman30
Posty: 400
Rejestracja: 15 mar 2010, 15:51
Kontakt:

Post autor: bosman30 » 25 lis 2010, 21:53

SU45-206 pisze:Ciekawe jaka linia tarchomińsko-nowodworska nie utyka w korku na Modlińskiej
211 :]
Operator Żurawia Wieżowego :-D

Awatar użytkownika
SU45-206
Posty: 140
Rejestracja: 17 lip 2008, 17:05

Post autor: SU45-206 » 25 lis 2010, 22:00

bosman30 pisze:
SU45-206 pisze:Ciekawe jaka linia tarchomińsko-nowodworska nie utyka w korku na Modlińskiej
211 :]
211 się nie liczy :D

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 26 lis 2010, 14:22

Bastian pisze:
tarantula01 pisze:Tu konsultacje ZTM ma gratis i będzie miał gratis. A, co!
Mam nadzieję, że nie masz do czynienia zawodowo z socjologią, badaniami społecznymi itp. Bo ja nie powierzyłbym ci złamanego zlecenia.

Na badaniu opinii trzeba się znać. I to o wiele lepiej, niż ja, żeby ktoś doszedł do wniosku że ja niby się znam. Tym niemniej widzę, że ty wiesz nic.
Nie mam. Ja jako radny kieruję się tym, co jest napisane w przysiędze składanej przez radnego.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 lis 2010, 14:56

No i OK. Ja sobie wyobrażam współpracę z samorządem jako stałe monitorowanie zabieralności, obsługi zespołów, możliwości dojechania do określonych celów (dajmy na to, otwarto gdzieś szkołę - jak w przypadku 304) itp. Oraz wspólny lobbing w kwestii inwestycji. Tu można niemało zdziałać, jak się połączy siły.

Ale nie mieszanie się do numeru linii, jej charakteru itp. - o sposobie załatwienia zgłoszonej potrzeby przewozowej powinien decydować wyłącznie organizator transportu. Chyba, że dzielnica jest organizatorem transportu, to niech go sobie organizuje.

Jak się idzie do piekarni, to się kupuje któryś ze znajdujących się w ofercie chlebów, a nie mówi piekarzowi, co ma wsypać do kadzi, nie? Oczywiście można sobie samemu ten chleb upiec.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 26 lis 2010, 15:32

Bastian pisze:No i OK. Ja sobie wyobrażam współpracę z samorządem jako stałe monitorowanie zabieralności, obsługi zespołów, możliwości dojechania do określonych celów (dajmy na to, otwarto gdzieś szkołę - jak w przypadku 304) itp. Oraz wspólny lobbing w kwestii inwestycji. Tu można niemało zdziałać, jak się połaczy siły.

Ale nie mieszanie się do numeru linii, jej charakteru itp. - o sposobie załatwienia zgłoszonej potrzeby przewozowej powinien decydować wyłącznie organizator transportu. Chyba, że dzielnica jest organizatorem transportu, to niech go sobie organizuje.

Jak się idzie do piekarni, to się kupuje któryś ze znajdujących się w ofercie chlebów, a nie mówi piekarzowi, co ma wsypać do kadzi, nie? Oczywiście można sobie samemu ten chleb upiec.
Problem w tym, że wyborcy tak nie pojmują i tu rolą ZTM jest organizowanie np. konsultacji, itp.
PS. A jak nie ma tego chleba, który chce się kupić, to mówi się dziękuję i idzie do innej piekarni. Z ZTM tak niestety nie można.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

marko80
Posty: 2426
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:10

Post autor: marko80 » 26 lis 2010, 15:33

tarantula tez sie zna na komunikacji a tu widac ze włodarze miasta nie zwracają uwagi na opinie mieszkanców tylko robią po swojemu.

Zablokowany